PETRA DRIESEN: "HONDEN MOGEN ZICHZELF NIET ZIJN" SPINNEN VOOR VILLA JOEP KEES WIGGERS VAN FIXET ZEVENHUIZEN WORDT BEKENDE NEDERLANDER Hondenschool Petra Driesen slaat andere weg in "We willen dat zoveel mogelijk mensen in beweging krijgen voor het goede doel'' Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 18 maart 2009 pagina 21 BEDRIJVIGHEID IN DE REGIO Er gebeurt van alles op zakelijk gebied in het verspreidingsgebied van Hart van Holland. Op deze pagina verwelkomen we nieuwe bedrijven, bezoeken open dagen, geven informatie over prijsvragen en doen verslag van jubilea en andere zakelijke hoogtepunten. Zevenhuizen - Kees Wiggers van Fixet Zevenhuizen acteert in de nieuwste Fixet TV commercial. "Kenmerkend voor Fixet is dat de ondernemer het gezicht is van zijn bouwmarkt; de ondernemer is de specialist die zijn klanten kent en hij staat voor klantvriendelijk heid en deskundigheid", zegt Wiggers enthousiast. Om dat te be nadrukken zijn het de ondernemers van Fixet zelf die bijvoorbeeld op de folder of achterop de vrachtwagen staan. Een logisch vervolg hierop is dat ook voor de opnames van de nieuwste TV commercial echte Fixet ondernemers zijn benaderd. maanden geregeld op de lande lijke TV uitgezonden "Op deze manier word ik nog een beken de Nederlander", lacht hij. De andere ondernemers die in de commercial acteren zijn on dernemers van Fixet Midden- meer en Fixet Olst. Door Lynn Strop De sportscholen Fit Fun Sports in Moordrecht en Den Edel Sport in Waddinxveen doen zaterdag net als zestig andere sport- en fit nesscentra in Nederland mee aan het sponsorevent. Raymonde van der Bas (Fit Fun Sports) en Bert den Edel (Den Edel Sport) probe ren zoveel mogelijk mensen op een spinningsfiets te krijgen. "Als wij niet enthousiast zijn, werkt het niet." Wat gaat er gebeuren tijdens de spinningmarathon Den Edel: "Tijdens Spin for Life zal er zes uur achter elkaar ge spind (fietsen op een kleine snelle sportfiets) worden. Het is de be doeling dat leden van de sport school zich opgeven en per uur laten sponsoren door familie en vrienden of anderen. Uiteindelijk kan één fiets bijvoorbeeld 400,- euro opleveren." Van der Bas: "Bij ons wordt er 4 uur lang gespind, elk uur op een andere muziekstijl. De inschrijvin gen gaan erg hard, we hebben nu al ruim 70 gesponsorde fietsers. Zelfs het hele College van B&W van Moordrecht zal een uurtje meespinnen." Dat is best heftig, een paar uur spinnen. Den Edel: "Niet iedereen spint de hele dag door, men kan ook een uurtje meedoen. Er zijn trouwens wel kandidaten die zes uur lang gaan fietsen. Voor de wat minder ervaren sporters is er een voor- bereidingsles spinnen georgani seerd." Fietsen jullie zelf ook mee? Den Edel: "Ik ben zaterdag gast heer en dat zal behoorlijk druk zijn. Maar ik ga zeker proberen om een uurtje mee te fietsen." Van der Bas: "Ik ga samen met een collega de dag openen door het eerste uur spinnen te bege leiden." Wat verwachten jullie van de gro te dag? Den Edel: Ik verwacht een leuke dag. Er zal veel (live) muziek zijn, en hapjes en drankjes. Na afloop is er een afterparty zodat we de opbrengst met elkaar kunnen vieren. Maar uiteindelijk gaat het niet alleen om het eindbedrag, het gaat er ook om dat zoveel mogelijk mensen in beweging komen voor het goede doel. In dit geval is dat Villa Joep, een stichting die geld inzamelt voor onderzoek naar de redelijk onbe kende ziekte Neurobiastoom, een zeldzame vorm van kinderkanker. Daar doen we het voor." Van der Bas: "Wij doen als sport school voor het eerst mee aan het evenement en ik merk dat er veel belangstelling voor is. Villa Joep is een doel dat vooral ouders aan spreekt. We hebben dvd'tjes uit gedeeld met het verhaal van Joep Steijn en zijn ouders. Die draaien we ook op de tv-schermen in de sportschool. Mensen die niet mee willen spinnen kunnen ook alleen geld doneren of zich voor 5,- euro laten masseren door onze fy siotherapeuten. Ik ben eigenlijk heel de dag bezig met mensen enthousiast te maken om mee te doen." Den Edel: "Dat is ook nodig. Als wij als sportschool ons honderd procent inzetten, en ook onze le den enthousiast weten te maken, krijgt het veel meer draagkracht. Hoe meer mensen meedoen, hoe groter de kans is dat we het lan delijke streven van 500.000,- op halen voor Villa Joep." Voor meer informatie: www.ves.nl www.villajoep.nl In de commercial bezoekt een wel heel bijzondere klant een Fixet. Nog voordat de klant uit kan spreken wat hij of zij heb ben wil weet de ondernemer al wat klant nodig heeft. Er zijn drie verschillende commercials opgenomen waarvan één met Kees Wiggers in de hoofdrol. De opnames duurden een dag en waren erg leuk om een keer mee te maken. Volgens Wiggers heeft hij al veel positieve reacties van klanten ontvangen die hem optelevisie hebben herkend. De commercial wordt de komende Nieuwerkerk aan den IJssel - Na ruim dertien jaar heeft Hondenschool Petra Driesen besloten het over een andere boeg te gooien. In juni 2008 verliet ze het pand waarin de hondenschool gevestigd was om zich te specialiseren en tijd te creëren voor het ontwikkelen van bij zondere projecten. Driesen: "We wilden meer kwaliteit en maatwerk bieden. Daarom werden de gewone gehoorzaamheidscursussen afgezworen. We be geleiden mensen alleen nog in een één- op-één situatie die zo veel prettiger werkt voor alle betrokkenen." Haar grote passie, speuren met honden, werd flink uitgebreid. "Het is bijzonder om te zien dat elke hond kan speuren en het ook heel leuk vindt. Eigenaren staan daar met verwondering naar te kijken." Vroeger liep een hond gewoon los op het erf en ging hij mee de koeien uit het land halen. Tegen woordig is zijn leven complexer. Eigenaren werken de hele dag en er wordt veel van honden geëist. "Honden mogen eigenlijk zich zelf niet zijn. Bij het uitwerken van een spoor mag een hond eindelijk datgene doen waar hij voor geboren is. Bovendien vergt dit optimale samenwerking met de baas en wordt de relatie hierdoor ver beterd." Petra Driesen is holistisch gedrag stherapeut, wat inhoudt dat er niet alleen wordt gekeken naar een bepaald probleem, symp toom of gedraging maar dat het totale dier en zijn omgeving in ogenschouw wordt genomen. Voeding neemt hier een belang rijke plaats in. Petra heeft een drie jaar durende opleiding gevolgd waarin de invloed van voeding op het algehele welzijn van het individu centraal staat. Inmiddels worden er door haar landelijk lezingen gegeven over dit onderwerp. Binnenkort start er een pilot waarin mensen met hun pup begeleid worden zonder dat de hond wordt getraind. "Voor dit project zoeken we een viertal mensen die over enkele tijd een puppy krijgen en die deze niet op de traditionele manier wil len opvoeden. Deelname aan dit project is kosteloos." Voor meer informatie: info@hondenschool- petradriesen.nl en www.honden- schoolpetradriesen.nl Waddinxveen/Moordrecht - Een groot aantal sportievelingen zal zich zaterdag 21 maart in het zweet fietsen voor het goede doel. De Vereniging Exclusieve Sportcentra (VES) organiseert landelijk de spin ningmarathon 'Spin for Life', waarvan de opbrengst gaat naar Villa Joep. De stichting is vernoemd naar Joep Steijn, een jongetje wat op 4-jarige leeftijd stierf aan de zeldzame en agressieve Neuroblastoom- kanker.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 21