OMWONENDEN KRITISCH OVER INFRASTRUCTUUR ZUIDPLAS-NOORD MOGELIJK BURGERRAADSLEDEN IN GEMEENTE ZUIDPLAS FUSIE TRAJECT KOMT DRIE TON TEKORT PvdA Meekijken in de politiek KNAAP! de Haij van derWende advocaten Thuis in de regio. ZUIDPLAS Gematigd pessimistisch was de algemene tendens van de avond. AFSLUITINGEN N 219 OMIEIDINGSWEG ZEVENHUIZEN Er is veel aan de hand in Nederland en in de wereld. Bij ons gaan drie gemeenten samen in de nieuwe gemeente Zuidpias. Zowel de grote problemen van dit moment als de keuzes te maken voorde nieuwe gemeente, zijn uitdagingen voor de politiek. In de 3 jaar, dat ik nu raadslid ben, heb ik gemerkt dat politiek er echt toe doet. Het is van belang voor ouderen, maar zeker ook voor jongeren. De PvdA wil jongeren tussen de 16 en 26 de kans geven in een "stage" mee te lopen en zo zelf een beeld te krijgen van wat er speelt in de lokale politiek. Heb je belangstelling voor een stage? Stuur een mail naar karin@slooters.nl bouwen om te wonen zoals dat wilt l 1 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 11 maart 2009 ||toor Niels Raas Koerkapelle - "Ik heb er niet veel vertrouwen in. Er is nog nauwelijks grond verkocht in Zuidpias-Noord. Bovendien is er ook nog de krediet- jisis. Zuidpias-Noord komt er voorlopig niet." Omwonenden van plan gebied Zuidpias-Noord zijn gematigd pessimistisch over de ontwikke lden. Veel bezoekers van de inloopavond in Op Moer hadden ook de nodige kritiek op de voorgestelde infrastructuur. Tijdens de avond werden in één aal presentaties gegeven en in een andere zaal konden bezoe- lers zich laten informeren op een informatiemarkt. Ten opzichte ran de vorige inloopavond is er «iet veel veranderd. Intussen is er wel een gematigde pessimistische deer ontstaan. "Ik heb er niet veel lertrouwen in. Er is nog nauwelijks grond verkocht in Zuidpias-Noord. Sovendien is er ook nog de kre dietcrisis. Zuidpias-Noord komt tr voorlopig niet," aldus de heer loos. Volgens Ron van der Borm liebben de gemeentes haast met de bouwplannen en is onteigening onvermijdelijk. Ook de infrastruc tuur in Zuidpias-Noord krijgt er ran langs.Van der Borm: "De ont sluiting van de woningen die moe ten komen in Moerkapelle Oost en luid deugt niet. Deze loopt dwars door woongebieden." De ontsluiting werd ook kritisch bekeken door de heer Pak. "De ontsluiting van Oost en Noord loopt zoals nu wordt voorgesteld dwars door een bedrijventerrein. Straks moeten enorm veel perso nenauto's door een gebied waar continu vrachtwagens moeten ma noeuvreren. Gelukkig is de route nog niet definitief." Ook uitte Pak zich kritisch over de plaatsing van de milieuzones in het gebied. In deze zones mag geen woning bouw gerealiseerd worden. Pak: "Dit is vaag, want er zijn momen teel wel grote transportbedrijven gevestigd in de zones." Er waren ook mensen die de pro jecten juist sneller gerealiseerd wilden zien, zoals Rob Meindert. "Het is tijd dat er een keer wat uitgevoerd wordt. Je kunt niet ie dereen op één lijn krijgen." Zelfs Meindert had echter een kritiek punt dat niet verrassend ook be trekking had op de infrastructuur. "Ze moeten alleen de Knibbelweg niet doortrekken. Dit gaat zorgen voor chaotische situaties op de we gen in de omgeving." Het lijkt er dus op dat de ontwikkelaars vooral met betrekking tot de infrastruc tuur nog het nodige huiswerk te doen hebben. Regio - De Beijerinklaan, de bei de parallelwegen, de Bredeweg en afrit 10 Waddinxveen op de A12 (vanuit Gouda) worden in het weekend van 14 en 15 maart afgesloten. Dit is nodig voor de aanleg van de N 219 Omleidings- weg Zevenhuizen. i. Deafsluitingen gaan in op vrijdag avond 13 maart om 20.00 uur; de afsluiting van afrit 10 vanaf 22.00 uur. De afsluitingen worden ui terlijk maandagochtend 16 maart om 5.00 uur weer opgeheven. Toerit 10 richting Den Haag en Groente- en Fruithandel Van der Spek blijven via de onderdoor gang A12 (vanuit Moordrecht) bereikbaar. Ter plaatse zijn om leidingroutes aangegeven. Door Natasha Qualm Zevenhuizen-Moerkapelle - Mogelijk zullen burgerraadsleden zitting nemen in de gemeente Zuidpias. Een eerste balletje hiervoor werd opge gooid tijdens de vergadering van de bestuurlijke klankbordgroep fusie. Ook werd er gebrainstormd over de vergaderstructuur van de toekom stige gemeenteraad. De raad van Nieuwerkerk aan den IJssel kent al burgerraadsleden. Zij zijn niet verkozen, maar gelieerd aan een politieke partij en hebben in een commissie een adviserende taak. Jacco Vroegop (VVD, Zeven huizen-Moerkapelle) vroeg zich af of dit wel legitiem is. "Burgers zijn niet gekozen. Hoe kan je ze dan ter verantwoording roepen?" Arjen Hazelebach (PvdA) benadrukte dat het hier ging om ideeën die nog verder moeten worden uitgewerkt. "Waarschijnlijk voor de zomer ko men we met een rapport over dit onderwerp. Voorzitter Henk van der Torn (VVD, Nieuwerkerk) liet weten dat er wel haast bij is. "Dit is een van de punten die voor de fusie geregeld moet zijn." Wat betreft de vergaderstrictuur zal waarschijnlijk alles bij het oude blijven. De Klankbordgroep wil naast de raadsvergadering vast blijven houden aan commissies. Voordeel is dat commissies minder formeel zijn en daardoor toegan kelijker voor de burger dan raads vergaderingen. Commissies bieden de mogelijkheid voor meningsvor ming in samenspraak met de bur ger. Daarnaast is er gelegenheid om voor de raadsvergadering verbeteringen aan te brengen en eventuele reacties daarop te ma ken. De werkgroep is dan ook van mening dat er uit gegaan moet worden van de commissiestruc tuur. "Het neigt ernaar dat er een com missie komt die iets uitgebreider is. Zo zou er ondermeer een com missie nazorg van de fusie kun nen komen. Niet alle zaken zullen voor de fusie zijn opgelost. Deze commissie zou zich bezig kunnen houden met de kelderrestanten," aldus Hazelebach. LAAT JE HOREN! Reageer op: www.hartvanholland-online.nl pagina 3 Door Natasha Qualm Zevenhuizen-Moerkapelle - Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJnsel en Zevenhuizen- Moerkapelle zullen flink in de buidel moeten tasten, want de fusie wordt duurder dan aanvankelijk gedacht. Per ge meente zal 100.000 euro extra in de fusiepot moeten worden gestort. Dit bleek vorige week woensdag tijdens de verga dering van de Bestuurlijke Klankbord Groep Fusie. CDA- raadslid Gert Will uit de klein ste fusiepartner Moordrecht vond het niet eerlijk dat iede re gemeente hetzelfde bedrag moet ophoesten. Per gemeente is in de oor spronkelijke begroting een bedrag van 300.000 euro op genomen voor het inhuren van externe adviseurs voor de implementatie van de herinde ling. Maar ook voor de opvul ling van moeilijk te vervullen vacatures of in geval van een overmatig aantal vacatures is geld nodig. Inmiddels is duide lijk geworden dat het totaal budget van 900.000 euro niet toereikend zal zijn. Daarom is een aanpassing van de begro ting op dit punt gewenst met een bedrag vanlOO.OOO euro per fusiegemeente. Burge meester Jo Fijen, portefeuil lehouder Financiën van de Stuurgroep, gaf aan dat voor de fusie armslag nodig is voor de komende maanden. "Voor het openhouden van de winkel hebben we af en toe extra geld nodig. We wil len niet voor elke 10.000 euro terug naar de raad. Vandaar dat we nu per gemeente een bedrag van 100.000, - vra gen." Will concludeerde hier uit dat de begroting van 2007 te laag is geweest. "Of waren er toen bepaalde feiten nog niet bekend?" vraag Will. De heer Fijen antwoordde dat je niet alles van te voren kan weten. "Vertrek van perso neel bijvoorbeeld niet altijd te overzien. Maar we doen op dit moment een raming en dat doen we in die orde dat we wat armslag hebben." :Ji li Tt® H JÊkISMMM 'TjSCP 4ü/ MAATWONINGEN (oio) 2221000 www.knaapmaatwoningen.nl Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJsse! telefoon 010-2204400 -fax 010-2204499

Hart van Holland | 2009 | | pagina 3