COMEBACK VAN DATTUM MUZEN-MUZIKANTEN LATEN VAN ZICH HOREN ROLLRINCKELWEDSTRIJD BIJ ROLLING'90 WERELDMUZIEKKOOR TJIELPT OP BOEKENWEEKFEEST GESLAAGD TOERNOOI TREKVOGELS DYLAN V0LLEBREGT KAMPIOEN ROLSCHAATSEN MIDGETGOLF JUDO CIUBREC0RD VOOR DENISE B0EREB00M BADMINTON BCN SUCCESVOL IN GOUDA Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 18 maart 2009 pagina 35 Van Dattum in de nieuwe formatie; binnenkort overal weer te zien. I .Vaddinxveen - De Boskoopse co- lierband Van Dattum maakt bin- I -enkort haar comeback na een I halfjaartje rust, waarin de nieuwe Islaggitarist Ger van der Hooft is I ingewerkt. Het eerste optreden I staat gepland voor zaterdag 28 maart om 22.00 uur in Café De hmne aan de Nesse. Daarna is de Land, die dit jaar 15 jaar bestaat, I van plan om weer te gaan toeren I Zevenhuizen - Het kleine kerkje liep vrijdag 13 maart al snel vol met bezoekers voor het leerlin genconcert van De Zeven Muzen. Zoveel belangstelling maakte de jitvoering voor de veelal jeugdige muzikanten extra spannend. De pi anoleerlingen openden de avond. Zij werden soms begeleid door de docent of zij speelden mee met deed. Deze formule werd ook ge bruikt bij de violisten en dat gaf een mooi geheel. Het ensemble onder leiding van Barbara Kramer liet eveneens van zich horen. Zij speelden een stuk van J.C. Pepusch. Ciska van Dijk was de enige leerling dwarsfluit en werd door haar broer op de piano begeleid. De leerlingen bedan- <en hun docenten met applaus en bloemen. Boskoop - "Tjielp, tjielp is het boekenweekmotto en wij vonden een wereldmuziekkoor een passende invulling voor deze avond", zei Dorrie Pieters van de bibliotheek in haar openingswoord, donderdag 12 maart in het Vrijzinnige kerkje tijdens het Vrouwendag-Boekenweekfeest. De aanwezigen werden blij van het muziek van het koor Piosen- ka. In de pauze leerde de dirigent het publiek een Jiddisch lied over vrede en vrolijkheid; na afloop van het concert zongen de aanwezigen het lied mee. De veertien zangeressen van het wereldmuziekkoor zong over alle facetten van het leven vierstem mig nostalgische volksliederen in door de regio. Van Dattum staat voor gedegen pop en rock met nummers van on der meer Rolling Stones, Herman Brood, Bruce Springsteen, Golden Earring en Rod Stewart. Bandleden zijn Janjekedijek' (drums), 'Magie Mike' (bas), Stef (gitaar), Ger (gi taar) en Pat (zang). Voor meer informatie: www.vandattum.ontheweb.nl vele talen, onder begeleiding van accordeon, gitaar of klarinet en soms a capella. Zo werd in de bibliotheek zowel internationale vrouwendag als de boekenweek gevierd. Na afloop een nazit met wereldwijn of -sap en gelegenheid de kaarten en pe- titielijst van Amnesty International te tekenen. Moerkapelle - In Dorpshuis Op Moer vond afgelopen zaterdag de rollrinckelwedstrijd' plaats; een wedstrijd voor beginnende rol schaatsers, waar ook een aantal eden van Rolling'90 acte de pre sence gaf, daarbij aangemoedigd door het, vooral uit familieleden bestaande, publiek. Voor alle deel- "erners was er na afloop een di- Boskoop - Bij midgetgolfvereniging De Trekvogels vond afgelopen weekend het jaarlijkse nationale toernooi plaats met in totaal 90 deel nemers. Op beide dagen werden vier ronden gespeeld en de eindscores van de winnaars waren ouderwets laag, mede door de goede conditie waarin de baan zich bevindt. Toernooiwinnaar bij de heren werd Ruud Slappendel uit Zoeter- meer met 90 slagen (21-21-24-24), gevolgd op de tweede plaats door Remon Verveer van Hole Ridders uit Ridderkerk met 97 slagen. Bij de dames ging de overwinning naar Els van der Stroom van De Trekvo gels met 91 slagen (20-24-23-24); tweede werd Marrie Bonhoff uit Aalsmeer met 93 slagen. Corrie Vermeulen werd met 125 derde bij de Dames senioren B. Dik Bruinzeel wist het spelen op de thuisbaan goed uit te buiten en werd 105 slagen kampioen in zijn klasse met één slag voor op Henk Buskermo- len uit Aalsmeer. Jan van Engelen, spelend voor Amigo uit Alphen aan den Rijn, werd eerste bij de Heren B met 100 slagen. Danny Bijland ein digde op een zevende plaats met 118. De eerste prijs bij de Heren senioren A was voor Hans Brood bakker uit Aalsmeer met 98 slagen. De prijs voor het beste team ging naar Hole Ridders 1 met 401; Zoe- termeer 1 werd tweede met 409 en De Trekvogels 1 eindigde op een derde plaats met 430 slagen. Op zondag 5 april start de com petitie; De Trekvogels komt hierin uit met drie teams, waarbij het 1e en het 2e team spelen in de eer ste klasse en De Trekvogels 3 in de tweede klasse. De deelnemers aan de rollrinckelwedstrijd. ploma en een prijs. Voorts konden Ruby van der Pelt en Daimy Storm- broek voor hun prestatie ook nog het podium beklimmen. De jeug dige trainsters waren trots op de prestaties van hun leerlingen. Voor de volledige uitslag en voor meer informatie: www.rolling90.nl. Nederlek/Zevenhuizen - Bij judover- eninging Nederlek vond afgelopen zaterdag een toernooi plaats waar Timmers Sport&Fitness uit Zeven huizen met 10 judoka's acte de pre sence gaf. Richard Liebregt was een maatje te klein voor zijn poule, maar kwam met inzet tot de vijfde plaats. Joey Volebregt en Pascal Meerkerk werden beiden vierde, waarbij Pas cal ook nog tegen zijn zenuwen moest strijden en Joey, 12 jaar oud, was ingedeeld in een poule tot 17 jaar. Pittige wedstrijden voor beide mannen. Een derde plaats was er voor Mathijs Tas, Arjen van den Hoek en Benjamin Parkinson. Ke vin van der Haak, Jan Willem Kruyt en Stijn Alsemgeest behaalden een tweede plaats en Dylan Vol- lebregt werd bij de grote jongens verdiend kampioen. Door het goe de judo en de sportieve manieren van de Zevenhuizenaren, ontving de club alvast een uitnodiging voor een volgend toernooi. Richard Liebregt behaalde een vijfde plaats op het toernooi in Nederlek. Nieuwerkerk aan den IJssel - De zwemmers van Van Vliet Bar racuda hadden een druk zwem- weekend. Zaterdag trokken zij naar Veenendaal voor de vierde ronde van de verenigingscompe titie om vervolgens op zondag in het eigen Polderbad de eer ste ronde van de clubkampioen schappen af te werken. Denise Boereboom was in uitstekende vorm. Zij zwom dit weekend vier afstanden en zette op alle afstanden haar tijd scherper. Op de 100 meter vlinderslag leidde dat zelfs tot een clubrecord. In een tijd van 1.07,32 zwom de 16-jarige Capelse tijdens de clubkampioenschappen naar het nieuwe clubrecord. Deze tijd was niet alleen goed voor een clubrecord bij de jeugd, ook bij de senioren. Na deze tijd ver beterde Denise ook haar per soonlijk record op de 100 meter rugslag. Denise was zaterdag tijdens de verenigingscompeti tie al goed van start gegaan. Op beide door haar gezwommen afstanden verbeterde zij haar persoonlijke record. Vooral de verbetering van haar tijd op de 200 meter rugslag met ruim 14 seconden sprak tot de verbeel ding. Met 45 zwemmers was Van Vliet goed vertegenwoordigd in Veenendaal. De zwemmers be haalden 22 podiumplaatsen en er werden 59 persoonlijke tijden verbeterd. Marieke van den Berg had er zin in op de 400 meter vrije slag. Zij zette haar tijd een minuut scherper. Jorian Aantjes, Petra de Groot, Roan Hagebeek, Saskia Kommers en Amber Reijm deden het eveneens uitstekend door op diverse afstanden een persoonlijk record van meer dan tien seconden te zwemmen. De beste verbetering van persoon lijke records tijdens de club kampioenschappen waren voor Tamara van den Brink, Xiu Jiang Haiedecker, Danique Neleman, Niels Roder en Amy Eikelen boom. Zij gingen meer dan tien seconden sneller. Op 5 april is de tweede ronde van de clubkam pioenschappen. Gouda/Nieuwerkerk aan den IJssel - Badminton Club Nieu werkerk (BCN), was afgelopen zondag met 16 deelnemers goed vertegenwoordigd op het Gouweslag Open CD-toernooi in sporthal de Zebra in Gouda. In de gemengd dubbel C maakte het als eerste geplaatste koppel Esther Bakker en Auke Veenstra hun plaatsing waar door de fi nale te winnen in drie games met 17-21, 19-21 en 15-21. In de dames enkel D eindigde Sanne Loef als winnaar in haar poule door alle partijen te winnen. Sa men met Ingrid Harteveld wist Sanne ook nog de dames dub bel D te winnen. Naast deze winnende finalisten waren er ook nog een aantal halve finale-plaatsen. Saskia van der Berg wist in de dames enkel C door te dringen tot de halve finales, maar was daarin niet op gewassen tegen de latere verlie zend finaliste. Samen met An- nemarie Rutgers bereikte Saskia Berg tevens de halve finale bij de dames dubbel C, evenals kop pels Tim van der Lee en Debby van Hees én Ingrid Harteveld en Meint Veldstra dit deden in de gemengd dubbel D. Door al deze prestaties ging de verenigings beker van het toernooi met BCN mee naar Nieuwerkerk.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 35