CABARET EN AIRBRUSH PORTRETTEN IN BIBLIOTHEEK ESTAFETTEZWEMMEN IN G0UWEBAD DE SNIEP PREVENTIE: GEEN LUXE MAAR NOODZAAK LEERLINGEN DICK BRUNASCH00L BEGINNEN MUSEUM ROMMELMARKT IN DE PADDESTOEL WEGAFSLUITING INDISCHE SFEER PROEVEN OP DE KUMPULAN Boekenweek bij Bibliotheek De Groene Venen Waddinxveen - Wijk en Speel tuinvereniging De Paddestoel houdt op zaterdag 28 febru ari een rommelmarkt. Aanvang: 09:00 uur t/m 14:00 uur. De Paddestoel is gevestigd aan de Lijsterbesstraat 18 in Waddinx veen. Voor meer informatie: www.wsv-depaddestoel.nl Waddinxveen - In verband met werkzaamheden van de provin cie Zuid Holland aan het kruis punt N456 (Middelweg) met de N453 (Beijerincklaan) dient het kruispunt N456/N453 en de af rit Waddxinveen (10) van de A12 (links) in de richting van Den Haag tijdelijke te worden afge sloten. De afsluiting vindt plaats van vrijdag 13 maart 22:00 uur tot maandag 16 maart 05:00 uur, of zoveel langer of korter als noodzakelijk is. Omleidingen Het verkeer komende van Utrecht/Den Haag en gaande in de richting van Waddinxveen wordt omgeleid via de afrit Gouda (11); het verkeer komen de van Utrecht en gaande in de richting van Doelwijk wordt omgeleid via de A20 afrit Moor drecht (18). Bij slechte weers omstandigheden kan het werk uitgesteld worden. Voor meer informatie: 070- 3378643 of dzh-verkeerslo- kethaaglanden@rws.nl. Waddinxveen - De onlangs op gerichte Stichting Kumpulan Indo Waddinxveen organiseert voor zaterdagmiddag 14 maart in het Anne Frankcentrum een zogenaamde Kumpulan, een bijeenkomst in Indische sfeer. Gastheer Ed Brodie presenteert tussen 12.00 en 17.30 uur een programma met onder meer een kookdemo door Bea Be- rens, bekend van de Pasar Ma- lam; een uitvoering van een Ba linese dans en van een Chinese leeuwendans en een tombola. Het geheel zal muzikaal worden omlijst door Ed Brodie en zijn Kumpulanband. Tussen de optredens door kan men gezellig met elkaar 'ngo- brol', kletsen ofwel babbelen, onder het genot van een In disch hapje en drankje of een dansje wagen op de dansvloer. De toegang bedraagt 6,- euro. Kaarten zijn op de dag zelf aan de zaal verkrijgbaar; zaal open 11.30 uur. Voor meer informatie: 0182-617954 of 0182-612999. Waddinxveen De boekenweek van 2008 (11-21 maart) wordt een ode aan het dier in de letteren met als thema 'Tjielp Tjielp - De literaire zoo. In de Waddinxveense vestiging van De Groene Venen worden diverse activiteiten omtrent het thema georganiseerd. Tjielp Tjielp Tjielp is ontleend aan het gedicht De Mus (1954) van Jan Hanlo. Het dier steelt niet zelden het hart van de schrijver en de dichter. Vele literaire auteurs hebben het dier een plaats gegeven in hun verha len of gedichten. Denk aan Her man Melvilles Moby Dick, George Orwells Animal farm, Flauberts papegaai van Julian Barnes en Die renleden van J.M. Coetzee. Ook in Nederland gromt, blaft, fluit en miauwt het dier in de literatuur. Het boekenweekgeschenk wordt geschreven door Tim Krabbé en het boekenweekessay door Midas Dekkers. Actie Iedere volwassene die zich tijdens de Boekenweek aanmeldt als lid van de bibliotheek ontvangt een boekenbon met een voucher (op=op) voor het boekenweekge schenk. Het lidmaatschap van de bibliotheek kost 32,50 euro per jaar. In alle zes de vestigingen van Bibli otheek De Groene Venen maken leners/lezers bovendien kans op toegangskaarten voor Diergaarde Blijdorp. Activiteiten Waddinxveen Op woensdagavond 11 maart kun nen leners hun kleine huisdier met de airbrushtechniek laten vereeu wigen door airbrusher Ed Vieveen. Voor meer informatie en aanmel den kan men terecht bij de inlich tingenbalie van de bibliotheek. Het cabaretprogramma 'Denkend aan Holland' wordt dinsdag 17 maart neergezet door Rop Janze uit Bovenkarspel. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. De entree bedraagt 3,50 euro voor leden,niet- leden betalen 5,- euro. Voor meer informatie: www.bibli- otheekdegroenevenen.nl nnor Joke Heikens Het winnende team van de Goudse Reddingsbrigade. De teams die meededen kwamen uit diverse plaatsen en het waren niet alleen zwemclubs, maar ook scholen. "We willen het zo leuk mogelijk maken voor de kinde ren", gaat Van Wijk verder. "Daar om hebben we twee categorieën ingesteld: wedstrijdzwemmen en recreatiezwemmen. Om 20.00 uur kijken we naar de afstanden die per groep zijn afgelegd en dan verdelen we de groepen over de categorieën. De beste zeven doen mee voor de wedstrijdbekers, de rest doet mee voor de bekers voor het recreatieve zwemmen. Zo blijft het voor iedereen leuk en maakt iedereen kans op een prijs. Alle kinderen krijgen een medaille. We hebben deze verdeling gemaakt omdat de kinderen van zwemclubs iedere week in het water liggen, terwijl dat bij scholen meestal niet zo is." Botsingen leder team bestaat uit vijf kinde ren, die om de beurt zoveel mo gelijk baantjes zwemmen in tien minuten, leder kind zwemt drie keer tien minuten gedurende de avond. Aan het hoofdeinde van het bad wordt gewisseld, daar zit ten de juryleden die erop letten of dat wel goed gaat en die houdt ook bij hoeveel banen er gezwom men worden. Het zwembad heeft zes zwembanen, waardoor er in vijf banen twee teams zwemmen en in de laatste baan drie teams. Dit zorgt weieens voor botsingen, zeker als de één op zijn rug zwemt en de tegemoetkomer doet borst- crawl waarbij hij alleen opzij kijkt. De kinderen wisselden per baantje hun zwemslag af, dan weer 'vrije stijl', dan rugslag, schoolslag en rugcrawl. Imke Keesmaat uit groep 6 van de Regenboogschool had een goede tip voor haar mede-zwemmers: "Als je in het begin te snel gaat, dan ga je later langzamer". Het opbouwen van je tien minuten is erg belangrijk, begrijpen we van de ervaringsdeskundige die inmid dels haar drie beurten erop heeft zitten. Winnaars Bij de uitreiking van de prijzen bleek dat er in totaal 87 kilometer en 675 meter door de 65 kinderen is gezwommen. Bij de recreanten eindigden de Reddingsbrigade Al phen een den Rijn 2 en 1 op de der de en tweede plaats, het team van Reddingsbrigade DeTripduikers uit Houten won met een afstand van 6675 meter. In het wedstrijdklas sement eindigde de Hardinxveld- Giessendamse Reddingsbrigade als derde, de Krimpense Reddings brigade als tweede en de winnaar was de Goudse Reddingsbrigade 1 met een afstand van 8200 meter. Baantjes zwemmen tot je er bijna bij neervalt. Waddinxveen - De leerlingen van groep 8 van de Dick Brunaschool zijn in het kader van cultuuredu catie in de afgelopen weken bezig geweest met het project "De Vi trine". Het doel van dit project was, om de leerlingen kennis te laten ma ken met de kerntaken van een Museum: verzamelen, documen ten, conserveren en tentoon- stellen, door daar zelf mee aan de gang te gaan. Ze hebben objecten van huis meegebracht en bepaald welke daarvan in de vitrine ten toongesteld zouden worden. Ze Hebben gekeken waar ze vandaan komen, of ze zeldzaam zijn, waar voor ze gebruikt werden. Ze heb ben informatie gekregen over het bewaren van verschillende soorten Materialen, over het beschermen etvan tegen de invloeden van licht, Waddinxveen - Dertien teams met kinderen van 8 tot 14 jaar schreven zich in voor de estafette in Gouwebad de Sniep. "Dat is minder dan voor- qaande jaren", vertelt een van de organisatoren Simone van Wijk. "Er zijn soms wel 22 teams. Misschien heeft de vakantie of het carnaval er mee te maken, maar het kan ook een verloop zijn, na vette jaren zitten we nu in de magere jaren." Waddinxveen - "Of het nu gaat om het nemen van maatregelen tegen inbraak- en brandschade of juist voor betere arbeidsomstandigheden of een gezond leven. Vandaag de dag is preventie geen luxe maar nood zaak" is de mening van de Waddinxveen bedrijven ap-art.net en Ro-Ad BV. Daarom houden ziij dinsdag 24 maart van 14.00 tot 19.00 uur in het Weinesswarenhuis van Doove Healthy Living aan de Kouwe Hoek 4 de Dag van de Preventie gehouden. Hier geven tal van specialisten op pre- ventiegebied op uiteenlopende manieren voorlichting aan het bedrijfs leven in de regio en aan de inwoners van Waddinxveen en omliggende gemeenten. De toegang is vrij. Informatiemarkt workshops 'Samen werken aan preventie', luidt het thema dat tijdens deze Dag van de Preventie centraal staat. "Een thema dat enerzijds slaat op het gemeenschappelijke doel dat de deelnemende bedrij ven met de dag beogen. Daarnaast doelen wij ook op de medewerking van bedrijven én van burgers om in bepaalde situaties gezamenlijk ac tie te ondernemen", zegt Arie-Pie- ter van Dijk van ap-art.net. Onder de deelnemers bevinden zich advocaten-, accountants- en een assurantiekantoor, een arbo- dienst, een brandpreventie- en een installatiebedrijf, een makelaar en een opleidingsinstituut. Veilig Ver keer Nederland geeft voorlichting over drank verkeer en stichting De Hoop over verslavingen. De Dag van de Preventie wordt geopend door Pieter Jan Biesheu vel, voorzitter van de Raad voor Werk en Inkomen en van Blik op Werk. Daarna volgen lezingen over Stichting Poortwachterscentrum Hollands Midden, het succesvol terugdringen van ziekteverzuim, klimaatneutraal koken en gezonde voeding. Keurmerk Veilig Ondernemen Aansluitend aan de Dag van de Preventie wordt eveneens bij Doove Healthy Living een infor matieavond voor Waddinxveense detaillisten over het Keurmerk Vei lig Ondernemen gehouden. Deze bijeenkomst wordt georganiseerd door de Ondernemersvereniging Waddinxveen in samenwerking (foto: Elma Rosenboom) met de Gemeente Waddinxveen, het Hoofdbedrijfschap Detailhan del, de Kamer van Koophandel en Politie Hollands-Midden. Voor meer informatie:www.dagvande- preventie.nl warmte, luchtvochtigheid, beestjes en stof en over de presentatie van materialen. De vitrine is gevuld met eigen spullen van de leerlingen en kon worden bezocht doorleerlin gen uit andere groepen. Wat moet er bewaard blijven in een museum, en hoe?

Hart van Holland | 2009 | | pagina 7