(OOR NAAR DE VOLGENDE VOORLEESRONDE SNOOT- AUDITIES OP 7 EN 9 APRIL GETJILP IN BOEKEN WEEK TROUWEN IN OUDE KERK BRIDGECLUB WADDINXVEEN OPENT DEUREN VOOR STARTENDE BRIDGERS pagina 7 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 4 maart 2009 ^T.,a pruMvv/cFM/7FVFNHUlZEN/NlEUWERKERt<j 3oskoop/Regio - De vestiging van bibliotheek de Groene Venen in Boskoop hield woensdag 25 fe bruari een voorronde van de Nati onale Voorleeswedstrijd. De jury, bestaande uit Flora Hazenbroek, kinderboekenschrijfster Brigitte Bosman en journalist Geertrude Verweij, had deze middag de moeilijke taak uit de elf voorlees- Kaïnpioenen de twee besten te kiezen Aan het woord kwamen Branka Noij en Jinne Samsom uit Bodegraven, Femke van 't Hoog, Lotte Bontekoe en Menno Hoog- endoorn uit Boskoop, Anouk de jong, Jasmijn Simons, Marieke in 't Hout en Sophie van Hazendonk I uit Moordrecht en Kelly Stekelen burg en Koen van Soest uit Zeven huizen. Winnaars Anouk de Jong van de Sjaloomschool uit Moordrecht en Sophie van Hazendonk van de Achtbaan uit Moordrecht staan op woensdag 11 maart in het Arto Waddinxveen - Bridgers die nog niet erg ervaren zijn in het brid gen bij een club kunnen terecht bij Bridgeclub Waddinxveen. Vanaf 30 maart is het voor de starters mo gelijk elke maandagavond de sfeer van het spelen op een club te proe ven. Speciaal voor deze bridgers opent BCW een speellijn met extra begeleiding. Voorwaarde is dat de bridgeparen een bridgecursus heb ben afgerond. Voor meer informatie en aanmel den: 0182-640404. Ledenwerfactie Iedere volwassene die zich tij dens de Boekenweek aanmeldt als lid van de bibliotheek ont vangt een boekenbon met een voucher voor het boekenweek geschenk (op=op). Het lid maatschap van de bibliotheek bedraagt 32,50 euro per jaar. In alle vestigingen van biblio theek De Groene Venen maakt men bovendien kans op vier gratis toegangskaarten voor Diergaarde Blijdorp. Tevens is er de landelijke actie voor 25% korting bij één van de deelne mende dierentuinen in de pe riode van woensdag 11 tot en met zondag 22 maart. Activiteiten tijdens de Boe kenweek Journalist en auteur Geertrude Verweij presenteert op woens dag 11 maart in de vestiging in Zevenhuizen haar debuutro man 'Huis vol verleden'. In Bo degraven treedt Klaas Bakker op met zijn muzikaal program ma 'De zebra en de pianist'; voor cabaret kan men terecht in Waddinxveen waar Rop Janze uit Bovenkarspel een optreden verzorgd en in Reeuwijk brengt het duo Hoed en Rand een mu zikaal intermezzo. In Boskoop zal in het kader van de Inter nationale Vrouwendag een op treden plaatsvinden door het wereldmuziekkoor Piosenka uit Alphen aan den Rijn. Voorts is het in alle vestigingen mogelijk een huisdier te laten vereeuwi gen door airbus kunstenaar Ed Vieveen. Informatie en aanmel den hiervoor kan bij de lokale vestiging. Voor meer informatie: www.bi- bliotheekdegroenevenen.nl. Anouk de Jong uit Moordrecht en Sophie Hazendonk uit Moordrecht zijn door naar de volgende ronde. Theater in Schoonhoven in de kwartfinale. De winnaars van deze ronde gaan door naar de provinci ale finale van Zuid-Holland op za- Alle deelnemers, mét de jury, op een rij. terdag 18 april in de bibliotheek in Delft. Hierna volgt dan de lan delijke finale op woensdag 27 mei in Muziekcentrum Vredenburg in Utrecht. Voor meer informatie en foto's van de voorronde: www.biblio- theekdegroenevenen.nl. Waddinxveen - Korbis F2 is zaterdag 28 februari kampioen geworden, ledereen mag het weten: jippie! Waddinxveen/regio - De Boe kenweek, van woensdag 11 maart tot en met zaterdag 21 maart, wordt een ode aan het dier in de letteren met als thema 'Tjielp Tjielp - De Literaire Zoo'. Tjielp Tjielp is ontleend aan het gedicht 'De Mus' (1954) van Jan Hanlo. Het dier steelt niet zel den het hart van de schrijver en de dichter. Vele literaire auteurs hebben het dier een plaats ge geven in hun verhalen of ge dichten, zoals bijvoorbeeld in Herman Melville's 'Moby Dick', George Orwell's 'Animal Farm', 'Flauberts papegaai' van Ju lian Barnes en 'Dierenleven' van J.M. Coetzee. Het boekenweek geschenk is dit jaar van de hand van Tim Krabbé en het boeken weekessay wordt geschreven door Midas Dekkers. Nieuwerkerk aan den IJs- sel - In de Oude Kerk aan de Kerklaan wordt voor donder dag 30 april, Koninginnedag, een expositie ingericht van foto's van bruidsparen die in deze kerk getrouwd zijn. Mocht men nog in het bezit zijn van de trouwkleding, dan kan deze eveneens tentoon gesteld worden. Het gaat om een foto waarop men als bruidspaar in of bij de kerk is gefotografeerd. Het hoeft geen originele foto te zijn, een kopie of een gescande foto is ook prima. De trouw- kaart of een kopie ervan, de liturgie van de kerkdienst en een eventueel bedankkaartje graag meesturen, evenals een kopie van het inlegvel van de huwelijksbijbel. Vermeld in elk geval de trouwdatum, de namen van uzelf en de predi kant die het huwelijk beves tigd heeft, en ook de tekst waarmee dit is gebeurd. Ook oud beeldmateriaal van de trouwdag in en rond de Oude kerk is welkom, evenals inge lijste trouwteksten/-borden. Vermeld duidelijk naam en adresgegevens achterop de foto's en de andere ingezon den attributen. Voeg een ge frankeerde retourenvelop bij, zodat een en ander geretour neerd kan worden. Opsturen aan: Kerkelijk Bureau Herv. Gemeente, ten name van ex positie 'trouwen in de Oude Kerk', Kerkgang 1, 2912 CL Nieuwerkerk aan den IJssel. Spullen afgeven kan op maan dag van 15.00 tot 17.00 uur en op donderdag van 9.00 tot 12.00 uur. De sluitingsdatum van inzending is 1 april. Voor meer informatie: 0180- 320134 of www.nieuwerkerk. net/hervormdegemeente. Zevenhuizen - Het open podium Snoot! beleeft haar vierde edi tie op zaterdag 16 mei in theater Swanla. Zangers en zangeressen, bandjes (pop, hardrock, funk, bigband et cetera), goochelaars, cabaretiers, stand-up comedians, dansers en danseressen (popdance, break dance, streetdance) krijgen de gelegenheid zich tijdens Snoot! (Stars Not Only On Television) te presenteren voor een groter pu bliek. Het podium is voor elke artiest of groep gedurende maximaal tien minuten beschikbaar voor een op treden. De audities zijn op 7 en 9 april in de Pub van dorpshuis Swanla vanaf 19.00 uur. Tijdens de auditie kan Snoot! zor gen voor muzikale begeleiding. Tijdens de voorstelling staat de SNOOTI-huisband ter beschikking Mn de artiesten. Voor meer informatie en aan melden (tot 28 maart): snoot@ Planet.nl, 0180-631913 en www. snootopenpodium.nl Kijk voor een filmpje op: www.hartvanholland-online.nl Trouwfoto van het echtpaar Martin en Gerda Albers.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 7