C1000 ZORGT VOOR VERVOLG OP IJSPRET INNOVATIEPRIJS 2009 VOOR BOOMKWEKERIJ OUT VEEL VOER VOOR wilNIG KNAAP MAATW0NINGEN ONTVANGT KEURMERK KLANTGERICHT BOUWEN y 5 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 25 februari 200 9_ pagina 9 Er gebeurt van alles op zakelijk gebied in het verspreidingsgebied van Hart van Holland. Op deze pagina verwelkomen we nieuwe bedrijven, bezoeken open dagen, geven informatie over prijsvragen en doen verslag van jubilea en andere zakelijke hoogtepunten. West Zevenhuizen - De eerste schreden op de ijsvloer hadden ze al gezet tijdens de ijsperiode die precies in de kerstvakantie viel. Hoe han dig was het dat bij C1000 afgelopen donderdag nog even doorge oefend kon worden op de door een worstenfabrikant gesponsorde ijsbaan. Door een technisch mankement kon de ijspret op vrijdag de 13e niet doorgaan, maar nu konden de jonge schaatsertjes hun veelal nieuwe ijzers toch nog eens onderbinden. Trofee voor trotse Kees Out. Boskoop - Tijdens de jaarvergadering van de Studieclub Regio Bos koop ontving boomkwekerij Out de innovatieprijs 2009 uit handen van Corianne Willemsen van Garden Retail Services (GRS). "Boomkwekerij Out is een voor beeld voor collegekwekers als het gaat om geïntegreerde ge wasbescherming en maatschap pelijk, economisch en duurzaam verantwoord telen. Zij weten met het inzetten van natuurlijke vij anden het gebruik van chemische bestrijdingsmiddelen te halveren, hetgeen een geweldig resultaat is bij de open teeltgewassen", aldus het juryrapport. Kees Out vindt de prijs een waar dering voor het bedrijf en de me dewerkers. Zij hebben in de afge lopen jaren een omslag in denken en werken moeten maken, het geen niet altijd eenvoudig was. De beide andere genomineerden waren Gebr. Van der Salm met hun consumentenproject Viva La vandula en F.J. Verleun met het vernuftige Pothandje. BEDRIJVIGHEID IN DE REGIO Door Geertrude Verweij Zevenhuizen - "Geen fun-shopping, maar functioneel boodschappen doen." Zo omschrijft Pim der van Eist zijn nieuwe bedrijf Dog-Pet- food. "De klant rijdt met zijn auto tot vlak voor de winkel en koopt een grote zak voer. We helpen zo nodig met inladen en dan rijdt hij weer naar huis. Gewoon heel praktisch." Dierenvoedingsdiscounter Dog-Petfood is onderdeel van Koiba Vijvertechniek. "In tijden als deze is het gewoon belangrijk om genoeg voetjes over de winkelvloer te krijgen", aldus van der Eist. "Het aanleg gen van vijvers is seizoenswerk. Als je twaalf maanden per jaar open bent, moet je ook zorgen dat er twaalf maanden per jaar brood op de plank ligt. Daarom zijn we gaan kijken naar alter natieven. We vonden het wel belangrijk om iets te vinden dat erbij past. Het ene bedrijf moet het andere als het ware steunen. Daarom besloten we diervoeder te gaan verkopen." Hardware Door groot in te kopen, kan er een aantrekkelijke prijs gere kend worden. Dog-petfood ver koopt voer voor honden, katten en knaagdieren en daarnaast aanverwante artikelen als kat tenbakkorrels, stro en dergelijke. Ook is er plaats voor 'hardware' als konijnenhokken en manden. "We hebben in ieder geval de grote merken in huis. Bovendien voeren we ons eigen huismerk. En als een klant vraagt naar een bepaald soort voer, zorgen we dat we dat in het vervolg ook hebben. Zolang het maar goed voor het dier en interessant voor ons is." Dog-petfood richt zich op de zelfde doelgroep als de bekende markthal van de buren en op alle dierenliefhebbers die op zoek zijn naar goedkopere oplossin gen voor hun huisdier. "Veel voor weinig. Dat is in deze tijd van economische crisis heel belangrijk. Het wordt er voorlo pig niet beter op." Goed bereikbaar Het bedrijf is gevestigd in het zelfde pand als Koiba. Een van de twee hallen kwam vrij, omdat een deel van de productieruim tes waar vijverfiltersystemen ge maakt worden, naar een andere locatie verplaatst werd. "Het is een ideaal punt om iets dergelijks te beginnen. We zitten vlak bij de afrit van de A12 en zijn dus goed bereikbaar. Bij ons kun je gratis parkeren, heerst er een gezellige sfeer, we hebben een groot assortiment en zijn ook nog eens goedkoper." Dog-Petfood is gevestigd aan de Bredeweg 128a in Zevenhuizen. Alleen als ze daar in slagen komt een bouwbedrijf in aan merking voor het Keurmerk Klantgericht Bouwen. Klantgericht Bouwen is een teamprestatie en wordt be drijfsbreed gedragen. Het be treft een zeer representatieve weergave van de prestaties het afgelopen jaar. "De opmerkingen die we heb ben gekregen en de aspecten van de klanten die minder goed gewaardeerd werden vormen het komend jaar een uitdaging ter verbetering", laat een woordvoerder van Knaap Maatwoningen weten. Nesselande - Knaap Maatwoningen heeft onlangs voor de vijfde keer op rij het Keurmerk Klantgericht Bouwen ontvangen. Dit keur merk ontvangen bedrijven die hun nieuwbouwhuizen beter afle veren en hun klanten een betere dienstverlening bieden dan de doorsnee Nederlandse bouwondernemingen. Bouwkundigen van Vereniging Eigen Huis controleren de kwa liteit van opgeleverde wonin gen en noteren het aantal ople- vergebreken. Daarnaast geven kopers een rapportcijfer voor hun ervaringen met de bouw onderneming in onder meer de verkoopfase, de bouwfase en de opleveringsfase. Gebleken is dat het voor bouw ondernemingen moeilijk is om op alle zes gemeten onderde len bovenmatig te presteren. Het keurmerk wordt verstrekt door de Stichting Klantgericht Bouwen. Deze stichting is ont staan uit een samenwerking tussen de brancheorganisatie van bouwers, Bouwend Neder land en de brancheorganisatie van woningbezitters. Vereni ging Eigen huis. Het keurmerk wordt uitgereikt aan bouwbe drijven die aantoonbaar beter scoren dan de markt op het ge bied van klanttevredenheid en opleverkwaliteit.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 9