TEAMCHEF RAOUL VERWEY TEVREDEN OVER MISDAADCIJFERS ESSE GEMEENTE ONDERZOEKT PARKEERDRUK ESSE «n PETRA DE GROOT KAMPIOEN ZUID-HOLLAND WINGERD HEEFT NIEUW SPEELTOESTEL NIEUWERKERK WEERBAARHEID- STRAINING EL PRESIDENTE OPVOLGER VAN CUBA VROUWEN PASSAGE MAKEN TOCHT LANGS LINGE Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 11 maart 2009 pagina 29 Nieuwerkerk aan den IJssel - De cursus weerbaarheid/zelfverde diging van docente Monique Jankowski, georganiseerd door Stichting Jeugdwerk Nieuwer kerk, gaat weer van start. Vaak hoor je dat de maat schappij harder en agressiever wordt. Maar die maatschappij is moeilijk te veranderen, wel kun je werken aan jouw aan deel hierin. Hoe kun je jezelf (weer) veilig voelen? Hoe ga je om met een moeilijke of be dreigende situatie? Wat te doen als je gepest of buitengesloten wordt? In deze cursus krijg je handvaten aangereikt om om te kunnen gaan met 'pesten'. Er wordt met elkaar gesproken over situaties uit de praktijk en hoe je daarop kunt reageren, denk bijvoorbeeld aan houding en uitstraling (mentale vaardig heden) en eventueel wordt er aandacht besteed aan verde digingstechnieken. Via een ou derbijeenkomst worden de ou ders/verzorgers bij deze cursus betrokken. De cursus bestaat uit acht bijeenkomsten en vindt plaats op vrijdagavond in de Ba tavier; de kosten bedragen 45,- euro. Voor meer informatie en aanmelding: jipnwrk@xs4all.nl, 0180-315381. Nieuwerkerk aan den IJssel - Speluitgeverij The Game Master brengt half mei 'El Presidente', op de markt; het vervolg op strategiespel 'Cuba', dat in 2008 de Nederlandse Spellen- prijs won en genomineerd werd voor Speelgoed van het Jaar. In El Presidente wordt het toch al flinke spelbord vergroot en doet de President in zijn karak teristieke blauwe Chevrolet het eiland aan. 'Cuba' is inmiddels toe aan de vierde herdruk en dat in nog geen jaar tijd. Eerder bracht The Game Master het strategiespel 'De Ontembare Stad' op de markt, dat in 2005 winnaar van de Nederlandse Spellenprijs was. Voor meer informatie: www. thegamemaster.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor de Christelijk-maatschap- pelijke vrouwenbeweging Pas sage staat donderdag 19 maart om 20.00 uur een tochtje langs de Linge op het programma; aan de hand van een diaserie van de heer K.M. Maat wel te verstaan. De avond vindt plaats in het Hervormd Kerkelijk Cen trum aan de J.A. Beijerinkstraat 53; deur open vanaf 19.30 uur. Ook niet leden zijn welkom. Voor meer informatie over ver voer: 0180-312664. Door Marlonneke Willemsen Nieuwerkerk aan den IJssel - In navolging van de wijken Zuidpias en Dorrestein gaat de gemeente de komende maanden ook in Esse de par keerproblemen in kaart brengen en eventuele parkeerproblemen probe ren op te lossen. Zo bleek tijdens de eerste wijkbijeenkomst in de Elim- school. "De auto's worden bij mij in de straat helemaal op de stoep gezet, waardoor de voetgangers over de straat moeten lopen", klaagde en bewoner van de Schelde. Ik vind dat gevaarlijk. Dit geldt ook voor de kinderen die buiten spelen. Die horen toch op de stoep te kunnen spelen? We hebben de bewoners al een brief gestuurd maar dat heeft nog niet veel opgeleverd." De gemeente zal de komende maanden het parkeergedrag in de wijk Esse onderzoeken. Dit ook in het kader van de bereikbaarheid voor hulpdiensten, vertelt beleidsmedewerker verkeer Annette Oosterbaan. "De wijk wordt ingedeeld in secties van honderd bij honderd meter. Dit wordt gezien als een acceptabele loopafstand tussen de woning en een parkeerplaats. Vervolgens zullen er 's nachts parkeertellingen worden uitgevoerd. Als in een bepaalde sectie het percentage bezette parkeerplaatsen, hoger is dan 95 procent, is de parkeerdruk te hoog en zullen er extra parkeerplaatsen moeten komen. Waar precies, zal middels een enquête aan de bewoners van de sectie worden voorgelegd." Oosterbaan verwacht dat er in september met de tellingen wordt begonnen en dat in begin 2010 de nieuwe parkeerplaatsen daadwerkelijk worden gerealiseerd. Deze aanpak heeft in de Zuiplas en Dorrestein tot respectievelijk 111 en 59 nieuwe parkeerplaatsen geleid. poor Marlonneke Willemsen Nieuwerkerk aan den IJssel - Het nieuwe schoolgebouw van basisschool de Wingerd aan de Van Beethovenlaan is aan het begin van bit schooljaar in gebruik genomen. Langzamerhand heeft alles een plekje gekregen en werd duidelijk wat nog verbeterd kon worden. Eén van de verbeterpunten was de inrichting van het schoolplein. De kinderen wilden graag een speeltoestel om in te klimmen en te klauteren. Dit speeltoestel is er gekomen. Het plaatsen heeft wat tijd gekost. De kinderen hebben in die tijd op het dakterras gespeeld in plaats van op het schoolplein. Zij hielden de vorderingen van de plaatsing nauwlettend in de gaten. Toen het speeltoestel klaar was, hebben de kinderen het metveel enthousiasme in gebruik genomen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Ondanks een stijging van het aantal auto- en woninginbraken, is de teamchef van politie, Raoul Verwey, toch tevreden met de meest recente misdaadcijfers voor de wijk Esse. Dat maakte hij maandag 9 maart bekend tijdens de wijk- en buurtbijeen komst. De politie heeft de afgelopen periode onder andere het aantal controles sterk verhoogd, waardoor de jongerenoverlast en het aantal vernielingen en fietsendiefstallen zijn afgenomen, in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar. Oe toename van het aantal won ing- en auto-inbraken is in de ge hele gemeente een probleem. Vol gens Verwey komt dit omdat men te maken heeft met een ander soort criminelen. "Ik wil niet een bepaalde bevolkingsgroep stigma tiseren, maar het gaat meestal om criminelen uit het Oostblok. Zij ko men via de snelweg Nieuwerkerk binnen, plegen een aantal inbraken en zijn weer weg. We zien ook veel serie-inbraken. Vier van de zes in braken van het afgelopen half jaar zijn op dezelfde dag gepleegd." Dit beeld is ook zichtbaar bij de auto inbraken, waarvan zelfs wordt ver moed dat er op bestelling wordt gewerkt. "Er wordt voornamelijk navigatieapparatuur gestolen en het gaat hierbij om zowel losse als ingebouwde apparaten. We zien ook dat de inbraken zich rich ten op een bepaald merk en type auto. In november werden bijvoor beeld veel Mazda's opengebroken. Daarom vermoeden we dat het om bestellingen gaat." Bij het oplossen van de inbraken is de politie vaak afhankelijk van het justitiële apparaat en de wet- en regelgeving in Nederland. Dit kan nog wel eens problemen oplev eren. Een voorbeeld hiervan in een verdachte die al twee maal is op gepakt. "In oktober hebben we ie mand aangehouden uit Litouwen. We konden hem niet vasthouden en nadat hij is heengezonden, is hij weer vrolijk doorgegaan. Hij is vervolgens een tweede keer opgepakt. Hij is toen wat langer vastgehouden, maar in januari is hij in opdracht van justitie weer vrijgelaten. We zagen toen gelijk weer een toename van het aantal auto-inbraken. Op dit moment is de verdachte voor ons onvindbaar. Dat is soms erg frustrerend, maar we blijven er alles aan doen om het probleem zo snel mogelijk op te lossen." De andere cijfers laten wel een positief beeld zien. Zo is de over last door jongeren afgenomen van 33 naar 22 gevallen, het aantal vernielingen is gedaald met acht gevallen en ook de fietsendief stallen zijn in Esse, in tegenstell ing met de rest van Nieuwerkerk, afgenomen van twaalf naar elf. De politie heeft het afgelopen half jaar in totaal veertien aanhoudin gen verricht. De komende tijd zal men zich vooral richten op het oplossen van de auto-, woning- en fietsendiefstallen in Nieuwerkerk. Daarnaast zal er in Esse aandacht worden besteed aan de jeugdover- last en graffiti. was haar persoonlijk record extra mooi. Met haar tijd van 104.54 op de 100m vrije slag kwalificeerde zij zich voor het Nederlands kampi oenschap. Na haar goede optreden zater dag in Dordrecht haalde Merel Barendregt ook in Aalsmeer een podiumplaats. Zij werd tweede op de 100 meter vrije slag. Ook Floyd van Hoof haalde een twee de plaats. Amber Reijm trok haar goede vorm van zaterdag door en zwom in Aalsmeer drie persoonlij ke records. Niels Roder, Edgar van Oosten en Emiel van Beusekom verbeterden eveneens diverse per soonlijke records. Dordrecht/Nieuwerkerk aan den IJssel - Negen zwemmers en zwemsters van Van Vliet Barracuda hadden zich geplaatst voor de finales van de Euid Hollandse Kampioenschappen, afgelopen zaterdag in het 50 meter bad van Dordrecht. Petra de Groot was in goede vorm. Zij werd kampi oen van Zuid Holland op de 100 meter vrije slag. Zondag kwamen enkele zwemmers uit in een goed bezet toernooi in Aalsmeer. Petra de Groot snelde in een tijd van 1.02,15 op de 100 meter vrije slag naar de eerste plaats. Zij was daarmee de enige kampioen uit deselectie van de Nieuwerkerkers. Merel Barendregt greep twee keer net naast de gouden medailles. Zo wel op de 100 meter vrije slag als de 100 meter vlinderslag zwom zij een persoonlijke record, maar dat was net niet genoeg. Teleurstel lend was de wedstrijd voor De- nise Boereboom. Hoewel zij twee persoonlijke records zwom viel zij net naast het podium. Persoon lijke records waren er ook voor Anshel Hofstede, Marijke Kom- mers en Amber Reijm. Voor Amber

Hart van Holland | 2009 | | pagina 29