Graag stellen wij voor: Ger de Jonge ENTHOUSIASTE BEZORGERS Tel: 0180 63 22 89 www.hhsk.nl r sj Interesse? zoeken met spoed Voor de verspreiding van het Hart van Holland in Nesselande ~*mv.- '■''■■'yy'iSi»? Seizoensopening poldermuseum 'gemaal de Hooge Boezem'en KNMI-klimaattentoonstelling Vergunningen pagina 34 Hart van Holland Dé krant voor de Zuidpias 25 maart 2009 A, week 13, nr. 32 In november 2008 zijn verkiezingen gehouden voor een nieuw waterschapsbestuur. Naar aanleiding daarvan is een nieuw algemeen bestuur geïnstalleerd op 8 januari j.l. Vanuit dit bestuur is het dagelijks bestuur gekozen. Het nieuwe dagelijks bestuur (2009 - 2012) bestaat uit de dijkgraaf en vier hoogheemraden. In een vierluik zijn de hoogheemraden aan u voorgesteld. De laatste in deze serie is de heer De Jonge. Kunt u zich even kort voorstellen? Mijn naam is Ger de Jonge en ik zit voor het eerst in het dagelijks bestuur. Hiervoor zat ik vier jaar in de verenigde vergadering, het algemeen bestuur. Voordat ik hoogheemraad werd, was ik actief in het bedrijfsleven op verschil lende terreinen waaronder de chemie en telecommunicatie. Waarom het waterschap? Als jongetje speelde ik uren langs de waterkant en die fascinatie is nooit overgegaan. Vrij jong zat ik al in de lokale politiek, omdat ik een liberaal ben in hart en nieren. Dat betekent niet alleen jezelf ontplooien, maar ook zorgen voor hen die dat niet kunnen. Ik ben bij het waterschap terechtgekomen, omdat water en de taken van het waterschap mij enorm interesseren. Het waterschap vervult een belangrijke rol bij de inrichting en het gebruik van de schaarse ruimte in Nederland. De sturende rol van waterschappen als waterautoriteit dient naar mijn mening versterkt te worden. Hier ligt overigens nog een taak weggelegd voor ons waterschap: mensen bewust maken van het belang van waterschappen. Het waterschap zorgt voor droge voeten en schoon water en beschikt over veel gebiedskennis en expertise. Er werken fantastische mensen die zich elke dag met passie inzetten. Ze zorgen ervoor dat er, in ons gebied, geleefd kan worden onder de zeespiegel. NAP-schildjes zijn een fantastisch middel om dat aan mensen te laten zien. Deze worden nu op basisscholen gemonteerd om hetzeeniveau aan te geven. Waar gaat u zich de komende vier jaar o.a. mee bezighouden? Mijn portefeuille bevat o.a. veiligheid, waterkeringen, wegen en auto- matisering. De dijken moeten op orde zijn; dit blijft een permanente taak en vormt de oorsprong van de waterschappen. Het blijft bovendien een boeiend proces om te zoeken naar innovatieve oplossingen, zoals bijvoor- lfe| beeld diepwanden in bebouwde stukken van een dijk of het uit de lucht inmeten van dijken en kades. De bodem blijft dalen, de rivierafvoer neemt toe en het klimaat verandert waardoor dijken steeds hoger moeten worden liff A gemaakt. Hiervoor moeten voortdurend nieuwe oplossingen en techno- logieën worden bedacht en ontwikkeld. Verder vormt automatisering een 7*® belangrijk aandachtsgebied voor onze eigen bedrijfsprocessen, maar ook voor de informatievoorziening naar andere overheden, bedrijfsleven en L burgers, vanuit onze steeds belangrijker wordende rol als 'waterautoriteit'. Ger de Jonge, Hoogheemraad Op vrijdag 3 april om 17.00 uur is de officiële seizoens opening van het poldermuseum/bezoekerscentrum in het gemaal De Hooge Boezem in Haastrecht. De heer Hans Oosters, dijkgraaf HHSK, opent dan de tentoonstelling van het KNMI'Klimaat en Klimaatveran dering'. Voorafgaand wordt in het verenigingsgebouw 'De Grote Haven'- Grote Haven 40 te Haastrecht - de intro ductiefilm van het rapport'Tweede Deltacommissie'van oud-minister Cees Veerman vertoond en geeft de dijkgraaf zijn toekomstvisie. Het hoogheemraadschap zorgt voor het goed en veilig functioneren van waterkeringen, wegen en watergangen. Ook het gezond houden van het oppervlaktewater hoort daarbij. Om aan deze taken te voldoen verleent het hoogheemraadschap vergunningen en ontheffingen op grond van de Wet verontreiniging oppervlaktewateren (Wvo), de Keur en het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens (RW). Gouda - (K.09.100) Provincie Zuid-Holland, uitbreiden van het telecommunicatienetwerk, Stoofkade, Nieuwe Broekweg en de Kanaaldijk. Nieuwerkerk aan den IJssel - (K.09.095) Gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel, vervangen van een duiker, IJsermanpad; - (K.09.071) Gemeentelijke Brandweer Nieuwerkerk aan den IJssel, tijdelijk aanbrengen van een autowrak in de ringvaart ter plaatse van de Vecht. Zevenhuizen-Moerkapelle Wvo maatwerkvoorschift - (L.09.016) Cedrah, lozen van grondwater afkomstig van de locatie Kerkplein 1 te Moerkapelle. De lozing valt onder de reikwijdte van het Besluit Algemene regels Inrichtingen Milieubeheer. D&H besluiten op grond van artikel 2.2. lid 3 maatwerkvoorschriften vast te stellen. De vergunningen en het maatwerkvoorschrift liggen ter inzage bij het hoogheemraadschap. Voor nadere informatie over de vergunningen/maatwerkvoorschrift kunt u contact opnemen, tel. nr. 010 45 37 335. Tegen de keurvergunningen of het maatwerkvoorschrift/kunt u schriftelijk t/m 6 mei 2009 bezwaar maken bij het hoogheemraadschap. Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard Voor meer informatie over één van de bovenstaande artikelen kunt u contact opnemen met onze klanteninformatie telefoonnummer 010 45 37 356 of kijken op onze website www.hhsk.nl. Maasboulevard 123,3063 GK Rotterdam

Hart van Holland | 2009 | | pagina 34