ThemA WADDINXVEEN Leefbare wijken leeft! a X LEEFBARE WIJKEN Wijkplatform Zuid en Oost Wijkplatform Vondelwijk/Oranjewijk Wilt u ook deelnemen in het wijkplatform van uw wijk? Geef u op via de wijkregisseur van u wijk! Meer informatie over de verschillende wijkplatforms staat op www.waddinxveen.nl Wijkplatform Bomenwijk/Groenswaard Wijkplatform Zuidpias pagina 8 Hart van Holland Dé krant voor de Zuidpias 18 maart 2009 Wijk II Wist u dat de Waddinxvener Vorig jaar zijn de vier wijkplatforms van de gemeente Waddinxveen geïnstalleerd. Intussen hebben ze een duidelijke richting uitgezet en zijn de eerste verdiensten zichtbaar. Het doel van een wijkplatform is het samenbrengen van verschillende partijen en samen te zorgen voor een leef bare wijk. De verschillende partijen bestaan uit bewoners, de gemeente, politie en Woonpartners. De gemeente wil wijken en buurten waar het voor burgers goed, veilig en prettig wonen is. Dat kunnen we alleen bereiken als we dat met zijn allen doen. Een wijkplatform behartigt de belangen van de inwoners van de wijk. Waddinxveen is verdeeld in vier wijken: Bomenwijk/ Groenswaard, Zuidpias, Vondelwijk/Oranjewijk en wijk Zuid en Oost. Iedere wijk heeft een wijkplatform. Ook heeft iedere wijk zijn eigen wijkregisseur en wijkwethouder. Hieronder leest u waar de verschillende wijkplatforms voor staan. de leefbaarheid in z'n omgeving een rapport cijfer van 7,5 geeft. Dat blijkt uit de leefbaar- heidmonitior die in juni 2008 is gehouden. Het wijkplatform bestaat uit vijftien leden die gemiddeld negen maal per jaar vergaderen, meestal in 'Het Zuidhonk'. Het eerste succes heeft het wijkplatform behaald! Het idee om bloembollen langs de gehele Zuidplaslaan te planten als afsluiting van de opknapbeurt Zuidpias '80 komt bij het wijkplatform vandaan. U ziet ze nu al overal opkomen en het is straks beslist een prachtig gezicht! Het tweede dat zij hebben gedaan is dat er binnen het wijkplatform drie werkgroepen zijn gevormd: verkeer, groen en sociale veiligheid. Iedere werkgroep houdt zich specifiek bezig met de hun toebedeelde taak en zorgt met elkaar dat de wijk voor de Zuidplasbewoners veiliger, mooier en vooral leuker gaat worden. Wijkregisseur is Jan van Kleef, telefoon: 0182 624853, e-mail: j.vankleef@waddinxveen.nl. "Samen werken aan sterke wijken"; is het motto van het wijkplatform Zuid en Oost. "De leefbaarheid en veiligheid in onze wijk gaat ons allemaal aan. Het moet fijn zijn om in een wijk te leven en wonen", aldus het platform. Het wijkplatform legt uw ideeën, wensen of klachten aan de juiste instanties voor en bewaakt hier de voortgang van. Thema's van het wijkplatform Zuid en Oost zijn: zwerfvuil, groenvoorziening, speeltuintjes en veiligheid. Eigenlijk alles wat er voor en rond uw woning gebeurt. Het wijkplatform vergadert acht maal per jaar. De vergaderdata kunt op www.waddinxveen.nl vinden. U bent van harte welkom. Wilt u een verandering of een verbetering van de huidige situatie in uw buurt? Wilt u een leuke activiteit organiseren? Heeft u andere leuke ideeën? Laat het uw wijkplatform weten! Onder de ingezonden reacties worden drie cadeaubonnen verloot. Dus doe mee en laat van u horen! Wijkregisseur is Wilma Romeijn, telefoon: 0182-624 731, e-mail: w.romeijn@waddinxveen.nl Het wijkplatform Vondelwijk/Oranjewijk bestaat uit vertegenwoordigers van diverse commissies van huurders en eigenaren, WoonPartners, de brede school De Regenboog, buurtcentrum De Boog, de Turkse moskee, bewoners uit de wijk, een wijkagent, een wijkregisseur en de wijkwethouder. Ze zijn heel actief bezig met de problemen in de wijk. Het speelruimteplan, het straatbomenplan Vondelwijk, aanleg fietspad langs de Putteringvaart en het vrachtwagen- circulatieplan zijn onderwerpen waar het wijkplatform mee bezig is. Ook hebben ze een enquête uitgezet over de wenselijke inrichting van bepaalde speelplekken en diverse bewonerscommissies hebben het straatbomenplan Vondelwijk gekregen. Tevens heeft het platform haar zorg over de voorgenomen routes van het vrachtverkeer over de Koningin Wilhelminasingel, Staringlaan en/of Willem de Zwijgerlaan schriftelijk aan de gemeente kenbaar gemaakt. Wijkregisseur is Henk Nentjes, telefoon: 0182 624729, e-mail: h.nentjes@waddinxveen.nl. Het wijkplatform Bomenwijk/Groenswaard bestaat uit negen leden. Samenwerken staat hoog op de agenda met als doel de leefomgeving te verbeteren, zonder dat het unieke karakter van de wijk wordt aangetast. Verder staat er op de agenda: verwijderen van zwerfafval, verbeteren van onveilige verkeerssituaties, hulp bij het opknappen van tuinen, het aanpakken van het openbare groen en het 'opfleuren' van saaie straten. Ook houdt het wijkplatform zich bezig met het speelruimteplan, de verkeersveiligheid, en het vrachtwagencirculatieplan. Het initiatief om een inloopavond te organiseren over het project Essengaarde kwam ook bij het wijkplatform vandaan en is ervaren als een succes. Wijkregisseur is Rosita Harinandansingh, telefoon: 0182- 624858, e-mail: r.harinandansingh@waddinxveen.nl Colofon: Dit is een uitgave van de Gemeente Waddinxveen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen, telefoon 0182-624 624, e-mail gemeente@waddinxveen.nl Meer informatie. Stafafdeling Ondersteuning, cluster Communicatie, e-mail communicatie@waddinxveen.nl

Hart van Holland | 2009 | | pagina 8