L (OUWE OVERKLAST NIEMO KORBIS Cl NAAR NK KORFBAL SEIZOENSOPENING BIJ AVANTI ROWAH-HEREN KAMPIOEN VEEL MEDAILLES BIJ ONDERLINGE WEDSTRIJDEN ma SPORT ATERP0L0 KORFBAL HITSEN IAND3AL TURNEN SUCCESVOL WEEKEND VOOR FLYERS Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 18 maart 2009 pagina 47 l'oor Joke Heikens lljeuwerkerk aan den IJssel - looraf beloofde het een span ende wedstrijd te worden maar et Waddinxveense Van Uden De gouwe liep eenvoudig over de thuisploeg Van Vliet NieMo heen. Ulleen in de eerste periode was let een wedstrijd. "Nu is het ver gil weer vijf punten", constateer de Erik van Beek, de coach van de (addinxveners, na afloop van de «edstrijd. Erwas nogal wat publiek op deze streekderby afgekomen, waarbij er oor beide ploegen veel op het spel stond. Vanaf het begin was vooral buiten het water de spanning te voelen. De Gouwe liet in het eerste kwart de thuisploeg nog komen en het leek een echte wedstrijd te worden. Na zes minuten was het ban ook 3-4. Vanaf het tweede twart zette De Gouwe druk. Heel eenvoudig kreeg de bezoekende oloeg telkens weer de bal in bezit en scoorde vijf keer. In het derde twart werd het mooiste doelpunt ean de wedstrijd gemaakt. NieMo wasin de aanval, toen De Gouwe de aal in bezit kreeg door een mooie tdding van hun keeper. Een verre worp bracht de bal bij de voorste zwemmer die alleen voor de kee per kwam en scoorde. Aan het be- ;in van de vierde periode was de stand 4-13. Het klassenverschil was nmiddeis duidelijk. Een speler van NieMo kreeg de bal hard op zijn A -v.* <Jr j safe Waddinxveen - Korbis C1 heeft zich zaterdag 14 maart geplaatst voor het NK Korfbal voor C-jeugd. Korbis wist directe concurrent GKV C1 op een gelijkspel te houden; dit was voldoende voor een plaats op het Ne derlands Kampioenschap. De C1 koos voor een aparte voor bereiding. Om de zenuwen zo goed mogelijk in bedwang te hou den werden spelletjes gedaan in de kantine van Korbis. Om 17.15 uur klonk het startsignaal in een bomvolle Dreef. GKV moest winnen om Korbis voor bij te gaan. Korbis begon erg goed en had steeds een voorsprong van twee a drie doelpunten. Na de rust leken de zenuwen in de weg te zit ten bij Korbis. GKV kwam beter in de wedstrijd en maakte gelijk. Bij een 10-10 stand floot de scheids rechter af. Korbis speelt op 21 maart het dis trictskampioenschap tegen Top(A) C1. De week er na komt de C1 uit op het NK C-Jeugd in Roermond. Als Korbis C1 zich plaatst bij de vijf beste ploegen, dan promoveert het naar de hoogte klasse in Ne derland - de Hoofdklasse. Ook Korbis E1 werd kampioen. De jonge ploeg groeit elke wedstrijd en dit heeft geresulteerd in een kampioenschap. De E1 won dik verdiend met 6-2. hoofd toen die door zijn eigen kee per ver uitgegooid werd. Hij dacht dat hij een opdoffer had gekregen en protesteerde, De Gouwe maak te gebruik van deze verwarring en scoorde zijn veertiende doelpunt. In dat vierde kwart kon NieMo nog iets terugdoen. Door twee doel punten werd de eindstand 6-17. Coach Kees Loendersloot van Nie Mo: "Wij missen vier basisspelers door blessures, werk en studie. Daardoor moesten wij enkele juni oren bij het team halen, die zullen volgend jaar waarschijnlijk toch wel bij de ploeg komen. Maar na de 8-8 in de heenwedstrijd, had den we vanavond iets meer ver wacht." Van Beek was erg tevreden: "Ein delijk heeft de ploeg laten zien wat het kan. We staan dan wel onge veer gelijk met NieMo, het verschil is dat wij de wedstrijden net verlie zen en NieMo ruim. Voor deze wed strijd had ik een paar jongens uit het tweede erbij gehaald, zij heb ben lang op hoog niveau gespeeld. Dat gaf vandaag net dat zetje dat we nodig hadden. De hele ploeg maakte het verschil." Aanvoerder Jurre gaf over de oudgedienden aan: "Zij gaven de ploeg de zeker heid die ze nodig hadden om het op eigen kracht te kunnen." Kijk voor meer foto's op: www.hartvanholland-online.nl Zo, en nu op naar het NK. Boskoop - Bij de Boskoopse afde ling van Toerclub Avanti gaat het fietsseizoen op woensdag 1 april vanstart met een trimtocht over 25 a30 kilometer. Vanaf deze datum zal voor iedere woensdagavond een dergelijke tocht, onder bege leiding, op het programma staan, waarbij een snelheid van 15 tot 18 kilometer uur zal worden aange houden. De start vindt plaats bij de Plataan aan de Snijdelwijklaan 2. Niet-leden betalen 0,50 euro. Oranjetocht Op donderdag 30 april, Koninginnedag, wordt de traditionele 'Oranjetocht' verre den waarbij gekozen kan worden uit een afstand van 20, 40, 60 of 90 kilometer. De 20 en 40 kilometer zullen worden uitgepijld. Er kan vanaf 9.00 uur gestart worden; ui terlijk 17.00 uur wordt men terug verwacht. Avondfietsvierdaagse Van maan dag 15 tot en met donderdag 18 juni vindt voor de 28e keer de Avondfietsvierdaagse plaats. Van af 18.00 uur kan iedere avond ge start worden voor een tocht van 30 a 35 kilometer. Voor meer informatie: 0172-420093 of via jan.boezaard@casema.nl Waddinxveen - Voor de mannen •an handbalvereniging Rowah viel zondag 15 maart de beslissing, «t nog twee wedstrijden te spe- 'en stonden ze drie punten los van o® nummer twee. Tegenstander was Vires et Celeritas uit Gouda, oonummer drie. De wedstrijd had es in zich van een echte beslis- singswedstrijd. Er was veel publiek on de wedstrijd bleef tot het einde spannend. ROWAH had in de eer- s'o helft de nervositeit goed onder controle en liep al snel naar een 'Voorsprong. Bij rust had Rowah oen marge van zes doelpunten be- wt: 12-6. Na de pauze kwam Vi- 'os beter in het spel en waren de 'achten van de Goudse gasten en °wah gelijk. Vires kreeg enkele worpen, die goed werden onjJt, maar ook Rowah wist het 0e 90e(d te vinden. Uiteindelijk 'e'd het 27-20 en kon bij Rowah o kampioensvlag uit. Voor de handbalmannen was dit het eerste kampioenschap in het bestaan van de vereniging. Volgende week spe len de mannen alleen nog voor de statistiek tegen de nummer twee uit de competitie. Dames knap derde De dames speelden tegen Vires et Celeritas en wonnen met 21-16. Coach Lex van Ham: "Een uitste kend en verdiend resultaat. We gingen het seizoen in met het doel ons te handhaven in deze klasse en dat is boven verwachting ge daan. Deze derde plaats is prima." De Jongens-A speelden een oe fenwedstrijd tegen Rijnstreek uit Alphen aan de Rijn. Vorige week verloren ze de beslissingswedstrijd in Zoetermeer voor het kampioen schap en deze wedstrijd was no dig om het vertrouwen terug te winnen. Dat lukte goed: de heren wonnen royaal met 29-12. Boskoop - In De Plataan deden 100 leden van Gymvereniging Boskoop afgelopen zaterdag mee aan de jaarlijkse onderlinge wedstrijden. In de ochtend waren de recreatie leden aan de beurt; zij gymen of turnen doorgaans één uur in de week bij de vereniging. Jongens van groep 2 tot en met groep 5 lie ten een oefening zien op de tram poline, de gelijke brug en de lange mat, alsmede een oefening met de bal. De meisjes en dames turnden op de trampoline, brug, balk en lange mat. 's-Middags turnden de wedstrijdgroepen. Medaillewinnaars Baltiek groep 2 en 3: I.Tim Wijs man, 2.Dani Roest, 3.Tobias van Steenis; Baltiek groep 4 en 5: I.Rocus Oudijk, 2.Maiko Brouwer; Meisjes groep 3: I.Sabien van den Dool; 2.Vera Persoon; Meis- jes groep 4: 1.Fleur van Heijnin- gen, 2.Anne Vromans, 3.lnouk van der Smit; Meisjes groep 5: 1.Femke Zwaan, 2.Marije Hijman en Iris Agtenberg, 3.Kim Beelen; Meisjes groep 6: I.Nadine van der Smit; Meisjes groep 7: 1.An- niek Stomphorst, 2.Louisa Schnei der, 3.Maartje Senneker; Meisjes groep 8: l.lris Kamps, 2.Annoeska Hameete, 3.Grace Verweij; Aspies <15 jaar: I.Jolenta Vuurens, 2.An- nelieke Louws; Aspies >15 jaar: 1.Linda Jongenburger, 2.Laura Vermeer, 3.Judith Verheul en Ma- rije Verheul; Recreatief turnen <14 jaar: I.Manon van Elswijk, 2. Rinka Kranenburg, 3. Solenn Walstra, 4. Michelle v/d Bosch; Recreatief turnen >14 jaar: 1.Heidi van Eijl, 2.Susan van Elswijk, 3.Dorien de Bruijn; Selectie <12 jaar: 1.Kelly van Rijswijk, 2.Emma Zaad, 3.Laura Boot; Selectie >12 jaar: I.Liz Byrne, 2.Amber van Ofwegen, 3.Chantal van 't Wout. Waddinxveen - Heren 1 won van Squirrels uit Lansingerland met 75-59 (16-13, 18-12, 18-18, 23-16). Na een zeer moeizame start wist Flyers in de eerste vijf minuten slechts één keer te scoren, terwijl pas in de laatste vier minuten van de eerste helft Flyers een gat van 10 punten wist te slaan. In het laatste kwart gooide Flyers er nog een tandje bij en werd uiteindelijk makkelijk gewonnen. Dames 1 won van Das uit Delft met 61-50 en speelde een solide wedstrijd, waarbij vooral in de eerste helft met 17-11 en 20-11 de wedstrijd onder controle werd gebracht. Het laatste kwart ken merkte zich door een harde ver dediging van Das waardoor Flyers 5 keer op de vrije worplijn mocht verschijnen. Uiteindelijk werd na 13-16 en 11-12 in de tweede helft de wedstrijd gewonnen en staat het team nu tweede in de com petitie. Jongens 20 wint van For- wodians uit Voorhout met 76-65. Flyers had de wedstrijd constant onder controle, verzaakte om de aanvallen te verzilveren. Hierdoor kon de tegenstander redelijk 'bij blijven'. Meisjes 16 behaalde een overwin ning op Shooters uit Amersfoort met 89-45. In de eerste helft (10- 10, 22-16) lukte maar weinig en ontbrak het aan vechtlust. De tweede helft (29-12,28-7) liet een vertrouwd spel zien waarbij werd geknokt voor elke bal en ook de aanval weer met fraai basketball werd gespeeld. Jongens 16 won ruim van Squirrels met 101-36. Het team had weinig moeite met de tegenstander uit Langsingerland. Zo halverwege de competitie zijn de vooruitzichten voor de jeugd van Waddinxveen Flyers zeer po sitief. De jongens, U14, U16, U18, U20 en U22, staan allemaal op eerste of tweede plaats en meisjes 16 is nog volop in de race voor de play-offs. Ook de senioren draai en allemaal boven in de compe titie mee, waarbij enkele teams, zoals Dames 1 en Heren 2 en 3, zelfs nog een goede kans op een kampioenschap hebben.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 47