VEERTIG JAAR BELANGLOZE INZET BELOOND EXPOSITIE IN TEKEN VAN TJIELP TJIELP M00RDRECHTSE KINDEREN WETEN: BEWEGEN IS GOED VOOR JE RIKKETIK MEEVALLER BIJ LAATSTE GEMEENTELIJKE AANSLAG ~ST OPEN PODIUM CONCERT IN GEMEENTEHUIS KERKDIENSTEN ZONDAG 8 MAART ZANG- EN DANSGROEP REMISSION BIJ MORE pagina 33 Erkenning Frieda Souhuwat-Tomasoa, adviseur van de Molukse Ordedienst, dankte de gemeente Moordrecht mede na mens de heer Haurissa voor de toe kenning van deze onderscheiding en riep op deze onderscheiding ook postuum aan alle anderen le den van de ordedienst toe te ken nen. "Wij zijn er trots op dat u als gemeente dit heeft kunnen doen. Daarmee heeft u ook een dienst bewezen aan al die anderen die zich hebben ingezet voor de orde dienst en die ons zijn ontgaan. Het is een stukje erkenning, respect en waardering. In alle eerlijkheid is dat iets waar de overheid wel eens in verstek heeft laten gaan", aldus Souhuwat-Tomasoa. Moordrecht - De plaatselijke ves tiging van bibliotheek De Groene Venen richt naar aanleiding van het thema 'Tjielp Tjielp' van de boekenweek, die plaatsvindt van 11 tot en met 21 maart, in samen werking met de Vereniging van Natuurfotografen West een expo sitie in van vogelfoto's. De exposi tie van foto's gemaakt in binnen- en buitenland, is te bezichtigen tot en met dinsdag 7 april op verschil lende plekken in de bibliotheek. Exposerende fotografen zijn Kees Ballintijn, Piet Bonder, Dick Bos, Perry de Graaf en Gerard de Hoog. De Vereniging van Natuurfotogra fen West is opgericht in 2001 en telt inmiddels zo'n dertig leden. De doelstelling van de vereniging is door onderling foto's te beoor delen, elkaar naar een hoger kwa litatief en artistiek niveau te tillen. Dat gebeurt tijdens de maandelijk se clubavonden in het milieu-edu catiecentrum 'De Papaver' in Delft. De vereniging is aangesloten bij het Natuurfotografen Verbond Nederland (NVN), een samenwer kingsverband waaraan vele Ne derlandse natuurfotoverenigingen deelnemen. De leden onderschrij ven daarmee de gedragscode van de NVN: "Verstoring van de natuur moet vermeden worden en het welbevinden van de natuur gaat vóór het maken van een foto". Voor meer informatie: www.nvnfoto.nl. Moordrecht - In de Raadzaal van het Gemeentehuis wordt voor 7 maart om 19.30 uur een open po dium concert georganiseerd. Deel nemers van alle leeftijden kunnen gedurende circa 12 minuten optre den voor een publiek van ongeveer 50 tot 80 personen. Naast muzikale aanmeldingen, zijn ook literaire bijdragen welkom. Deze avond zijn tevens kunstwerken van Jan Neven te bezichtigen en de kunstenaar zal ook tijdens het concert nog in actie komen. De toegang is vrij; een vrij willige bijdage voor het dekken van de kosten is wenselijk. Info: maar ten @moordrechtklassiek.nl. Moordrecht Volle Evangelie Gem. n.n.b. Ger. Kerk 10.00 uur mw.drs. M.F. Meeder-Van Hof; wo. 11 mrt. 19.30 uur ds. H. Schipper (Biddag SoW). Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Ad miraal; wo. 11 mrt. 19.30 uur ds. H. Schipper (SoW-biddag in Ont- moetingskerk). Herv. Bethelgem. 10.00 uur ds. P.J. Teeuw en 18.30 uur ds. G.C. de Jong; wo. 11 mrt. 14.00 en 19.30 uur ds. G.C. de Jong. R.K. parochie St. Johannes Ont hoofding: 2e zondag 40-dagen tijd; Eucharistieviering/Presenta tie 1e communicanten; Dick van Klaveren en Liesbeth Stalmeier. De kerk is elke donderdagoch tend open van 10.00 tot 13.00 uur met om 12.30 uur een ge bedsdienst. Dick Vrijburg is in de kerk aanwezig. Kwadraad, Algemeen Maatschappelijk Werk Inloop- en telefonisch spreekuur: 'De Kraal', Pr. Beatrixstraat 15a, Moordrecht. Elke dinsdag en elke donderdag van 9.00 tot 10.00 uur; tel: 0900-1202150 (lokaal tarief) of 0182-594710. Of op www.stichtingkwadraad.nl en info@stichtingkwadraad.nl. Wie buiten kantooruren drin gend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan te recht bij de Bereikbaarheid Bui ten Kantooruren (BBK) op 0182- 594935. Moordrecht - Youthhome More houdt zaterdag 7 maart een avond met mu ziek en dans. De groep Re mission uit Assen treedt op in hetIJsclubgebouw aan de Leliestraat 72. Remission bestaat uit acht meiden die door middel van muziek en dans expressie willen geven aan hun geloof. Jongeren vanaf 12 jaar welkom bij deze avond die om 20.30 uur begint. De toegang is vrij. Voor meer informatie: www.youthhomemore.tk Moordrecht - Afgelopen week viel voor de laatste maal het aan slagbiljet Gemeentelijke Belastingen van Moordrecht bij burgers op de mat. Op het aanslagbiljet konden huizenbezitters zien dat dit jaar de Onroerende-Zaakbelasting (OZB) is verlaagd met 2,5 pro cent. Daarnaast was bij de aanslag een brief gevoegd met daarin informatie over de uitwerking van de kredietcrisis op de aanslag en een toelichting ophoe men in aanmerking komt voor kwijtschel ding. Door Natasha Qualm Tijdens de begrotingsvergader ing die op 1 november 2008 werd gehouden is een amendement van de VVD aangenomen waarin is opgenomen dat de OZB voor alle eigenaren van woningen met 2,5 procent zal worden verlaagd. Tijdens dezelfde vergadering werd ook een motie van de PvdA aangenomen om ook de huur ders van woningen in Moordre cht mee te laten profiteren van de lastenverlichting van eigena ren van woningen. Huurders kri jgen dit jaar per huishouden een vast bedrag van 25 euro uitbeta ald. Via een brief zijn huurders inmiddels geïnformeerd over de wijze waarop de uitbetaling gaat plaatsvinden. Indien er sprake is van foutieve gegevens raadt het college huurders aan contact op te nemen met de gemeente, tn de bijgevoegde brief bij de belastingaanslag worden burg ers geïnformeerd over de uit werking van de kredietcrisis op de aanslag. Hierin staat vermeld dat de WOZ-waardepeildatum wettelijk één jaar voor het be gin van het tijdvak ligt waarvoor deze moet worden gebruikt. Dit houdt in dat gebeurtenis sen die in het jaar 2008 hebben plaatsgevonden met mogelijke gevolgen voor bijvoorbeeld de huizenmarkt (zoals bijvoorbeeld de kredietcrisis) voor de WOZ- waardebepaling pas gevolgen hebben met ingang van het jaar 2010. Verder staat er in de brief informatie voor mensen die den ken in aanmerking te komen voor kwijtschelding. Zij kunnen aan de balie van het gemeentehuis hiervoor een formulier ophalen en deze volledig ingevuld, met de benodigde gevraagde bijslui ters, binnen zes weken retourn eren aan Bureau Belastingen. Meer informatie over de belast ingaanslag is te vinden in de bi jsluiter 'Gemeentelijke Belastin gen 2009' welke bij de aanslag is gevoegd. Moordrecht - Als dank voor zijn jarenlange inzet voor de Molukse ge meenschap heeft de heer Haurissa woensdag 25 februari een Koninklijke onderscheiding gekregen uit handen van burgemeester Huub van der Meer. Daarmee werd Haurissa benoemd tot Lid in de Orde van Oranje- Nassau. Van der Meer roemde Haurissa in zijn toespraak voor de bij drage die hij heeft geleverd aan de saamhorigheid van de Molukse ge meenschap. "Uw grootste verdienste is misschien wel de stabiliserende invloed die u heeft gehad op de jongere generatie. U bemiddelt daar naar nodig. Door al uw vrijwillige werkzaamheden straalt u rust en orde uit binnen de Molukse gemeenschap", aldus van der Meer. Door Natasha Qualm In 1951 kwam de heer Haurissa samen met een grote groep be woners van de Molukken gedwon gen naar Nederland. Tien jaar la ter werd een woongemeenschap in Moordrecht gesticht en kwam Haurissa in de Ambonwijk wonen. Op de Molukken wordt tot in de jaren '60 nog steeds strijd gevoerd door RMS-guerillastrijders onder aanvoering van president Soumo- kil. In 1963 wordt deze gevangen genomen door het Indonesische leger. Na zijn executie in 1966 ont stonden er rellen in Nederland. Hierdoor werd de ordedienst in het leven geroepen. Haurissa was vanaf het begin werkzaam voor de ordedienst. Belangeloos zetten hij en anderen zich in om de orde en rustte handhaven en de politie te ondersteunen. Geen gemakkelijke taak, al was het maar omdat het niet altijd in dank werd afgenomen door de eigen Molukse gemeen schap. Door toedoen van de heer Haurissa en vele anderen werd de broeierige sfeer die heerste in de Molukse gemeenschap omgezet, waardoor er rust in de Ambonwijk ontstond. Nog steeds vervult de Molukse ordedienst een belang rijke rol. Goede afspraken tussen de gemeente, politie en Molukse Ordedienst zorgen ervoor dat be langrijke, vaak grote bijeenkom sten in de Molukse gemeenschap in Moordrecht, in goede orde ver lopen. Daarnaast speelt Haurissa op verzoek van de politie soms een bemiddelende rol. Hij is ook een vooraanstaand lid van de Ini tiatiefgroep welke regelmatig met de gemeente overlegt over diverse zaken in de wijk. "U levert hier een positieve bijdrage aan, zodat de besprekingen tussen de Molukse gemeenschap en de gemeente op constructieve wijze verlopen. Dit heeft ook zijn weerslag op de jon gere generaties Molukkers", zei de burgemeester. Doe je nog niet aan sport? Meld ie aan! DoorMarianne Fortuin Moordrecht - Wethouder Volksgezondheid Gea Gravensteijn was maandag 2 maart op de Sjaloomschool om het startsein je geven voor het project 'kies voor Hart en Sport', voor basisschoolleerlingen van groep 7 en 8. Ze legde uit waarom bewegen zo goed voor je is. Daarna kwam clown Rik binnen, bbj en zijn hondje Tik (dat in de auto zat) staan symbool voor het Project. Clown Rik: "Ja, want als je bet vlug zegt. Rik en Tik, hoor je waar het goed voor is: je rikketik, )e hart." Hij vroeg de leerlingen of !eaan sport deden. Dat bleek heel uiteenlopend te zijn. Hij lichtte toe, bat kinderen via 'Kies voor Hart en ->Port' kennis kunnen maken met sPorten als basketbal, jazzballet, Mo, karate, korfbal, rugby, streetdance, volleybal, gymnastiek en yoga. Rik: "Dus als je nog niet aan sport doet, of je wilt eens iets anders proberen, meld je aan." De JPortactiviteiten bestaan uit drie '°t vijf lessen, die na schooltijd 9e9even worden. Hij liet een dikke stapels brochures en aanmeldingskaarten op de Sjaloomschool achter. Deze week zullen de andere basisscholen in Moordrecht bezocht worden. Voor de activiteiten van 'Kies voor Hart en Sport' wordt een eigen bijdrage gevraagd van 2,- euro. In de brochure staan ook activiteiten genoemd van het Brede School project BRAinS (Brede Activiteiten in Scholen), zoals Kunst, Cultuur en Welzijn. Je kunt dan denken aan Kennis maken met muziek, een bezoek aan een atelier, een Wii-toernooi in de bibliotheek, schimmenspel, het schoolorkest en 'Op reis door Spanje'. Deze activiteiten zijn voor alle leerlingen in Moordrecht, van peuter tot en met groep 8. BRAinS is een samenwerkings verband tussen de gemeente, het basisonderwijs, de peuterspeelzaal, buitenschoolse opvang, culturele instellingen en het jeugdwerk. Na de zomervakantie worden de sportactiviteiten van 'Kies voor Hart en Sport' onderdeel van BRAinS.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 33