www.hhsk.nl Graag stellen wij voor: Agnes van Zoelen week 11, nr. 31 In november 2008 heeft het hoogheemraadschap, net als alle andere waterschappen, verkiezingen gehouden voor een nieuw waterschapsbestuur. Naar aanleiding daarvan is een nieuw algemeen bestuur geïnstalleerd op 8 januari jl.. Vanuit dit algemeen bestuur is het dagelijks bestuur gekozen. Het dagelijks bestuur bestaat in de nieuwe bestuursperiode (2009 - 2012) uit de dijkgraaf en vier hoogheemraden. In een vierluik zullen de hoogheemraden één voor één aan u worden voorgesteld. Deze keer is dat mevrouw Van Zoelen. Kunt u zich even kort voorstellen? Ik ben Agnes van Zoelen. Vanuit mijn achtergrond als bioloog heb ik een aantal jaar bij bijvoorbeeld het hoogheemraadschap van Rijnland en de universiteit van Leiden gewerkt. Daarnaast ben ik actief in allerlei besturen waaronder de Stichting Landschapsbeheer Zuid-Holland. Waarom het waterschap? Ik ben vanuit mijn activiteiten in een bewonersorganisatie en een historische vereniging met de bestuur lijke kant van het waterschap in aanraking gekomen. Daardoor heb ik mij destijds kandidaat gesteld voor het algemeen bestuur van Schieland. Dat heb ik tien jaar met veel plezier gedaan. Nu ben ik voor het eerst gekozen in het dagelijks bestuur. Waar gaat u zich de komende vier jaar o.a. mee bezighouden? Mijn portefeuille bestaat voornamelijk uit taken van het hoogheemraadschap die zich richten op de waterkwaliteit en waterzuivering. Het is belangrijk dat de kwaliteit van het water van rivieren, sloten en plassen zo veel mogelijk wordt verbeterd. Dit komt de helderheid van het water ten goede, zodat water- en oeverplanten zjch beter kunnen ontwikkelen en er een goede visstand ontstaat. Een natuurlijke inrichting van de oevers van waterkanten kan hiertoe bijdragen. Een belangrijk project is het herstelplan van de Kralingse Plas. Door sanering van de vervuilde waterbodem, verbetering van de inrichting, optimalisatie van het ingelaten water en een nieuw visstandbeheer, zal deze plas uiteindelijk voor de mensen veel aantrekkelijker worden om te recreëren. Hoe zouden mensen zelf een steentje kunnen bijdragen? Mensen weten vaak niet dat zij zelf een positief effect kunnen uitoefenen op het waterbeheer in Nederland. Als een voortuin helemaal wordt betegeld, kan regenwater heel snel weglopen. Dat water komt allemaal op straat en in het riool terecht. Als het riool het niet meer kan verwerken komt het via overstort in het oppervlaktewater terecht en kan stank en overlast veroorzaken. Als voortuinen maar iets groener zijn, kan er al veel meer water worden vastgehouden. Met voorlichting valt op dit vlak nog veel te bereiken. We kunnen mensen bewuster maken van hun leefomgeving. Vooral in Nederland, waar water onderdeel is van ons dagelijks leven, is dit erg belangrijk. Onderhoud wegen in de Krimpenerwaard Torenhoge nota voor u? Bekendmakingen Vergunningen pagina 26 Hart van Holland Dé krant voor de Zuidpias 11 maart 2009 WÊ%rï&£ Wate Er vinden onderhoudswerkzaamheden plaats aan de volgende wegen: Fietspad Snippejagerskade te Gouderak Het fietspad wordt voorzien van een nieuwe asfaltdeklaag. De werkzaamheden beginnen bij de bebouwde kom van de gemeente Gouderak en eindigen bij de aansluiting op de Achterbroek. De werkzaamheden aan de Snippejagers kade worden in de week van vrijdag 13 maart 2009 afgerond. Bilwijkerweg te Stolwijk (Vlist) In 2008 is een begin gemaakt met het herstellen van ernstig verzakte delen van de Bilwijkerweg en voorzien van een Agnes van Zoelen Hoogheemraad eerste asfaltlaag. De afsluitende deklaag is uitgesteld om de aanvullingen de gelegenheid te geven uit te zakken. De afsluitende deklaag van asfalt wordt op 16 en 17 maart 2009 uitgevoerd. Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard Vereniging Eigen Huis onderzoekt jaarlijks de verschillen in tarieven tussen alle gemeenten in Nederland en heeft nu een zelfde onderzoek gedaan naar verschillen in de waterschapslasten. Wij vinden het terecht dat vergeleken en kritisch gekeken wordt. De Telegraaf heeft hierover een artikel geschreven, dat is overgenomen door anderen. Ons waterschap is daarbij als vijfde in de top-5 van duurste waterschappen gezet. Is dat terecht? Nee, bij de waterschapslasten van ons hoogheemraad schap is de aparte extra belasting voor de wegentaak in de Krimpenerwaard meegeteld. Dit is in het gebruikte voorbeeld €97,00 per jaar per gezin en geldt alleen voor dit deel van ons gebied. Er is dus een veel hoger bedrag vergeleken met de lasten van waterschappen die geen wegentaak hebben. De kosten voor dit soort wegen worden elders via de gemeenten aan de inwoners berekend. Het is dus een ongelijke vergelijking. Zonder de wegenkosten daalt ons hoogheemraadschap aanzien lijk in de vergelijking en behoort binnen Zuid-Holland juist tot de waterschappen met de laagste tarieven. Zie onze website voor een verdere verklaring van verschillen tussen waterschappen. Natuurlijk betaalt u liever nog minder aan het waterschap. Onze taken moeten echter wel worden uitgevoerd en waterschappen moeten die zelf bekostigen door eigen belastingheffing. Het door u gekozen bestuur ziet er op toe dat dit goed en effectief gebeurt. Daarnaast wordt dit gecontroleerd door accountants, de provincie en worden de prestaties en tarieven van waterschappen jaarlijks vergeleken. Leidraad Invordering Op 6 januari is door dijkgraaf en hoogheemraden de Leidraad Invordering vastgesteld. Bovengenoemde stukken liggen vanaf heden gedurende 12 weken ter inzage op het kantoor van het hoogheem raadschap. U kunt de stukken ook inzien op de website. Het hoogheemraadschap zorgt voor het goed en veilig functioneren van waterkeringen, wegen en watergangen. Ook het gezond houden van het oppervlaktewater hoort daarbij. Om aan deze taken te voldoen verleent het hoog heemraadschap vergunningen en ontheffingen op grond van de Wet verontreiniging oppervlaktewateren (Wvo), de Keur en het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens (RW). Capelle aan den IJssel - (K.09.079) A. Roodhorst, slopen van een brug en twee woningen en het bouwen van een woning en een brug, Bermweg 340; - (K.09.088) KPN Telecom B.V., leggen van een kabel, Ketensedijk 2; - (K.09.090) UPC Nederland, leggen van een kabel, Ketensedijk 4. Nieuwerkerk aan den IJssel - (K.09.082) N.V. Stedin Midden-Holland, leggen van een kabel, Van Gennepweg. Waddinxveen - (K.06.714) H. Oskam, aanpassen van een dam met duiker en een alternatieve oeverconstructie, Akkeroord 3b. Zevenhuizen-Moerkapelle - (K.09.097) Gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, aanbrengen van een steiger in de Ringvaart, Ringvaartpark Zevenhuizen. Ontwerpvergunning - (K.09.017) Ballast Nedam Infra B.V., verwijderen en aanleggen van twee verkeersbruggen over de Rotte en de Ringvaart van de Zuidplaspolder ter plaatse van de A12 te Zevenhuizen en Bleiswijk. De vergunningen liggen ter inzage bij het hoogheem raadschap. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen, telefoon nr. 010 45 37 335. Tegen de ontwerp keurver- gunning kunnen belanghebbenden hun zienswijzen schriftelijk of mondeling t/m 22 maart naar voren brengen. Tegen de definitieve keurvergunningen kunt u schriftelijk t/m 22 maart bezwaar maken bij het hoogheemraadschap Voor meer informatie over één van de bovenstaande artikelen kunt u contact opnemen met onze klanteninformatie telefoonnummer 010 45 37 356 of kijken op onze website www.hhsk.nl. Maasboulevard 123, 3063 GK Rotterdam

Hart van Holland | 2009 | | pagina 26