v UK* ui 4 KINDERMUSICAL HARTELIEF OP DE PLANKEN DAY FOR CHANGE OP DICK BRUNASCHOOL m-i LANG LEVE DE VRIJWILLIGER! POLITIE NEEMT ZES RIJBEWIJZEN IN BIJ ALCOHOLCONTROLES TOPSPORTAVOND BIJ CONCORDIA W/V WJm Wt LITIEBERICHTEN WANDELTOCHT SENIOREN KAARTAVOND GOUWE RIJDERS ZEVEN TEGEN ZEVEN BINGO PADDESTOEL ZINGEN KRUISKERK ROMMiUAARKT BIJ ROWAH Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 25 maart 2009 pagina 17 S r. ~"l Waddinxveen - Kindermusicalgroep Rejoice brengt vrijdag 3 en zaterdag 4april haar elfde musical op de planken. De drie voorstellingen van Har- telief worden gehouden in de aula van het Coenecoop College aan de Dreef 2. Aanvang vrijdag 19.30 uur, zaterdag zijn er twee voorstellingen en wel om 14.00 en om 19.30 uur. De toegang bedraagt 5,- euro. Hartelief, geschreven door Ingrid Lodder, vertelt het verhaal over het leven van de slaven op de plantages van de blanke grootgrondbezitters. Niet elke grootgrondbezitter was uit op slaven die geld opleverden. Zo was er een echtpaar dat hart had voor hun mensen maar door een mislukte oogst werd gedwongen om ook slaven te verkopen. Geluk kig verschijnt er een aardige man die met een fantastische oplossing komt. De muzikale leiding is ook dit jaar in handen van Peter Brinkhorst. Regisseur is Ingrid Lodder. In 1999 werd musicalgroep Rejoice opgericht vanuit de hervormde ge meente De Rank. Na elf jaar is de groep uitgegroeid tot een musical cast met 68 leden in de leeftijd van 6 tot 18 jaar. Een groep van tachtig vrijwilligers ondersteunt ook dit jaar de nieuwe musical van Rejoice. Dit jaar is gekozen voor het thema Liefde. Toegangsbewijzen zijn ver krijgbaar bij BlitsKikkers Kinderkle ding (Kon. Wilhelminaplein 8), Fau- naland Hoodie (Brederodelaan 10) en bij Ingrid Lodder (Sterrenlaan 40) in Waddinxveen. Waddinxveen - Duizenden leerlin gen van basisscholen in Nederland doen sinds dinsdag 10 maart mee aan de actie Day for Change. Zo ook leerlingen van groep 8 van de Dick Brunaschool. Met behulp van een microkrediet van 20,- euro hebben de kinde ren diverse bedrijfjes 'opgericht' rondom de Wereldmarkt, welke door de school werd georgani seerd voor vrijdag 20 maart. Op deze markt konden bezoekers te recht bij een entertainmentbedrijf, een cateringbedrijf, een kunstshop en bij een bedrijf, gespecialiseerd in creatieve glasworkshops. Day for Change leverde het werkboek met daarin een stappenplan, een huishoudboekje, tips voor onder nemen en lesmateriaal over micro krediet. Opbrengst Day for Change De leerlingen zullen op zaterdag 25 april hun lening terugbetalen en zullen de winst, een bedrag van circa 375,- euro, aanbieden aan Day for Change. Dit bedrag zal in de Derde Wereld worden besteed aan het verstrekken van echte mi crokredieten. Een onderneemster in de dop. Waddinxveen/Nieuwerkerk aan den IJssel/regio - De politie Hollands Midden heeft het afgelopen weekend zes rijbewijzen ingevorderd van bestuurders die te veel hadden gedronken. Bij de ademanalyses werd boven de limiet van 220 ug/l geblazen en boven de invorderingsgrond. Deze ligt op 350 ug/l voor de beginnend bestuurder en voor anderen op 570 ug/l. Naast dat de bestuurders hun rijbewijzen hebben moeten inleveren, maakt de politie proces-verbaal tegen ze op. Waddinxveen - De Stichting Ge red Gereedschap heeft tijdens de laatste vergadering haar trouwe vrijwilligers in het zonnetje ge zet. Frans Draaisma en Cor van Gils 'vierden' hun eerste lustrum bij de stichting, Jaap Middelhoek en Cees Staring zijn inmiddels aan bun tweede lustrum toe. Naast de prettige samenwerking onderling staan deze vrijwilligers voor heel wat werk voor de stichting die ge reedschapsprojecten voor derde wereldlanden verzorgt. Een oorkonde en speldje, waarop het logo van Gered Gereedschap is afgebeeld, werd overhandigd. "We vinden het als bestuur altijd erg belangrijk om daar even in onze vergadering aandacht aan te besteden", aldus voorzitter Vink. In Waddinxveen hield de politie zondag 22 maart rond 21.30 uur op de Staringlaan een 42-jarige au tomobilist uit Boskoop aan. De uit slag van zijn ademanalyse was 640 ug/l. In Nieuwerkerk aan den IJssel werd zondag 22 maart rond 17.20 uur op de 1e Tochtweg een 23-ja- rige automobilist uit Zevenhuizen aangehouden. De uitslag van zijn ademanalyse was 1.045 ug/l. Het was voor hem de tweede keer dat hij voor dit feit met de politie in aanraking kwam. In januari van dit jaar werd er bij hem 340 ug/l. gemeten. Rond 22.45 uur werd op de Schielandweg een 24-jarige automobilist uit Nieuwerkerk aan gehouden. Hij kwam bij zijn adem analyse tot 585 ug/l. Voor de man was het de tweede keer dat hij voor dit feit met de politie in aan raking was geweest. In 2007 werd er bij hem 260 ug/l. gemeten. In het belang van de verkeersveilig heid zal de politie blijven controle ren op het gebruik van alcohol in het verkeer. Waddinxveen - Dat muziekma nen ook een vorm is van het be oefenen van (top)sport kunnen belangstellenden op vrijdag 17 april om 20.00 uur zien tijdens bet voorjaarsconcert van muziek vereniging Concordia dat plaats vindt in de Ontmoetingskerk. het harmonie orkest alsmede C Akkoord, het opleidingsorkest van Excelsior Boskoop en Concor dia Waddinxveen, en de A selec tie van Studio Da Danza nemen aanwezigen deze avond mee naar een wereld van muziek, beeld en dans. De avond zal worden geopend door het harmonieorkest. Tijdens dit optreden zal de A-selectie van Studio Da Danza een gedeelte dansen van hun nieuwe chore ografie op muziek van 'Pirates of the Caribbean'. Het gedeelte na de pauze zal geopend wor den door C Akkoord, waarna het harmonieorkest weer terugkeert op het podium. De avond wordt afgesloten met een gezamenlijk optreden van alle deelnemers. Deur open om 19.30 uur. De toe gang bedraagt 5,- euro. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal of op 0182-616297. Verdachten van diefstal uit auto's aangehouden Waddinxveen - Dankzij een op lettende buurtbewoner heeft de politie twee mannen uit Wad dinxveen van 18en 22 jaar aange houden als verdacht van diefstal uit auto's. Zondag 22 maart rond 4.30 uur werd via 112 melding gedaan dat er twee mannen ver dacht veel interesse hadden voor aan de Rigel geparkeerde auto's. Agenten troffen een 22-jarige aan in zijn auto. Aan de Rigel bleek dat er in twee auto's was ingebroken. Ook werd er een tas met daarin navigatieapparatuur gevonden. De man werd als ver dachte aangehouden en de po litie startte een onderzoek. Uit dat onderzoek werd de tweede verdachte bekend en die zondag aangehouden. Verder werd be kend dat de navigatieapparatuur gestolen was uit een auto aan het Woubrechterf en een auto aan de Centouri. De verdachten zitten voor het verdere onder zoek in deze zaak nog vast. Waddinxveen - Seniorenwerk van de stichting Vonk organiseert re gelmatig wandeltochten om seni oren in de gelegenheid te stellen op een gezonde manier te bewe gen en tevens contacten te leggen met andere senioren. Op dinsdag 31 maart staat de lange wandel tocht op het programma. Vooraf opgeven is niet nodig; inschrijven vanaf 9.30 uur in het Anne Frank- activiteitencentrum. Om 10.30 uur vertrekt de groep met auto's richting de Rotte voor een wande ling in Hoge en Lage Bergse Bos. Kosten voor deelname bedragen 3,- euro. Voor meer informatie: 0182-631932. Waddinxveen - Autdub De Gouwe Rijders houdt donderdag 26 maart een klaverjasavond in eetcafé Zin- ne aan de Nesse 20. Aanvang 20.00 uur, inschrijven vanaf 19.30 uur. Er worden vier ronden gespeeld. Zo wel leden als niet-leden zijn van harte welkom. Waddinxveen - In het kader van de sportweek wordt bij voetbal vereniging WSE een 7 tegen 7 voetbaltoernooi gehouden op 3, 10 en 17 april en 1, 8, en 22 mei. Er word gespeeld met zes spelers en een keeper. De wedstrijden duren tweemaal twintig minuten. Voor meer informatie en aan melden: 06-20720956 of joopvd- lans@casema.nl Waddinxveen - Bij wijk- en speel tuinvereniging De Paddestoel wordt vrijdag 27 maart een bingo gehouden. Aanvang 20.00 uur, de toegang is vrij. ledereen is wel kom aan de Lijsterbesstraat 18. Waddinxveen - De jeugd van de Kruiskerk aan de Passage houdt zaterdag 28 maart de traditione le halfjaarlijkse Sing In. Het the ma is 'Het beloofde land'. Naast de gebruikelijke samenzang zal ook het kinderkoor een aantal liederen ten gehore brengen. De avond begint om 19.30 uur. Het programma zal ruim een uur duren en na afloop kan er nage praat worden met onder het ge not van een drankje. De toegang is vrij. Waddinxveen - Handbalvereni ging Rowah organiseert voor zaterdag 28 maart van 10.00 tot 13.00 uur een rommelmarkt ach ter het zwembad van sportcom plex De Sniep aan de Sniepweg waar belangstellenden terecht kunnen voor allerhande bruik bare spullen als huisraad, speel goed, boeken, sportartikelen en 'kunst en kitsch'. Tegelijkertijd vinden tussen 11.00 en 13.00 uur diverse demon stratietrainingen plaats voor de jeugd van 8 tot 14 jaar. Ook niet- leden kunnen meedoen. In de kantine zijn diverse consumpties verkrijgbaar.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 17