fototentoonstelling geeft kijkje in dagelijkse leven zuidplaspolder MOUNTAINBIKERS OP DE PEDALEN VOOR DUCHENNE deHaij £j?Van derWende advocate n Thuis in de regio. NU... ook op •issers maandagmiddag V open! bouwen om te wonen zoals dat wilt 0ZÜIDPLAS 3ak'te lofman /oners REÜNIE IF0R MILITAIREN Kerkweg-west 5 -Waddinxveen - ook zonder afspraak - ook voor heren Loop eens gezellig binnen of bel 0182-640075 Uit de serie Zuidelijke Dwarsweg, (foto: Arjan de Nooy (KABK) MAATWONINGEN (oio) 2221000 www.knaapmaatwoningen.nl Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 25 februari 2009 pagina 3 poor Marlonneke Willemsen Zevenhuizen - In de Rabobank vvordt donderdag 26 februari de fototentoonstelling 'De Smaak van Nut en Noodzaak' geopend. In opdracht van de provincie Zuid- Holland hebben drie fotogra fiestudenten van de Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten pen Haag een eigen impressie gemaakt van het dagelijkse leven in de Zuidplaspolder. Karei Staa heeft gekeken naar de samenhang tussen het agrarisch bedrijf en de privéwoning, Eva Hofman heeft een impressie gemaakt van de pragmatiek in het moderne bedrijf en Arjan de Nooy heeft een serie portretten van bewoners van de Zuidelijke Dwarsweg gemaakt. fen er goed in geslaagd om een goed beeld van de Zuidpias te ge ven. "Als ik naar het resultaat kijk, valt me op dat bij de meeste be drijven vooral de efficiency en het rendement een grote rol speelt en dat er veel minder gekeken wordt naar of iets mooi is en of het past in de nieuwste trends. Het beeld dat mensen hebben van een pit toreske en mooie omgeving op het berg Camp Holland. De missie IFOR duurde van de cember 1995 tot en met decem ber 1996. Aan deze missie heb ben 5075 Nederlandse militairen deelgenomen. Voor meer informatie en aan melding: www.vredesmachten. nl of ifor.reunie@gmail.com platteland, geldt dus niet voor de moderne agrarische bedrijven." Hij is dan ook erg te spreken over hoe de Zuidplaspolder in beeld wordt gebracht. "In deze tentoonstelling laten de fotografen andere kan ten van de Zuidpias zien, dan de beelden van molens, mooie zons ondergangen en koeien in de mist, die je normaal ziet. Ik ben erg blij met het resultaat en vind dat het een boeiend beeld van de Zuidpias geeft." Weinig drempels Op het moment dat het project vorm begon te krijgen, is Cusveller op zoek gegaan naar een locatie voor de tentoonstelling en al snel kwam hij uit bij Rabobank Zeven huizen. "Ik wilde de tentoonstel ling per se in een van de dorpen in de Zuidpias houden, dus heb ik de lokale bibliotheken benaderd. Deze bleken voor de zomervakan tie geen ruimte meer te hebben. Ik Zevenhuizen/Nieuwerkerk aan den IJssel - De 18-jarige Zevenhuizenaar Remko de Vries, en zijn Nieuwerkerk- se teamgenoten Jeroen Kool (20) en Michael Verdoold (19) doen in september mee aan een van de zwaarste fietstochten die bestaat: Duchenne Heroes. In zeven dagen tijd wordt een loodzwaar mountainbike parcours van 100 kilometer afgelegd. De opbrengst van de tocht gaat naar onderzoeken om de nu nog ongeneselijke spierziekte Duchenne tegen te gaan. Remko de Vries, Jeroen Kool en Michael Verdoold leggen een loodzwaar parcours af om geld op te halen voor onderzoek naar Duchenne. Iedere deelnemer betaalt mini maal 2.500 euro om mee te mo gen doen. Om dit geld in te za melen is het team druk bezig om familie, vrienden, kennissen en bedrijven met een goed hart over te halen om hun te sponsoren, om zodoende het geld bij elkaar te krijgen. Daarnaast proberen ze ook via andere wegen aan geld te komen. Zo staan hun ouders op zaterdag 7 maart met een markt kraam in winkelcentrum Reigerhof in Nieuwerkerk waar ze sponsors werven, nieuwe en gebruikte ar tikelen worden aangeboden en eventueel een loterij organiseren. De opbrengsten gaan volledig naar Team Zevenhuizen Nieuwer kerk (TZN) 4 Duchenne, de naam waaronder het drietal zich heeft ingeschreven. Voor meer informatie: www.tzn-4-duchenne.nl. Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 «fax 010-2204499 Te romantisch Detentoonstelling isonderdeel van een groot project van de provincie Zuid-Holland, om met behulp van cultuur duidelijk te maken hoe de Zuidplaspolder er nu precies uitziet en wat voor mensen er wonen. Het project wordt gecoördineerd door Sjoerd Cusveller. "Ik ben zelf een stadsbewoner en ik heb gemerkt dat mensen in de stad een bizar beeld hebben van landelijke gebie den. Ze hebben een veel te roman tische voorstelling van het boeren bedrijf. Met de tentoonstelling wil ik dit beeld graag doorbreken en laten zien hoe de werkelijkheid er uit ziet." Hiervoor heeft Cusveller contact opgenomen met de Ko ninklijke Academie van Beeldende Kunsten in Den Haag. "Ik heb een voorstel ingediend voor de master- studenten van de fotografie oplei ding Hier hebben zes studenten op gereageerd en uiteindelijk heb ik gekozen voor Karei Staa, Eva Hofman en Arjan de Nooy. Ik was erg onder de indruk van de kwali teitvan hun werk en de invalshoek die zij gekozen hadden, sprak mij Regio - De Identiteitsgroep Vre desmachten organiseert op vrij dag 27 maart 2009 een reünie voor (ex)-militairen die uitge zonden zijn geweest naar het voormalig Joegoslavië in het ka der van de missie IFOR. De reünie vindt plaats op de voormalige vliegbasis Soester- Boeiend beeld van de Zuidpias Volgens Cusveller zijn de fotogra- heb toen de tip gekregen om de Rabobank in Zevenhuizen te be naderen. Dit bleek een erg goed advies, want we hebben binnen zeer korte termijn een vruchtbare samenwerking tot stand gebracht. De Rabobank heeft tijdens het afgelopen Oogstfeest al eerder een tentoonstelling gehouden en ze hebben er ook een geschikte ruimte voor. Het was in eerste in stantie dus geen bewuste keuze, maar ik ben er achteraf erg blij mee. De Rabobank ligt midden in de Dorpsstraat van Zevenhuizen en de medewerkers zijn ook erg en thousiast. Hopelijk zijn er weinig drempels voor de mensen om even binnen te lopen en een kijkje bij de tentoonstelling te nemen." De tentoonstelling 'De Smaak van Nut en Noodzaak' is te bezoeken tussen 2 en 27 maart tijdens kan tooruren en vrijdag van 18.00 tot 20.00 uur.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 3