Zeve n h u i ze n- M oe fcgêijfe Gemeente INLOOPAVOND AANLEG RIOLERING BUITENGEBIED MOLENWEG E.0. RUIMTEIJTKE ORDFMTAin WÖONONDERZÖEK ENQjUfciE \fergeet hem niet in te vullen! INTERNETCURSUS KLEUR JE LEVEN! VOORMENSEN MET SOMBERE GEVOELENS RAAD EN COMMISSIES INLOOPAVOND RENOVATIE RAADHUISHOF WELSTAND INFORM/HIE VOORBEREIDING (ONTWERP) BESIEMMINGSPLANNL J "DORPSKERN ZEVENHUIZEN' EN "DORPSKERN MOERKAPELLE' Aanvragen bouwvergunning: Aanvragen sloopvergunning: Bouwvergunningen: Sloopvergunningen: pagina 4 Hart van Holland Dé krant voor de Zuidpias 18 maart 2009 :&d7 Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkape1le.i Op donderdagavond 26 maart is er in Dorpshuis Swanla een inloopavond over de aanleg van riolering in het buitengebied Molenweg e.o. Aanvang om 19.00 uur. Alle eigenaren van panden en glastuinbouwbedrijven die nog niet of onvolledig zijn aangesloten op de riolering, zijn persoonhjk uitgenodigd. Er zijn vertegenwoordigers van de gemeente, het Hoogheemraadschap en een extern bureau aanwezig om nadere informatie te verstrekken en vragen te beantwoorden. Wat gaat er gebeuren? De gemeente gaat het riool aanleggen in het buitengebied. De gemeente heeft ervoor gekozen om drukriolering aan te leggen. De werkzaamheden bestaan uit: De aanleg van een hoofdriool in de vorm van een persleiding WWW.ZEVENHUIZEN-MnrPv.nn, WEEK 12 On donderdaravnnd 7fi maart ïc a,n>, ......1 De aanleg van een pompput De aanleg van riolering van pompput naar hoofdriool. Glastuinbouwbedrijven mogen na aanslui ting op het riool maar 0,5 m3 per hectare glasoppervlakte per uur lozen op het rioolstelsel. Dit zal gestuurd worden via een zogenaamd telemetriesysteem. Daarvoor is een afvalwaterbuffer noodzakelijk. Waarom? Vanaf2005 mag er wettelijk geen afvalwater meer worden geloosd op oppervlaktewater of in de bodem worden geïnfiltreerd. De Wet Milieubeheer, artikel 10.33 schrijft voor dat de gemeente zorg draagt voor de inzameling en het transport van stedelijk afvalwater door een openbaar vuilwater- riool. Dit ter bescherming van het milieu en de waterkwaliteit! De gemeente heeft tot 1 januari 2009 van Gedeputeerde Staten van de provincie Zuid-Holland ontheffing gekregen voor het aansluiten op de riolering voor woonaansluitingen en tot 1 januari 2010 voor glastuinbouwbedrijven. Bedrijven, anders dan glastuinbouwbedrijven, die aan toonbaar minder afvalwater produceren dan 1 m3/etmaal, behoren tot de categorie woon- aansluitingen. Met het oog op de wetgeving en het provinciaal beleid voor riolering buitengebied is het zaak dat de gemeente de betreffende woningen en glastuinbouwbe drijven aansluit op de riolering. Informatie? Voor meer informatie kunt u contact opne men met mw. ing. N.G. Karadeniz, project leider, of met de medewerkers van commu nicatie. Allen zijn telefonisch bereikbaar via nummer 0180 637777. Alle informatie kunt u nalezen op www.zewnhuizerHnoerkapelle.nl: actueel - riolering buitengebied. De gemeenten Moordrecht Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen-Moerkapelle vinden het belangrijk dat hun inwoners met plezier in het leven staan. Helaas is dat niet voor iedereen vanzelfsprekend. Volgens de GGD voelt eenderde van de volwassenen in Midden- Holland zich regelmatig somber. Rivierduinen, een organisatie voor geestelijke gezondheids zorg, biedt een internetcursus aan om de sombere gevoelens of depressieve klachten aan te pakken. Dit initiatief wordt door de drie gemeenten van harte ondersteund! Wat is het? Een internetcursus van acht lessen en een op- frisles na twaalf weten. U kunt de lessen volgen op het tijdstip dat het voor u uitkomt Voor wie? Voor volwassenen die individueel hun sombere gevoelens of depressieve klachten willen aan pakten. Wat heeft u nodig? Een computer met een internetverbinding, een geluidskaart en een emailadres. Informatie en aanmelden Kijk voor meer informatie en aanmelden op de website wwwrivierduinenkleuijeleven.nl. Bij aanmelding wordt gekeken of de cursus voor u geschikt is. Als de cursus niet geschikt is, krijgt u een advies op maat voor hulp. Met uw gegevens wordt vanzelfsprekend vertrouwelijk omgegaan. Vergaderschema Raad 24 maart 2009 De openbare vergaderingen vinden plaats in het gemeentehuis, Dorpsstraat 89 te Zeven huizen. De aanvang is om 19.30 uur. Bent u slechthorend? Onze raadszaal is voorzien van ringleiding en voldoet aan de internationaal geldende normen op dit gebied. Spreekrecht burgers Indien u van het spreekrecht gebruik wilt maken, dient u zich voor aanvang van de vergadering aan te melden bij de raadsgriffier, de heer H. Sterken, telefoon 0180-637713. Er is gelegenheid om het woord te voeren bij het betreffende agendapunt Besluitenlijst van de extra raadsvergadering van 10 maart 2009 Onderzoek Deloitte betreffende WVG- vestiging annex integriteitsvraag De burgemeester deelt mee, dat van het tot stand komen van de ongedateerde brief, bekend als brief A13, gericht aan de heer Heemskerk, aangifte is gedaan bij de politie. De heren SuyvervanLaGroAdvocatenen Duyndam maten gebruik van het spreek recht. Het college zegt toe de maatregelen ge noemd in de notitie over de administratieve organisatie te zullen aanscherpen. Het gaat dan specifiek om de te volgen procedures en de controle daarop. Een aanvullende rapport zal binnen zes weken aan de raad worden voorgelegd. De gemeenteraad besluit de handelwijze van het raadslid de heer T.P.M. Heemskerk af te keuren. Een motie wordt ingediend door de fracties SGP, WD, ChristenUnie, PvdA en CDA De motie wordt aangenomen. Voor stemmen de fracties SGP, Christen- Unie, CDA WD, Gemeentebelangen en PvdA. Tegen stemt de fractie Heemskerk Vervolgens wordt een motie van wantrou wen tegen het college ingediend door de fracties PvdA Gemeentebelangen en Heemskerk. De motie wordt verworpen. Voor stemmen de fracties PvdA Gemeente belangen en Heemskerk Tegen stemmen de fracties WD, CDA ChristenUnie en SGP. Tenslotte wordt door de fracties Gemeen tebelangen en PvdA een motie ingediend waarbij het vertrouwen in wethouder Helsloot wordt opgezegd. De motie wordt verworpen. Voor stemmen de fracties Ge meentebelangen en PvdA Tegen stemmen de fracties WD, CDA ChristenUnie, SGP en Heemskerk Op de agenda van de raad onder andere: Vragenuur. Spreekrecht burgers. Voorstel tot het nemen van een beslissing op een door de heer TAM. van Leeuwen in gediend bezwaarschrift tegen het afwijzen van een verzoek om planschade. Voorstel tot regionalisering van de brand weer per 1 januari 2010. De mededeling van het college van burgemeester en wethouders van 25 februari 2009, inzake de voortgang van 'De Viergang'. Voorstel tot het vaststellen van de Startnotitie voor de herziening van het bestemmingsplan 'De Bonk'. Voorstel inzake de subsi diëring van de dorpshui zen Swanla en Op Moer voor de j aren 2009 en 2010. Voorstel tot het onttrekken van een gedeelte van de Bierhoogtweg te Zevenhuizen aan het openbaar verkeer. Voorstel tot het vaststellen van de Verorde ning Langdurigheidstoeslag Wet werk en bijstand 2009. Voorstel tot het aanpassen van de fusie- begroting ten behoeve van fase 2 van het fusieproces (uitvoerende werkzaamheden). Voorstel tot het vaststellen van een 4-tal herziene grondexploitatieberekeningen. Voorstel tot het vaststellen van de Planning en Controlcyclus 2009. De complete agenda's inzien? In het gemeentehuis kunt u de agenda's, notulen, besluitenlij sten en voorstellen van respectievelijk de raad en commissies I en II inzien. Ook in de dorpshuizen 'Op Moer' te Moerkapelle, 'Swanla' te Zevenhuizen, 'De Vierkap' te Oud Verlaat en in de Openbare Bi bliotheek te Zevenhuizen is een plek ingericht met gemeentelijke informatie. Tevens kunt u deze stukken raadplegen via de gemeentelijke website. De gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle is van plan werkzaamheden uit te voeren op de Raadhuishof in Zevenhuizen. Het is de bedoe ling dat de bestrating en het plantsoen wor den vernieuwd, de riolering wordt vervangen en de afwatering wordt aangepast. Daar naast wordt de ruimte ingericht volgens de richtlij nen van het Keurmerk Veilig Wonen, waardoor er ook wijzigingen zullen optreden in onder andere de openbare verlichting. Bovengenoemde plannen zijn voor de gemeente aanleiding om met de bewoners van de Raadhuishof in gesprek te gaan over het opnieuw inrichten van de hof. Daarom wordt op donderdag 19 maart 2009 een inloopavond georganiseerd waar de bewoners informatie krijgen over de werkzaamheden en hun wensen kenbaar kunnen maken. De bijeenkomst vindt plaats van 1930 tot 21.00 uur in het gemeentehuis, Dorpsstraat 89 in Zevenhuizen. De bewoners van de Raadhuis hof zijn allen persoonlijk uitgenodigd voor de avond. Meer informatie kunt u krijgen bij Henk Gerritsen van de afdeling Openbare Werken, tel. 0180637777. Openbare welstandsvergadering Dinsdagmiddag 24 maart 2009 om 15.45 uur in het gemeentehuis te Zevenhui- Openbare vergadering regionale welstandscommissie Gouwestreek en Krimpenerwaard Dinsdagmiddag 31 maart 2009 in het ge meentehuis van Moordrecht, Westeinde 1 te Moordrecht tussen 15.00 -17.00 uur. In de periode van 5/3/2009 t/m 12/3/2009 zijn de volgende aanvragen om vergunningen binnengekomen: Herenweg28,2751 DA Moerkapelle, veranderen woonboerderij (BR/2009/0014) BurgJOmkhamerweg3,2761 BE Zevenhuizen, oprichten beig- ruimte (BL/2009/0012) Herenweg28,2751 DA Moerkapelle, sloop onderdelen woonboer derij (SA/2009/0003) Het bekendmaken van deze aanvragen is ter informatie. U kunt pas een bezwaarschrift indienen als een vergunning is verleend of als een vrijstellingsprocedure wordt gevolgd. Voor de volgende plannen is veigunning verleend Verzonden: 5/03/2009 Lange Zijde 20,2761AWZevenhuizen, plaatsen overkapping (BL/2009/0006) Staringstraat 19,2761LG Zevenhuizen, plaatsen 2 dakkapellen op voor en achterzijde (BL/2009/0008) Verzonden: 13/03/2009 Dorpsstraat 111, 2761 AN Zevenhuizen, verwijderen asbesthou dende goot (SA/2009/0001 Bezwaar vergunningen/ontheffingen Tegen (alleen) de afgegeven/verleende vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij het college van burgemeester en wethouders bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning. De bezwaar termijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het desbetref fende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bg de voorzieningenrechter van de Rechtbank te 'sGravenhage, Postbu- 20302,2500 EH Den Haag. Een bestemmingsplan moet één teer in de tien jaar worden herzien De gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle is daarom bezig met het actu aliseren van haar bestemmingsplannen. Twee plannen die in dit kader geactualiseerd moeten worden, zijn de bestemmingsplannen voor de dorpsgebieden van Zevenhuizen en Moerkapelle. Om u als inwoner van deze dorpsgebieden vroegtijdig te betrekken bij de bestemming- planprocedures voor beide bestemmingsplannen, bent u vorig jaar (in mei/juni 2008) in de gelegenheid gesteld eventuele ideeën ofplannen kenbaar te maten die van belang kunnen zijn voor de nieuwe bester mingsplannen. De gemeente maakt nu betend dat zijin overeenstemming met artikel 13.1 van het Besluit ruimtelijke ordening (Bro), bezig is met de voorbe reidingen van de bestemmingsplannen voor de dorpskernen. Plangebieden Het plangebied voor het dorpsgebied van Zevenhuizen omvat vrijwel het hele dorpsgebied van Zevenhuizen, inclusief het gebied Groot Swanla, dat nu ontwikkeld wordt Het plangebied voor het dorp Moerkapelle omvat vrijwel het hele dorpsgebied van Moerkapelle, inclusief de Oranjestraat en het be drijventerrein van Moerkapelle. Het bedrijventerrein ten westen van de Bredeweg en de locatie Moerkapelle Oost is meegenomen in het bestemmingsplan Zuidpias Noord, dat nu in procedure is. Procedure Op grond van deze publicatie is het nog niet mogelijk om zienswijzen in te dienen tegen beide bestemmingsplannen Evenmin zullen er op dit voornemen betrekking hebbende stukten ter inzage worden gelegd. De voorontwerpbestemmingsplannen voor de dorpskernen van Zevenhuizen en Moerkapelle zullen naar verwachting eind mei/begm juni 2009 ter inzage worden gelegd in het gemeentehuis, Dorpsstraa 89 te Zevenhuizen. Op het moment van de formele ter inzage legging wordt iedereen in de gelegenheid gesteld om gedurende zes weten de voorontwerpbestemnungsplannen in te zien en eventuele inspraakrv acties kenbaar te maten. De kennisgeving van de terinzagelegging zai worden gepubliceerd in de Staatscourant het huis-aanhuisblad 'Hart van Holland' en op de gemeentelijke website. Meer informatie Mocht u vragen hebben over de procedure of de publicatie, dan kunt u contact opnemen met de afdeling VROM, telefoonnummer 0180 - 63 7707. Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Publiekszaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19.30 uur Alarm Alarm Politie Brandweer 112 0900-8844 0172-550550 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Raadpleeg uw gemeentegids voor overige informatie

Hart van Holland | 2009 | | pagina 4