POLITIE SCHRIJVERSAVOND MET YVONNE KEULS "PRETTIG DAT MENSEN NOG STEEDS VERLIEFD WORDEN EN TROUWEN" BERICHTEN 5» V- i j7FVENHÜI^^ Kom de in de Kos zaterdag 4 april PAASWORKSHOP ZEVEN MUZEN VERKEERSCONTROLE DIPLOMAZWEMMEN K00RNM0LEN COLLEGE DOET AANGIFTE IN AFFAIRE HEEMSKERK -||| 'Wj,ifc- t i 4K- i A Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 11 maart 2009 pagina 15 nnnr Geertrude Verweij Zevenhuizen - Zelfs in een regio die behoorlijk volgebouwd is met tuin bouwbedrijven en kassen is het voor de consument niet altijd duidelijk Wat daar allemaal gebeurt. Daarom organiseren tuinbouwbedrijven in beel Nederland nu al voor de 32e keer 'Kom in de Kas'. In het eerste weekend van april zetten ruim tweehonderd kassen de deuren open voor bezoekers. In de regio Zuidpias is het dit jaar de beurt aan de Knib- belweg in Zevenhuizen. Op zaterdag 4 april kunnen belangstellenden onder andere een bezoek brengen aan Rozenkwekerij P. van der Knaap. Bosje rozen Teeltmanager Robert van den Broek: "Mensen kopen wel een bosje rozen in de winkel, maar ze hebben geen idee wat er allemaal bij komt kijken om het product zo te krijgen. Dat willen wij het pu bliek laten zien." De slogan 'Kom kijken hoe het werkt' verwijst naar het thema 'scholing en arbeid', een onder werp dat in de tuinderij nogal ge voelig ligt. Van den Broek: "leder een in de tuinbouw heeft moeten bezuinigen, ook op arbeid. Wij werken zelf met een paar vaste medewerkers en vullen dat aan met uitzendkrachten. Het valt niet mee om goed geschoold personeel te vinden. Toen ik zelf op de mid delbare tuinbouwschool zat, was ik al één van de weinige jongens waarvan de vader geen eigen tuin bouwbedrijf had. Het leeft niet als vak. Ik heb geen idee waarom niet. Je bent toch met een lévend pro duct bezig, dat is iedere dag weer anders. En tegelijkertijd probeer je toch iedere dag uniforme bosjes rozen naar de veiling te krijgen. Dat is steeds weer een uitdaging." Beestjes Het is ook een vak dat zich blijft ontwikkelen. "We proberen nu zo biologisch mogelijk te kweken. We hebben net voor alle luchtgaten horren laten plaatsen en de beest jes die nog binnen komen, bestrij den we door het uitzetten van goede beestjes. We mogen steeds minder bestrijdingsmiddelen ge bruiken, maar we willen dat ook liever niet. Zonder bestrijdingsmid delen groeien de rozen beter en is de kwaliteit ook hoger." Als er wel gespoten wordt, wordt er gebruik gemaakt van een volautomatisch spuitrobot, die een veel betere be dekking geeft, waardoor er minder gespoten hoeft te worden. Ook op andere gebieden zijn in de afgelo pen jaren innovaties toegepast. "We hebben een eigen warmte krachtinstallatie. De motor draait op gas en die wekt eigen elektri citeit op. Dat gebruiken we om de lampen te laten branden. Als de lampen niet branden, verkopen we de stroom terug aan het energie bedrijf. De motor is watergekoeld en het warme water wordt weer gebruikt om de kas op te warmen. Uit de uitlaatgassen halen we het C02-gas, wat de kas ingeblazen wordt voor de groei." Laten zien hoe het werkt In bijna drie hectare kas kweekt Van der Knaap op steenwol de Zevenhuizen - Annette van der Wel verzorgt voor De Zeven Muzen op zaterdag 28 maart en maandag 30 maart een workshop groendecora- tie, speciaal voor de Paasdagen. Voor meer informatie en aanmelden: 0180-634383. Zevenhuizen - Het Regionaal Verkeershandhavingsteam van Politie Hollands Midden heeft opdonderdag 5 maart verschil lende verkeerscontroles ge houden, waaronder in Zeven huizen. Er werd tussen 14.30 en 23.00 uur gecontroleerd op diverse verkeersovertredingen. Op de Wethouder Kreftlaan in Zevenhuizen zijn in totaal 20 bestuurders bekeurd omdat zij de autogordel niet droegen. Zij ontvangen binnenkort van het CJIB een acceptgiro van 90 euro in de bus. Daarnaast zijn ook verschil lende bromfietsers gecontro leerd op helmgebruik. Slechts één bestuurder is bekeurd om dat deze geen goed passende helm droeg. Politie Hollands Midden ziet dat steeds meer bestuurders en passagiers van bromfietsen een helm dra gen. Hopelijk zet deze trend zich voort in de toekomst. De hoogte van de beschikking is 60 euro. Tijdens de controles is van zes bestuurders een blaastest af genomen. Gelukkig had geen van hen teveel gedronken. Alle overtreders zijn staande- gehouden en op hun overtre ding gewezen. Ze krijgen bin nenkort bericht van het CJIB thuis. langstelige donkerrode rozen Hap py Hour. Een groot deel daarvan gaat naar het buitenland. "We produceren per jaar onge veer tien miljoen rozen. We maken heel wat vrouwen blij. Het is pret tig dat mensen nog steeds verliefd worden en trouwen. Daar moeten we het van hebben." De rozen worden dagelijks met de hand geknipt en daarna volauto matisch gesorteerd en ingepakt. Tijdens de openstelling op 4 april zal de sorteermachine draaien. "Daarnaast willen we verschillen de soorten rozen neerzetten van collega-kwekers, zodat mensen kunnen vergelijken. En natuurlijk laten we de materialen die we ge bruiken zien. Dat geeft mensen echt een beeld van hoe het er hier aan toe gaat." Zevenhuizen-Moerkapelle - De af faire die er vorige week toe leidde dat raadslid Theo Heemskerk uit de CDA fractie werd gezet, krijgt nog een staartje. Mogelijk zal de ambtenaar die de brief opstelde, op basis waarvan de Wvg op de percelen van Heemskerk werd op geheven, vervolgd worden. Het college van b en w heeft aangifte gedaan bij de politie. De aangifte behelst het opmaken en versturen van een gemeente lijke brief in strijd met de waarheid en niet berustend op genomen besluiten en geeft een redelijk ver moeden van een strafbaar feit. In 2007 voegde een ambtenaar van de gemeente een brief toe aan het dossier in de beroepszaak van Heemskerk tegen de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. Net als veel van zijn buren tekende Heemskerk begin 2006 beroep aan tegen de vestiging van de wet voorkeursrecht gemeenten op een aantal van zijn percelen. De brief, waarin de gemeente meedeelt dat het voorkeursrecht op de percelen is opgeheven, was voor de rechter aanleiding te oordelen in het voor deel van Heemskerk. De gemeente bestrijdt echter het schrijven ooit aan Heemskerk te hebben ver stuurd. In een extra raadsvergadering van dinsdag 10 maart om 20.30 uur, aansluitend aan de commissiever gadering, zal de ontstane situatie worden besproken. Zevenhuizen - In zwembad De Koornmolen werd onlangs ge zwommen voor de diverse diplo ma. De geslaagden zijn: A-diplo ma: Max Kuiper, Quanah Fontijn, Justin Remsberg, Milan de Krom, Casey de Jong, Tamara van den Haak, Tim Vielvoye, Roan de Jong, Vithusan Kumaresu, Stephanie van der Sluis, Matteo van Hal, Jin van den Donk, Cornelia Rommens, Ya- ree van Vliet en Meiya Valk. B-diploma: Daan Hilgers, Jorn Ha- gestijn, Annerieke Paul, Tim van de Vooren, Wouter Tienstra en Nikki Keijmel. Zevenhuizen - Yvonne Keuls houdt woensdag 1 april in Bibliotheek De Groene Venen, vesting Zevenhuizen een lezing over en uit eigen werk. De bibliotheek organiseert deze avond samen met De Zeven Muzen, de Wereldwinkel en boekhandel Van Delft. Uit het werk van Yvonne Keuls - bestaande uit verhalen, romans, toneelstukken film- en televisie scenario's - spreekt een grote maatschappelijke betrokkenheid. Haar procédé lijkt eenvoudig: door de grote maatschappelijke proble men binnen te voeren in het leven van één mens, wordt duidelijk hoe het een hele groep vergaat. Het probleem heeft een gezicht gekre gen en is begrijpelijk geworden. Bovendien verstaat zij de kunst om haar zware onderwerpen met hu mor voor het voetlicht te brengen, zonder aan de essentie voorbij te gaan. Een greep uit haar boeken: In de zeventiger en tachtiger jaren i*-• A. jr' verscheen van Yvonne Keuls on- derandere De moeder van David S.en Het verrotte leven van Floor- tje Bloem. Later verscheen het aan grijpende maar humorvolle boek Meneer en mevrouw zijn gek waar voor ze gedurende veertien maan den verbleef in het Psychiatrisch Ziekenhuis in Bloemendaal. In 1999 verscheen het boek Mevrouw mijn moeder dat gebaseerd is op verha len uit haar eigen levensgeschiede nis 'in de vrouwelijke lijn'. In 2008 verscheen de roman Benjamins bruid, het meeslepende en ontroe rende levensverhaal van Dolores, dat ook het verhaal is van haar Indische familie. Onlangs is ter ge legenheid van de Boekenweek de bundel dierenverhalen Allemaal beestjes verschenen. Na de lezing is er gelegenheid tot het stellen van vragen en in de pauze zal de auteur haar boeken signeren. Boekhandel van Delft zal met een boekentafel aanwezig zijn. De wereldwinkel zorgt voor koffie en thee. Aanvang 20.00 uur, de biblitheek is om 19.30 uur open. De toegang bedraagt 7,50 euro in de voorver koop, op de avond zelf 8,50 euro. Kaartjes kunnen worden gekocht bij de bibliotheek, bij boekhandel van Delft of via www.bibliotheek- degroenevenen.nl. KERKDIENSTEN maart zondag 15 Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 uur ds. C. Haas noot en 19.00 uur ds. J.F. Tanghé. Kapel Oud Verlaat 10.00 uur n.n.b. Geref. Kerk 9.30 uur mw.ds. M.A. Doolaard-Van Verseveld. Ver.v.Vrijz.Protest. 10.30 uur ds. J.A. Broström-Bruin. R.K. Gem. Moerkapelle/Zeven- huizen n.n.b. Moerkapelle Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst en 19.00 uur ds. G. Clements (voor bereiden HA). Herst. Herv. Gem. 9.00 uur ds. J. van Rossem en 18.30 uur dr. P. Buitelaar. Herv. Gem. 9.30 uur dr. W. Ver boom en 18.30 uur ds. P.J. Krijgs man. MEDISCHE WEEKENDDIENSTEN Zevenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoor uren (17.00-8.00 uur, weekeinde/ feestdagen): HuisArtsenPost Mid den-Holland (HAP MH), Bleuland- weg 10, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM), Bleulandweg 10 (bij de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. NPV Vrijwillige Thuiszorg: mw. J. Snoep-Bij de Vaate tel. 079-593 2702 en mw. A. van der Spek-Van der Wilt tel. 079-5932668. Verslavingszorg Midden-Holland, Pamassia, psycho-medisch cen trum, IJsseilaan 2-2a, 2806 TK Gouda, telefoon 0182-563500, fax 0182-563521. Bereikbaar: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Diabeteslijn (033) 463 05 66 info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Kwadraad, Algemeen maatschap pelijk werk. Inloop- en telefonisch spreekuur: Dorpsstraat 75, Zevenhuizen; elke maandag tussen 09.00 en 10.00 uur. Inloop- en telefonisch spreekuur: Weideplantsoen 20, Moerkapel le; elke donderdag tussen 09.00 en 10.00 uur. Telefoon 0900-1202150 (lokaal ta rief) of 0182-594710. Of via www. stichtingkwadraad.nl of info@ stichtingkwadraad.nl. Wie buiten kantooruren dringend hulp nodig heeft van het maat schappelijk werk, kan terecht bij de Bereikbaarheid Buiten Kan tooruren (BBK) op 0182-594935. Inloop spreekuur in de huisart senpraktijk Moerkapelle Weide plantsoen 20, Moerkapelle, do 9.00-10.00 uur, tel: 0900-1202150 0182-594710. Wie buiten kantooruren drin gend hulp van het maatschappe lijk werk nodig heeft, kan terecht bij de Zorglijn: 0182-594500. Bereikbaarheid buiten kantoor tijden: 0182-594710. Groene Hart Ziekenhuis: Bleu landlocatie: Bleulandweg 10 2803 HH Gouda, (0182) 505050 Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Graaf Florisweg 77-79, 2805 AH Gouda ingang van Jan Beaumontstraat GHZ Polikliniek Nieuwerkerk aan den IJssel, Doortocht 40, tel 0180-331699, fax: 0180-331691 Voor het maken van poliklini sche afspraken is elke polikliniek rechtstreeks te bereiken. Voor inlichtingen tel: 0182-505050. Be zoektijden voor beide locaties: al gemene verpleegafdelingen van 13.30 - 14.30 uur en van 18.00 - 20.00 uur.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 15