"IN LIBIË KAN JE JE MENING NIET ZEGGEN. IK DEED DAT TOCH" FEESTELIJKE VERJAARDAG SPEELTUIN IJSSELKIDS WETHOUDER VAN LOON DEELT EERSTE SPAARLAMP UIT PffLITIE BERICHTEN Journalist Massin Ashour vertelt groep 8 wat het betekent vluchteling te zijn .nieuwerkerk IS BEWEGEN BIJ RUGPIJN GEZOND ROAD TO GREPPELPOP EN PR0UDT 2B FAUDT INLOOPSPREEKUUR BORSTKANKER pagina 28 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 18 maart 2009 Nieuwerkerk aan den IJssel - De meeste Nieuwerkerkse kinderen weten wel dat er in Nederland veel vluchtelingen zijn, maar hoe erg hun situ atie is, is vaak niet bekend. Daarom heeft Stichting Vluchtelingenwerk Nieuwerkerk de afgelopen week voorlichting geven aan groep 8 van een aantal basisscholen. De Libische journalist Massin Ashour vertelde zijn verhaal op de PWA school. Door Marlonneke Willemsen "Veel mensen zijn gevlucht door armoede of oorlog, maar dat is bij mij niet het geval", vertelt Ashour. "Het probleem in Libië is dat de president, Muammar Ghadaffi, een dictator is. Na mijn studie Frans en Engels heb ik een opleiding Omdat Libië een dicta tuur is, kan je nietje eigen mening zeggen. Dat heb ik toch gedaan. Daardoor kwam ik in de proble men en ik heb zelfs drie keer, zon der duidelijke reden, in de gevan genis gezeten. Mijn familie wist niet waar ik was en ik werd in de gevangenis erg slecht behandeld. Ik mocht maar één keer per dag naar de wc, kreeg bijna niets te eten en mijn cel was zo klein dat ik niet kon gaan liggen om te gaan slapen." Later merkte Ashour dat hij con tinu door de geheime dienst in de gaten werd gehouden en heeft hij besloten om zijn land te ontvluch ten. Dat was niet gemakkelijk. "Ik ben eerst naar de Nederlandse Ambassade gegaan om een visum aan te vragen. Ik heb moeten lie gen dat ik voor mijn werk naar Nederland wilde en dat ik maar een week zou blijven, maar op ba- sis daarvan heb ik een visum ge kregen. Ik ben toen met de boot naar Malta gegaan, om de strenge controles op het vliegveld te ont lopen. Vanaf daar ben ik naar Am sterdam gevlogen. In Nederland heb ik eerst een jaar in een Asiel zoekerscentrum in Ossendrecht gezeten. We zaten met zes men sen, uit allemaal andere culturen, op een kamer en dat was in het begin best wennen. Daarna ben ik naar Nieuwerkerk gekomen en ik vind het fijn om hier te wonen." Omdat hij de Nederlandse taal niet goed genoeg beheerst, kan Ashour hier niet werken als jour nalist. "De afgelopen tijd heb ik via het werkcentrum kunnen wer ken, maar ik hoop binnenkort naar Londen te gaan, om daar voor een Arabische krant te gaan werken." Ondanks dat hij het naar zijn zin heeft in Nederland zou Ashour als er een andere regering zou ko men, gelijk weer terug willen naar Libië. "Ik zou graag weer terug gaan. Ik heb in Libië alles moeten achterlaten, waaronder mijn fami lie en die mis ik toch wel erg." Nieuwerkerk aan den IJssel - Een jaar geleden opende speeltuin IJssel- kids zijn deuren. Reden genoeg voor een feestje. Wethouder Tamara Venrooy kwam om de wipkip te onthullen die de gemeente aan de IJs- selkids geschonken heeft, voetballer Tiendalli deelde handtekeningen uit, er werden ballonnen opgelaten, het Rad van Fortuin was aanwezig en er werden een paar voetbalschoenen van Giovanni van Bronckhorst bij opbod verkocht. "We mogen deze dag wel een groot succes noemen, totdat het om twaalf uur begon te regenen", vertelt Nel van Rijn van de speeltuinvereniging. Door Joke Heikens De speeltuin wordt druk bezocht en is daarmee een succes. Een va der die er met zijn twee kinderen was, vertelt dat ze lid zijn en er zeker vijftien tot twintig keer per jaar komen. Om 10.00 uur werd de dag ge opend door het oplaten van bal lonnen. Wiens ballon het verst komt, krijgt een prijs. Tussen de middag werden er pan nenkoeken gebakken die voor de kinderen gratis waren. De veiling van de voetbalschoenen van Van Bronckhorst met zijn handteke ning en die van zijn kinderen erop, leverde de speeltuin 160,- euro op. De Nieuwerkerkse winkeliers sponsorden de speeltuin door ca deautjes voor het Rad van Fortuin ter beschikking te stellen. Ook had een bloemenwinkel voor veel ger- bera's gezorgd die per bos verkocht werden, alle opbrengsten zijn voor de speeltuin. Verdediger Dwight Tiendalli van Feyenoord was ook aanwezig om handtekeningen uit te delen. De Nuso truck was gekomen met veel spellen voor de kinderen, zo als een springkussen. Om 13.00 uur zou er pony rijden zijn. "De pony met wagen hebben we maar teruggestuurd, het was inmiddels flink gaan regenen", zegt Van Rijn. "Daardoor kon ook de poppenkast die voor later in de middag op het programma stond, niet doorgaan." Om 14.00 uur was alles weer opge ruimd, de regen was de spelbreker Uren bouwen aan een zandkasteel. van het middagprogramma. De dag was toch een succes, want hij werd door ruim 230 kinderen be zocht. Nieuwerkerk aan den IJssel Nederlandse Vereniging van patiënten 'De Wervelkolom'orqa. niseert voor woensdag 25 rriaa'- om 20.15 uur in de Openbare E bliotheek aan het Raadhuisplein een lezing onder leiding van fy siotherapeut Richard Redert met als thema 'Is bewegen bij rugpj - gezond?'. De eerste reactie bi pijn is het voorkómen van pijn. lijke bewegingen. Bij het herstel van rugpijn zorgt het voorkóme van bewegingen juist voor meer problemen dan men denkt. Uit onderzoek is gebleken, dat hei hervatten van activiteiten tot eer sneller herstel kan leiden dan rusi nemen. De toegang is vrij. Voor meer informatie: www.nvvr.nl of 0900-7844636 Nieuwerkerk aan den IJssel-,,, Taverna vindt vrijdag 20 maart de derde, tevens laatste voorronde plaats van de Road to Greppelpop, waarvan de finale plaatsvindt op vrijdag 17 april met als prijseer, optreden op Greppelpop op za| terdag 20 juni in het IJsselpark. Deze avond strijden drie band; om een plaats in de finale, te we ten Bryans Hope (Acoustic Rock), What About Amy (Pop Rockier Spounk! (Rock). De toegang be draagt 1,- euro; deze opbrengsti: bestemd voor Greppelpop. Deirj open om 20.30 uur. Proudt 2B Faudt II Voor zaterdag 21 maart word een tweede editie georganiseer:! van het feest 'Proud 2B Faudt! J Muziek en aankleding op di:| feest zijn 'faudter dan faudt! Deur open om 21.00 uur. De toe I gang is vrij. Nieuwerkerk aan den IJssel - lr| de Openbare Bibliotheek aarI het Raadhuisplein vindt vandaag woensdag 18 maart, van 14.00to: I 15.30 uur een inloopspreekuur! plaats, georganiseerd door del Borstkanker Vereniging Neder-1 land, waar patiënten en belang-1 stellenden terecht kunnen voor I informatie en voor het ste ;envan| vragen. Voor meer informatie: www.borstkanker.nl. Door Marlonneke Willemsen Nieuwerkerk aan den IJssel - In het kader van de spaarlampenactie heeft wethouder Siem van Loon maandag 16 maart de eerste lamp uitgedeeld aan een nietsvermoe dende bezoeker van de afdeling Publiekszaken. Meneer Verburg kwam zijn nieuwe brommerrijbe wijs ophalen, toen hij hoorde dat hij de eerste spaarlamp in ont vangst mocht nemen. Hij was er blij mee. "Ik gebruik al lang overal in mijn huis spaarlampen. Deze komt dus goed van pas." Door spaarlampen te gebruiken kan er veel energie bespaard wor den. Dit is goed voor het milieu, maar ook voor de financiën. Daar om heeft de gemeente besloten om, zeker in deze wat moeilijkere tijden, 2300 spaarlampen uit te de len. Per huishouden wordt maxi maal één lamp verstrekt, samen met een folder met besparingstips. De lampen worden niet alleen uitgedeeld aan bezoekers van de afdeling publiekszaken; ook bij het afval brengstation en via de minimaregelingen worden lampen verstrekt. Voor de uitreiking van de eerste lamp nam van Loon zelf plaats achter de balie van Publiekszaken. Samen met zijn rijbewijs kreeg Ver burg de eerste lamp uitgereikt. Hij was hier een goede kandidaat voor, aangezien hij al jaren spaarlampen gebruikt. "Ik heb vroeger nog van die hele grote lampen gehad. Dan is deze een stuk beter. Ik gebruik zo veel mogelijk spaarlampen. Ik heb er zelfs wel eens de lamp zelf voor aangepast, omdat er anders geen spaarlamp in paste." De spaarlam penactie loopt tot eind maart. Politie neemt elf rijbewijzen in bij alcoholcontroles Nieuwerkerk aan den IJssel/re- gio - De politie Hollands Midden heeft het afgelopen weekend elf rijbewijzen ingevorderd van bestuurders die te veel hadden gedronken. Van nog eens twee bestuurders kon het rijbewijs niet ingenomen worden omdat zij er niet van in het bezit waren. Bij de ademanalyses werd boven de li miet van 220 ug/l geblazen en bo ven de invorderingsgrond. Deze ligt op 350 ug/l voor de begin nend bestuurder en voor anderen op 570 ug/l. Ook weigerden twee bestuurders om mee te werken aan zo'n onderzoek. Naast dat de bestuurders hun rijbewijzen heb ben moeten inleveren, maakt de politie proces-verbaal tegen ze op- In Nieuwerkerk aan den IJssel werd vrijdag 13 maart rond 23.30 uur op de Schielandweg een 31 jarige automobilist uit die plaats aange houden. De uitslag van zijn daarna gehouden ademanalyse was 740 ug/l. Een kwartier later hield de politie op de Europalaan een 42 jarige automobilist uit Rotterdam aan. Hij kwam tot 640 ug/l. Het was voor hem niet de eerste keer dat hij voor dat feit met de politel in aanraking kwam. In 2007 werol 300 ug/l. bij hem vastgesteld. Zaf terdag 14 maart werd rond 02.00| uur op de Schielandweg een jarige automobilist uit Rotterdaml aangehouden. De uitslag van zi/l ademanalyse was 610 ug/l. Zor I dag 14 maart rond 02.30 uur hieldl de politie een 25 jarige automotl list uit Nieuwerkerk aan den IJsse aan. Hij reed zonder rijbewijs e'l had gedronken. De uitslag van| zijn ademanalyse was 660 ug/l. Wel proces-verbaal geen invordering Verder kregen nog 19 bestuurders! van motorvoertuigen een proce: verbaal voor het rijden onder ir f vloed. Deze bestuurders kwamej boven de limiet van 220 ug/l (9'"| ug/l beginnend bestuurder) uitl maar bleven onder de invorde r ringsgrond van 570 ug/l (350 ug' I beginnend bestuurder). Het ghSJ hier om de plaatsen Noord- I (2x), Katwijk, Oegstgeest (2*1 Leiden (5x), Voorschoten T Nieuwerkerk aan den IJssel (3*1-1 Gouda (2x) en Schoonhoven. In het belang van de verkeersvei I ligheid zal de politie blijven con I troleren op het gebruik van alco hol in het verkeer.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 28