"POLITIEKE VOORKEUR EN STIJL ALHAFT BELEMMERDEN FRACTIESTANDPUNT" FOTO-EXPOSITIE BIJ STICHTING VONK POLITIE BERICHTEN BIJ VONK DRAAIT ALLES OM LIEFDE waddinxveen S00SMIDDAG MET BINGO BINGO ZONNIG ZUID BOEKENMARKT IN VICTORKERK BINGO IN DE BOOG ROMMELMARKT ZUIDHONK KLAVERJASSEN KERKDIENSTEN - ZONDAG 8 MAART Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 4 maart 2009 pagina 11 Aanhouding voor opgeven valse naam Waddinxveen - De politie heeft dinsdag 24 februari rond 22.20 uur op de Kuyperhoeve een 46- jarige man uit Waddinxveen aan gehouden nadat hij een valse naam opgaf aan agenten die hem wilden bekeuren voor het niet bij zich hebben van zijn rijbewijs. Daarnaast bleek dat hij niet met een auto mocht rijden omdat hij daarvoor een ontzegging had die hem bij een eerdere veroordeling was opgelegd. Voor dat feit was hij al meerdere keren met politie en justitie in aanraking geweest. De auto van de verdachte is in be slag genomen. Woninginbreker aangehou den Dankzij een melding van een buurtbewoner heeft de politie woensdag 25 februari rond 20.30 uur een 27-jarige man zonder bekende woon- of verblijfplaats aangehouden. De melder consta teerde een inbraak bij een woning aan de Zuidkade. Op het moment dat de politie arriveerde waren er vermoedelijk twee inbrekers in de woning. De politie zette de omgeving van het pand af en net op het moment dat agenten met een politiehond naar binnen wilden gaan, rende de verdach te de woning uit. Na een korte sprint kon hij op de Minervalaan in de boeien worden geslagen. De tweede inbreker is niet ge vonden. Een auto waarmee de verdachte was gekomen, is op deApollolaan gevonden. Deze is door de politie voor het onder zoek veilig gesteld. De verdachte is ingesloten en het onderzoek in deze zaak wordt voortgezet. Controle autogordel Waddinxveen - Het Regionaal Verkeershandhavingsteam van Politie Hollands Midden heeft op woensdag 25 februari een ver keerscontrole gehouden op de Noordkade. Er werd tussen 15.30 en 18.00 uur gecontroleerd op het dragen van de autogordel. In totaal zijn twintig personen be keurd voor het niet dragen van de gordel. Zij ontvangen binnenkort een beschikking van 90,- euro van het CJIB in de bus. Onderzoek Rijkswaterstaat Uit een recent gehouden onder zoek van Rijkswaterstaat blijkt dat bestuurders vaker de gordel dragen dan passagiers. In de re gio Hollands Midden hebben in 2008 95% van alle gordelplich- tige bestuurders de autogordel gedragen, tegen 96% van de voorpassagiers en 67% van de achterpassagiers. Bij verkeersongevallen wordt het letsel van inzittenden vaak onno dig vergroot als zij niet de auto gordel dragen, ook bij passagiers op de achterbank. Het is een mis verstand dat de autogordel on veilig is bij het te water raken. Politie Hollands Midden zal de komende tijd op diverse locaties extra controles uitvoeren om het gordelgebruik te laten toene men. Waddinxveen - Een groep vrij willigers van het Seniorenwerk van de stichting Vonk, verzorgt éénmaal per 14 dagen op dins dag een soosmiddag in het Anne Frank-centrum voor alle 55-plus- sers in Waddinxveen. Voor dins dag 10 maart staat er een bingo °P het programma. Aanvang 14.45 uur, zaal open 14.30 uur. Voor meer informatie: 0182- 631932. Door Niels Raas Waddinxveen - Dat Abdelkader Alhaft heeft zich afgescheiden van de PvdA is reeds enige tijd bekend. Tijdens de afgelopen raadsvergadering gaf Alhaft toelichting op zijn vertrek. Ook de PvdA liet haar kant van het verhaal horen. De partij claimt dat de zetel van Alhaft aan de PvdA toebehoort, terwijl Alhaft benadrukt dat de zetel toebehoort aan de burgers van Waddinxveen. Alhaft noemde de twee thema's die voor onoverbrugbare verschil len zorgden met de PvdA. Als eer ste ziet Alhaft meer in het tegen gaan van meer woningbouw en het bevorderen van meer groen in het Groene Hart. Ook een mogelij ke fusie met Gouda stuit op grote weerstand bij Alhaft. Een eventu ele fusie met Boskoop is volgens hem geen 'gepasseerd station.' Om de fusie met Gouda te lijf te gaan moet er volgens Alhaft een volksraadpleging komen, zodat burgers zich over een mogelijk samengaan met Gouda kunnen uitspreken. Een onderzoek naar samenwerking op bepaalde be leidsterreinen met Gouda vindt hij best, maar een fusie is een taboe voor Alhaft. Desondanks beloofde Alhaft het coalitieakkoord te blij ven ondersteunen, zij het met een kritisch oog. PvdA-fractievoorzitter Marjan Stoffers gaf aan dat de eigen po litieke voorkeuren van Alhaft een gezamenlijk fractiestandpunt be lemmerden. Volgens Stoffers wei gerde Alhaft iedere gezamenlijke bijeenkomst met Gouda bij te wo nen. Ook op weigerde hij zich te laten informeren op informatiebij eenkomsten. Op een bepaald mo ment keerde Alhaft zich tegen de RZG, met het argument dat Gouda Waddinxveen zou volbouwen met woningen voor Goudse burgers. Stoffers uitte tevens stevige kritiek op de weigering van Alhaft om inzicht te geven in zijn contacten en netwerken. Bij landelijke on derwerpen claimde Alhaft dat hij landelijke contacten had en bij lo kale onderwerpen waren dit vaak lokale contacten. Volgens Stoffers weigerde hij deze te benoemen. Dit uitte zich ook in de commissie Samenleving. Stoffers: 'Om onder meer contacten met maatschappe lijke organisaties en instellingen op te bouwen was iets dat de heer Al haft niet graag deed. We hebben hem heel regelmatig sterk moeten stimuleren om zelfstanding zijn oor te luisteren te leggen bij bij voorbeeld de WMO-raad.' Stoffers noemde het schaamteloos dat Alhaft loyaliteit claimt aan 26.000 Waddinxveners. Degenen die op Alhaft gestemd hebben, hebben volgens Stoffers vooral op de PvdA gestemd. PvdA-kandida- ten bekrachtigen een belofte om als zij niet langer van de fractie uitmaken, hun zetel over te dra gen aan de PvdA. Volgens Stoffers heeft Alhaft zijn zetel gebruikt om zijn eigen politiek carrière omhoog te helpen. Kees Bax (PCW) herinnerde Alhaft eraan dat bij het luisteren naar de burger er een gevaar bestaat voor het luisteren naar een select gezel schap. De zetelkwestie noemde Bax concreet 'zetelroof.' Ook eiste Bax meer duidelijkheid van Alhaft of zijn aandacht voor het milieu nu ook betekent dat de bouw van de Triangel gestopt moet worden. Volgens Alhaft is dit besluit geno men en kan dit niet meer terugge draaid worden. Yvonne van Went (D66) kon zich enigszins inleven in het standpunt van de PvdA. 'Waar was u al die tijd? Ik heb u nooit over milieu ge hoord. Ik heb u ook nooit gezien op de thema-avonden van de Zuid- plas.' Marjan Stoffers gaf tenslotte aan dat de coalitie stabiel blijft 'Wij zijn nog net zo sterk.' Waddinxveen - In het gebouw van Vonk aan de Kerkstraat 13 wordt vrijdag 13 maart de film Al les is Liefde vertoond. In Alles is Liefde (met onder an dere Carice van Houten en Michiel Romeyn) draait alles om de liefde, in alle denkbare combinaties. Klaasje is gescheiden van Dennis nadat hij haar heeft bedrogen met de juf van hun zoontje. Hoe wel Dennis haar terug wil, lijken zijn kansen verkeken als Klaasje een aantrekkelijke jonge minnaar tegenkomt. Simone, de beste vriendin van Klaasje, is de spil van haar gezin dat ze met vaste hand door het drukke dagelijkse leven leidt. Haar man Ted voelt zich daardoor vaak buitengesloten en overbodig. Als hij wordt ontslagen als kraandrijver, durft hij het haar niet te vertellen. Terwijl 5 decem ber nadert en alle liefdeslijnen bij elkaar komen via de mysterieuze Sinterklaasfiguur Jan, lijken de liefdesperikelen te worden over wonnen. De film begint om 20.00 uur, de toegang bedraagt 6,- euro, cjp, 65+ en Vonkpashouders betalen 5,- euro. Voor meer informatie en reserveren: 0182-614422. Waddinxveen - In gebouw Krea- ter wordt tot 16 maart werk geëx poseerd van cursisten van Judith Ivens. Deze cursisten hebben acht tien weken fotografieles gehad. Tijdens de basiscursus wordt de techniek van de camera behan deld; de gevolgen van diafragma, sluitertijden, iso-waarden, de wit- balans et cetera. Ook een belang rijk onderdeel is het leren omgaan met de verschillende lichtsituaties en de gevolgen daarvan voor de uiteindelijke foto. In de eerste helft van de cursus wordt alleen met daglicht gewerkt, in de twee de helft komt het werken met fo tolampen, kunstlichtentechnieken als low-key en high-key fotografie aan bod. In de vervolgcursus wordt gewerkt met het thema stilleven. De lessen beginnen met het be spreken van de gemaakte foto's en nieuw beeldmateriaal van docente Judith Ivens zelf, in het tweede ge deelte van de les gaan de cursisten dan aan de slag met het besproken onderwerp. Technieken die aan bod komen zijn onder andere: lan- Waddinxveen - In wijkgebouw Zonnig Zuid wordt dinsdag 10 maart een bingo gehouden, le dereen is welkom aan de St. Vic- torstraat van 20.00 tot 22.15 uur. Waddinxveen - De boekenmarkt in de Sint Victorkerk heeft binnen en buiten Waddinxveen een uit stekende naam opgebouwd. Twee maal per jaar organiseren vrijwil ligers van de VAC (Victor Activi teiten Commissie) dit evenement; zo ook voor zaterdag 7 maart van 10.00 tot 15.00 uur. De opbrengst gaat naar het res tauratiefonds van het unieke en beeldbepalende kerkgebouw aan de Zuidkade 176. Naast boeken worden er 'Sint Victor Specials' als wijn, ambachtelijke jam en kaarten verkocht. Voor meer informatie: 0182-615137. Waddinxveen - In buurtcentrum de Boog wordt vrijdag 6 maart een bingo gehouden, ledereen is welkom aan de C. Huygenslaan 2 vanaf 19.00 uur, de bingo begint om 20.00 uur. Waddinxveen - In het Zuidhonk wordt zaterdag 7 maart een rom melmarkt gehouden van 9.30 tot 14.00 uur. ledereen is welkom, de toegang is vrij. Waddinxveen - Stichting Wijk- werk de Zuidpias houdt vrijdag 6 maart een klaverjasavond in Het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan 552. Aanvang 20.00 uur. Voor meer informatie: 0182-611171. ge belichtingstijden in combinatie met dubbel opnamen, nachtop name, letterlijk het schrijven met licht, de korte belichtingstijden en de flitser. Voor de docent is het een uitdaging om, naast het leren kennen van de camera, de cursis ten passie voor fotografie bij te brengen. De expositie is te bezichtigen tij dens de openingstijden van Stich ting Vonk. Voor meer informatie: 0182-614422, www.stichtingvonk. nl of info@stichtingvonk.nl Waddinxveen Ontmoetingskerk Groensvoorde 9.30 uur ds. J.P. Koning. Wo. 11 mrt. 19.30 uur ds. H.G. van Vie- gen (bidstond voor gewas en ar beid). Immanuelkerk 10.00 uur ds. M.M.M. Leijdens. Wo. 11 mrt. Bidstond in OK. Rank Coenecoopcollege 10.00 uur dhr. B. Roor (ZWO) en 18.30 uur ds. E. Schipper). Ger.Kerk 9.30 uur ds. K. van de Geest en 16.30 uur ds. E. Brink (aangepaste dienst voor mensen met een verstandelijke beper king). Wo. 11 mrt. 19.30 uur ds. E. Brink (biddag). MEDISCHE WEEKENDDIENST Voor spoedeisende huisart senhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/ feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH) en Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM), (Groene Hart Zie kenhuis) locatie Bleuland aan de voorzijde van het ziekenhuis bij Spoedeisende Hulp, Gouda, 0182-322488. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afde lingen etc.: www.ghz.nl

Hart van Holland | 2009 | | pagina 11