w >0? w ^gjr SI ROLSCHAATSEN, POLITIEK, MODELLENWERK EN MEER IN MAANDELIJKS TALKSHOW 48^ ^8^ ^8^ ^8^ ^9^ ^9^ 0ÊK W JALKSHOVV de mond vof De Mond Vol trekt weer volle zoal pagina 10 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 25 maart 2009 Zevenhuizen - De maandelijkse talk show De Mond Vol trok zondag 22 maart weer een volle zaal in de Pub van dorpshuis Swanla. Zoals gewoonlijk werd begonnen met het spelletje Neuzen tellen van Hans Sytsema, die nog eens benadrukte dat iedere overeenkomst met het bekende spelletje Petje op, petje af volkomen toevallig was. Tot zijn teleurstelling waren er ook deze keer veel foute ant woorden en hij riep het publiek op zich voor de volgende keer beter te verdie pen in feiten over de regio. Zijn rol in de show was hiermee niet voorbij, want Sytsema was de Losse Lip van deze aflevering en dus medepre sentator naast vaste presentator Geert van der Burg. Door Geertrude Verweij De ogen gesloten De show werd ingeleid door rapper Pie- ter, die naar eigen zeggen nog niet he lemaal wakker was. "Ik heb de mond vol, maar m'n ogen gesloten." De eerste gast aan tafel was Ciska Dij kema, voorzitter van Rolling '90. Ze ver telde waarom de naam half Nederlands uitgesproken moet worden: '90 wordt als negentig uitgesproken, in plaats van als ninety, wat beter bij Rolling past. "Dat komt door de kinderen, die heb ben de naam verzonnen. De kinderen zijn bepalend voor wat er in onze ver eniging gebeurt." Ze legde uit wat rolschaatsen inhoudt. "Het is een sport, die je als je er aan begint helemaal opslokt. Het draait om techniek maar ook om artistieke uitvoe ring, het is een complete uitdaging. Je kunt nog zo'n goede techniek hebben, maar als je danst als een duf konijn, kijkt er niemand een tweede keer." Toch is het absoluut een sport en geen kunstvorm. "Sommige kinderen trainen negen keer per week. Vooral de condi tietraining is echt pittig." Het gesprek met Ciska Dijkema werd gevolgd door de vaste rubriek Goed ge bekt, de gesproken column van Gerard Baaij. Hij ging in op de actuele gebeur tenissen in de gemeenteraad en vroeg zich af wat de bedoeling was van de ton extra die men nodig dacht te hebben om 'de winkel open te houden'. Daar na las hij een gedicht van Staring over de Lente voor. "De lente regeert. Re geert... dat doet de politiek toch? Nee, die past op de winkel!" De culturele activiteiten in Zevenhuizen kwamen ook weer volop aan bod. Mar- jolijn de Vries vertelde over de schrijver savond met Yvonne Keuls die gepland is voor 1 april. Liliane van Es noemde de komende voorstellingen in theater Swanla en uitte haar teleurstelling over de tegen- ws Dijkema, Oosterhoff en Zwang bij Geert aan tafel. (G) rapper Pieter. vallende interesse voor het theater. "Er zijn inmiddels al een aantal voorstellin gen afgelast wegens te weinig belang stelling. Gisteren ging de voorstelling wel door, maar er waren maar 55 van de 220 stoelen bezet." Links of rechts Tweede gast aan tafel was Claes Ooster hoff, fractievoorzitter van Gemeente belangen. Gemeentebelangen is volgens Ooster hoff niet links of rechts. "Een lokale 24 uur geen mond vol. partij is bedoeld voor lokale belangen. Links of rechts speelt geen rol. Als je met links progressief bedoeld en met rechts conservatief, zou je kunnen zeg gen dat we in Moerkapelle rechts zijn en in Zevenhuizen links." Natuurlijk werd ook de affaire Heems kerk besproken. "Het is een omvangrijk probleem dat niet gemakkelijk uit te leggen is. Juridisch gezien is hem niets te verwijten, maar moreel gezien waren zijn handelingen niet integer." Na de gemeentelijke fusie zal ook de partij fuseren. "We zijn al bezig om een verkiezingsprogramma op te zetten. De fracties van de verschillende gemeen ten vormen straks Gemeentebelangen Zuidpias." In mijn hoofd Het muzikale intermezzo werd verzorgd door een heel bijzondere pianist. De zesjarige Stefan Bela heeft nog maar anderhalf jaar les, maar is zo getalen teerd dat hij inmiddels lessen aan het conservatorium volgt. Hij speelde Inso- natine van Hasslinger, zonder bladmu ziek. "Het zit allemaal in mijn hoofd", verklaarde hij. Derde gast aan tafel was Romana Zwang, die er, aldus Geert, "rond voor uitkomt dat zij een maatje meer heeft." Romana was tweede in de Miss Plus Size verkiezing. Zij draagt maat achtenveer tig. "Ik ben mijn hele leven al stevig ge weest. Dat zit ook wel een beetje in de familie. Als kind vond ik het niet leuk, ik werd ermee gepest." Romana doet al jaren modellenwerk. Ze is onder andere vast model voor de grote matencollectie van Maik de Boer. Daarnaast verschijnen er binnenkort fo to's van haar voor een lingeriecollectie. "Het is zo moeilijk om iets moois te vin den in een grote maat. Wij willen ook wel een leuk kantje en een leuk strikje. Vollere vrouwen kunnen er ook leuk uit zien." Mel's lingerie heeft bewust gekozen voor een plus sized model. "Dan zie je hoe het echt zit. Bij een grotere maat zie je toch wat meer rolletjes dan bij een maatje zesendertig." Zip your lip Voor de show werd afgesloten, kregen Ellis Smal en Karen Roorda de kans om te vertellen over het project waarvoor zij sponsors zoeken. Samen met een aantal klasgenoten doen ze mee aan Zip your lip. Deelnemers zullen 24 uur niets eten om zo geld op te halen voor diverse aidsprojecten in derde wereld landen. "Het is een actie van jongeren voor jongeren. Dat spreekt ons erg aan." Na afloop van de show bleek het grootste deel van het publiek bereid te zijn de meisjes te sponsoren. Natuurlijk ontbrak ook de letterlijke invulling van De Mond Vol niet. In de keuken stond deze keer Jan Dijkshoorn van Gastrovino Het Mekka. Samen met zijn vrouw Ans bereidde Jan een aan tal smakelijke hapjes. Dijkshoorn pakte flink uit en het publiek had ruimschoots de mond vol aan alle lekkernijen die hij serveerde. Opnames van De Mond Vol zijn in Nieu- werkerk te zien via Blad TV. De volgen de aflevering wordt opgenomen op 19 april. Kijk voor meer foto's op: www.hartvanholland-online.nl Mmmmekka-hapjes. Bijzondere pianist.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 10