VELDMAN BROTHERS 5TH ANNIVERSARY TOUR SPINNEN TEGEN KINDERKANKER "KINDEREN BEWUSTER MAKEN VAN DE NATUUR OM HEN HEEN" PASSIE EN PASEN pi moordrecht KERKDIENSTEN ZONDAG 29 MAART Boomfeestdag Moordrecht Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 25 maart 2009 pagina 31 Moordrecht - In de Dorpskerk aan het Kerkplein 12 wordt voor zater- dag 4 april om 19.45 uur een zang avond georganiseerd waar delen uit de Markuspassie van Hans Boelee ten gehore zullen worden gebracht. Medewerking zal wor den verleend door gemengd koor Asaf uit Moerkapelle, gemengd koor Eben-Haëzer uit Schevenin- gen en jongerenkoor Nethanja uit Moerkapelle. Muzikale medewer king wordt verleend door Lianne Schouten op dwarsfluit en Erik van der Knijff op orgel. De leiding is in handen van dirigent Rien van der Werff. De toegang is vrij. De collecte is bestemd voor Woord en Daad. ledereen is welkom. Moordrecht - In Eet- Bluescafé East End wordt voor zaterdag 28 maart om 21.00 uur een speciale bluesavond georganiseerd, waarThe Veldman Brothers een lustrumoptreden zullen verzorgen. Door Joke Heikens Moordrecht Volle Evangelie Gem. n.n.b. Ger. Kerk (Ontmoetingskerk) 10.00 uur drs. T.R. Schep en 17.00 uur ds. H. Schipper (Open Deur- dienst m.m.v. Gemengd Koor Ri ver Voices). Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. van Dalfsen en 17.00 uur ds. H. Schip per. Herv. Bethelgem. 10.00 uur ds. G.C. de Jong en 18.30 uur ds. H. Liefting. R.K. parochie St. Johannes Ont hoofding: 5e zondag 40-dagen tijd; Woord- en Communieviering Dick Vrijburg. De kerk is elke don derdagochtend open van 10.00 tot 13.00 uur met om 12.30 uur een gebedsdienst. Dick Vrijburg is in de kerk aanwezig. Kwadraad, Algemeen Maat schappelijk Werk Inloop- en telefonisch spreekuur: 'De Kraal', Pr. Beatrixstraat 15a, Moordrecht. Elke dinsdag en elke donderdag van 9.00 tot 10.00 uur; tel: 0900-1202150 (lokaal tarief) of 0182-594710. Of op www.stichtingkwadraad.nl en info@stichtingkwadraad.nl. Wie buiten kantooruren drin gend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan te recht bij de Bereikbaarheid Bui ten Kantooruren (BBK) op 0182- 594935. The Veldman Brothers komen naar East End. Tekenend voor The Veldman Bro thers, opgericht op 30 maart 2004, is, dat ze de afgelopen vijf jaren niet stil hebben gezeten en dat ze na meer dan 200 optredens zijn uitgegroeid tot een vertrouwd ge zicht in de Nederlandse Bluesscene. Op bijna alle grote festivals en ge renommeerde podia hebben The Veldman Brothers zich in de kij ker gespeeld met spraakmakende optredens die steeds opnieuw gekenmerkt worden door plezier, synergie, muzikaliteit en tomeloze energie. Om de legendarische da tum 30 maart 2004 niet onopge merkt voorbij te laten gaan vieren The Veldman Brothers hun vijfjarig bestaan in de maanden maart en april met de '5th Anniversary Tour' met daaraan gekoppeld het ver schijnen van een '5th Anniversary Live Album'. Voor meer informatie: www.theveldmanbrothers.nl en www.eastendmoordrecht.com. Waddinxveen/Moordrecht - Op zestig sportscholen door heel Nederland en zelfs daarbuiten, werden afgelopen weekend spin- ningmarathons gehouden. Ook in Waddinxveen en Boskoop. De opbrengst was bestemd voor Villa joep, een organisatie die zich in zet voor kinderen met neuroblas- toom kinderkanker. "We gaan met alle sportscholen samen voor 500.000,-!" zei Bert den Edel. Villa Joep werd opgericht is door de ouders van de vierjarige Joep die in 2003 overleed aan neuroblastoom- kanker. Neuroblastoomkanker is een zogenaamde 'weesziekte'. Het komt zo weinig voor dat er geen onderzoek naar gedaan wordt. Het sterftecijfer is enorm hoog. Tachtig procent van de patiënten overlijdt aan de ziekte. Villa Joep zet zich in voor meer geld voor on derzoek. Kosten nog moeite waren gespaard om deze marathons zo goed mo gelijk te laten verlopen. Den Edel: "Bedrijven bieden uit zichzelf bijna geen sponsoring meer aan, ook al is dat in natura. Daarom ben ik in de afgelopen weken druk bezig geweest met het aanschrijven van allerlei bedrijven en dat heeft re sultaat gehad. Zo hebben we van een groenteman kisten met man darijntjes gekregen, we hebben zakken vol bolletjes en flesjes wa ter, allemaal via de sponsoring. Zo kunnen we het ook voor de deel nemers leuk maken. Ook wam er een goede een goede muziek- en lichtinstallatie. Ik vind het belang rijk dat mensen hier met plezier komen sporten, ook de mensen die dat normaal niet doen. Ze be talen 150 euro voor een hele dag. Dat geld gaat volledig naar Villa Joep." "De mensen die dat bij elkaar fiet sen, moeten wel goed verzorgd worden", vervolgt Den Edel. "We hebben hier masseurs die dat kos teloos doen. Er wordt wel een vrij willige bijdrage gevraagd van wie die zich laat masseren, ook dat is voor het goede doel. Collega's die samen sporten merken de saam horigheid die ontstaat door zo'n prestatie. Dat maakt ook dat het minder moeite kost dan je van te voren had gedacht." Zo denkt Frans Peils van de Lions Club Waddinxveen-Tsuytende er ook over: "Meerdere leden van onze lub fietsen regelmatig. Naast mij is er nog iemand die vandaag 3 uur heef t gefietst. De sponso ring van deze fiets is door alle le den samen betaald. Zo doe je nog wat aan je conditie en tegelijk wat voor een goed doel. Ik vond het bergop fietsen erg zwaar, dat zijn we hier in Nederland niet gewend, maar tegelijk vond ik dat ook het leukste, de grootste uitdaging." In Fit en Fun in Moordrecht fietsten gemeenteambtenaren mee, maar ook medewerkers van de brand weer. Ook in Waddinxveen was de gemeente vertegenwoordigd op De laatste loodjes... een fiets. "Er kwamen vanmorgen drie meisjes naar me toe van 5, 7 en 9 jaar. Zij hadden hun spaarpotten meegebracht en leegden die hier", vertelt Den Edel. "Ik vind het be langrijk om kinderen hierbij te be trekken. Volgend jaar wil ik graag een paar kinderfietsjes hebben, zodat zij ook kunnen meedoen." Aan het einde van de middag was er een bedrag van 5000 euro opge haald. Den Edel verwachtte echter nog een flink bedrag aan beloofde donaties. Zie voor meer foto's: www.hartvanholland-online.nl zonne-energie werken; heel mi lieuvriendelijk dus, er hoeft geen kabel gelegd te worden en er zijn geen lantaarnpalen nodig. Aan het einde van de ochtend kre gen de gelegenheidsgravers een bouwpakket van een vogelhuisje mee. Kijk voor meer foto's op: www.hartvanholland-online.nl Milieuvriendelijk Joen het klusje geklaard was, ging het te voet naar het gemeente huis waar een goede slok en een eierkoek klaarstonden. Onderweg Aftelden Sirre en Gast over de Moordrecht-De leerlingen van groep 8 van de St. Jozefschool waren aan de beurt om tijdens boomfeestdag op woensdag 18 maart aan de slag te gaan. Wethouder Ron Gast ontving de kinderen en hun juf tijdens de jaarlijkse plantdag en leidde hen rond. "Het is goed om de kinderen wat bewuster te maken van de natuur om hen heen, zo kijken ze met andere ogen aldus Gast. En wethouder Gast let op of alles goed gaat. Door Joke Heikens Jonge bomen zijn geplant op de Kerklaan en de Sluislaan. Gemeen tewerkers hadden vooraf de bo oten al in de kuilen gezet, zodat de leerlingen alleen de aarde op de wortels hoefden te scheppen. "Zo'n boom plant je met een kraan, dat is geen doen om dat zelf te doen", tegt Adri Sirre van de gemeente Moordrecht. "We deden dit eerst otet de kinderen van de groepen 8 van alle scholen in Moordrecht, ban heb je zo'n zeventig kinderen en dat is teveel. Daarom hebben we ervoor gekozen om de scholen om de beurt uit te nodigen. Nu gaan er groepjes van vier kinde ten naar een boom en die zijn dan °ok veel meer betrokken dan wan- neer er twintig om een boom heen staan." verschillende bomen die de groep tegenkwam. Gast vertelde over de 'vloerverlichting' in het park bij het gemeentehuis. In de tegels zitten vierkante lampjes die op

Hart van Holland | 2009 | | pagina 31