boeken, muziek en nieuwerkerkse historie TIJDENS RONDJE CULTUUR DE VOGELVRIEND VIERT 50-JARIG BESTAAN SP: "BEWONERS HITLAND BETALEN DUBBELE LASTEN" LAATSTE KANS INSCHRIJVEN ZOMERVAKANTIE ANBO P*fLITI E BERICHTEN MiFiiWERKERK BOEKENMARKT IN REIGERHOF AANHOUDING VOOR KOMT DIEFSTAL FIETSEN Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 11 maart 2009 pagina 27 noor Lynn Stroo Nieuwerkerk aan den IJssel - Waar kun je boeken lenen? En wat kun je leren op de muziekschool? Het zijn onderwerpen die voor alloch tone Nederlanders niet altijd van zelfsprekend zijn. Daarom organi seerde de gemeente een 'rondje cultuur' voor alle Nieuwerkerks met buitenlandse wortels. De avond werd georganiseerd door het Comité Internationale Be trekkingen van de gemeente, met als doel de Nieuwerkerkse cultuur voor iedereen toegankelijk te ma ken. Organisator Willy Diepeveen: Het is een informatieve avond voor mensen die nog nauwelijks iets over de historie en de cultuur van de gemeente weten. Naast in formatie over de bibliotheek en de muziekschool, komt er ook iemand van de Historische Vereniging Nieuwerkerk om te vertellen over de dorpsgeschiedenis." Hoewel de opkomst niet zo groot was, werd de avond enthousiast gestart. Rieke Overbeeke van de Bibliotheek Nieuwerkerk hield een presentatie over de bibliotheek en een korte geschiedenis van de Ne derlandse literatuur. Daarin kwa men de Hollandse schrijversmees- tersals Multatuli, Gerard Reeve, en Hella Haasse aan bod. Arie den Boer gaf namens de His torisch Vereniging een presentatie overhet verleden van Nieuwerkerk. Met behulp van een fotopresenta tie vertelde hij hoe Nieuwerkerk van een afgegraven veenpolder, een modern dorp geworden werd. Zo werd de Zuidpias in 1970 nog gedomineerd door komkommer- kassen, tegenwoordig is het een groeiende nieuwbouwwijk. En veranderde de Kerklaan destijds van een karrenpad in een Avenue, door de komst van een verharde weg en een fietspad. Tot slot vertelde Corrie de Klep per dat iedereen welkom is op de muziekschool, voor het leren van een van de veertien instrument soorten. Ze had een groot aantal kleine instrumenten meegenomen om samen met de bezoekers het nummer 'Notte Belle Margarinet- ta' van Toon Hermans te zingen en te spelen. Dat eindigde uiteinde lijk in een klein muzikaal concert. |n het kader hiervan is onlangs een internetsite opgezet waar nage noeg alle informatie is te vinden welke nodig is om inzicht te krij gen in de fascinerende vogelhob by. Hoogtepunt van het jubileum jaar moet worden een bijzondere 'ayontentoonstelling, welke geor ganiseerd zal worden voor vrijdag en zaterdag 24 oktober. Hier zullen ongeveer 600 vogels te zien z'jn van verschillende pluimage. Thuisbasis van de vereniging dorpshuis De Batavier aan de Ba- En iedereen deed mee met Notte Belle Margarlnetta. Jill Ballon en Ruth Tarazona, bei den afkomstig uit Peru en bezoe kers van het rondje cultuur, waren enthousiast over de avond. Ballon: "Ik kreeg een uitnodiging van de gemeente. Ik was er blij mee, want ik woon pas sinds november 2008 in Nieuwerkerk en weet nog wei nig. Ik heb een klein kind en ben door de presentatie geïnteres seerd in de muziekschool. Het is een leuke avond en vooral de toast met haring is heerlijk!" Tarazona: "Het is goed dat zo'n avond geor ganiseerd wordt voor allochtonen. Het leuke is dat Jill en ik elkaar hier vanavond ontmoet hebben. We komen uit hetzelfde land en zijn allebei nog maar net in Nederland. Dat is toch toevallig?" Wethouder Tamara Venrooy bena drukte als oorspronkelijk niet-Nieu- werkerkse dat ze hoopt dat ieder een zich net zo snel thuis voelt in de gemeente als zij. "Nieuwerkerk is een mooi en inspirerend dorp. Wij streven naar een gemeente waar plek is voor iedereen." Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor de zomervakantie voor ouderen, welke georganiseerd wordt door de Reiscommissie van de Anbo Nieuwerkerk, zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Nog tot donderdag 19 maart kunnen le den alsmede niet-leden zich in schrijven voor de reis die plaats vindt van maandag 24 tot en met vrijdag 28 augustus. Op basis van volpension logeert men, in één- dan wel tweepersoonskamers, gedurende deze dagen in een hotel in Millingen aan de Rijn, in de buurt van Nijmegen, van waaruit diverse excursies zullen worden ondernomen. Voor meer informatie: 0180- 318097 of 0180-315001. Vogels van verschilende pluimage, te zien op de jubileum tentoonstelling van De Vogelvriend. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Nieuwerkerkse vogelvereniging 'De Vo gelvriend' viert dit jaar haar haar 50 jarig jubileum. Het bestuur is al geruime tijd bezig om invulling te geven aan dit jubileumjaar. Een van be doelstellingen is de vereniging meer bereikbaar te maken voor jonge vogelliefhebbers. tavierlaan 2-4, waar de bestuurs- en ledenvergaderingen gehouden worden en waar op clubavonden lezingen en diavoorstellingen worden gegeven. De clubavonden zijn vrij toegankelijk en vinden plaats op de laatste vrijdag van de maand. Voor mensen die interesse hebben in een eventueel lidmaat schap is dit een uitgelezen kans om vrijblijvend kennis te maken met onze vereniging. Voor meer informatie: www.devo- gelvriend-nieuwerkerk.nl Nieuwerkerk aaan den IJssel - Be woners van park Hitland hebben aanzienlijk hogere lasten dan an der inwoners van de gemeente Nieuwerkerk, zo ontdekte de SP afdeling Zuidpias. Hoewel de SP niet vertegenwoordigd is in de ge meenteraad, stelde de partij toch schriftelijke vragen aan wethouder Jan Verbeek. Bij de SP zijn diverse meldingen gekomen over naheffingen van de gemeente voor bijvoorbeeld hon denbelasting, terwijl bewoners van Hitland dit ook al aan eigenaar Topparken moet betalen. "Het is gek dat je zowel aan Top parken als aan de gemeente een fors bedrag moet betalen voor zo wel je huisdier en voor je rioolhef fing. Ik heb mijn ogen uitgekeken naar hoe er met bewoners van Hit land wordt omgesprongen," zegt SP voorzitter André Muller, die on langs zelf poolshoogte is gaan ne men bij de bewoners van Hitland. Ook bleken bewoners van Hitland een Onroerend zaak belasting Nieuwerkerk aan den IJssel - Tij dens de Boekenweek, van 11 tot 20 maart, organiseert de Literaire Commissie van de Nieuwerkerkse bibliotheek voor zaterdag 14 maart van 9.30 tot 16.30 uur voor de vierde keer op rij een boeken markt in winkelcentrum De Rei gerhof, waar in de gangen twaalf kramen opgesteld zullen staan waarin de standhouders duizen den boeken aan de man zullen brengen. De boekverkopers zijn voornamelijk particulieren die hun overtollige boeken tegen uiterst aantrekkelijke prijzen in de aanbieding doen. De liefheb bers van literaire werken, streek romans, thrillers en detectives, maar ook van reis-, tuin- of kook boeken en niet te vergeten hob by- en kinderboeken zullen zeker aan hun trekken komen. Van een aantal kramen gaat de opbrengst of een gedeelte daarvan naar goede doelen als De Zonnebloem en de Speeltuinvereniging. (OZB) te betalen die volgens de SP niet in verhouding staat tot de reële waarde van de woning. Een bedrag van 130.000 euro voor een chalet uit de jaren zeventig lijkt Muller wat aan de hoge kant. "Het lijkt wel of er natte-vingerwerk is verricht." Ook begrijpt Muller niet waarom bewoners pas in december op de hoogte gesteld van een huisnum merwijziging waartoe het college al een maand tevoren had beslo ten. In allerijl moesten zij instan ties van hun nieuwe adres op de hoogte brengen. Muller: "Al eerder waren er bij de SP klachten gekomen over het ont breken van grofvuilpassen, en over het feit dat alle bewoners worden gezien als recreanten of gedoogde bewoners. Een veertigtal plaatsen zijn echter met overgangsrecht aangekocht, wat inhoudt dat er sprake is van normale bewoning." De SP raadt de bewoners aan om bezwaar aan te tekenen tegen de naheffingen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Met de aanhouding van twee mannen, een 28-jarige man uit Rotterdam en een 38-jarige man uit Capelle aan den IJs sel, denkt de politie zondag 8 maart fietsdiefstallen te heb ben voorkomen. Dit was ook dankzij de melding van een vrouw die één van de mannen rond 14.50 uur bij het zwem bad aan de lersestraat betrap te op het moment dat hij aan haar fiets zat. De man ging er als een haas vandoor, stapte in een auto en reed weg. De ge tuige noteerde het kenteken en gaf de beschrijving door aan 112. De politie kreeg na de melding de auto in het zicht. Op dat moment stopte die bij de fietsenstallen van het sta tion. Bij het zien van de politie gingen beide mannen er ren-, nend vandoor. De politie ging op zoek naar de twee waarbij ook een fiets van een voorbij ganger te leen werd gevraagd. Uiteindelijk werden ze op en in de omgeving van Vijverzicht aangehouden. Na verhoor en onderzoek zijn zij maandag 9 maart weer in vrijheid gesteld. De Rotterdamse verdachte zal zich te zijner tijd moeten ver antwoorden bij de rechter. Tegen de man uit Capelle ont brak voldoende bewijs om een verdere vervolging tegen hem in te stellen. Bij de aanhouding van de ge vluchte verdachte waren kin deren aanwezig. Omdat de verdachte zich verzette heeft de politie hem met gepast geweld aangehouden. Na de aanhouding hebben de aan wezige politiemannen gepraat met de kinderen over wat er is gebeurd. Mochten er kinderen zijn die nog dusdanig onder de indruk zijn over wat ze heb ben gezien dan staat de deur van het politiebureau open om daarover verder te praten. Het politiebureau in Nieuwer kerk aan den IJssel (Raadhuis plein 50) is van maandag tot en met donderdag van 9.00 tot 17.00 uur, vrijdag van 9.00 tot 21.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur ge opend. :ren. irste

Hart van Holland | 2009 | | pagina 27