1EERUNGEN PASSE-PARTOUT TOPSCOORDERS CITOTOETS IESSELANDE WORDT BTEEDS GROENER KATTEN IN HOOFDROL NIEUWE NESSELANDERS ONTDEKKEN VERBORGEN SCHOONHEID FATALE IN ORION VROUWEN AVOND ZIJ&HIJ KERKDIENST ZONDAG 29 MAART Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 25 maart 2009 pagina 37 sselande - Basisschool Passe-Partout in Nesselande scoort ruim boven it landelijke gemiddelde met de citoscore. De leerlingen van groep hebben onlangs meegedaan aan de citotoets. De resultaten zijn erg jsitief. "We hebben een gemiddelde score van 539 en het landelijke tmiddelde zit op 535. We zijn trost op de resultaten. Onze harde wer en is beloont", zegt groep 8 lerares Cosmea Kambel. oor Johanna van Waardenberq teek (10) en Floris (11) hebben s enige twee een citoscore van [50 behaald. Beide hebben ze hoogste score van de klas. "Ik [■ad in totaal maar vier fouten. Ik tb er niet voor geleerd. Ik wist de [[itwoorden gewoon", zegt Floris. «t onderwijssysteem dat de ba- Bchool hanteert heeft volgens Kambel goede invloed gehad pde citoscore. "Wij geven bij ons j school leerlingen de kans hun igen gaven en talenten te ont dekken. Bij ons zijn leerlingen echt big met het ontwikkelen van jchzelf", zegt de groep 8 lerares. Éasisschool Passe-Partout past de Early Bird lesstof toe. Vanaf de kleuterklas krijgen de leerlingen in zowel het Nederlands als En gels les. "We spreken dan tijdens verschillende lessen Engels. Zo kan een leraar bijvoorbeeld besluiten om tijdens de rekenles ook Engels te spreken", zegt Kambel. De leerlingen van groep acht ruilen binnenkort hun oude vertrouwde basisschool in voor de middelbare school. "Dit is onze eerste com plete groep 8 die we afleveren. Vorig jaar bestond de klas uit zes tien leerlingen. Dit jaar nemen we afscheid van 28 leerlingen", zegt Kambel. De richting van de ver volgopleidingen van de leerlingen zijn erg gevarieerd. "We hebben twee kinderen die gaan naar de iesselande - Een groot gedeelte van de nog wat kale nieuwbouwwijk (esselande is sinds afgelopen woensdag een stuk groener geworden, uim honderd kinderen van de Brede School gingen op Nationale Boom- iestdag naar buiten om nieuwe bomen te planten. En ineens is Nesselande een stuk minder kaal. Soor Lynn Stroo iet als vorig jaar, gingen de scholie- lïn samen met Peter Pieterse, por- lïfeuillehouder van Beheer Buiten- J'jimte van de deelgemeente Prins llexander en cliënten van Helias, Tsn organisatie voor volwassenen liet een verstandelijk beperking, laar buiten om zo'n 65 jonge boom- Ites de grond in te scheppen, lekleed in t-shirtjes met de tekst 1 care for trees, do you?' liepen pinderen van groep 7 van school laar de kruising van de Laan van Tagisch Realisme en de Laan van irant-Garde. Daar stond een team Jemeentewerkers klaar om de kin- lïren de scheppen uit te delen en Pnwijzingen te geven. [otterdam/Zevenkamp - In de Grif- Toen, Orion, aan de Boy Edgar- J-aat 208 is van zaterdag 4 april tot Pmet vrijdag 15 mei een exposi- Pte bezichtigen van werk van de 1 jrkse kunstenares nci Tarakgo lu. ltee expositie, met als thema 'Kat- l-n' is op werkdagen te bezoeken Twen 9.30 en 16.30 uur. J'ci Tarakgo lu begon met schil leen in 1980 in het atelier van l!s befaamde Turkse schilder Cavit l'trnaca. Ze ontwikkelde haar ta- lw verder onder begeleiding van Torna Ocakli, Yavuz Seqkin en Ser- l'or Leblebici. Jarenlang schilderde I®aquarellen, maar terwijl ze ook Inwerkt heeft met olieverf, gaat Baar voorkeur momenteel uit naar lastechnieken. Gedurende vijf Bar heeft ze gewerkt aan de hand Po het thema 'katten', waarbij zo- j'slde gemoedelijke luiheid, als het l'Oikse karakter van de kat geaccen- Peerd worden. Na groep acht gaat iedereen zijn eigen weg. Thorbecke sportopleiding, twee gaan er naar de tweetalige Wol- fert van Borseleschool en een aan tal dat de creatieve kant op gaat. ledereen gaat nu zijn eigen weg", zegt Kambel. Kerk in Nesselande(BredeSchool) 10.00 uur ds. C. Haasnoot. HUISARTSENPRAKTIJK gezond heidscentrum Nesselande in Mul tifunctioneel Centrum De Kristal, Cypruslaan 402. Tel. 010-2229750, www.gcnesselande.nl. SPOEDGEVALLEN en/of levens bedreigende situaties: op werk dagen 8-17 uur: 010-8903321. Spoedgevallen tijdens avond, nacht, weekeinde of feestdagen: Huisartsenpost IJsselland Zieken huis, tel. 010-2799262. Wijkorganisatie Nesselande: WONIO 010-2222811 of info@ nesseweb.nl Dor Johanna van Waardenberg Nsselande - Het opbouwwerkt in de nieuwbouwwijk Nesselande heeft voor haar toekomstige be woners een wandelroute laten maken. Nieuwe bewoners kunnen zo op een leuke manier kennis ma ken met hun wijk. "Vandaag lanceren wij de wandel route door Nesselande. U bent één van de eerste die de route gaat afleggen Veel plezier ermee", zegt opbouwwerker Ardy Moeyes tegen de aanwezigen in het Kris tal in Nesselande. In het koffiehuis hebben de deelnemers zich op zondag 22 maart verzameld om gezamenlijk de wandelroute af te leggen. "Het is oorspronkelijk een route om te lopen, maar uiter aard kan je zelf bepalen hoe je die aflegt. Vandaag hebben voor de kinderen steps gehuurd, zodat het ook voor hen iets leuker wordt", vertelt Moeyes. De bedoeling van het project is dat nieuwe bewoners de schoonheid van hun eigen buurt kunnen ont dekken. Bij de balie van de deelge meente, de Albert Heijn en Kristal kunnen de nieuwe bewoners een wandelkaart op halen. "In de toe komst willen we met de nieuwe bewoners op bezoek bij andere be- wonersdiewatte vertellen hebben over de buurt. Een aantal mensen woont al een tijdje in Nesselande Nadat het startsein door de me gafoon was gegeven, begonnen jonge tuinders fanatiek de aarde de grond in te scheppen. Scholiere Jill: "Ik vind dat de buurt veel mooi er wordt met bomen. In de zomer is het veel groener en dat vind ik leuker als ik aan het buitenspelen ben." Ook klasgenootje Nina is blij met de bomen. "Het is hier nog zo kaal. Met de bomen hebben we meer natuur in de wijk." Stichting Nationale Boomfeestdag is blij met de aandacht voor de bo men. Ze willen met de dag de func tie van bomen en het beschermen van de natuur onder de aandacht brengen op alle basisscholen in Ne derland. De wandelroute mag ook gestept. nci Tarakgo lu is lid van de Anka ra Artist Association, van de Izmir Water Color Association en van de International Plastic Artists Associ ation (verbonden aan UNESCO). Ze heeft reeds twee keer de prestigi euze Vedide Baha Pars Award ge wonnen, de eerste keer in 2004 met de Spirited Woman Prize en laatst, in 2007, als Izmir Artist of the Year. Katten kijken in Orion Rotterdam - In Cultureel Centrum Orion aan de Wollefoppenweg 91 brengt duo Fatale op zondag 29 maart om 15.00 uur het uitdagen de programma 'Fatale'; een pro gramma van korte stomme films en nieuwe muziek, gespeeld door het duo, bestaande uit Rita Knuistingh Neven op piano, viool, blokfluit, stem én zangeres Andrea Emonds. De films zijn geselecteerd op basis van de eigenwijze vrouwen in de hoofdrollen en zijn afkomstig uit het archief van het Filmmuseum. Humor en theater zijn belangrijke items in dit programma. De films zitten er vol mee en de componistes zijn hier op hun eigen manier mee aan de slag gegaan. De muziek is geen kuise achtergrondmuziek, maar een eigengereide, prikkelen de muzikale en theatrale belevenis. Klassiek gecomponeerde piano en zang worden verweven met klank composities die geïnspireerd zijn door explicateurs en gerauschma- chers. Fatale is betoverend en ont regelend; Eva's, heksen en suffra gettes, Agnes Scott en Nina Hagen samen op één podium. De toegang bedraagt 5,- euro. Voor meer informatie: www.ccorion.nl of 010-4204480, alleen op dinsdag en donderdag. Duo Fatale brengt zelfstandige, sterke, grappige en ondeugende vrouwen naar Orion. en kan leuke verhalen vertellen. We slaan hierdoor twee vliegen in één klap. De nieuwe bewoners leren hun wijk beter kennen en de eerste contacten tussen de buren zijn gelegd", zegt Moeyes. De eerste wandelplattegrond is afgelopen zondag officieel over handigd door de oudste bewoner aan de nieuwste bewoners van de nieuwbouwwijk. "De echte schoonheid van dit gebied is al enige tijd verdwenen. De koeien en schapen grazen niet meer op de plekken waar ze vroeger stonden. Toch wil ik de plattegrond over handigen zodat u een andere vorm van schoonheid kunt ontdekken in de wijk", aldus de oudste bewoon ster tijdens de overhandiging. "Voor de lancering van deze route hebben fotocursisten vooraf foto's gemaakt. Een groep kinderen, een groep volwassenen en een groep senioren hebben hun eigen vorm van schoonheid gefotografeerd. Drie maanden lang hebben de fo to's in het Kristal en Orion gehan gen. De wandelroute is gebaseerd om deze foto's. "De nieuwe bewo ners leggen dus een route af die gebaseerd is op de mooiste plek ken van de huidige bewoners", zegt Moeyes. De 11-jarige Oussama Achoud is één van de jongste foto grafen. "Via een loting op school mocht ik mee doen aan dit pro ject. Ik ben wel trots op mijn foto. Een van mijn foto's komt zelfs bij Woonbron te hangen en dat vind ik wel een eer", zegt Oussama. Nesselande - Een interkerkelij ke groep vrouwen, genaamd zij&HIJ, organiseert voor don derdag 26 maart van 20.00 tot 22.00 uur een vrouwenavond in De Knoop aan de Robert van 't Hoffstraat 10. Erna Luttik, loopbaanadviseur en psycholoog zal deze avond spreken over het thema 'Jezelf zijn' en Marijke Kors van dra- magroep 'Synergie' zal hier allerlei voorbeelden van laten zien. Deur open om 19.30 uur. De toegang is vrij. Voor meer informatie: www.zijenhij.info of 010-2095801.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 37