WEERMANNEN EN RODE HOEDEN IN DE MOND VOL ^18. s ^L X- ^L- w w w w- 'X -X X w -X X -X- Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 25 februari 2009 pagina 25 Zevenhuizen - Na een korte winterstop vond zondag 22 februari de plaatselijke talkshow De Mond Vol weer plaats in de pub van dorpshuis Swanla. Het publiek werd opgewarmd met het spelletje 'neuzen tellen'; spelleider Hans Sytsema stelde een aantal vragen over schaatsen en over de regio. In het be gin vielen al veel mensen af waardoor het spelletje vrij snel was afgelopen. Dit tot grote spijt van Sytsema, die zijn met zorg gekozen vragen 'nu weer minstens een maand moet bewaren'. Door Geertrude Verweij Losse lip De show werd wederom gepresenteerd door Geert van der Burg. Zijn mede presentator was Wendy Hoad. Van der Burg: "We noemen onze sidekick vanaf nu: de losse lip." Eerste gast aan tafel was Leen de Ko ning, bekend als weerman van een aan tal regionale zenders en kranten. "Ik heb altijd een passie gehad voor weer. Ik begon op 9-jarige leeftjd al met het op schrijven van waarnemingen. Ook heb ik altijd de weerberichten gevolgd." Inmiddels is de hobby uitgegroeid tot een semi-beroepsmatige bezigheid. Veel gegevens zijn tegenwoordig ge woon van het internet te halen, maar De Koning geeft er de voorkeur aan om ook zelf metingen te verrichten. "Je moet het weer zelf meemaken, de re gen en de wind voelen, de wolken be kijken. Ik kan daar echt van genieten." In zijn vaste rubriek 'Goed gebekt' liet Gerard Baaij de toch wel opvallende nieuwsitems van de afgelopen weken links liggen. In plaats daarvan gebruikte hij zijn gesproken column om zijn frus tratie en onbegrip te uiten over het feit dat in deze tijd van recessie sponsoring van een talkshow als de Mond Vol niet altijd prioriteit heeft. "We zijn net als de euro, nog geen echt begrip in het verspreidingsgebied." Weerjongetje Tweede gast aan tafel was de dertienja rige Lucas Tak die bekend is van zijn we kelijkse weerbericht op radio 3FM. "Giel Beelen is mijn oom. Normaal gesproken belt hij in de uitzending naar mijn opa. Maar toen mijn opa een beetje ziek was, belde oom Giel mij. Dat bleek zo goed te gaan dat ik het mocht blijven doen. Opa doet het op maandag en woensdag en ik op dinsdag en donderdag. Opa is de weerman en ik ben het weerjongetje." Zelf metingen verrichten doet hij niet. "Ik haal mijn informatie gewoon uit de krant. Daar staat het met saaie woor den en dan maak ik het leuker, met mijn eigen woorden." Muziek en regiootje Het muzikaal intermezzo werd verzorgd door de 19-jarige Martijn van Dijk uit Nesselande. Hij studeert piano aan het Rotterdams Conservatorium. Foutloos en professioneel speelde hij de Revolu tie Etude van Chopin, een ingewikkeld stuk met extreem snelle passages voor de linkerhand. Weerman en weerjongetje. Natuurlijk ontbrak ook de rubriek het Regi-ootje niet. Wendy Hoad maakte mensen wijs dat zij een mannelijke pas pop in haar auto had, omdat ze zich dan veiliger voelde in het donker. Over het algemeen vond men dat best een goed idee. Koninklijk Een koninklijke gast sloot de gesprekken aan tafel af. Patricia Livingstone die in haar functie van voorzitter van de Nieu- werkerkse afdeling van de Red Hat Soci ety "Queen Bold Frivola Pea" genoemd wordt, legde uit hoe deze damesver eniging in 1998 ontstond. "Een vrouw in Amerika gaf haar vriendin voor haar vijftigste verjaardag een rode hoed, ge- inspireerd door een gedicht van Jenny Joseph, waarin zij zegt dat ze als ze oud is kan doen waar ze zin in heeft." De eerste regels van het gedicht, 'Als ik een oude vrouw ben, zal ik paarse kle ding dragen, met een rode hoed die er niet bij past', vormen de basis van de Alle neuzen dezelfde kant op. opvallende kleding van de dames van de Red Hat Society. Het idee sprak vrou wen over de hele wereld aan en inmid dels zijn er meer dan anderhalf miljoen leden. Livingstone: "We gaan met de hele groep naar concerten en er wor den ook bijeenkomsten door andere af delingen georganiseerd." Medelid Sel- ma Dubbeld, 'Lady Dame Double' vult aan: "We hebben heel brede activitei ten. Maar wat ik heel belangrijk vind, is het psychologisch effect. Als wij ergens verschijnen, gaat iedereen glimlachen en contact maken. De wereld wordt er vrolijker van." Muziek van Martijn. De Mond Vol zou deze naam geen eer aan doen als er niet ook letterlijk voor een mondvol gezorgd zou worden. Deze keer hadden Sipke Nieuwenhuis en Charlie de Raaf van Maison 'Le Cui sinier' deze taak op zich genomen. Le Cuisinier kan worden ingehuurd voor het verzorgen van alle soorten partijen en feestjes. Nieuwenhuis: "We staan in heel Neder land en brengen altijd onze eigen keu ken mee. Ik vind het altijd weer even bij zonder. leder feest is weer een nieuwe speciale gelegenheid." Nieuwenhuis en de Raaf serveerden een heel ruim assortiment hapjes, zowel vlees, vis als vegetarisch. Geert van der Burg: "Dat zijn geen hapjes, dat is een heel diner!" Deze aflevering van De Mond Vol is in Nieuwerkerk aan den IJssel te zien op BladTV. De volgende aflevering staat gepland voor zondag 22 maart. De wereld wordt er vrolijker van.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 25