tefretene*t> «m H kt ttart van ttolland Schol'iercnpaml SCHRIJFWEDSTRIJD VOOR JONGEREN f^orscfiacfi live in jbverna PARANORMALE AVOND IN CON MUSICA V' Schrijf je Reis en win die prijs! C}iin L GAMEN EN SUMOWORSTELEN IN LOOSE END Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 25 maart 2009 pagina 19 Deze week stellen we het laatste panellid voor: H/lohit Mistry uit Nesselande. Mohit is vijftien en zit in 4VWO op het Emmauscollge in Rotterdam. Hij woont ongeveer vijf jaar in Nesselande. Door Marlonneke Willemsen Wat vind je leuk aan Nesselande? "In Nesselande zijn heel veel speeltuinen en speelvelden, waardoor je alles kunt doen wat je wilt. Vanaf mijn huis is het maar vijf minuten lopen naar de Zevenhuizerplas. Daar is een winkelcentrum en het strand. Ik vind het ook fijn dat de metro zo dichtbij is. Je bent daarmee heel snel in Rotterdam." Wat kan er in Nesselande nog ver beterd worden? "Het kan hier wel eens heel druk zijn. Vooral bij het speeltuintje in de buurt van ons huis. Er zijn ook wel andere speeltuinen, maar deze speeltuin in de grootste, dus komen daar veel kinderen spelen. Soms zijn ze wel eens heel druk, waardoor ik er last van heb als ik huiswerk moet maken. Vind je het belangrijk dat er een scholierenpanel is, zodat ook jon geren hun mening kunnen ge ven? "Ik vind het goed dat er een scho lierenpanel is, omdat jongeren op die manier contact houden met de buitenwereld. Sommige jongeren zitten de hele dag te gamen, of alleen maar buiten te roken. Als je lid bent van een pa nel moetje ook een beetje van al les op de hoogte blijven of dingen opzoeken op internet. Daarnaast vind ik het ook goed dat jonge ren mogen meepraten. Daarom ben ik sinds dit jaar ook lid van de leerlingenraad." Zevenhuizen - Begin mei is de première van The Wave van musicalgroep De Zeven Muzen. Sinds het najaar wordt er hard aan de musical gewerkt en dat is al goed te zien. Twee van de hoofdrollen in het stuk worden gespeeld door Annemieke de Nijs en Inge Willemstein. Inge speelt Eva, een van de leiders van The Wave en Annemieke speelt Ophra Sanders, een meisje dat hier juist niets mee te maken wil hebben. Annemieke en Inge vinden allebei hun rol leuk om te spelen en zijn ook erg enthousiast over de musical en de boodschap die erachter zit. Door Marlonneke Willemsen Zowel Annemieke als Inge had den een voorkeur voor de rol die ze uiteindelijk hebben gekregen. "De rolverdeling hebben we met z'n allen gedaan, samen met re gisseur Danielle, ledereen mocht aangeven welke rol ze het liefste wilden spelen en Danielle heeft ook een rolverdeling voor haar zelf gemaakt. Dit bleek bijna hele maal met elkaar overeen te komen en iedereen was dan ook tevreden met zijn of haar rol." Inge: "Ik vind het leuk dat Eva zo opstandig is. Ze doet wat ze zelf wil, terwijl ik juist niet zo ben. Om dat ze zo anders is, moet ik meer acteren en heb ik er ook meer werk aan. Op een bepaald mo ment wordt Eva een van de leiders van de Wave en raakt ze er echt bezeten van. Dat is best heftig om te spelen." Annemiek moet juist iemand spelen die geen leider is, maar ook dat vindt ze een uitda ging. "Ophra is eerst het populaire meisje van de klas, maar omdat ze niet aan de Wave mee wil doen, verandert dat snel en valt ze er buiten. Deze overgang is interes sant om te spelen." Zowel Annemieke als Inge vinden het goed dat de Wave niet zo maar een musical is, maar dat er een boodschap achter zit. Dat bleek volgens Inge al toen ze met de De inzendingen voor Schrijf je Reis, schrijfwedstrijd voor jongeren, stromen binnen. Wil je ook kans ma ken op een droomreis voor twee personen? Schrijf dan een verhaal of gedicht over reizen, in de ruimste zin vah het woord. Over een gedroomde droomreis of in geur en kleur de belevenissen van je laatste vakantie. Het verhaal of gedicht dat je schrijft mag waar gebeurd zijn of verzonnen, het kan plaatsvin den in Nederland, Europa of op Mars. Kortom, wees creatief en verras de jury. Inschrijven kan tot 10 april 2009 via www.schrijfjereis.nl. De jury bestaat dit jaar uit Karin Giphart, Niels 't Hooft en Martijn Knol. Du jurering voor de dicht wedstrijd wordt gedaan door niemand anders dan Simon .Vinkenoog. In de voorrondejury van de ge dichtenwedstrijd zit onder andere de Utrechtse Stadsdichter Ingmar Heytze. Schrijfwedstrijd Schrijf je Reis is de schrijfwedstrijd voor jongeren van 16tötèn met 19 jaar waarmee je een reischeque voor tweepersonen kunt winnen van 1.000 euro, plus 500 euro zakgeld per persoon! De tweede prijs bestaat uit 2 interrailkaarten (1 zone), plus 150 euro zakgeld per persoon. Met deze interrailkaarten kun je gratis treinen in een europees land naar keuze. I i Dichtwedstrijd Voor de jonge romanticus die het thema reizen lie ver in een paar mooie woorden vangt er is dit jaar ook een dichtwedstrijd. De inzender van het beste gedicht wint twee overnachtingen in een hotel in Antwerpen voor twee personen, inclusief vervoer. Stuur je verhaal (maximaal 1.200 woorden) of ge dicht voor 10 april naar www.schrijfjereis.nl Voor meer informatie: www.schrijfjereis.nl Reeuwijk - Jongerencentrum Loose End aan de Buitenomweg 5 staat vrijdag 27 maart in het teken staan van 'mixen'. Alles draait deze vanavond om wie het beste kan mixen en wie de beste sfeer in de zaal kan creëren, waarbij het niet gaat om een bepaalde stijl; alle muzieksoorten zijn welkom, van carnaval tot bubbeling. Dj's uit de hele regio kunnen zich opgeven voor de strijd om de ti tel 'Beste dj van Midden-Holland'. Het aantal deelnemers bepaalt hoe lang iedere dj moet draaien. De avond start om 20.30 uur; er zijn geen kosten aan verbonden. Aanmelden kan op www.djcontestreeuwijk.hyves.nl. Voor meer informatie: www.loose-end.nl. groep naar een uitvoering in Bra bant gingen kijken, "ledereen was gelijk erg enthousiast. Het is veel interessanter om een musical te spelen met een reden, waar men sen ook nog iets van leren, dan zomaar een leuk verhaaltje laten zien." Volgens Annemieke wordt er ook op een goede manier met de boodschap omgegaan. "In het nieuws hoor je regelmatig dat mensen de Tweede Wereldoorlog beginnen te vergeten, dus het is goed dat er aandacht aan wordt besteed. De boodschap van de musical is best zwaar en sommige scènes aan het eind zijn best hef tig, maar over het algemeen wordt het op een lichte manier gebracht. Er zit humor in en veel swingende muziek. Ik denk dat het op deze manier beter over komt." De musical de Wave zal tussen 1 en 4 mei worden opgevoerd in dorps huis Swanla. Voor meer informatie: www.dezevenmuzen.nl. Kaarten zijn onder andere verkrijgbaar bij dorpshuis Swanla. Nieuwerkerk aan den IJssel - In teerde het publiek toen op een Taverna aan de 's-Gravenweg 95 wordt vrijdag 27 maart opge treden door de band Rorschach. Deze band stond in 2008 op het podium van Greppelpop en trak- geweldige show met hun Art- Deco Rock; ergens tussen Ramm- stein en Nina Hagen in. De toe gang bedraagt 4,-; deur open om 21.00 uur. Optreden Rorschach tijdens Greppelpop 2008 Reeuwijk - Voor tieners tot en met 15 jaar wordt voor 3 april van 15.30 tot 17.00 uur in Jongerencentrum Loose End aan de Buitenomweg 5 een 'gamemiddag' georganiserd waar de jongeren onder meer de strijd met elkaar aan kunnen gaan op de Playstation, bij tafeltennis of bij tafelvoetbal. Voor10 april staat een sumoworstelwedstrijd op het programma waarbij de deelne mers gehuld zijn in levensgrote su- moworstelpakken. Aan de diverse activiteiten zijn geen kosten ver bonden. Voor meer informatie: 06- 12839280 of www.loose-end.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - In Con Musica, tweede gebouw op de velden van vv Nieuwerkerk, vindt op woensdag 22 april om 20.00 uur een paranormale avond plaats die in het teken zal staan van 'overle den dierbaren'. Paragnoste Leni Roos zal deze avond aan de hand van een foto verrassende mededelingen kunnen doen. De avond is bestemd voor ie dereen vanaf 14 jaar. Opgeven, ver plicht, kan op 06-14606126 of via info.vedj@gmail onder vermelding van naam en telefoonnummer. De toegang bedraagt 5,- euro. Zaal open vanaf 19.30 uur. Vergeet niet een foto mee te nemen. Paragnoste Leni Roos.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 19