V* OP ZOEK NAAR DE LENTE GEZELLIG SAMEN ZINGEN EN EEN GEWELDIGE SHOW NEERZETTEN Harf van Holland op natuurexcursie ONDERNEMEN IN NESSELANDE PAASBOWUNGTOERNOOI JEZELF ZIJN, HOE BEN JE DAT LENTE- EN ZOMER- KINDERKLEDINGBEURS KRAMEN TE HUUR OP ORANJEFESTIVAL KERKDIENST - ZONDAG 15 MAART Hart van Holland: dé krant voor de Zuidplas 11 maart 2009 pagina 23 nnor Lynn Stroo De wind giert door de bomen en de regen slaat hard tegen het raam. Het js zondagochtend 8 maart. Is het nog winter of is de lente in aantocht? De eerste lentezon die vorige week scheen, lijkt weer volledig opgelost in een koude winterse bui. Vandaag start Groenservice Zuid-Holland (G.Z-H) met 'Er op uit in 't groen? Doen!', een reeks recreatieve wande lingen en natuurexcursies door de provincie. Nieuw leven Het lijkt geen mooie dag voor een wandeling in de polder, maar niets is zo veranderlijk als het weer. Ter wijl de wind blijft gieren, priemt er een zonnestraal door de wolken. Rond de klok van twee uur staat er een gids klaar om de wandelaars mee te nemen op een lente-excur sie in het natuurgebied bij de Rot- temeren. Gewapend met camera en verrekijker loopt Hart van Hol land mee. De lente; volgens de kalender be gint zij dit jaar officieel op vrijdag 20 maart, om 12.44 uur. Maar als we oude gezegdes als 'Aprilletje zoet, heeft ook nog weieens een witte hoed' moeten geloven, bete kent dat niet automatisch zonnige dagen en fleurige bloemen. Vol gens onze gids Rien van der Vorm, voorzitter van natuurbescher mingsvereniging Rotta Natuur- en Vogelwacht, is het begin van de lente helemaal niet moeilijk vast te stellen. "De lente betekent nieuw leven. Het voorjaar is begonnen als de vogels nesten gaan bouwen, de eenden gaan broeden en de mol len gaan graven." Woudaapjes De lucht is inmiddels opengebro ken en bij café Roerdomp aan de Tweemanspolder is het druk. Veel natuurliefhebbers, families met kinderen, hondenbaasjes en zon- kz_; Aan de oever van de Rotte. dagwandelaars zijn afgekomen op het recreatiegebied het Korennmo- lengat. Het is een bijzonder stukje natuur. Van der Vorm: "Het Koren molengat is nog een uniek stukje levend veenlandschap. Rond 1200 bestond de hele regio uit veen. Maar in 400 jaar heeft men het 6000 jaar oude veen helemaal af gegraven om te gebruiken als turf, een belangrijke brandstof destijds. Dat heeft deze omgeving omgeto verd tot een drassige polder. Het Korenmolengat is nog een oor spronkelijk stukje natuur en wordt streng door ons bewaakt. Er le ven veel dieren zoals kuifeenden, (blauwe) reigers, ganzen, aalschol vers en zelfs de unieke woudaap jes, de kleinste reigers van Europa. Het broedseizoen is in volle gang en dat mogen we absoluut niet verstoren. Pas begin juli gaat het gebied weer open voor bezoe kers." Favoriete maand Met de excursiegroep lopen we om het Korenmolengat heen, een gebied van zo'n vier hectare. De gids laat ons door de verrekijkers zien hoe de aalscholvers hoog in de bomen op hun nesten broeden, en geeft uitleg bij het paringsritu eel van de kuifeend. We vervolgen onze wandeling over de dijk van de Rotte, de rivier waar in 1200 De paden op... alleen een klooster stond, Rotta genaamd. Volgens de geschiede nis stichtte die monniken de stad Rotterdam en dankt de Rotte haar naam aan het klooster. Vanaf de Rottedijk prijken prachtige Hol landse vergezichten met Molens en weidse landschappen, maar te gelijkertijd waait er vanaf het wa ter een straffe wind. Dat is volgens de gids weer typisch teken dat de lente in aantocht is; door het zon netje lijkt het lekker warm, maar de wind laat voelen dat het echt pas half maart is. Wie het begin van de lente in volle glorie wil aanschouwen, moet aan komende maand eens een wande ling maken in dit gebied. Van der Vorm: "In de aankomende weken gaat alles ontluiken. De knoppen ontvouwen zich, de katjes komen aan de wilgen, alles krijgt een an dere kleur groen. Het is mijn favo riete maand." Groenservice Zuid-Holland organi seert de hele lente door verschil lende wandeldagen van vijf, tien en vijftien kilometer in de provin cie Zuid-Holland. Tijdens de wan deldagen zal er rond 14.00 uur een gids aanwezig zijn. Voor meer informatie: www. recreatiezuid hol land.nl Kijk voor meer foto's op: www. hartvanholland-online.nl Nesselande - De Kamer van Koop handel Rotterdam organiseert voor alle ondernemers uit Nesse- lande voor donderdag 19 maart om 20.30 uur een informatieavond in het Nesscafé in wijkgebouw De Kristal. De ondernemerszin in Nes selande is, met honderden geregi streerde inschrijvingen bij de Kamer van Koophandel, opvallend groot. In april 2008 kwamen al ruim 40 ondernemers bij elkaar. Het afge lopen jaar hebben Esther de Beus, Lydia Schippers en Marieke van der Honing een voorstel geformuleerd dat, als er voldoende draagvlak voor is, zou kunnen leiden tot de oprichting van de 'Stichting On dernemend Nesselande'. Met deze stichting wil men de ondernemers in Nesselande beter zichtbaar ma ken voor elkaar én Nesselande als kennis-infrastructuur beter op de kaart zetten door middel van een laagdrempelig, flexibel netwerk voor het delen van kennis en er varing. De Kamer van Koophandel vindt het belangrijk dat onderne mers zich organiseren en onder steunt daarom dit initiatief. Voor meer informatie en aanmel den: www.ondernemendnesse- lande.nl. Nesselande/Ommoord - Bowling Vereniging Rotterdam Keizershof, °VRK, organiseert voor dinsdag 1 woensdag 8 en donderdag 9 dpnl haar jaarlijkse paasbowling- toernooi. Zowel leden als niet-le- den zijn welkom in partycentrum e Keizershof in Rotterdam-Om moord. Voor meer informatie: www.bvrk.nl. Door Geertrude Verweij Zevenhuizen - "Er is tegenwoordig een hang naar gewoon ouderwets samen zingen", zegt Anne Sytsema, bekend als regisseur van musicals als Scrooge en De piratendames van Kapitein Bree. "Dat is de bedoeling van deze avonden. Gezellig samen zingen en elkaar goed leren kennen. Dat is goed voor een mens. We hebben ook expres voor de vrijdagavond gekozen omdat de meeste mensen dan de volgen de dag vrij hebben en niet meteen na afloop naar huis hoeven." Op vrijdag 6 maart werd de eerste repetitie van het nieuwe show koor gehouden. Een naam is er nog niet, maar belangstelling was er genoeg. Ruim veertig mensen kwamen een kijkje nemen op deze inlooprepetitie. Het showkoor is bedoeld voor mensen van alle leef tijden die graag zingen of op een andere manier iets met theater willen doen. Sytsema: "We hebben een concept bedacht waarin iedereen de kans krijgt om zelf iets te doen." De zanglessen worden gegeven door zangleraar Norman Ebicilio, die ook de jongeren van de pira tendames begeleid heeft. Hij be gon de avond met het voorstel om 'gewoon eerst eens lekker te gaan zingen.' Mama Mia Na wat eenvoudige stemoefenin- "Het is leuk om te horen dat er nu al muziek zit in zo'n groep.' gen werd de groep verdeeld in vier groepen, de vrouwen in sopranen en alten en de mannen in tenoren en bassen. Vanuit die indeling werd er begonnen met het instuderen van het refrein van Mama Mia in een vierstemmig arrangement. Hoewel dit maar een kort stukje was, gaf het een goede indruk van wat er met een beetje oefening bereikt kan worden. Ebicilio: "Het is leuk om te ho ren dat er nu al muziek zit in zo'n groep. We gaan met z'n allen mu ziek maken en met een beetje re peteren worden we waanzinnig goed. We gaan straks een gewel dige show neerzetten, met ruimte voor acteren, zang, dans en na tuurlijk ook humor." Het is niet de bedoeling dat men sen zich laten afschrikken door de vele facetten van het theater die men in de show wil verwerken. "We zijn allemaal individuen en ieder individu heeft iets waar hij of zij goed in is. En wat dat dan is, daar gaan we hier proberen achter te komen. Maar het allerbelang rijkste is dat we hier heel veel lol gaan hebben met elkaar. Het moet gewoon echt leuk zijn." Na afloop was het grootste deel van de groep erg enthousiast. Velen schreven zich direct in. Syt sema: "Jullie hebben nog geen fractie meegemaakt van wat we allemaal van plan zijn." Ook de komende weken kunnen belangstellenden vrijblijvend een repetitie komen meedoen, iedere vrijdagavond van 20.00 tot 22.00 uur in dorphuis Swanla. Nesselande - Een groep christen vrouwen uit Nesselande organi seert voor donderdag 26 maart om 20.00 uur een avond met als thema 'Jezelf zijn, hoe ben je dat?', ledereen die wil ontdek ken welke kwaliteiten hij of zij heeft; wie men is en wie men mag zijn, is vanaf 19.30 uur wel kom in De Knoop aan de Robert van 't Hoffstraat 14. Spreker deze avond is Erna Luttik, psycholoog en loopbaanbegeleider. Voorts staat er deze avond een work shop 'drama' op het programma onder leiding van Marijke Kors. De toegang is vrij. Voor meer informatie: 010- 2095801 of www.zijenhij.info. Nesselande - In de hal van Kind cluster 2, gelegen op de kruising van de Laan van Avant-Garde en de Laan van het Surrealisme, vindt op zaterdag 21 maart van 9.00 tot 14.00 uur een tweedehands len te- en zomerkinderkledingbeurs plaats. Het aanbod is gevarieerd en modieus en is bestemd voor jongens en meisjes van maat 62 tot en met maat 170. Ook jonge ren kunnen hun kleedgeld goed besteden. Zaal open om 8.30 uur. Voor meer informatie: Karin.van. der.donk@chello.nl. Nesselande - Het Oranje Festival Nesselande organiseert voor Koninginnedag, donderdag 30 april, voor de vijfde keer een Koninginnedagfestijn op het Herman Bielingplein. Er worden diverse activiteiten voor jong en oud georganiseerd, waaronder een fietsoptocht, een kleedjesmarkt, springkussen, stormbaan, klimtoren, schminken, voetbaldoel schieten en ponyritjes maken. Ondernemers uit Nesselande en omgeving kunnen voor de braderie, die plaatsvindt van 10.00 tot 16.00 uur, een kraam huren op oranjefestival@ nesseweb.nl of 010-2860491. Nieuwe attracties Het Oranje Festival wordt ieder jaar door meer inwoners bezocht; mede daarom heeft de organisatie het aantal activiteiten uitgebreid met onder meer diverse sportclinics en demonstraties van basketbal, korfbal en judo. Het hele feestprogramma is te vinden op www. oranjefestival nesse lande, nl. Kerk in Nesselande (Brede School) 10.00 uur ev. G. van de Bos. HUISARTSENPRAKTIJK gezond heidscentrum Nesselande in Mul tifunctioneel Centrum De Kristal, Cypruslaan 402. Tel. 010-2229750, www.gcnesselande.nl. SPOEDGEVALLEN en/of levensbe dreigende situaties: op werkda gen 8-17 uur: 010-8903321. Spoedgevallen tijdens avond, nacht, weekeinde of feestdagen: Huisartsenpost IJsselland Zieken huis, tel. 010-2799262. Wijkorganisatie Nesselande: WO- NIO 010-2222811 of info@nesseweb.nl

Hart van Holland | 2009 | | pagina 23