NOG VEEL ONDUIDELIJKHEDEN IN BESTEMMINGSPLAN ZUIDPLAS-WEST INHAALCAMPAGNE VACCINATIE BAARMOEDERHALSKANKER CDA: "CRISIS VRAAGT OM DAADKRACHTIGE PROVINCIE P*f L I T I E BERICHTEN deHaij £^van der Wende m VERKIEZING ZUIDPLAS MOGELIJK HALF NOVEMBER "7© advocaten Thuis in de regio. I ZUIDPLAS ff Kom eens een kijkje nemen Dé mobi6l6 fietsenmaker bij onze grote voorraad mm m Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 4 maart 2009 pagina 3 Nieuwerkerk aan den IJssel - In het Van der Valk hotel in Nieuwerkerk werd afgelopen maandag de plannen voor het gebied Zuidpias-West ge presenteerd. Voor omwonenden en andere en belanghebbenden werd de zaak er echter niet duidelijker op. Voor een aantal deelgebieden staan de grote lijnen weliswaar vast, maar is de precieze invulling nog onduidelijk. Door Marlonneke Willemsen Het voorontwerp bestemmings plan ligt tot en met 26 maart ter inzage. Burgers hebben de mo gelijkheid om zienswijzen in te dienen. Op basis hiervan kan een bestemmingsplan eventueel wor den aangepast, voordat het in juni 2009 wordt vastgesteld door de gemeenteraden van Nieuwerkerk en Zevenhuizen-Moerkapelle. Tot 2020 zal het plan dan per deelge bied verder worden uitgewerkt. In het gebied Zuidpias-West zijn drie nieuwe woongebieden ge pland, Zevenhuizen-Zuid, Nieuwer- kerk-Noord en het Ringvaartdorp. Zevenhuizen-Zuid wordt op korte termijn ontwikkeld. In dit gebied komen twaalfhonderd woningen met een dichtheid van 20 a 25 wo ningen per hectare. Dertig procent wordt sociale woningbouw. In dit gebied is sprake van versnelde onteigening. Ook de plannen voor Nieuwerkerk-Noord zijn al vrij concreet. Dit gebied wordt in twee stukken verdeeld; het zuide lijk deel met 20 a 25 woningen per hectare en het noordelijke deel, dat met achttien woningen per hectare iets landelijker wordt. Ook hier zal sprake zijn van versnelde onteigening. De plannen voor het derde gebied, het Ringvaartdorp, zijn nog niet duidelijk. De provin cie heeft besloten dat de woning bouw in op deze locatie zal afhan gen van de ontwikkelingen in de rest van de provincie. Er zijn drie mogelijke scenario's bedacht. In het eerste scenario komt er alleen wat bebouwing langs de bestaan de lanen en linten, in het tweede scenario komen er maximaal drie duizend woningen met een dorps karakter en de derde optie is maxi maal zesduizend woningen in een meer stedelijke setting. Naast woningbouw zal er ook een bedrijventerrein komen. In eerste instantie gaat men uit van een ter rein ten noordwesten van de A20, maar dit gebied wordt eventueel uitgebreid naar de andere kant van de snelweg. In de nieuwste plannen is het oppervlak van het nieuwe bedrijventerrein vergroot van 48 naar 53 hectare. Omdat op dit moment nog niet duidelijk is hoe dit gebied ontwikkeld kan worden. De gemeente, die genoeg speelruimte wil overhouden voor onderhandelingen met mogelijke ontwikkelaars, heeft besloten het voorkeursrecht met tien jaar te verlengen. Dit houdt in dat men de bestemming onder bepaalde voor waarden kan veranderen en dat de gemeente tot 2020 voorrang heeft bij het verwerven van gronden in het gebied. Voor de bewoners betekenen deze wijzigingen onzekerheid over hun toekomst. Dierenarts van der Meer van Dierenkliniek Zuidpias: "Ons is gezegd dat er in de loop van dit Het voorontwerp bestemmingsplan ligt weliswaar ter inzage, maar veel mensen weten nog steeds niet waar ze aan toe zijn. jaar duidelijkheid zou komen over het bestemmingsplan en dat is nu weer van tafel geveegd. We willen graag uitbreiden, maar weten niet of dat wel mogelijk is. Ik ben ook zeer verbaasd dat het voorkeurs recht met tien jaar verlengd is. Wij dachten dat het maar twee keer verlengd mocht worden en dat hier in 2009 een einde aan zou ko men. Nu is het tot 2020 verlengd, terwijl deze wet volgens mij juist in het leven is geroepen zodat de betrokkenen sneller zekerheid krijgen." Ook de familie Van Vliet weet niet wat er in de toekomst met hun huis aan de Verbindings weg gaat gebeuren. "We horen steeds iets anders. Er zou een indu strieterrein komen, maar nu is het weer niet zeker dat dit doorgaat. Het is vervelend dat er zoveel on duidelijkheid is. Je hoort allerlei verhalen en hebt geen idee waar je aan toe bent." Ook als de bestemming wel bekend is, zijn er nog veel betrokkenen die niet weten hoe het nu verder gaat. Een voorbeeld hiervan is mevrouw Nell. Op de plek van haar huis aan de Tweede Tochtweg komt een nieuwe weg te liggen. Haar huis zal onteigend worden, maar dat is ook het enige dat ze weet. "We zijn naar het gemeentehuis geweest en daar hebben ze ons verteld dat we binnen een paar maanden meer in formatie over onze situatie zouden krijgen. Dat is inmiddels een half jaar geleden en we hebben nog steeds niets gehoord." Regio - In de regio Midden-Hol land begint volgende week de inhaal vaccinatiecampagne te gen baarmoederhalskanker. Ruim 6.000 meisjes, geboren in de jaren 1993 tot en met 1996, hebben een uitnodiging ontvangen. Vanaf 9 maart krijgen de meisjes hun eer ste vaccinatie. In Midden-Holland verzorgt de GGD Hollands Midden de vaccinaties, in samenwerking met de gemeenten. Drie prikken nodig Voor een optimale bescherming tegen baarmoederhalskanker zijn drie prikken nodig. De meisjes heb ben in de eerste helft van februari de uitnodiging gehad voor de eer ste prik in maart en de tweede in april. De uitnodiging voor de der de prik, in september, krijgen ze in augustus van dit jaar. Besluit minister Jaarlijks krijgen ongeveer zeshon derd vrouwen in Nederland baar moederhalskanker. Tweehonderd vrouwen sterven elk jaar aan de ziekte. Eind vorig jaar besloot mi nister Klink, op advies van de Ge zondheidsraad, om meisjes van twaalf jaar een vaccinatie tegen deze ziekte aan te bieden. Vanaf september 2009 is de vaccinatie tegen baarmoederhalskanker voor meisjes van twaalf jaar opgenomen in het Rijksvaccinatieprogramma (RVP). Voorafgaand daaraan krijgen alle meisjes, geboren in de jaren 1993 tot en met 1996 de gelegenheid om zich tegen de ziekte te laten vaccineren. Daarvoor is de inhaal- campagne georganiseerd. Voor meer informatie: 0800-3018051 en www.prikenbescherm.nl Informatie over data, locaties en tijden: www.ggdhm.nl Regio - Inwoners van de toe komstige gemeente Zuidpias mogen waarschijnlijk op 18 november naar de stembus. De precieze datum zal de provin cie pas vaststellen als het wets voorstel tot samenvoeging van de gemeenten Zevenhuizen- Moerkapelle, Moordrecht en Nieuwerkerk aan den IJssel in respectievelijk de Tweede- en Eerste Kamer is behandeld. Het is echter gebruikelijk dat herindelingsverkiezingen in de maand november vooraf gaand aan het fusiejaar plaats vinden. Den Haag - Welke instrumenten kan de provincie inzetten om burgers en bedrijven te ondersteunen in deze zware economische tijden? En wan neer komt ook Zuid-Holland met een concreet plan van aanpak? Omdat Gedeputeerde Staten volgens de CDA-statenfractie hier geen duidelijk antwoord hebben gegeven, stelt de fractie opnieuw schriftelijke vra gen. CDA statenleden Peter Lamers en Marco Heemskerk zijn van mening dat de provincie Zuid-Holland zich actiever op moet stellen in deze tij den van crisis. "Terwijl het Rijk en de provincies al begin februari de stimuleringsmogelijkheden voor bet bedrijfsleven in breed verband bebben verkend en de provincies Noord-Holland, Noord-Brabant en Utrecht inmiddels met concrete investeringsplannen zijn geko men, blijft het vanuit Zuid-Holland angstvallig stil." Lamers en Heemskerk hebben GS gevraagd om op korte termijn met een duidelijk plan van aan pak te komen. Zij realiseren zich daarbij dat de provincie slechts een beperkt aantal bestuurlijke instrumenten heeft, maar deze instrumenten moeten nu wel op effectieve wijze worden ingezet. Net als andere provincies zou Zuid- Holland toekomstige projecten op het gebied van infrastructuur en Alcoholcontroles Moerkapelle/regio - De politie stelde het afgelopen weekend vast dat van tien bestuurders het rijbe wijs ingevorderd kon worden om dat zij te veel gedronken hadden. Van één bestuurder kon dit echter niet omdat zijn rijbewijs ongeldig was verklaard. In totaal nam de politie dan ook negen rijbewijzen in. Drie bestuurders waren betrok ken bij een ongeval. Bij de adem analyses werd boven de limiet van 220 ug/l geblazen en boven de in- vorderingsgrond. Deze ligt op 350 ug/l voor de beginnend bestuur der en voor anderen op 570 ug/l.. Van twee bestuurders werd bloed afgenomen om de hoeveelheid al cohol in het bloed vast te stellen. De uitslag daarvan wordt later bekend. Naast dat de bestuurders hun rijbewijzen hebben moeten inleveren, maakt de politie proces verbaal tegen ze op. In Moerka- pelle vloog 28 februari rond 00.10 uur een scooter op de Akkerweg uit de bocht en kwam in een tuin van een woning tot stilstand. De twee opzittenden uit Moerkapelle van 19 en 16 jaar, raakten gewond en werden voor behandeling en onderzoek overgebracht naar het Groene Hart Ziekenhuis in Gouda. Omdat de politie een sterke al- cohollucht bij beiden rook, werd van de vermoedelijke 16 jarige bestuurder een bloedproef afge nomen om het alcoholpromillage vast te stellen. De uitslag wordt later bekend. In het belang van de verkeersveiligheid zal de politie blijven controleren op het gebruik van alcohol in het verkeer. gebruikte fietsen! f |©tS ^£183*.HS onderhoud naar voren kunnen ha len om zo het bedrijfsleven te on dersteunen. Lamers: "Teveel bedrijven hebben op dit moment te kampen met een leeglopende orderportefeuille. Door nu projecten naar voren te halen krijgt het bedrijfsleven een impuls en kunnen projecten waar schijnlijk ook goedkoper gereali seerd worden. Met dit soort maat regelen voorkomen we wellicht dat bepaalde bedrijven geheel omvallen en dat daarmee zowel vakkennis als werkgelegenheid verloren gaat. We willen daarom op zeer korte termijn van GS weten wat in Zuid-Holland op dit gebied mogelijk is." Het juiste adres voor: Reparatie en onderhoud van fietsen, ATB en Race Verkoop van nieuwe fietsen In- en verkoop tweedehands fietsen Voor bij u thuis of op het werk06-30 72 72 12 www.fiets 'oar.nl Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499

Hart van Holland | 2009 | | pagina 3