GEZOCHT: ENTHOUSIASTE DEELNEMERS EN OUDE SPULLEN VEEL KLACHTEN OVER JONGERENOVERLAST OP WIJKAVOND ZUIDPLAS BOUWPLAN OUD-VERLAAT VALT NIET GOED BIJ BUREN OUDHEIDKAMER OPEN DAMES NESSELANDE NAAR B-LEAGUE GOEDE SCORE VAN MIDDENMOOT WONINGBOUW BEETHOVENLAAN MOET GOEDKOPER REGIO Raad van State - zitting VOLLEYBAL SJOELEN Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 25 maart 2009 Zevenhuizen - Voor de musicalpro ductie Turf is de organisatie hard op zoek naar enthousiaste deelne mers. ledereen die interesse heeft is van harte welkom tijdens een repetitie op dinsdagavond vanaf 20.00 uur in de pub in dorpshuis Swanla. Daarnaast is men op zoek naar spullen die dateren uit de tijd van het turfsteken. "Wie heeft er opzolder of in de schuur nog oude gereedschappen die wij mogen ge bruiken?", is een vraag van Claudia Wittekoek van het productieteam. Het gaat dan om gereedschappen en andere (landbouw)attributen. De musical Turf speelt zich af in de omgeving van Zevenhuizen ge durende de middeleeuwen, toen turfwinning daar heel belangrijk was. De musical is geschreven door Pouw Hofman en de liedjes door Wim van Oostrom in het kader van de fusie tussen de drie gemeenten. Nieuwerkerk aan den IJssel - Ondanks dat de politie er extra aandacht aan besteedt en veel controleert, heeft Nieuwerkerk nog steeds te ma ken met veel overlast door jongeren. Dit bleek maandag 23 maart op de wijk- en buurtbijeenkomst Zuidpias. Er waren veel bewoners die regel matig met dit fenomeen te maken hebben en niet tevreden zijn met de aanpak, hiervan. Veelgenoemde problemen zijn de bereikbaarheid van de politie en de snelheid waarmee men op de oproepen reageert. Door IViarlonneke Willemsen Uit de misdaadcijfers blijkt dat het aanta: meldingen van overlast de afgelopen zes maanden (van sep tember 2008 tot en met februari 2009) Is gestegen naar 164 geval len. Dit is veel meer dan de 117 gevallen uit dezelfde periode vorig jaar. Daar staat tegenover dat het aantal controles ook is toegeno men van 98 naar 171. Team-chef Raoul Verweij is toch tevreden over de cijfers. "Het feit dat we zo veel meldingen krijgen, geeft ons het gevoel dat de mensen nog wel het vertrouwen in ons hebben dat we her kunnen oplossen."Een van de aanwezigen dacht daar anders over. "Het feit dat er zoveel mel dingen zijn, geeft aan dat het pro bleem niet echt wordt opgelost." De overlast vindt, volgens de po litie, vooral plaats in de Dalen en daar wordt door de wijkagent, in samenwerking met de bewoners, aan een oplossing gewerkt. Maar ook in andere delen van de Zuid- plas is veel overlast. Een voorbeeld hiervan is het Margrietveld, waar de bewoners bijna elk weekend grote hoeveelheden afval aantref fen. "Afgelopen zaterdag werd veel aandacht besteed aan het opzoomeren, maar wij moeten elk Den Haag/Oud Verlaat - De Raad van State mag voor de zoveel ste keer oordelen in een conflict tussen agrariër T. van Leeuwen uit Oud-Verlaat en de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. Maan dag diende bij de Raad een hoger beroep van de veehouder die zich zwaar bedreigd voelt in zijn be staan. Aanleiding voor deze zaak is de vervanging van een oude woning °P het perceel naast Van Leeuwen aan de Vlietkade. De nieuwbouw zou volgens hem moeten worden verboden, omdat het een obsta kel is voor de bedrijfsvoering van zijn veehouderij. De woning staat binnen de zogenoemde stankcir kel van zijn bedrijf. De rechtbank in Den Haag con cludeerde vorig jaar dat dit wel iswaar het geval is, maar dat al meerdere woningen te dicht bij de veehouderij staan. Met de ver nieuwde woning zou daardoor weinig aan de situatie verande ren. De vernieuwing heeft geen gevolgen voor de veehouderij, aldus de rechtbank. Maar dat kan volgens de rechtbank anders wor den als Van Leeuwen wil gaan uit breiden. Dat kan hij dan namelijk vergeten. Juist daarom vindt de veehouder dat zijn bedrijf ten onrechte op slot wordt gezet en uitgerookt. Een verzoek om vergunning voor de bouw van een schuur is hem intussen al geweigerd door de gemeente. Ook staat vast dat de woningen op korte afstand van de veehouderij er nu volkomen legaal staan. Dat toentertijd geen rekening werd gehouden met de veehouderij, is wel een raadsel. Voor Van Leeuwen is het een vol dongen feit. Een woordvoerder van de ge meente zegt dat het een moei zame locatie is. De buurt is lang zamerhand ontwikkeld tot een woonbuurtje waar bedrijvigheid en wonen toch samen moeten gaan. Ook vindt de gemeente het een goede zaak dat oude krak kemikkige woninkjes worden ver vangen. De Raad doet over zes weken uit spraak. Nieuwerkerk aan den IJssel - De gemeente Nieuwerkerk heeft in over leg met projectontwikkelaar Blauwhoed/Eurowoningen besloten om het plan voor de woningen aan de Beethovenlaan te wijzigen. De reden hiervoor is de tegenvallende verkoop van het huidige plan; van de vier entwintig woningen zijn er nog maar drie verkocht. Door woningen in een andere prijsklasse aan te bieden hoopt men beter aan te kunnen sluiten op de huidige situatie op de markt. Door Marlonneke Willemsen Volgend wethouder Jan Slagt was het instemmen met een wijziging van het plan ook voor de gemeen te de beste optie. "We hadden in principe voet bij stuk kunnen houden, maar dit had voorname lijk nadelen. Dit zou lange pro cedures met zich mee brengen, waardoor we onder andere lang met een braakliggend stuk grond zouden zitten en dat zou ook niet goed zijn voor de uitstraling van Nieuwerkerk. We zijn in overleg met Blauwhoed tot een product gekomen dat architectonisch veel op het oorspronkelijke plan lijkt, maar dat op dit moment beter in de markt past. De goedkoopste woning in het nieuwe plan kost 219.000 euro." Hiermee zijn de wo ningen aanzienlijk goedkoper ge worden dan in het oorspronkelijke plan, waar een prijs van ongeveer 300.000 euro gevraagd werd. Als voorwaarde heeft Slagt bedon gen dat de woningen als eerste ter beschikking staan voor inwoners van Nieuwerkerk. "De drie duurste woningen, worden eerst aan de drie huidige kopers aangeboden. De rest is eerst voor Nieuwerker- kers bedoeld. Als daar na een be paalde periode geen voldoende geïnteresseerden uit Nieuwerkerk op af komen, kunnen ook bewo ners van andere gemeentes op de woningen inschrijven." Druk repeteren. Regisseur Jaap Bron is met een en thousiaste groep mensen hard aan het repeteren om op Koninginne dag een eerste optreden te kunnen geven. "We kunnen echter nog veel meer mensen gebruiken, le dereen is welkom! Zowel mannen als vrouwen van alle leeftijden en ervaring is niet nodig", zegt Wit tekoek. Voor meer informatie: 06- 15087338 (na 18.00) of kom geheel vrijblijvend langs op een repetitie. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Oudheidkamer van de Historische Vereniging Nieuwerkerk aan den IJssel (HVN) is zaterdag 28 maart open van 14.00 tot 17.00 uur. Op de stalzolder is een wisselexposi tie 'Sporen van Nieuwerkerks ver leden' met objectfoto's van Wim Schuurs en een selectie van klei nere objecten. De Oudheidkamer is te vinden aan de 's-Gravenweg 8 in de monumentale boerderij Nooit Gedacht. De toegang is vrij. Voor meer informatie: 0180- 312228 en www.hvnweb.nl. weekend alles opruimen. Eigenlijk zouden wij de hanging baskets, die verloot werden, verdienen." Ook vanuit het college wérd het signaal gegeven dat men veel aan dacht besteedt aan het oplossen van het probleem. Wethouder van onderwijs. Jan Verbeek, begon met te nuanceren dat het maar om een hele kleine groep gaat. "Mijn stelling is altijd, met bijna alle jon gelui en dan bedoel ik 95 procent, gaat het door de bank genomen heel goed. Er zijn altijd jongelui die problemen hebben en daarom ex tra aandacht vragen. De gemeente probeert jongeren iets extra's te bieden in de vorm van BRAiNS en daar doen ook de middelbare scho len aan mee. Dit project loopt erg goed en er wordt veel gebruik van gemaakt. Daarnaast zijn we vorig jaar begonnen met schoolmaat- schappelijk werk, zodat we hopen de problemen voortijdig te kunnen signaleren." Reclame-asbak met Napoleon van vroegere Nieuwerkerkse distilleerderij (foto Wim Schuurs). Zevenhuizen - De dames van GTI- Nesselande hebben de gang naar de B-league niet kunnen uitstel len. In een rechtsreeks duel met de nummer zeven Longa'59 waren de Zevenhuizense dames dichtbij een 3-0 overwinning. Na de eer ste twee set met 25-18 en 25-19 gewonnen te hebben, moesten zij echter toezien dat Longa zich terug in de wedstrijd vocht en set drie (22-25) en vier (18-25) wist te winnen. In de vijfde set herpakten de Nesselandedames zich en won nen met 15-8 deze set. De afstand tussen Longa en GTI-Nesselande werd daardoor zeven punten en met twee wedstrijden te gaan is dat niet meer in te halen. Af scheidswedstrijd Voor zaterdag 28 maart staat de wedstrijd tegen Martinus op het programma, de huidige landskam pioen en het team dat ook dit jaar de meeste aanspraak op deze titel maakt. De wedstrijd in dorpshuis Swanla begint om 19.30 uur en de toegang is vrij. In deze laatste thuiswedstrijd wordt afscheid genomen van twee speelsters die hebben aangegeven om te stoppen. Karen Knip en Eva Heerschap. Waddinxveen - Met nog vier ronden te gaan, is de spanning bij de Wad- dinxveense Sjoelers te snijden. De spelers kunnen, wanneer zij tienmaal geweest zijn, alleen nog maar stijgen in het klassement, omdat, wan neer de score van de avond hoger is, de laagste score van eerdere avon den vervalt. Opmerkelijk was afgelopen week dat de spelers uit de mid denmoot, de C-klasers, een gemiddeld hogere score behaalden. Kees Kuipers scoorde met 1.406 punten vrij hoog en bouwde zijn voorsprong in het klassement ver der uit. Frans Bouwmeester werd met 1.352 punten tweede, gevolgd door Jan Kersbergen met 1.347 punten. Tine Lutgendorff degra deerde van de laatste plaats in de hoofdklas naar de eerste plaats in de B-klas doordat zij niet meer dan 1.147 wist te behalen. Kees Kuipers gaat aan de leiding in Klasse A, Tine Lutgendorff voert Klasse B aan en Corrie Treffers doet dit in Klasse C. Marie van Herk heeft de leiding in Klasse D en Klas se E wordt aangevoerd door Coby Hornes. De prijzen zijn gegaan naar Teunie Roos, Cor van Herk, Tine Lut gendorff en Gerrie Koppenaal.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 33