korstmos en fransezoom winnen opzoomerprijs RAID VAN STATE TIKT NIEUWERKERK WEER OP DE VINGERS AANGESCHOTEN ALCOHOLNOTA BEZORGT CU/SGP EEN KATER If NIEUWERKERK UW van State - uitspraak KERKDIENSTEN ZONDAG 29 MAART SPREEKUUR AGN EXPOSITIE KERAMIEK EN SCHILDERIJEN OECUMENISCHE AVONDGEBEDEN IN TIJD VOOR PASEN Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 25 maart 2009 pagina 25 Marlonneke Willemsen ft|jeijwerkerk aan den IJssel - Op |j;n groot aantal plaatsen in Nieu- Lerkerk waren mensen zaterdag- latend weer volop zichtbaar; L deelnemers aan de jaarlijkse I jzoomeractie. Met de bekende loranje zakken, grijpers en bezems Lerd gezorgd dat Nieuwerkerk er Leer netjes uitziet. De bewoners gierden ondersteund door een Ipoot aantal locale politici, waar- l'ider de wethouders van Siem l00n en Jan Verbeek. I oor de politici begon de dag al boeg. Om 9.00 uur werd bij de |:emeentewerf verzameld, waar lesjes, vuilniszakken, grijpers en rezems werden uitgedeeld. Wet- I-ouder Siem van Loon wasin zijn -opjes. "Fijn dat jullie ook aan de hctie willen meedoen", prees hij de Lolitici. "Het is vandaag de eerste ;ag van de lente en dat is buiten look wel te zien. We hadden bijna hoen beter 1§e dag kunnen Ijitzoeken. Ik ben blij dat er ook leen groot aantal politici en mede werkers van de gemeente aan deze meedoen, zodat we aan de Wensen kunnen laten zien, dat ook 1 «ijhet opruimen van zwerfvuil erg (belangrijk vinden." (overal in Nieuwerkerk hadden (mensen zich opgegeven voor de (opzoomerdag. ledereen werd op oefiets bezocht door de politici en :emedewerkers van de gemeente en er was van te voren gezorgd «oor het benodigde materiaal. Een locatie waar al jaren heel actief aan e actie wordt meegedaan, is het I Vinkendaal. Ook dit jaar waren er hen groot aantal buurtbewoners oie gezamenlijk het gebied rond hun straat, het sportveld bij de I Bron en een stuk van het Groene Niet praten maar poetsen. Lokale politici krijgen hun opzoomermateriaal uitgereikt. Hart park schoonmaakten. Er werd van allerlei soorten vuil aangetrof fen, zoals blikjes, sigarettenpeuken en aanstekers, maar ook een kapot fietsslot, werkhandschoenen en flessen sterke drank. Om 11.00 uur was gezorgd voor koffie en iets lekkers, zodat iedereen even kon bijkomen. Volgens buurtcoördinator Corry Overhard zijn er dit jaar minder mensen komen helpen dan de voorgaande jaren. "De andere ke ren hebben twee dames uit onze straat zelf een brief aan iedereen geschreven en daar werd altijd goed op gereageerd. Dit jaar was er een algemene brief van de ge meente en dat werkt blijkbaar toch minder goed." De bewoners van het Vinkendaal kregen nog heel even hulp van Henk van der Torn en Eddy Eckhart van de VVD en Ka rin Siooters van de PvdA, maar zij hadden snel door dat het hier ging om geoefende opzoomeraars en dat hun hulp op andere plaatsen in Nieuwerkerk veel harder nodig was. Om 12.00 kon iedereen de zakken met afval bij het Raadhuis inleveren en was het tijd voor de verloting van de hanging baskets. Van Loon zei erg blij te zijn met de inzet van de deelnemers. "Ik wil iedereen hartelijk bedanken voor het mee doen. We zijn vanmiddag op zes locaties gaan kijken en daar wa ren overal rond de vijftien mensen bezig." Uit een grote emmer wer den vervolgens de twee winnende straten getrokken. Dit waren de Fransezoom en het Korstmos. De vertegenwoordigers van beide straten waren erg blij met de prijs. Na IJsheiligen zullen de bloemen manden door een gespecialiseerd bedrijf worden opgehangen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Een stevige kater die te lijf moet worden gegaan met de zweep, de wortel en de stok. Zo noemde de Christen- Unie/SGP de alcoholnota van wethouder Tamara Venrooy. De elemen ten voorlichting en handhaving zijn volgens de fractie in de nota zwaar gebrekkig. Dit is een mening die door de meeste andere partijen in min dere mate wordt gedeeld. To be continued. Dsn Haag/Nieuwerkerk aan den IJssel - De omstreden bouw van een wo- ning aan de Eerste Tochtweg in Nieuwerkerk hoeft niet te worden stil gelegd. F/laar na oplevering mag de woning nog niet worden bewoond. °at heeft de Raad van State donderdag 19 maart in een voorlopig von nis bepaald. De eigenaar van de naastgelegen brandstoffenhandel Van 'Ier Eist vroeg de Raad om schorsing van de bouwvergunning, omdat de woning hem enorm beperkt in zijn bedrijfsvoering. 3lide Raad van State lopen nu twee ^genoemde bodemprocedures 'e door Van der Eist zijn aange bannen. Hij vindt dat de gemeente uitrookt door toe te staan dat er vlak naast zijn bedrijf een wo- "'"9 wordt gebouwd en dat hij als üevolg daarvan niet meer 's mor- 9ens vroeg met zijn vrachtagens ba9 uitrijden. De gemeente legde em dit verbod op in zijn nieuwe ^Heuvergunning. Die vergunning werd onlangs door de Raad ook ge schorst. Met het oordeel van donderdag geeft de Raad aan Van der Eist voorlopig de ruimte om 's morgens vroeg te rijden. De Raad gaat ook de bodemprocedures over de mi lieuvergunning en de bouwvergun ning versneld behandelen, om zo aan de onzekerheid bij de brand stoffenhandel en de toekomstige bewoners een vlot einde te maken. Door Niels Raas Jan Willem Schuurman (SGP) sprak over schokkende cijfers. Eén op de vijf ouders is een zelf een zware drinker. 'Op dit gebied nemen de jongeren dus wel een voorbeeld aan hun ouders.' Schuurman stel de voor om de alcoholproblema- tiek te lijf te gaan met de zweep, de wortel en de stok. De zweep staat daarbij voor voorlichting. De gemeente kan bijvoorbeeld het goede voorbeeld geven door tij dens gemeente evenementen geen alcohol te schenken. De wortel staat voor een financiële aanpak dat inhoudt dat er geen subsidies worden verstrekt aan evenemen ten waar alcohol wordt geschon ken. De stok staat voor wetgeving. Dit refereert naar de consequente handhaving indien er op een lo catie een alcoholverbod is. Tevens ziet de CU/SGP indien mogelijk hier graag een totaal verbod op al cohol in de openbare ruimte onder vallen. De functie van de regionale aandachtsfunctionaris die voor 956 euro voor twee jaar moet worden ingehuurd is volgens Schuurman weinig concreet. De alcoholkwes tie moet wat betreft de CU/SGP een brede maatschappelijke dis cussie worden, die er uiteindelijk toe lijdt alcoholgebruik dezelfde schadelijke reputatie krijgt als ro ken. Giel Dubbeld (VVD) gaf aan dat vooral de controles belangrijk zijn. Dit is het enige instrument om grootschalige excessen tegen te gaan. Karin Siooters (PvdA) noemde de nota echter 'concreet en compleet,' maar vroeg om toch om ouders meer te betrekken in de nota omdat het alcoholgebruik Nieuwerkerk aan den IJssel Herv.Gem. Oude Kerk 9.30 uur ds. H.C. Marchand en 18.45 uur ds. G. van Wijk (6e Lijdenszon dag). Herv.Gem. Nieuwe Kerk 9.30 uur ds. D.J. Cuperus en 17.00 uur ds. H.C. Marchand (6e Lijdenszon dag). Prot.Gem. Ontmoetingscentrum 9.30 uur mw.ds. W. Uijtdewilligen en 17.00 uur ds. G.J. Robbemond, Sing In m.m.v. Les Chantres. Prot.Gem. De Bron 9.30 uur ds. G.J. Robbemond. Kwadraad Algemeen Maatschappijk Werk. Inloop- en telefonisch spreek uur: Oranjepad 2, Nieuwerkerk aan den IJssel. Elke maandag tot en met donderdag tussen 09.00 en 10.00 uur. Telefoonnummer: 0900-1202150 (lokaal tarief) of 0182-594710. Zie ook info@stich- tingkwadraad.nl en www.stich- tingkwadraad.nl. Wie buiten kantoren dringend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan terecht bij de Bereik baarheid Buiten Kantooruren (BBK) op 0182-594935. ook in deze groep zeer hoog is. Ook vroeg Siooters meer aandacht voor het terugbrengen van alco holgebruik bij zwangerschappen. Wethouder Venrooy erkende dat alcoholcontroles helaas nog steeds effectief zijn. De regionale aan dachtsfunctionaris wordt voor 16 uur per week voor de hele regio ingehuurd doen. 'De functionaris moet concreet doen wat lokaal nodig is. Indien de functionaris in Nieuwerkerk is, mag de gemeente bepalen waarvoor deze ingezet wordt.' Venrooy gaf aan dat de maatregelen in de nota niet ef fectief zijn als zij alleen door de gemeente uitgevoerd worden en benadrukte dat ook scholen en verenigingen bij de nota betrok ken worden. Er zal bijvoorbeeld ook alcoholvoorlichting worden gegeven op wijkavonden. Giel Dubbeld gaf aan door het alcoholgebruik van ouders in te zien dat voorlichting ook best be langrijk is en niet alleen controles. Marnix de Romph (CU/SGP) gaf aan veel klachten vanuit bepaalde plekken in het dorp te hebben aan gehoord waarbij alcoholgebruik in het spel was. 'Misschien is het een goed idee om de alcoholcontroles op deze plekken te starten.' Emmy Kokkeler (GBN) voelde zich gesti muleerd door de opmerking van Karin Siooters over alcoholgebruik tijdens de zwangerschap. 'Ik mis de prioriteiten in de nota, waar staan bijvoorbeeld in de nota de zwange re vrouwen? Zij moeten altijd leren puffen, maar misschien moeten ze ook maar eens blazen.' Overigens staat de nota niet op zichzelf. De nota is een uitwerking van het eer der door de raad vastgestelde lo kaal gezondheidsbeleid. Nieuwerkerk aan den IJssel- De Adviesraad Gehandicaptenbe leid Nieuwerkerk aan den IJs sel houdt donderdagmiddag 2 april spreekuur in de Batavier van 14.30 tot 15.30 uur voor mensen met een beperking of een chronische ziekte. Tijdens deze middag kunnen de aan wezigen ervaringen uitwis selen en informatie inwinnen over de Wmo. Op deze mid dag is ook de ouderenadviseur aanwezig. Nieuwerkerk aan den IJssel - Cursisten van docente Anne- miek Pauli zullen in de maand april in de Openbare Biblio theek aan het Raadhuisplein diverse schilderijen en tekenin gen exposeren. De getoonde werken geven een overzicht van de verschillende technie ken en materialen waarmee in de lessen wordt gewerkt. Tegelijkertijd is het werk te bewonderen van de jonge cur sisten van keramiekdocente Annemieke Wigmore. Deze werkstukken, gebakken in de pottenbakkersoven, geven de mogelijkheden weer van het werken met klei. De exposi tie is te bezichtigen tijdens de openingstijden van de biblio theek. Nieuwerkerk aan den IJssel - Op weg naar Pasen vinden er in kerkgebouw De Bron aan de Ringvaartlaan 16 op woensdag 25 maart, vanavond, én op woensdag 1 en 8 april om 21.30 uur avondgebeden plaats die zich kenmerken door momen ten van inkeer en verstilling, zingen, bijbellezing en gebed. Deze vieringen worden voor bereid en uitgevoerd door een werkgroep met leden uit de Rooms-Katholieke St. Joseph- parochie en de Protestantse Gemeente te Nieuwerkerk. ledereen is welkom.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 25