"IK HOOP DAT IK SNEL DOOR HET BUDGET HEEN BEN" OPNIEUW KRITISCHE NOTEN OVER PROJECT DE VIERGANG 2500 EURO? DAT KOMT WEL OP! FOTOCLUB OP STAP MET JONGE FOTOGRAFEN Wethouder Helsloot trekt 35.000 euro uit voor fusieactiviteiten ZEVENHül7FM/M^cpKAr[-LLC---| JAZZ-BALLET BIJ OSSBEFIT AMBASSADEUR CLINICL0WNS OP KEIJZERSCH00L TJIELP TJIELP IN BIBLIOTHEEK Hangplek voor ouderen pagina 18 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 11 maart 2009 Heel geconcentreerd zochten de jonge fotografen naar mooie onderwerpen, (foto: Fotoclub Moerkapelle) Moerkapelle - 33 Kinderen van scholen uit Moerkapelle en Zeven huizen hadden zich opgegeven voor de cursus fotografie, die de fotoclub in het kader van Brains - activiteiten na schooltijd - orga niseerde. Tijdens een powerpoint- presentatie in de Rehobothschool leerden de kinderen wat er zoal fout kan gaan bij fotograferen en hoe je dat kunt verbeteren. Na een uitleg over de werking van de di gitale camera's gingen de leden van de fotoclub met de kinderen in groepjes op pad naar geschikte fo tolocaties. Daar werd door de jon ge fotografen naar hartelust gefo tografeerd. Aan het einde van de sessie werden de gemaakte foto's door de fotoclubleden verzameld op diverse laptops. De kinderen en hun ouders kun nen de foto's terugvinden op we balbum. Nog twee keer gaan de kinderen met de fotoclub op stap en krijgen zij nieuwe opdrachten en tips voor nog betere foto's en worden de re sultaten bekeken en besproken. Zevenhuizen - OssbeFit start maan dag 23 maart met jazz-ballet voor kinderen. De lessen, onder leiding van Li- sanne van der Wilt, vinden plaats in de gymzaal van de basisscholen aan de Burgemeester Nederveen- straat van 18.30 tot 19.30 uur voor kinderen van de groepen 4, 5 en 6 en van 19.30 tot 20.30 uur voor de kinderen van de groepen 7 en 8 én voor de eerste klas van het voort gezet onderwijs. OssbeFit biedt de kinderen de mogelijkheid een paar keer vrijblijvend mee te doen alvo rens te beslissen lid te worden. Voor meer informatie: www.ossbefit.nl. Moerkapelle - Ambassadeur Simon Italiaander van de Clinidowns was donderdag 5 maart op bezoek bij de Burgemeester Keijzerschool. Hij vertelde dat de cliniclowns kinderen met een ziekte of een handicap bezoeken en afleiding en plezier proberen te bieden. De leerlingen kregen een informa tieve film te zien waarin de clini clowns de kinderen bezoeken. Ze zagen dat deze kinderen weer even gewoon kind kunnen zijn en alles rondom hun ziekte even ver geten. Het bezoek heeft alles te maken met de sponsorloop die de leerlin gen van de school gaan houden in het kader van het 40-jarig bestaan van de school. De kinderen gaan dan lopen voor een goed doel: de Stichting Cliniclowns. Door Christine de Vos Zevenhuizen Moerkapelle - Een bedrag van 35.000 euro is beschik baar voor het organiseren van kleinschalige activiteiten in Zeven- huizen-Moerkapelle. Wethouder Frank Helsloot verzamelt ideeën. Er zijn een paar spelregels: het ini tiatief een blijvend karakter heb ben. Eenmalige evenementen zijn te vluchtig. Het moet zijn aange dragen door inwoners van Zeven- huizen-Moerkapelle, én liefst door hen kunnen worden uitgevoerd. Tenslotte moet de hele gemeen schap er profijt van kunnen heb ben. Een vereniging die alleen iets voor de eigen leden wil doen, komt niet in aanmerking voor de subsidiepot. Speeltuinvereniging Wat dan wel? "Hmmm", twijfelt Helsloot. "Mensen moeten natuur lijk zelf met ideeën komen, maar een kansrijk voorstel zou bijvoor beeld en speeltuinvereniging zijn. Zevenhuizen-Moerkapelle heeft er nog geen. Als inwoners de speel tuin zelf gaan runnen en met een aantal vrijwilligers, zou de ge meente de aanschaf van speeltoe stellen kunnen bekostigen." Een grote kanshebber is ook de 'stiltetuin' die de tuingroep van de Ontmoetingskerk graag zou willen aanleggen en die vrij toeganke lijk is. Helsloot: "De talkshow De Mond Vol voldoet eigenlijk niet aan het criterium van het blijvende karakter, maar is wel een leuk ini tiatief dat gedragen wordt door inwoners van Zevenhuizen. Daar kijken we dus ook naar." Hangplek De mogelijkheden zijn legio: een hangplek voor jongeren, of een dakje boven de hangplek voor ouderen, de bankjes voor het ge meentehuis. "Ik hoop dat mensen die wel ideeën hebben, maar geen geld, hun plannen op papier zet ten. Een afspraak maken en langs komen kan ook. Niet iedereen is even handig met de pen, en goeie ideeën mogen daar natuurlijk niet op stuklopen." Voorstellen worden beoordeeld door wethouder Helsloot en zijn ambtenaren. Kansrijke plannen worden voor advies doorgeleid naar de raadscommissie. Een week na de commissievergadering weet de indiener of hij het geld - maxi maal 2500 euro - krijgt. Voorstellen die uiterlijk 10 mei bin nen zijn, worden, tenzij de wet houder ze direct afschiet, behan deld in de commissie van 23 juni. Voorstellen die voor 15 juli worden ingediend, staan op de agenda voor de vergadering van 2 septem ber. De laatste kans om een idee in te dienen is op 15 oktober voor de vergadering van 1 december. "Ik hoop dat ik snel door mijn bud get heen ben", glimlacht Helsloot. "We hebben hier al zoveel", ver zucht regisseur Anne Sytsema. "Sportverenigingen, een prachtig dorpshuis en veel culturele activi teiten. Kunnen we dat geld niet besteden aan een uitwisselings project tussen schoolkinderen uit Zevenhuizen en Palestina? Het lijkt me heel goed voor onze kinderen om wat verder over de gemeen tegrenzen heen te kijken. Een zo merkamp of zoiets is misschien wel tijdelijk, maar de ervaring die de kinderen opdoen, heeft zeker een blijvend karakter." "Oh jee, ideeën zat", reageren kun stenaars Ernst de Vogel en Gré den Otter. "We zouden bijvoorbeeld een steiger met een bootje kunnen maken in de trouwzaal in het ge- meenthuis. Of een soort amfithe- ater-achtig zitje voor het gemeen tehuis, waar je met de intocht van Sinterklaas of het oogstfeest een podium zou kunnen neerzetten. Of een fotoprint op een paneel van glas waar je doorheen kan kijken en dingen ziet die vroeger op die plaats stonden. Of...of...of..." "Een groot schaakbord op pleinen bij de basisscholen zou wel heel leuk zijn", zegt Marianne van Elte- ren van Schaakvereniging Moerka pelle. "Jammer dat dan maar twee kinde ren tegelijkertijd kunnen schaken. Misschien is het een beter idee om schaakspellen voor de scholen aan te schaffen. Borden kosten ongeveer acht euro, stukken vijftien euro. Zo'n tien set jes per school zou een mooi aantal zijn." Hij maakt zich echter geen zorgen dat hij met een zak geld blijft zit ten. Met de burgerparticipatie zit het in Zevenhuizen-Moerkapelle wel goed. "Aan de enquête van Jos Hachmang over het fusiekunst werk, welkenaam.nl en de enquête over het opknappen van het groen deden mensen spontaan mee." Voor meer informatie: Marlies van der Laan 0180 637777. Zevenhuizen - In de plaatse lijke vestiging van bibliotheek de Groene Venen worden in het kader van de Boekenweek, van woensdag 11 maart tot en met zaterdag 21 maart, diverse activi teiten georganiseerd. Thema van de boekenweek: Tjielp Tjielp - De literaire zoo. Boekpresentatie De Boekenweek wordt op woens dag 11 maart geopend met de presentatie van de debuutroman 'Huis vol verleden' van journaliste en auteur Geertrude Verweij. De toegang is vrij. Huisdier in airbrush techniek Op donderdag 19 maart kun nen belangstellenden hun kleine huisdier aan de hand van een foto door middel van de airbrush techniek laten vereeuwigen door kunstenaar Ed Vieveen. Klaar ter wijl men wacht. Aanmelden bij de bibliotheek. Ledenwerfactie Iedere volwassene die zich tijdens de Boekenweek aanmeldt ais lid van de bibliotheek ontvangt een boekenbon met een voucher (op=op) voor het boekenweek geschenk. Men maakt bovendien kans op vier gratis toegangskaar ten voor Diergaarde Blijdorp. Voor meer informatie: www.bi- bliotheekdegroenevenen.nl. Door Elias van der Plicht Zevenhuizen - Opnieuw uitten commissieleden hun zorgen over de voortgang van het project De Viergang. "Het is een project met een hoog Peijnenburggehalte." "Uitstel, uitstel, uitstel. Volgens mij komt er op deze manier na een paar jaar vanzelf afstel en dat baart ons zorgen. Het gaat op deze manier niet lukken. Het is jammer dat we nog steeds niet verder zijn." Martien Zijderhand liet namens de fractie van Gemeentebelangen we ten ongelukkig te zijn met de gang van zaken rondom de verplaatsing van het nijverheidscentrum, het project De Viergang. Meerdere keren is de datum waarop de raad zich moet uitspreken over de defi nitieve doorgang van het project vooruit geschoven. Volgens de hui dige planning zou de raad in het najaar een besluit moeten nemen. Naast Gemeentebelangen toonde ook de VVD zich uiterst ontevre den over de vertraging. Ginus Aal- derink meende dat inmiddels een hoog Peijnenburggehalte aan het project kleefde. Bij De Viergang dacht Aalderink onmiddellijk aan de televisiereclame van ontbijt koekproducent Peijnenburg, waar bij een grote fietser een koek als lokaas voorhoudt aan een kleine fietser. Aalderink: "Op de kleine fiets zit wethouder Bosman. Ik weet niet wie er op de grote fiets zit, maar de koek gaat steeds verder weg. Elke vertraging is levensgevaarlijk voor dit project. Deze raad gaat geen besluit meer nemen over De Viergang, want de fusiepartners moeten er straks ook iets over gaan zeggen en dan ontstaat een hele nieuwe situatie en is Leiden in last." Alleen de SGP zag het minder somber in. Dick Bac herinnerde de commissieleden eraan dat bij het begin van het proces gesproken werd over een enorme kans die zich slechts één keer in de zoveel tijd zou voordoen. Hij vond dat de commissie zich daarom niet uit het veld moest laten slaan bij een beetje tegenwind. Of hij daarmee de commissieleden wist te overtui gen om achter het project te blij ven staan, moet blijken tijdens de raadsvergadering van 24 maart.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 18