BEWONERSIDEEEN ZIJN GELD WAARD ËHB0 MET BUBBELS VIJFHONDERDSTE LEERLING VOOR TANGRAM - EN 501 EN 502. WORKSHOP OPRUIMEN P nesselande KERKDIENSTEN ZONDAG 1 MAART SCHILDERCURSUS IN KRISTAL TRAINEN MET PILATES TUINIEREN IN NESSELANDE WORKSHOP PERFECTIE IN MAKE-UP Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 25 februari 2009 pagina 29 Kerk in Nesselande (Brede School) 10.00 uur ev. G. van de Bos. HUISARTSENPRAKTIJK gezond heidscentrum Nesselande in Mul tifunctioneel Centrum De Kristal, Cypruslaan 402. Tel. 010-2229750, www.gcnesselande.nl. SPOEDGEVALLEN en/of levensbe dreigende situaties: op werkda gen 8-17 uur: 010-8903321. Spoedgevallen tijdens avond, nacht, weekeinde of feestdagen: Huisartsenpost IJsselland Zieken huis, tel. 010-2799262. Wijkorganisatie Nesselande: WO- NIO 010-2222811 of info@nesseweb.nl Nesselande - Bij Pilates wordt het hele lichaam getraind, maar ligt het accent op de streek van de heupen tot aan de ribben. De les sen zijn opgebouwd uit verschil lende oefeningen die meestal, op een matje op de grond, langzaam worden uitgevoerd. Het is vooral belangrijk dat de oefeningen goed uitgevoerd worden; snelheid en hoeveelheid komen pas daarna. Met Pilates wordt de houding ver beterd en de probleemgebieden aangepakt. Het zorgt voor een be ter lichaamsbewustzijn, een sterke en soepele wervelkolom, strakke buik- en rugspieren, een verbeter de circulatie en verhoogde stofwis seling. Pilates is niet gebonden aan leeftijd of postuur. De lessen vin den plaats in de Brede School op woensdag van 19.45 tot 20.45 uur of van 20.45 tot 21.45 uur. Voor meer informatie en aanmel den: 010-2518988 of www.curzus- enzo.nl. Samen één, en de 500e. Nesselande - De deelgemeente Prins Alexander stelt geld beschik baar voor bewonersideeën om de straat of wijk te verbeteren of om iets te organiseren. Bewoners kunnen met elkaar een plan indie nen bij het wijkcontactpunt in hun wijk. Het wijkcontactpunt bepaalt samen met bewoners welk idee doorgaat. Voorwaarden De voorwaarden of een plan in aanmerking komt voor subsidie is dat het wordt opgesteld samen met andere bewoners en er moet draagvlak zijn bij de wijkbewoners. Ook moet het plan door de aanvra gers zelf worden uitgevoerd. Het plan moet financieel onderbouwd zijn en mag maximaal 10.000,- euro kosten. Uitvoering van het plan moet dit jaar plaatsvinden. Bewoners van de wijk Nesselande kunnen hun plannen tot 19 april indienen bij het wijkcontactpunt van de Werkgroep Bewonersplan nen Nesselande 2009, telefoon 010-2222811. Het wijkcontactpunt geeft informatie over de voor waarden, planning, wanneer en hoe de plannen worden getoetst om voor subsidie in aanmerking te komen. Eind april wordt getoetst of het plan zich leent om verder te ont wikkelen. In augustus stelt het wijkcontactpunt vast welke plan nen vanuit de wijk aan de deel gemeente worden voorgedragen voor subsidie. Nesselande - Heeft u een nieuw huis en moet de tuin nog helemaal ingericht worden? Zijn uw vingers niet zo 'groen' als u gedacht had? Gewoon een leuke cursus tuinieren volgen en u zult merken dat u met een beetje kennis, liefde, inzet en vooral veel plezier aan uw tuin zult gaan werken. Onder leiding van Jacqueline Veltman kunnen belang stellenden vanaf maandag 12 maart gedurende zes avonden van 19.30 tot 22.00 uur een cursus volgen waarin de vele facetten van het tui nieren aan de orde komen, zoals bodem, bemesting, planteneisen, de tuinkalender, snoeien, ziektes, plagen en vermeerderen. Voorts leert men welke planten wel en juist niet bij elkaar gezet kunnen worden en welke wel en niet in de schaduw kunnen staan. De cursus vindt plaats in De Kristal aan de Cypruslaan 404. Aanmel den kan op www.curzusenzo aan de balie van De Kristal of via 010- 2518988. Voor meer informatie: www.projecteninhetgroen.nl. Nesselande - In de Kristal aan de Cypruslaan 404 wordt een work shop 'Opruimen' georganiseerd. De cursus vindt plaats op woens dag 4 en 18 maart van 19.45 tot 22.00 uur. Tijdens de lessen wordt de theorie van het opruimen be sproken, wordt bekeken wat goe de opruim- en sorteermethoden "oor bepaalde spullen zijn en wat onderzocht wat een goede aan- Pak is als je een slechte beginner oent, te veel hooi op je vork neemt of een opruimklus nooit afmaakt, ^'le cursisten benoemen een eigen duiswerkopdracht. Aan de hand van de opdracht worden de erva ringen en resultaten besproken. Tijdens de tweede les is er speciale aandacht voor het behandelen van post en het opbergen van de admi nistratie en andere papieren. Door de combinatie van theorie, tips en aandacht voor de persoonlijke si tuaties en vragen van de cursisten, krijgt iedereen goed inzicht in de eigen situatie en bereikt iedereen resultaat met opruimen. Voor meer informatie en aanmel den: 010-2518988, via www.cur zusenzo.nl of bij de balie van De Kristal. Nesselande - De katholieke basisschool Het Tangram verwelkomde maandag 16 februari haar 500e leerling. Dat gebeurde zowel op de loca tie Robert van 't Hoffstraat als op de locatie Laan van Avantgarde. Bij Kindcluster I wist Sterre niet wat haar overkwam op haar eer ste schooldag. Omdat ze de 500e leerling was werd zij feestelijk ont haald met cadeaus en een mooie feestmuts. Datzelfde overkwam de tweeling Pjotr en Jade bij Kindclus ter II (noodlocatie). Als er drie kin deren op dezelfde dag jarig zijn, wie is dan de 500e? Allemaal dan maar, bedacht de directie. Het Tangram voor Daltononder wijs werd in 2001 opgericht en is onderdeel van de Brede School Nesselande. De school groeit enorm hard; het Daltononderwijs lijkt in de lift te zitten. Het Tan gram hanteert de Daltonprincipes: samenwerken, zelfstandigheid en verantwoordelijkheid. Voor meer informatie: 010-2222876 of www. het-tangram.nl Maar ik ben toch al jarig geweest? Nesselande - Tijdens de schilderles sen wordt, onder leiding van Astrid Vonk, gewerkt aan de hand van thema's met aquarelleer- of acryl verf en worden er portretten en stillevens gemaakt, gericht op de seizoenen van het jaar waarbij men meer leert over structuren, licht en donker, compositie, kleuren, op bouw en perspectief. Mensen die de geboden technieken reeds be heersen, maar het wel prettig vin den om door een ervaren docente begeleid te worden zijn eveneens welkom. De cursussen bestaan uit 15 lessen op dinsdagochtend van 09.30 tot 11.30 uur met start op 17 februari of 15 lessen op donder dagavond van 19.30 tot 21.30 uur, met start 19 februari. Voor meer informatie en inschrij ven: 010-251 89 88, www.curzus enzo.nl of op werkdagen tussen 9.00 en 16.30 uur bij de balie van De Kristal. Trotse EHBO-ers. Door Maartje Letzel Nesselande - Tien bovenbouwleerlingen van de Brede School Nesselan de ontvingen donderdag 19 feburari een EHBO-diploma. Onder grote belangstelling van pers en ouders en onder het genot van een glaasje kinderchampagne werd dat gevierd. Negen meiden en een jongen uit groep 7 en 8 van de Brede School volg den twintig weken lang na schooltijd een cursus EHBO. Deze cursus werd aangeboden in het programma van het 'wijkarrangement' van de Brede School. Levens redden Volgens cursiste Myrthe leerden zij onder andere wonden verbinden en levens redden; het was vooral ook leuk. Doel van de cursus was leren hoe te handelen bij verwon dingen of botbreuken, flauwvallen of als iemand niet meer ademt, maar ook leerden de kinderen hoe ongevallen voorkomen kunnen worden. Docente Petra Eijkhout van de EHBO vereniging Kralingseveer vertelt dat deze cursisten in ieder geval een goede melding kunnen doen bij 112 en zij kunnen juist handelen totdat de ambulance er is. Zij ontvingen het Diploma jeugd eerste hulp A. Als de kinde ren wat ouder zijn en op de mid delbare school zitten, kunnen ze het vervolgdiploma Jeugd eerste hulp B halen. Dan komt het echte reanimeren aan bod. Deze diplo ma's zijn officieel erkend door het Oranje Kruis. Nesselande - Tijdens de workshop van twee lessen leren de cursisten op vaardige wijze een dag- en een avondmake-up bij zichzelf aan te brengen. Voorts leert men ver schillende visagetechnieken zoals camoufleren en accentueren. Er is tijdens de workshop voldoende ruimte om zelf met make-up te experimenteren. De workshop, on der leiding van Willemien Nielsen, vindt plaats op donderdag 5 en 19 maart van 19.30 tot 22.30 uur in het LCC Zevenkamp, Amachtsplein 141. Voor meer informatie en aan melden: 010-251 89 88 of via www. curzusenzo.nl of bij de balie van het LCC. De mensen in de omgeving van Sadie-Marie, Anne-Fleur, Myrthe, Franka, Daniel en de andere cursis ten zullen zich in ieder geval wat veiliger voelen... Janine Genissen krijgt haar diploma.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 29