"TTtzoitozlyuxefe (Het Ut Hart van Holland Scholicrcnpanel tefietitioi wxm "T^Ocuze CHAUFFEURS DANCE PARADE GEZOCHT TECHNISCHE PRESENTATIES OP C0ENEC00P Qlrls versus ever sex MEISJES KUNNEN DE WERELD VERBETEREN TALENTNIGHT THE W>H/e DANCE TILL YOU DROP VOOR GREPPELPOP Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 11 maart 2009 pagina 21 Deze week stellen we ons panellid uit Boskoop voor: Bas Klever. Bas is twaalf jaar uit en zit in de brugklas van het Wellant College in Boskoop. Door Marlonneke Willemsen Wat vind je leuk aan Boskoop? "Ik vind Boskoop een leuke plaats om te wonen. Het is er nog rustig, maar er is toch best veel te doen. Er is bijvoorbeeld een discotheek en het centrum is ook redelijk groot voor zo'n klein dorp. Voor jonge ren is er dus genoeg te doen." Wat kan er in Boskoop nog verbe terd worden "In Boskoop hoeft niet zo veel verbeterd te worden, maar wat ik vervelend vind is dat de gemeente soms zo langzaam is. Als er bij voorbeeld een lantaarnpaal kapot is, duurt het soms meer dan twee weken voordat hij weer gemaakt wordt. Dat zou best wat sneller mogen." Vind je het belangrijk dat er een scholierenpanel is, zodat jongeren hun mening kunnen geven? "Op zich vind ik het wel belang rijk dat er een scholierenpanel is, want dan weten ze ook hoe wij over bepaalde dingen denken. Ik vind ook dat het niet alleen over dingen moet gaan die met jonge ren te maken hebben. Ook over andere dingen kunnen jongeren een goede en zinvolle mening hebben." Zevenhuizen - In dorpshuis Swanla is jongeren musicalgroep De Zeven Muzen hard bezig met de repetities voor de rockmusical The Wave, die zij begin mei in Swanla zullen opvoeren. Het is een bewerking van de ge lijknamige film uit 1981, die gebaseerd is op een waargebeurd verhaal. Het gaat over een geschiedenisleraar die door middel van een project, genaamd The Wave, aan zijn leerlingen wil duidelijk maken hoe Hitier zoveel macht heeft kunnen krijgen. Door Marlonneke Willemsen Volgens zangdocent Margé van Gestel is bewust gekozen voor een musical met een boodschap. "We zijn van mening dat we naast het zingen, dansen en acteren de jon geren nog iets extra's mee moeten geven. Zo voed je ze ook nog een beetje op. Thema's zoals hoe ben je als mens en in hoeverre houd je rekening met anderen zijn ook be langrijk. We zijn met de groep naar een opvoering van The Wave in Bra bant gaan kijken en iedereen zei gelijk: wauw, dit is iets voor ons!" Volgens Van Gestel zijn de jongeren zich ook erg bewust van de bood schap van de musical. "Ze zijn erg doordrongen van het thema en willen er alles aan doen om ook anderen bewust te maken. Ze zijn bijvoorbeeld hard bezig om een website over de musical te bouwen en na de uitvoeringen in Swanla gaan we ook nog een scholentour doen." Een van de data waarop de musi cal zal worden opgevoerd is 4 mei. Aangezien het thema van de musi cal grote raakvlakken met deze dag heeft, zal de uitvoering aansluiten op de herdenking in Zevenhuizen. Op 4 mei zal de uitvoering worden bijgewoond door het college van B&W en het 4 mei comité. Daarna zal het college samen met de jonge ren gaan eten en nog over het on derwerp verder praten. Vervolgens zullen de jongeren een rol spelen in de herdenkingsbijeenkomst en kranslegging. Zingen, dansen, acteren Tot het zover is zullen de leden van de musicalgroep hard moeten repe teren. Dat is best zwaar, omdat de jongeren zowel moeten kunnen ac teren als zingen en dansen. Volgens van Gestel zijn de jongeren hier in middels goed in getraind. "Het gros van de spelers betreft jongeren die hier al jaren op les zitten. Zij zijn dus goed getraind in het tegelij kertijd zingen, dansen en acteren. Hiervoor krijgen ze les van verschil- lende docenten, die elk op een be paald gebied gespecialiseerd zijn. Er wordt op maandag gerepeteerd, waarbij de leerlingen drie lessen krijgen, namelijk dans, drama en muziek. Deze lessen duren elk on geveer drie kwartier tot een uur." The Wave zal tussen 1 en 4 mei wor den opgevoerd in dorpshuis Swan la. Voor meer informatie: www.de- zevenmuzen.nl. Kaarten zijn onder andere verkrijgbaar bij dorpshuis Swanla. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij Stichting Vedj kunnen belang- stellenden zich melden die als chauffeur willen fungeren op één van de tien trailers die tijdens de Dance Parade op 12 september door Nieuwerkerk rijden. Meer info en aanmelden: 06-52576154 of edvangelderen@gmail.com. Waddinxveen - Op het Coenecoop College vond maandag 2 maart een zogenaamde 'tech nische' presentatieavond plaats waar leerlin gen met een exact vakkenpakket presentaties verzorgden van profielwerkstukken waarin de techniek nadrukkelijk de boventoon voerde. De leerlingen presenteerden op professionele wijze voor ouders, medeleerlingen en docenten hun werk stukken in de vorm van een 'werkend' ontwerp. Zo wel yan de kant van de leerlingen als van de ouders en de docenten werd enthousiast gereageerd op deze manier van presenteren. Voorheen werden de profielwerkstukken alleen besproken. Op deze avond konden presentaties bekeken worden van onder meer een boot op zonne-energie, een ballon, een lichtgevende discovloer, een auto, twee coil- guns, een windtunnel, een hoovercraft; een mag neettrein, een zonnehuis, een waterrad en een ro botdie blikjes opruimt. Tessa en Dirk bij het waterrad. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Vedj organiseert voor vrijdag 13 maart van 20.00 tot circa 22.30 uur in Con Musica, tweede gebouw op de velden van vv Nieuwerker, een debat met een seksueel tintje. De dames aan de ene kant van de zaal, en de heren daar tegenover aan de andere kant, kunnen met elkaar in debat over zes stellingen, met onderwerpen als 'Is seks nu lust of liefde' en 'Hoe stoer voelen de knullen zich als zij veel meisjes gescoord hebben'. De avond is be stemd voor jongeren vanaf 12 jaar, voor ouders en andere belangstel lenden. De toegang is vrij. dh Voor meer informatie: 06-14606126 of vedj@gmail.com. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich- ting Jeugdwerk organiseert voor Woensdag 1 april om 21.00 uur de eerste 'Talent-night'. Kom genie ten van al het talent of doe zelf mee in de categorieën goochelen, stand-up, poëzie, rappen, muziek maken, zingen, dansen, kunst, to neel, astrologie en waarzeggen. Kortom, alles waarmee je op een podium wilt staan en dat aandacht verdient. De selectieprocedure is al in volle gang. De toegang is vrij. Voor meer informatie en aanmel den: Allard@jeugdwerknwk.nl of 06-48102366. Reeuwijk - In Loose End aan de Buitenomweg 5 wordt voor vrij dag 13 maart een filmavond georganiseerd waarop de film 'Little Man' vertoond zal worden voor jongeren van 10 tot en met 15 I jaar. Er wordt deze avond geen alcohol geschonken en er mag niet worden gerookt. Loose End is open van 20.00 tot 23.30 uur. De film start om 20.30 uur. Voor meer informatie: www.loose-end.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Taverna aan de 's-Gravenweg organiseert voor zaterdag 14 maart vanaf 20.00 uur het dansspektakel: 'Dan sen tot je er bij neervalt'. De dansers zoeken sponsors die per gedanst uur een be paald bedrag zullen betalen. Wil je meedoen en kijken hoe lang jij het dansen vol houdt? Sponsorformulieren zijn in het kantoor, de porto naast Taverna, verkrijgbaar. De opbrengst is bestemd voor Greppelpop en voor de nieuwbouw van Taverna. 'Toejuichers' zijn welkom. Amsterdam - In het kader van We reld Vrouwendag roept kindgerich te ontwikkelingsorganisatie Plan Nederland op tot het instellen van een 'internationale meisjesdag'. Meisjes verdienen een speciale dag omdat zij het slechter hebben dan jongens. Ze worden op grote schaal verhandeld, uitgebuit en kunnen minder vaak naar school. Plan Nederland heeft zelf al het initiatief genomen en stelt dinsdag 22 september als centrale dag in de 'Because I am a Girl'-campagne waarin aandacht wordt gevraagd voor de positie van meisjes in de wereld. Op deze dag wordt het internationale Plan-rapport over de positie van meisjes in ontwik kelingslanden gepresenteerd. Sta tistieken van Plan geven onder an dere aan dat meer dan 140 miljoen meisjes levenslang verminkt zijn door besnijdenis, de komende 10 jaar ruim 100 miljoen jonge meis jes op zeer jonge leeftijd worden uitgehuwelijkt en dat 62 miljoen meisjes niet naar school gaan. Met de campagne 'Because I am a Girl' vraagt Plan Nederland aandacht voor deze meisjes met als thema 'Meisjes kunnen de wereld verbe teren; als ze de kans krijgen'.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 21