l tl HCW-ERS BLIJVEN SCOREN IN DE COMPETITIE DAG VAN PREVENTIE STATENFRACTIE WD: "WESTELIJKE RANDWEG MOET ER KOMEN" KINDEREXPOSITIE IN GEBOUW KREATER WORKSHOP EVE'S DANCE WORKS g hockey WADDINXVEEN tlus.nl WADDINXVEEN PRIKT PROPJES CURSUS BORSTVOEDING NATUURLEZING ZUSTERS IN ZAKEN Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 11 maart 2009 Waddinxveen - Bij Hockeyclub Wad- dinxveen vond zaterdag 7 maart de derde wedstrijdronde plaats in de G-hockey-competitie van de KNHB. G-hockey is hockey voor kinderen met een verstandelijke beperking in de leeftijd van tien tot twintig jaar. HCW G1 zit in een poule met vier andere beginnende G-hoc- keyteams uit de regio: Hudito, IJssel, Voorne en Evergreen. Per keer worden er door ieder team twee wedstrijden gespeeld. Iedere wedstrijd duurt tweemaal vijftien minuten met vijf minuten rust. Er wordt zestal-hockey gespeeld op een kwart veld met gewone hoc keysticks en gewone hockeyballen. De spelregels worden hier en daar aangepast zodat alle spelers vooral plezier beleven aan het hockeyen. Wat meteen opvalt, is de onge dwongen, gezellige sfeer op en om het veld. Geholpen door het lekkere zonnetje en de enthousias te aanmoedigingen langs de kant, zetten alle teams hun beste been tje voor. Waddinxveen G1 won de eerste wedstrijd gemakkelijk met 5-1 van IJssel. Naar de twee de wedstrijd tegen Voorne werd vooraf met spanning uitgekeken. In de vorige wedstrijdronde werd nog met 7-9 van dit team verloren. Door goed overspel, een sterke verdediging en een prima keeper wist HCW de wedstrijd met 4-2 te winnen. Voor meer informatie 0172-645208, 06-13274754 of sam domna@zonnet.nl Waddinxveen - Ondernemers en particulieren, een groot bedrijf of juist klein behuisd, iedereen kan maatregelen nemen om bepaalde problemen te voorkomen of om schade te beperken. Voor dinsdag 24 maart wordt van 14.00 tot 19.00 uur in het Wellnesswarenhuis van Doove Healthy Living aan de Kouwe Hoek 4 de 'Dag van de Preventie' georganiseerd; de ideale gelegenheid voor bedrijven, instellingen, overheden én voor particulieren om zich uitvoerig en vrijblijvend over allerlei preventieve maatregelen te laten informeren. Informatie kan verkregen worden van onder meer een brand- en inbraakpreventiebedrijf, een ad vocaat, een accountant en een assurantietussenpersoon. Een le verancier van kantoormeubilair toont ergonomisch ingerichte kan toren en een arbodienstverlener verstrekt informatie over diverse arbeidsomstandigheden. Het Re gionaal Ondersteuningsbureau Verkeersveiligheid Zuid-Holland en Veilig Verkeer Nederland geven informatie over respectievelijk de verkeersveiligheid in de transport sector en over de 'broem-test' voor ouderen. De Dag van de Preventie wordt om 14.00 uur geopend door de heer Pieter Jan Biesheuvel, voor zitter van de Raad voor Werk en Inkomen en van Blik op Werk ge opend. Aansluitend start de stich ting Poortwachter Hollands-Mid den met een matchbijeenkomst. Voorts staan presentaties op het programma over het succesvol terugdringen van het ziektever zuim en over een nieuw verzuim- verzekeringsproduct, over de bestrijding van drugsgebruik en drankmisbruik door stichting De Hoop en over klimaatneutraal ko ken en gezonde voeding door VI- TAM catering. Aansluitend orga niseert Ondernemersvereniging Waddinxveen voor haar leden en andere ondernemers in Waddinx veen met een toonbankbedrijf in samenwerking met onder meer de gemeente, de politie en de Kamer van Koophandel een informatie avond rond het thema 'Keurmerk Veilig Ondernemen'. Voor meer informatie: www.dagvandepreventie.nl. Waddinxveen/Boskoop - De VVD in Provinciale Staten is op zijn zachts gezegd niet blij met de gaten in de financiering van de Westelijke Randweg, die de aanleg van de verkeersader op losse schroeven zet. De fractie maant gedeputeerde Asje van Dijk tot ac tie. "Het verkeer loopt krakend vast als er niets gebeurt." De Westelijke Randweg maakt intussen ook deel uit van de N207 corridorstudie die de ver- keersdoorstroming over de N207 moet verbeteren. "Voeg daar de woningbouw in de Zuidplas- polder aan toe, en het verkeer loopt krakend vast als er niets gebeurt", aldus de fractie. Aan de westkant van Waddinxveen ontbreekt een goede provinci ale weg, waardoor veel verkeer over andere wegen gedwongen wordt. Voor Boskoop is de weg van belang om vanaf het cen trum van de boomkwekerij snel de A12 naar Duitsland en de A20 naar Rotterdam te kunnen be reiken. "De Westelijke Randweg is een noodzaak, geen luxe," aldus Sta tenlid Tiemen Brill die zal vragen wat de gedeputeerde gaat doen om de weg alsnog spoedig aan te leggen. Zijn collega Floor Ver meulen, woordvoerder ruimte lijke ordening, vult aan: "Je kunt geen huizen bouwen zonder nieuwe wegen aan te leggen. Geld mag het probleem niet zijn, we hebben niet voor niets de provinciale wegenbelasting verhoogd. Precies: om provinci ale wegen aan te leggen." pagina 11 Waddinxveen doet mee aan de landelijke opschoondag op zater dag 21 maart, georganiseerd door stichting Nederland Schoon. Wie samen met buren, familie, vrien den wil deelnemen, kan zich opge ven bij Harm Visser, de coördinator van de gemeente, via h.visser@ waddinxveen.nl De workshop duurt van 20.30 tot 21.30 uur. De kosten bedragen 8,- euro. Opgeven kan nog via evesdan- ce@live.nl. Elke donderdag kunnen bij Eve's Dance Works breakdance- lessen gevolgd worden aan de Kerkstraat 13; van 18.00 tot 19.00 uur de kinderen van 8 tot en met 11 jaar, van 19.00 tot 20.00 uur jonge ren van 12 tot en met 15 jaar en van 20.00 tot 21.00 uur jongeren van 16 jaar en ouder. De eerste les is gratis. Waddinxveen - Borstvoedings organisatie La Leche League start dinsdag 17 maart een borstvoedingscursus in de ver loskundigenpraktijk aan de Kanaalstraat 10. De avonden, onder leiding van Nel Veenman, duren van 20.00 tot circa 22.00 uur. De overige data zijn 14 april en 12 mei. De eerste avond gaat over voor bereiding op borstvoeding en over de kraamtijd. Op dinsdag 14 april gaat het over het voor komen en oplossen van pro blemen en op 12 mei komen onderwerpen aan de orde als afkolven, borstvoeding en wer ken, stoppen met borstvoeding en het introduceren van ander voedsel. Voor meer informatie en aan melden en voor algemene infor matie over borstvoeding: 0182- 619 964 of lllwaddinxveen@ gmail.com. Gouda/Regio - De KNNV, Vereni ging voor Veldbiologie in Gouda en omgeving, houdt woensdag 11 maart een lezing over de libellen in het Groene Hart. De lezing vindt plaats in het natuurcentrum aan het Heempad in Gouda en begint om 20.00 uur. De dialezing wordt gegeven door Kees Mostert. Hij zal speciaal in gaan op de soorten die kenmer kend zijn voor het veenweidege- bied. Het natuurcentrum is gelegen achter de Prinses Sophieflat aan de Ridder van Catsweg ter hoogte van de bloemenkiosk. Belangstel lenden zijn welkom en de toegang is vrij. Voor meer informatie: 0182- 618037. Waddinxveen - Vanaf dinsdag 17 waart is teken- en schilderwerk te zien van leerlingen van docen te Catrini Lelieveld. Op deze dag wordt om 17.00 uur de expositie Qeopend door de directeur van Stichting Vonk, Aad Koremans. De deelnemende kinderen zijn tussen de 6 en 13 jaar oud. De afgelopen Periode hebben de jeugdige cursis ten al naar gelang hun leeftijd en Waddinxveen - Gianinni en Anus- chka, twee finalisten uit het televi sieprogramma 'So you think you can dance', hebben de afgelopen weken een workshop verzorgd bij Eve's Dance Works. Tijdens elke workshop kregen 30 dansers de gelegenheid de 'moves' te leren van deze finalis ten. Vandaag, woensdag 11 maart, wordt een workshop verzorgd door Lars Schuijling, choreograaf bij het voornoemde tv-programma. ance). Waddinxveen - De Culturele Commissie van Stichting Vonk organiseert voor dinsdag 17 maart om 20.00 uur in het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad 1 een toneelavond waar de Goudse Komedie zal optreden met het blijspel 'Zus ters in zaken'. Een klooster dreigt failliet te gaan. De aartsbisschop is dan ook van plan het klooster te verkopen. De biechtvader, vriend van de zusters, kan te gen deze plannen niets inbren gen en zoekt zijn heil bij de mis wijn. Dan verschijnt de kordate en vrolijke Guus Jongeneel in het klooster. Als hij hoort van de slechte financiële situatie, ziet hij mogelijkheden om het klooster te behouden voor de zusters. Als ook nog de wereldse Rianne het klooster invlucht en hulp biedt, worden de inspan ningen van de zusters verwe zenlijkt en ziet de toekomst van het klooster er weer rooskleurig uit. Het jaarlijkse bezoek van de aartsbisschop dreigt echter roet in het eten te gooien. Maar dan blijkt dat ook hij zijn zwakke zijde heeft en lijkt dit meer dan voldoende om de toekomst voor het klooster en haar bewoners veilig te stellen. Zaal open om 19.30 uur. De toegang bedraagt 4,- euro, inclusief consumptie. Voor meer informatie en reser veren: 0182-631932. interesse gewerkt met verschillen de thema's zoals spiegelvlakken, geometrische figuren, winterland schappen, houtskooltekeningen uit de losse pols en nog veel meer. De expositie is te zien tot en met 7 april, ledereen is welkom tijdens de openingstijden van gebouw Kreater, de toegang is vrij. Voor meer informatie: 0182-614422 en info@stichtingvonk.nl.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 11