DARTEN IN @MOER OTMMMMSI BSPmMMW POLITIEK 18 NIET SAAI, KIJK MAAR BIJ DE PVDA Partij van de Arbeid ZEVENHUIZENSE STUDENTEN ZETTEN JUNIORONDERNEMING OP MICHAEL PARKINSON: "JE KAN ALLERLEI TRUCJES MET DE BAL DOEN EN ALS DAT DAN LUKT, GEEFT DAT EEN KICK" t t t Zevenhuizen - Sinds het begin van dit jaar besteden Wijnand Alke made, Eelco van den Hoek en Mark Hoogendoorn veel van hun vrije tijd aan hun nieuwe onderneming E-fresh. De tweedejaars studenten commerciële economie aan de Hogeschool Rotterdam, hebben een paar maanden de tijd om samen met zeven andere groepsgenoten de onderneming tot een succes te maken. E-fresh houdt zich bezig met de verkoop van Cyberclean, een product voor het schoonmaken van hightech apparaten zoals laptops en telefoons. Mark Hoogendoorn, Wijnand van Alkemade en Eelco van den Hoek. Door Marlonneke Willemsen E-fresh is door de studenten zelf opgezet. "Een jongen uit onze projectgroep kende het Cyber clean en dit leek ons een goed product om te verkopen, dus heb ben we contact opgenomen met de producent, het Zwitserse be drijf Joker. Via hen zijn we in con tact gekomen met een contact persoon in Nederland die ervoor zorgt dat we het product krijgen. We zijn op dit moment het enige bedrijf in Nederland waar hij aan levert. Er zijn wel een paar web shops de het verkopen, maar die moeten het zelf in Zwitserland bestellen." Met het project kunnen Wijnand, Eelco en Mark leren hoe een on derneming werkt en praktijk ervaring opdoen. "We moeten in principe alles zelf doen, maar krijgen wel steun van de Hoge school. Zo is er een externe con sultant aangetrokken om ons te helpen en krijgen we hulp van ouderejaars studenten." Binnen het team heeft iedereen een an dere taak; Eelco is verantwoor delijk voor de financiën, Mark is personeelsmanager en Wijnand marketing manager. Daarnaast zijn ze alle drie aandeelhouder. "Voor het startkapitaal hebben we aandeelhouders moeten zoe ken. We hebben uiteindelijk hon derd aandelen met een waarde van twintig euro verkocht. We hopen dat we aan het eind van het project de aandeelhouders dertig euro per aandeel terug te kunnen betalen. Helaas mochten we zelf maar maximaal één aan deel kopen, dus we zullen er niet rijk van worden." Hard werken Bij de verkoop van het product merken de jongens wel dat ze als studenten behandeld wor den. "Men kijkt niet echt naar het product, maar ziet het meer als een soort sponsoring. Dat is soms een beetje frustrerend. We hebben ook wel gemerkt dat er meer haken en ogen aan zitten dan we gedacht hadden. Er zijn ook bedrijven die de onzeker heid te groot vinden, omdat we studenten zijn. Het is best moei lijk om ergens binnen te komen. Van de honderd bedrijven die we benaderen, is er misschien maar een meteen positief. We moeten dus hard werken om onze onder neming succesvol te maken, maar zo krijg je wel een reëel beeld van de markt." Op dit moment heeft E-fresh bijna tweehonderd stuks Cyber clean verkocht. Over de consu mentenverkoop zijn Mark, Eelco en Wijnand tevreden, maar ze hopen tot het eind van het pro ject nog wat meer aan bedrijven te kunnen verkopen. "We heb ben tot nu toe nog weinig kosten gemaakt, dus we zouden nog wat extra geld aan marketing kunnen uitgeven. We moeten onderzoeken of dat nog voor het einde van het project resul taat oplevert. Cyberclean is een schoonmaakproduct dat geba seerd is op het kinderspeelgoed 'smurfensnot'. Hier is een bacte- riedodende stof aan toegevoegd. Doordat het product erg flexibel is, is het zeer geschikt voor het schoonmaken van elektrische ap paraten die veel kleine gaatjes en hoekjes hebben, waar je normaal niet bij kunt. Cyberclean neemt alle bacteriën en ander vuil op en sluit het in. Cyberclean is te be stellen via de website van E-fresh www.e-freshcyberclean.com Moerkapelle - Het jeugdhonk @Moer is iedere dinsdag- en donderdag avond van 19.00 tot 21.30 uur geopend voor jongeren uit Moerkapelle. Op donderdag 19 maart vindt er om 19.30 uur een darttoernooi plaats. Moer is te vinden in gebouw OpMoer aan de Raadhuisstraat 40. Nieuwerkerk aan den IJssel - De streetdancelessen bij Vedj, on der leiding van Linda en Claudia Kramer, hebben sinds 1 maart de naam 'Explosion' gekregen. Het eerste optreden van Explo sion staat gepland voor Konin ginnedag, donderdag 30 april, van 13.00 tot 13.45 uur in het Oude Dorp. De lessen vinden op de maandag plaats Con Musica, tweede gebouw op de velden van vv Nieuwerkerk; van 19.30 tot 20.30 uur voor de 8 tot 15-ja- rigen en van 20.30 tot 21.30 uur voor de 16 tot 99-jarigen. De eerste proefles is gratis. Voor meer informatie: www.vedj.info. Volleyballer Michael Parkinson bereidt zich voor op jeugd-EK Door Marlonneke Willemsen Zevenhuizen - Sommige jongeren vinden het ver velend om erg lang te zijn, maar voor Michael Par kinson (17) is dit juist een groot voordeel. Hij is namelijk volleyballer. Na jarenlang bij Nesselande gespeeld te hebben, maakt hij sinds afgelopen zo mer deel uit van het B-league team van Visade uit Voorburg. Daarnaast is hij ook speler van jeugd- oranje. Met dit team doet hij begin april mee aan het EK in Ahoy in Rotterdam. I Michael is samen met zijn team hard bezig met de voorbereiding voor het EK. "We hebben een I paar weken geleden een oefenstage in België ge had. Daar hebben we ook tegen jong België ge speeld. Je merkt nu duidelijk dat we steeds meer naar het EK toewerken. De selectie is ook kleiner l geworden. We zijn begonnen met rond de twin tig spelers en daar zijn er nu nog maar twaalf van over, die uiteindelijk aan het toernooi mee zullen doen." Michael maakt sinds de zomer van 2007 deel uit van jeugd-oranje. Daarnaast speelt hij bij zijn club in de B-league, de één na hoogste divisie. "Vanaf mijn zevende heb ik altijd bij Nesselande gespeeld en daar had ik het erg naar mijn zin. Toch ben ik afgelopen zomer bij Visade uit Voorburg gaan spelen. Bij Nesselande speelde ik in de derde divisie. Vanuit de bond hebben ze me toen geadvi seerd om op een hoger niveau te gaan spelen, om zo nog beter te kunnen worden. Aangezien hier bij Nesselande geen mogelijkheden voor waren, ben ik naar Visade gegaan. Eerst heb ik een half jaar meegetraind en sinds afgelopen zomer speel ik bijna alle wedstrijden. Dit is soms best vermoei end, maar wel erg leuk." Op dit moment traint Michael twaalf uur in de week. De trainingen zijn vooral gericht op de tech niek van volleybal, zoals het op de juiste manier slaan. Dit vindt hij ook het leukste onderdeel van zijn sport. "Ik vind het erg leuk om te proberen om bepaalde technieken toe te passen. Je kan allerlei trucjes met de bal doen en als dat dan lukt, geeft dat wel een kick. Ik vind het ook leuk dat volley bal een teamsport is. Je staat er niet altijd alleen voor. Als je een goede dag hebt kun je het verschil maken in de wedstrijd, maar als je een keer een slechte dag heb, kun je nog altijd je team mentaal steunen." In de toekomst hoopt Michael professioneel vol leyballer te worden. "Ik zou graag over een paar jaar bij een A-league team willen spelen. Het liefste zou ik weer terug willen naar Nesselande Daarnaast zou ik graag in het Nederlands team willen spelen."Op dit moment is Michael bezig om zijn vwo-diploma te halen en daarna wil hij graag gaan studeren. Na zijn studie zou hij ook nog wel eens in het buitenland willen gaan volley ballen. "Het lijkt me mooi om in Italië te kunnen spelen. Het niveau is daar heel hoog en er lopen super goede spelers rond. Maar op dit moment weet je toch nog niet wat er gaat gebeuren. Je hoeft maar een stom ongelukje te krijgen en een blessure op te lopen en je carrière kan voorbij zijn. Daarom ben ik voorlopig al heel blij met hoe het nu gaat." Wie denkt dat politiek voor saaie oude mannen is, moet een bij de PvdA in Nieuwerkerk komen kijken. Raadslid Karin Slooters, zelf 21 jaar oud, nodigt jon geren tussen de 16 en 26 jaar uit om een tijdje met de fractie mee te lopen. "Ideaal voor je maatschappelijke stage zegt ze. Jongeren kunnen meekijken bij alles wat met werk in de gemeenteraad te maken heeft en van dichtbij zien hoe de PvdA tot haar standpunten komt over onder meer jeugdbeleid, huisvesting of ver keersveiligheid. "Natuurlijk hopen we ook wat jong talent te scouten", zegt Karin. "Het zou te gek zijn als er bij de volgende verkiezingen weer een 18-jariqe op de lijst staat." Interesse? Aanmelden kan via karin@slooters.nl Rotterdam - F*ckers! organiseert voor woensdag 29 april hét Koninginnenachtfeest van Rotterdam. Zetje schrap voor een nacht waar 'oudhollandsche spellen' uitgetest zullen worden op gebruiksvriendelijkheid in het kader van 'Gesjellugg!'; waar 'Bea' een workshop 'Hoeden maken voor dummies' zal verzorgen en waar MaMaxima gevolgd kan worden bij een workshop

Hart van Holland | 2009 | | pagina 20