Zevenhuizen- Gemeente BROMFIETSCERTIFICAAT OMRUILEN VÓÓR 1 OKTOBER 2009 SNEEUWRUIMEN EN STROOIEN BIJ GLADHEID RAAD EN COMMISSIES AFSLUITINGEN N219 OMLEIDINGSWEG ZEVENHUIZEN RUIMTELI JKE ORDENING GEEF U NU OP VOOR DE CURSUS RONDKOMEN MET HET INKOMEN BEKENDMAKING WET MMEUB] a ma HANDHAVINGSPLAN MILIEU &È-£z Maart roert zijn staart Moeite om iedere maand rond te komen? Meldingen Aanvragen bouwvergunning: Ontheffing bestemmingsplan Ontheffing bestemmingsplan pagina 4 Hart_van^HoMand Dé krant voor de Zuidpias 11 maart 2009 Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gem ™^NHUI2EN-M0ERKflp"r? WEEK 11 Door de komst van het bromfietsrijbewijs is het bromfietscertificaat vervallen. Het rijbewijs is in het leven geroepen om de veiligheid van de bromfietser en de brom- mobielrijder te vergroten, ledereen die al in het bezit is van het certificaat kan dit om ruilen voor een rijbewijs categorie AM. Dit kan bij de gemeente waar je woont en moet vóór 1 oktober 2009 gebeuren. Daarna is het omruilen niet meer mogelijk en moet voor het verkrijgen van een bromfietsrijbe wijs opnieuw een theorie-examen afgelegd worden. Naar verwachting wordt per 1 januari 2010 ook een praktijkexamen voor De lente komt er weliswaar aan, maar zoals bovenstaand spreekwoord duidelijk maakt, is het weer in maart wisselvallig. Daarom woidt hieronder toch nog aandacht besteed aan de regels in de Algemene Plaatselijke Verordening over uw verplichtingen bij sneeuwval en glad heid. Op basis van de APV artikel 2:13 A is een hoofdbewoner of hoofdgebruiker van een gebouw verplicht het trottoirgedeelte (dat voor, langs en achter dit gebouw of bijbeho rend erf ligt) over de breedte van één meter na sneeuwval zo snel mogelijk sneeuwvrij te maken en te houden, door de sneeuw naar de rand van het trottoir te schuiven. Daarnaast is hij verplicht bij gladheid het trottoirge deelte met zand, zaagsel of keukenzout te bestrooien. Deze verplichtingen gelden ook voor de toegang van de rijweg tot het gebouw. brom- en snorfietsers en brommobielen ingevoerd. Voor inwoners die ooit een rijbewijs A of B hebben gehaald en ook nog in het bezit zijn van een bromfietscertificaat geldt bovenstaande niet. Bovengenoemde regels zijn ook van toepas sing op gebouwen aan een woonerf. Als een gebouw door meer dan één hoofdbe woner wordt bewoond of gebruikt, rusten de verplichtingen gelijkmatig op de eigenaar/ei genaren of op de beheerder van dat gebouw. Als een gebouw niet bewoond wordt of op een andere manier in gebruik is, rusten de verplichtingen gelijkmatig op de eigenaar/ei genaren. Vergaderschema Raad 24 maart 2009 De openbare vergaderingen vinden plaats in het gemeen tehuis, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen. De aanvang is om 19.30 uur. Bent u slechthorend? Onze raadszaal is voorzien van ringleiding en voldoet aan de internationaal geldende normen op dit gebied. Spreekrecht burgers Indien u van het spreekrecht gebruik wilt maken, dient u zich voor aanvang van de vergadering aan te melden bij de raadsgriffier, de heer H. Sterken, telefoon 0180-637713. Er is gelegenheid om het woord te voeren bij het betreffende agendapunt. De Beijerinklaan, de beide parallelwegen, de Bredeweg en afrit 10 Waddinxveen op de A12 (vanuit Gouda) worden in het weekend van 14 en 15 maart afgesloten. Dit is nodig voor de aanleg van de N 219 Omleidingsweg Zevenhuizen. De afsluitingen gaan in op vrijdagavond 13 maart om 20:00 uur; de afsluiting van afiit 10 vanaf22:00 uur. De afsluitingen worden uiterlijk maandagochtend 16 maart om 05:00 uur weer opgeheven. Oprit 10 richting Den Haag en Groente- en Fruithandel Van der Spek blijven via de onderdoorgang A12 (vanuit Moordrecht) bereik baar. Ter plaatse zijn omleidingroutes aangegeven. Vanaf maandag 16 maart kan het verkeer gebruik maken van de nieuwe verlegde Bredeweg (ten noorden van de A12). In opdracht van de gemeenten Moor drecht Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen-Moerkapelle verzorgt PLANgroep, in samenwerking met het NIBUD, de cursus 'Rondkomen met het inkomen'. De cursus is bedoeld voor mensen die moeite hebben om rond te komen met htm inkomen en is erop gericht inzicht te krijgen in wat er per maand omgaat in het huishouden. Wat zijn de inkomsten en wat moet hier al lemaal van betaald worden? Aan de hand van voorbeeldsituaties en opdrachten wordt u gestimuleerd om uw kennis op het gebied van de huishoudfinan- ciën te vergroten. De cursus is voornamelijk praktijkgericht. Lesprogramma De volgende onderwerpen zullen onder andere aan de orde komen: inkomsten en uitgaven op een rijtje; d leren budgetteren; keuzes maken en bezuinigen; verzekeringen, sparen en lenen. Cursusdata en tijden De cursus omvat vier maandelijkse avond bijeenkomsten van drie uur. De geplande data zijn: 26 maart, 23 april, 26 mei en 25 juni 2009. De cursus wordt gegeven in het gemeentehuis van Nieuwerkerk aan den IJssel, Raadhuisplein 1 in Nieuwerkerk, en start elke avond om 18.30 uur. Wees er snel bij, want er kunnen maar twaalf mensen meedoen! Aanmeldingsstrookje (inleveren bij de balie" Sociale Zaken vóór woensdag 25 maart 2009) Ondergetekende, Wonende ..(naam), ...(adres) in de gemeente en geboren op(datum), meldt zich aan voor de cursus 'Rondkomen met het inkomen'. Ik ben overdag bereikbaar op het volgende telefoonnummer: Handtekening.. Datum.. Burgemeester en wethouders hebben de volgende meldingen ontvangen: Melding op grond van artikel 8.40 van de Wet milieubeheer Voor grote groepen gelijksoortige bedrijven gelden algemene regels die zijn vastgelegd in de Algemene Maatregelen van Bestuur. Een milieuvergunning is dan niet nodig. Het bedrijf kan volstaan met een melding van de activiteiten. Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer: DG Sound, Bredeweg 118,2761 KB Zevenhui zen voor het veranderen van een inrichting voor verkoop en verhuur van licht en geluid. Tegen een melding op grond van artikel 8.40 van de Wet milieubeheer kunt u geen bezwaar indienen of beroep instellen. De stuk ken liggen niet ter inzage. Meldingen op grond van artikel 8.19 van de Wet milieubeheer Een bedrijf kan volstaan met een melding van de wijziging van activiteiten wanneer die binnen de bestaande vergunning passen. Een wijziging van de vergunning is dan niet nodig. Exportslachterij ClazingB.V.: verplaatsing van de dieseltank op het achterterrein van de inrichting op het perceel Bierhoogtweg 17,2761JH Zevenhuizen. Hordijk Spuitgiet Verpakkingen BV: plaat sing van een garagebox en een ultrasone alkalische ontvetter, verplaatsing van "Maal" locatie naar "grondstoffen 2" en de verzamelplaats kca en oliehoudend afval naar voormalige "Maal" locatie en de in perking van het aantal stikstofflessen in de centrale hal van het kunststofverwerkend bedrijf op het perceel Nijverheidscentrum 38,2761JP Zevenhuizen. Deze meldingen en de besluiten erop kunt u vanaf 12 maart tot en met 22 april 2009 inzien bij de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle. Tijdens deze periode kunt u bezwaar indienen bij het college van burge meester en wethouders van Zevenhuizen- Moerkapelle, Postbus 30,2760 AA Zevenhui zen. Een besluit blijft van kracht wanneer u bezwaar indient, tenzij u een voorlopige voorziening aanvraagt bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA Den Haag. In dat geval moet u een bepaald bedrag (grif fierecht) betalen. Inzage Voor inzage en informatie kunt u tijdens kantooruren terecht in het gemeentehuis, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen (telefoon 0180637777). Voor inzage buiten kantooruren kunt u een afspraak maken. Deze bekendmaking, met bijbehorende stuk ken, staat ook op de website van de Milieu dienst Midden-Holland, Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Publiekszaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14 00-18 00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19.30 uur In de periode van 26/2/2009 t/m 5/3/2009 zijn de volgende aanvragen om vergunningen binnengekomen: Julianastraat 27,2751 GB Moerkapelle, plaatsen brug (BR/2009/0011) nabij Rijksweg A12 te Zevenhuizen, plaatsen duiker (BR/2009/0012) de Esdoorn 14,2761 TWZevenhuizen, vergroten woning (BR/2009/0013) Boslaan 71,2761 VWZevenhuizen, vervangen garagedeur door vaste pui met raam en deur (BL/2009/0011) Het bekendmaken van deze aanvragen is ter informatie. U kunt pas een bezwaarschrift indienen als een vergunning is verleend of als een vrijstellingsprocedure wordt gevolgd. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle zijn voornemens met toepassing van artikel 3.23 in combinatie met artikel 3.6 lid lc van de Wet ruimtelijke ordening ontheffing te verlenen van het geldende bestemmingsplan 'Eendragtspolder' voor het vergroten va een agrarische loods op het perceel Zuideinde la, 2761 DA Zevenhuizen (BR/2008/0048). Het ontwerpbesluit en de daarop betrekking hebbende stukken liggen vanaf 12 maart 2009 t/m 22 april 2009 gedurende 6 weken tijdens de openingstijden van het gemeentehuis voor iedereen ter inzage bij de afdeling VROM. Tijdens de terinzagelegging kunnen belanghebbenden naar keuze mondeling of schriftelijk zienswijzen indienen bij burgemeester en wethouders. Mondelinge zienswijzen kunnen naar voren worden gebracht bij de afdeling VROM, tel. 0180637732. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle zijn voornemens met toepassing van artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening bouwvergunning met ontheffing van het geldende be stemmingsplan te verlenen voor het plaatsen van een schutting op het perceel Burgemeester Nederveenlaan 41,2761 VJZevenhui zen (BL/2008/0040). Het ontwerpbesluit en de daarop betrekking hebbende stukken liggen vanaf 12 maart 2009 t/m 22 april 2009 gedurende 6 weken tijdens de openingstijden van het gemeentehuis voor iedereen ter inzage bij de afdeling VROM. Tijdens de terinza gelegging kunnen belanghebbenden naar keuze mondeling of schriftelijk zienswijzen indienen bij burgemeester en wethouders. Mondelinge zienswijzen kunnen naar voren worden gebracht bij de afdeling VROM, tel. 0180637732. Het college heeft beleidsregels vastgesteld over de milieuhandhaving in het 'Handhavingsplan Milieu Midden-Holland 2009-2012'. Het gemeentebestuur is vanuit het Besluit kwaliteitseisen handhaving milieubeheer verplicht een dergelijk plan op te stellen. Het plan is inhoudelijk voorbereid door de Milieudienst Midden-Holland. De Mi lieudienst voert voor alle gemeenten in Midden-Holland de volledige milieuhandhaving uit. Door deze centrale afstemming krijgen on dernemers in de regio bij de bedrijfcontroles te maken met dezelfde werkwijze en indien noodzakelijk met dezelfde sanctiestrategie Het 'Handhavingsplan Milieu Midden-Holland 2009-2012' ligt vanaf donderdag 12 maart 2009 gedurende een periode van vier weken voor iedereen ter inzage in het gemeentehuis, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen. Tegen het plan is geen bezwaar mogeüjk Alarm Alarm 11 2 Politie 0900-8844 Brandweer 0172-550550 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 l Raadpleeg uw gemeentegids voor overige informatie

Hart van Holland | 2009 | | pagina 4