CDA ZET THEO HEEMSKERK UIT DE FRACTIE FOTOTENTOONSTELLING 'DE SMAAK VAN NUT EN NOODZAAK' FEESTELIJK GEOPEND GORDON SETTER ROBBY GEKWALIFICEERD VOOR CRUFTS GEERTRUDE VERWEY PRESENTEERT DEBUUTROMAN GAMEN EN DARTEN BIJ @M0ER pagina 19 Zevenhuizen - Het CDA heeft zijn raadslid Theo Heemskerk gevraagd op te stappen. Heemskerk raakte onlangs in opspraak over de opheffing van de Wvg op een aantal van zijn percelen. Het college verweet Heems kerk niet integer te hebben gehandeld. Ook het CDA laat nu weten dat Heemskerk "de twijfels omtrent zijn integriteit niet heeft kunnen weg nemen." Heemskerk zal doorgaan als eenmansfractie. Door Christine de Vos In een spelletje Monopoly zou het 'een vergissing van de bank in uw voordeel' heten. Een ambtenaar van de gemeente voegde per abuis een brief toe aan het dossier in de beroepszaak van Heemskerk tegen de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle. Net als veel van zijn buren tekende Heemskerk begin 2006 beroep aan tegen de vesti ging van de wet voorkeursrecht gemeenten (Wvg) op een aantal van zijn percelen. De brief, waarin de gemeente meedeelt dat het voorkeursrecht op de percelen is opgeheven, is voor de rechter aan leiding te oordelen in het voordeel van Heemskerk. De gemeente bestrijdt echter het schrijven ooit aan Heemskerk te hebben verstuurd. Het exemplaar dat in het dossier is beland, is vol gens de gemeente ongedateerd en niet voorzien van het logo van de gemeente Zevenhuizen-Moer- kapelle. "De brief is echter wel doelbewust opgesteld", zegt bur gemeester Jo Fijen, "en gekoppeld aan Excel bestanden met nummers van de percelen behorend aan de heer Heemskerk." De vreemde gang van zaken was voor de gemeente reden de feiten, aangaande de procedure, maar ook in relatie tot de ambtenaar in kwestie te onderzoeken. Het vonnis vecht de gemeente echter niet aan. In juridisch opzicht valt Heemskerk niets te verwijten, zo meent de gemeente, in moreel op zicht echter wel. Heemskerk heeft volgens burge meester Fijen nooit gezegd dat hij de officiële brief niet heeft ontvan gen. Fijen: "Hij heeft de brief, die in 2006 verstuurd zou moeten zijn, nooit ingebracht, maar is tot eind 2007 blijven procederen. Ook toen de kladversie boven tafel kwam, heeft hij het officiële schrijven niet overhandigd." De gedragscode voor raadsleden dicteert onder meer dat zij het publieke belang boven het private Zevenhuizen - Journaliste en schrijfster Geertrude Verweij presenteert op woensdag 11 maart om 20.00 uur in de plaat selijke vestiging van bibliotheek de Groene Venen haar debuut roman; een ontroerende liefdes roman met als titel 'Huis vol ver leden'. Geertrude zal deze avond iets vertellen over het schrijver schap en over hoe haar boek tot stand gekomen is. Voorts is er gelegenheid tot het stellen van vragen en zal zij op verzoek boeken signeren. Zaal open om 19.30 uur. De toegang is vrij. Met deze presentatie wordt de 74e editie van de Boekenweek in bibliotheek De Groene Venen geopend. Voor meer informatie: www.bibliotheekdegroeneve- nen.nl. Moerkapelle - Het nieuwe jeugd honk @Moer is iedere dinsdag- en donderdagavond van 19.00 tot 21.30 uur geopend voor jongeren uit Moerkapelle. Jongerenwerker Brian van Aagten, van Stichting Jeugdwerk Nieuwerkerk aan den IJssel, is op deze avonden aanwe zig. Voor dinsdag 10 maart staat een spannende game-avond met Fifa 2009 op het programma en op donderdag 19 maart kunnen de jongeren meedoen aan een dam- toernooi. Beide activiteiten starten om 19.30 uur in @Moer, te vinden in gebouw OpMoer aan de Raad huisstraat 40. Zevenhuizen - Hij is er helemaal klaar voor; vrijdag 6 maart reist Gordon Setter reu Robby, samen met zijn baasje Tanja Hordijk-Overduin, af naar Birmingham in Engeland om daar mee te doen aan 's werelds grootste hondenshow, Crufts. Dit is een hele prestatie, aangezien er in elk land maar één show per jaar is waar de beste honden zich voor Crufts kwa lificeren. Hordijk is dan ook heel blij dat Robby mee mag doen en gaat niet naar Engeland om te winnen. "Crufts is een bijzondere belevenis en ik hoop vooral dat Robby plezier heeft." belang moeten stellen. Fijen: "De heer Heemskerk had openheid van zaken moeten geven. Zijn gedrag staat op gespannen voet met zijn verantwoordelijkheid als raads lid." Ook Heemskerk's eigen CDA is in middels tot die conclusie gekomen. "In de gesprekken heeft de heer Heemskerk de twijfels omtrent zijn integriteit niet kunnen wegnemen en alleen maar doen versterken. Dan rest ons alleen nog de keuze hem uit de fractie te zetten. Wij hadden het daarbij logisch ge vonden als hij tevens de raad was uitgegaan, omdat hij daar destijds voor getekend heeft bij het aan gaan van de kandidaatstelling", al dus CDA fractievoorzitter Giel van der Kooij. Eerder al zetten de coalitiepartijen SGP, Christenunie en VVD de druk op de ketel door het vertrek van Heemskerk te eisen, en wel voor 25 februari. Toen het CDA hier niet direct op inging, dreigden de co alitiepartners het vertrouwen in het CDA op te zeggen, waarmee het einde van het college een reële mogelijkheid zou zijn geweest. Van der Kooij: "Het CDA wenst zorgvuldigheid aangezien het hier om personen gaat. Daarom heeft het CDA niet onmiddellijk het ver trouwen in het raadslid opgezegd, ondanks de druk van andere coa litiepartijen. In dat licht hebben we eerst een aantal vragen aan de heer Heemskerk gesteld, om meer verduidelijking te krijgen." Theo Heemskerk zelf laat weten op het moment geen commentaar te willen geven, maar beraadt zich op een reactie die hij waarschijnlijk in de loop van volgende week zal doen uitgaan. De gemeenteraad zal aansluitend op de commissievergadering van 10 maart de kwestie bespreken. Dooi Marlonneke Willemsen Hordijk is sinds 2002 bezig met het showen van honden en het is de tweede keer dat ze naar de Crufts gaat. "Toen ik mijn eerste Gordon Setter Yvana kreeg, vroeg de fok ker of ik niet eens met haar naar een show wilde. Dat ging goed en in een korte tijd had ze zoveel punten verzameld, dat ze vrij snel Nederlands Kampioen was. In 2005 ben ik met de dochter van Yvana, Bijou, gaan showen en ook zij heeft veel gewonnen. Dat vond ik extra leuk, omdat het een door mijzelf gefokte hond is. In 2007 waren ze allebei gekwalificeerd voor Crufts. Dit jaar heeft Hordijk zich dus ge kwalificeerd met Robby, die met zijn twintig maanden de jongste van de Gordon Setter familie is. "Robby komt uit Portugal en is met twaalf weken bij ons komen wonen. In het begin ben ik zelf een beetje met hem gaan oefenen en later zijn we ook naar ringtrai ning gegaan. Met negen maanden heeft Robby aan zijn eerste show meegedaan en sindsdien heeft hij veel gewonnen. Hij is Nederlands jeugdkampioen, beste jeugdhond op de Clubmatch, tweede beste reu 2008 NGSC en Brussels Junior winner. Tijdens deze laatste show heeft hij zich voor Crufts gekwali ficeerd." geen strikjes in hun haar. Het is gewoon puur natuur en in de ring krijgen ze iets lekkers en ik speel ook met ze, dus het is niet zielig." Aanstaande vrijdag reist Robby met zijn baasje af naar Engeland, zaterdag zijn ze aan de beurt. Hor dijk gaat er niet van uit dat Robby ook op Crufts zal winnen. "Er doen meer dan tweehonderd Gordon Setters mee en daar zijn erg veel mooie honden bij. Ik zou natuur lijk graag willen winnen, maar met zo'n hoog niveau ga ik daar niet vanuit. Ik hoop dat Robby goed zijn best doet en het vooral naar zijn zin heeft. Daarnaast is het natuur lijk, zowel voor hem als voor mij, een enorme belevenis. Crufts blijft iets heel speciaals. Er doen ontzet tend veel honden mee en er zijn daarnaast ook nog eens vier grote hallen met alleen maar honden spullen en allerlei hondensport wedstrijden en demonstraties. Het zal dus een leuk weekend worden en ik heb er erg veel zin in." Veel mensen hebben het beeld dat hondenshows zielig zijn voor de honden, maar volgens Hor dijk is dit beeld volledig onjuist. "In tegenstelling tot wat mensen denken, vindt het merendeel van de honden de shows erg leuk. Dat geldt ook voor Robby. Hij vindt het geweldig om mee te doen en veel aandacht te krijgen. Een van mijn andere Gordons, Donna, bleek het niet leuk te vinden en met haar zijn we dus ook niet meer gegaan. Ik gebruik ook geen haarlak en an dere rare sprays en ze krijgen ook Crufts, een belevenis voor hond en baas. Door Marlonneke Willemsen Zevenhuizen - De fotografen Karei Staa, Eva Hofman en Arjan de Nooy konden donderdag 26 februari hun werk aan alle aanwezigen laten zien tijdens de officiële opening van de tentoonstelling 'De Smaak van Nut en Noodzaak' in de Rabo bank. Door middel van deze ten toonstelling willen de fotografen, in opdracht van de provincie Zuid- Holland, laten zien hoe de Zuidpias- polder er werkelijk uitziet. Volgens initiatiefnemer Sjoerd Cusveller hebben mensen een te romantisch beeld van de landelijke gebieden in Nederland en moeten de foto's dit idee doorbreken. De fotografiestudenten van de Ko ninklijke Academie van Beeldende Kunsten in Den Haag zijn de afge lopen maanden erg druk met de ex positie bezig geweest en waren dan ook blij om eindelijk het eindresul taat te kunnen laten zien. Aange zien ze alle drie niet uit deze omge ving komen, moesten ze zich eerst een beeld van de polder vormen. Volgens Hofman was dit nog het meeste werk. "Ik kende het gebied helemaal niet, dus ben ik vanuit het station Gouda door de polder gaan fietsen. Hierbij kreeg ik wel een al gemeen idee van wat ik wilde doen, maar op locatie bij de agrarische bedrijven zelf, wist ik pas definitief Arjan de Nooy, Karei Staa en Eva Hofman. wat ik precies wilde fotograferen." Voor Arjan de Nooy was het wer ken op locatie iets gemakkelijker. "Ik had al in mijn hoofd dat ik be woners van de Zuidelijke Dwarsweg wilde gaan fotograferen. Ik heb toen brieven rondgestuurd. Uitein delijk hoefde ik daarna alleen nog maar bij de mensen langs te gaan om de foto's te gaan maken. Daar heb ik in totaal ongeveer zes dagen over gedaan." Op de opening waren ook alle be woners van de Zuidpias, die aan de foto's hebben meegewerkt, uitgenodigd. Zij vonden het erg leuk om het eindresultaat te zien en sommigen van hen gingen ook nog een keer met hun eigen por tret op de foto. De Rabobank was erg blij met de expositie. Directeur Rabobank Zevenhuizen Johan Tiller zei erg tevreden met het resultaat te zijn en hij hoopt dat een groot aantal inwoners van de Zuidpias de tentoonstelling zullen bezoeken. De expositie 'De Smaak van Nut en Noodzaak' is te bezoeken tussen 2 en 27 maart tijdens kantooruren en vrijdag tussen 18.00 en 20.00 uur in het filiaal van de Rabobank Zeven huizen.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 19