VOGELENZANG EN FABELS OP NIEUWERKERKS BOEKENBAL DOORDOUWEN GEMEENTE NIEUWERKERK LIJKT TOCH SUCCES TE HEBBEN LENTE UITSTAPJE OUDEREN LITIE BERICHTEN EINDE VAN WERELD IN BIBLIOTHEEK NIEUWERKERK, KERKDIENSTEN ZONDAG 22 MAART had van State - zitting OECUMENISCHE AVONDGEBEDEN KERKDIENST ANDERS BEGAAFDEN Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 18 maart 2009 jieuwerkerk aan den IJssel - Met Jan Hanlo's befaamde dichtregels Tjielp Tjielp' als boekenweekthema kunnen organisatoren van literaire jvenementen alle kanten op. Op het Nieuwerkerkse boekenbal op 11 maart konden mensen kunstworkshops volgen die allemaal in het teken (an het dier stonden. nnor Marlonneke Willemsen Er waren muzikale optredens van onder andere strijkkwartet Phoe- rijx en koor Euterpe. Zowel bij de workshops als de optredens was er oen verband met het thema Tjielp Tjielp - de literaire zoo. Er was een muziek workshop waarbij de deel nemers konden meespelen met tiet jeugdorkest van de Nieuwer kerkse Muziekschool Piu Mosso. Onder leiding van Monique van Leeuwen werden een aantal stuk ken van het Carnaval des Animaux van de Franse componist Camille Saint-Saëns ingestudeerd. Ook konden de deelnemers kiezen voor een workshop zang met het koor Euterpe onder leiding van Corry de Klepper. Ook hier was gekozen voor liedjes over dieren. De derde workshop was beeldende kunst. Hier gingen de deelnemers onder leiding van Agnes den Hartogh op zoek naar de essentie van die ren door afbeeldingen te maken met onder andere ijzerdraad. Ten slotte was er nog een dramawork shop met als thema ontmoetingen pagina 27 Nieuwerkerk aan den IJssel Herv.Gem. Oude Kerk 9.30 uur ds. G. Lustig en 18.45 uurds. H.C. Marchand (5e Lijdenszondag). Herv.Gem. Nieuwe Kerk 9.30 uur ds. M.B. van den Akker en 17.00 uur ds. G. Lustig (5e Lijdenszon dag). Prot.Gem. Ontmoetingscentrum n.n.b. Prot.Gem. De Bron n.n.b. Kwadraad Algemeen Maatschappijk Werk. Inloop- en telefonisch spreek uur: Oranjepad 2, Nieuwerkerk aan den IJssel. Elke maandag tot en met donderdag tussen 09.00 en 10.00 uur. Telefoonnummer: 0900-1202150 (lokaal tarief) of 0182-594710. Zie ook info@stich- tingkwadraad.nl en www.stich- tingkwadraad.nl. Wie buiten kantoren dringend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan terecht bij de Bereik baarheid Buiten Kantooruren (BBK) op 0182-594935. tussen de boeken. Na de workshops was het tijd voor het optreden van Piu Mosso, het orkest dat samen met de deelne mers aan de workshop de gerepe teerde stukken liet horen. Ook de deelnemers aan de drama en zang workshop gaven een optreden. Als intermezzo was er een uitvoering van het vogelkwartet van Joseph Haydn door het kwartet Phoenix onder leiding van Jan Willem van der Kamp. De avond werd afge sloten door een optreden van Eu terpe. Koos Wolters winnaar van de ver- halenwedsrijd haakte met zijn kor te verhaal aan bij het thema door de Franse schrijver Jean de la Fon taine, beroemd om zijn fabels, in het Nieuwerkerk van 1668 op zoek Ontmoeting tussen de boeken. te laten gaan naar inspiratie Vol gens jury voorzitter Cora Kuyven- hove is het verhaal erg origineel en getuigt het van een grote his torische kennis en een goed taalge voel. Wolters: "Het is moeilijk in te schatten of je verhaal goed is, maar mijn vrouw was erg enthousiast. Ik heb het verhaal ook een beetje voor haar geschreven. Tijdens haar studie heeft ze een scriptie over La Fontaine geschreven. Dat was mijn inspiratiebron." Volgens Wolters heeft het niet lang geduurd voor dat het verhaal op papier stond. "Ik heb er eerst een week op lopen broeden, maar toen ik eenmaal een idee had, stond het ook bin nen tien minuten op papier." Zie voor meer foto's: www.hartvanholland-online.nl Den Haag/Nieuwerkerk aan den IJssel - De Raad van State legt de om streden bouw van een woning aan de Eerste Tochtweg in Nieuwer kerk waarschijnlijk niet stil. Dit bleek donderdag 12 maart tijdens een spoedzitting bij de Raad in Den Haag. De Raad bleek eerder allerminst blij met de handelwijze van de gemeente om de bouw ondanks tegen stand en negatieve adviezen door te zetten. Maar nu de woning bijna klaar is, lijkt er voor de Raad geen reden meer om het project voorlopig te blokkeren. De woning is volgens de voorzitter van de Raad een voldongen feit dat nog maar moeilijk kan wor den teruggedraaid. Maar dat wil nog niet zeggen dat de woning nu definitief mag blijven staan. Later dit jaar moet de Raad uitvoeri ger bekijken of de gemeente de bouwvergunning en de vereiste ontheffing van het bestemmings plan terecht heeft verleend. "Er is nu al een onomkeerbare si tuatie ontstaan", aldus raadsvoor zitter R. Loeb. Het verzoek van brandstoffenhandelaar A. van der Eist om de bouwvergunning te schorsen, lijkt daardoor kansloos. Van der Eist maakt bezwaar tegen de bouw van de woning, omdat zijn bedrijf daarmee in de proble men komt. Door de aanwezigheid van de nieuwe woning dreigt een verbod op het rijden met vracht wagens vóór zeven uur 's mor gens. De uitrit van het bedrijf ligt vlak naast de woning. °e gemeentelijke bezwarencom- missie vond het ook al geen goed idee om de bouw door te druk ken. De gemeente en de toekom stige bewoners zoeken zo name nde problemen op. De Raad van State besliste onlangs ook dat de "ieuwe milieuvergunning van de brandstoffenhandel is geschorst. Daarin worden de nachtelijke acti viteiten van Van der Eist namelijk al onmogelijk gemaakt, volgens een woordvoerster van de gemeente zou Van der Eist '°ch al in zijn bedrijfsvoering wor den beperkt, ook al wordt er geen Woning gebouwd. Hij overtreedt volgens de gemeente sowieso de milieunormen. Volgens de Raad van State is dat nog maar de vraag. Daarover moet later nog worden beslist. Van der Eist zegt dat zijn bedrijf zonder de nieuwe woning in de buurt wel degelijk kan doorgaan, al zullen er wel en kele maatregelen nodig zijn om de overlast voor de omgeving te beperken. Een andere reden voor de ge meente om de bouw toch door te duwen, is de toekomstige wo ningbouw in het gebied. Op ter mijn zal Van der Eist daar moeten vertrekken. Om die reden zag raadsvoorzitter Loeb ook wei nig brood in het schorsen van de bouwvergunning. "Waarom zou ik de bouw nu moeten blokkeren als het bedrijf toch weg moet? Als ik schors vertraag ik het hele pro ces." Loeb vroeg Van der Eist vervol gens of hij met een geschorste bouwvergunning een betere posi tie voor zichzelf wil krijgen in de onderhandelingen over verkoop van zijn bedrijf. Maar daarvan is volgens Van der Eist geen sprake. Zijn advocate stelde dat er nog helemaal geen concrete bouw plannen zijn. Dat Van der Eist binnenkort een aanbod van de gemeente krijgt voor vergoeding van verplaatsing van zijn bedrijf, is volgens de advocate ook een loos gebaar van de gemeente. Dat ge baar zou alleen maar bedoeld zijn om de rechter te bewerken. De uitspraak volgt over twee we ken. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Reiscommissie van de plaatselijke ANBO organiseert voor alle oude ren van Nieuwerkerk en omgeving een lentedagtocht. Deze keer gaat de reis naar Flevoland. Op donder dag 16 april kunnen de deelnemers vanaf 12.00 uur in de bus stappen op achtereenvolgens de Stations- dreef, het Mezendaal bij Dianthus en bij winkelcentrum Dorrestein. Als eerste wordt een bezoek ge bracht aan een zuivelfabriek in Almere. Na een kopje koffie wordt een rondleiding gegeven en het productieproces van laboratorium tot koelcel toegelicht. Ook wordt er verteld wat bacteriën voor de gezondheid kunnen betekenen en kunnen er enkele producten ge proefd worden. Daarna maakt het gezelschap een rondrit door de natuur van Flevo land, dat niet alleen bestaat uit uitgebreide vlaktes voor de land bouw, maar ook voorzien is van mooie bospartijen en fraaie recre atiegebieden. Tot slot kan men in Biddinghuizen gebruik maken van een driegan gendiner. Om circa 20.30 uur is men weer terug in Nieuwerkerk. Voor meer informatie en aanmel den: 0180-318097 of 0180-315001. Gewapende overval Kruidvat Nieuwerkerk aan den IJssel - Op zaterdag 14 maart 2009, om streeks 12.30 uur, vond er een gewapende overval plaats op dro gisterij het Kruidvat, gevestigd aan de Dorpsstraat 62. Hierbij is niemand gewond geraakt. Een blanke man, voorzien van ge zichtsbedekking, kwam met een wapen de winkel in. Hij is er met een tot nog toe onbekende buit vandoor gegaan. De dader is ingestapt in een ge reedstaande personenauto, merk Volkswagen Golf, voorzien van het kenteken 69-RF-SX. Deze auto bleek op vrijdag 13 maart rond het middaguur, met geweld, ont vreemd te zijn in Rotterdam aan de Oostzeedijk. De dader was toen een negroïde man van 1.85 uur met een tenger postuur. De ontvreemde auto is tot op heden nog niet aangetroffen. De politie verzoekt getuigen van de overval, of personen die de voornoemde ontvreemde auto hebben gezien, contact op te ne men met de politie Nieuwerkerk aan den IJssel op 0900-8844. Nieuwerkerk aan den IJssel - Een werkgroep met leden uit de Rooms katholieke St. Josephparochie en de Protes tantse Gemeente organiseert woensdagavondgebeden op weg naar Pasen. De gebeden, die zich kenmerken door mo menten van inkeer en verstil ling, zingen, bijbellezing en gebed, vinden plaas op 18 en 25 maart en op 1 en 8 april in kerkgebouw de Bron aan de Ringvaartlaan. Aanvang 21.30 uur. ledereen is welkom. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de Oude Kerk aan de Dorps straat wordt zondag 22 maart om 15.00 uur een kerkdienst gehouden mét en voor anders begaafden. Thema van deze dienst, voorgegaan door do minee H.C. Marchand, is 'God en Elia'. De dienst wordt geor ganiseerd door de Hervorm de Gemeente Nieuwerkerk. Hoewel deze reguliere dienst in het bijzonder gehouden wordt met en voor verstande lijk gehandicapten, de anders begaafden, is de dienst tevens bestemd voor iedereen die een 'normale' kerkdienst wel eens moeilijk te begrijpen vindt. Na afloop van de dienst is er een informeel samenzijn. Voor meer informatie: 0180-317583. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Openbare Bibliotheek aan het Raadhuis plein organiseert gedurende het voorjaar, voor dinsdag 24 en 31 maart én 7 april, een aantal lezingen, onder leiding van drs.ing. Cees J. Muusse, die handelen over de verschillende kalendersystemen die in de tijd heb ben bestaan hebben. Deze systemen kunnen onderver deeld worden in drie groepen, te weten de Maya en Azteken kalen ders, de Joodse en Christelijke ka lenders en de Griekse en Romeinse kalenders. Al deze kalenders heb ben een begin, een aantal vaste perioden alsmede een einde. Het bekendste einde is de einddatum van de Maya kalender, rond kerst 2012. "Is het einde van de kalender ook het einde van de wereld?; Eindigt de wereld door de economische crisis of misschien door gebrek aan brandstof omdat de olie opraakt?; Misschien wel door de toenemende vervuiling van het milieu of door gebrek aan voedsel voor al die miljarden mensen; wie zal het zeg gen." Over dit soort vragen kun nen belangstellenden meedenken op voornoemde dinsdagavonden vanaf 20.00 uur. De toegang is vrij. Koos Wolters haalde Jean de ia Fonataine naar het Nieuwerkerk m 1668.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 27