|tfELKENAAM.NI krijgt vervolg in zuidplasactief KLIKKEN KNAAP! ZE ZIEN ZE VLIEGEN KNAGERS KEUREN OP HET WELLANT KINDEREN BRENGEN EENDAGSMUSICAL DANIËL OP DE PLANKEN PROGRAMMARAAD BOOS OVER VERDWIJNEN TV5 MONDE LITIE BERICHTEN ■Ata deHaij der\A4nde advocaten Thuis in de regio. ^4 'o* ""aart H Ëjjj- i00üür ZUIDPLAS dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl verbouwen om te wonen zoals dat wilt Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 25 maart 2009 pagina 3 Leuwerkerk aan den IJssel - Na het succes van de site welkenaam.nl, waar de inwoners van de fusiegemeenten konden stemmen op de nieu we gemeentenaam, bleef het kriebelen bij de initiatiefnemers Marcel Le Ruiter en Jaap Reijm. Dit heeft uiteindelijk geleid tot ZuidplasActief; een online sociaal netwerk dat zich richt op de inwoners van de nieuwe qemeente Zuidpias. Er wordt op dit moment hard aan de site gewerkt, maar geïnteresseerden kunnen alvast een voorproefje vinden op www. zuidplasactief.nl/blog, een weblog waar de ontwikkelingen rond Zuid plasActief kunnen worden gevolgd. Door Marlonneke Willemsen Het idee om iets te doen met lo kaal internet leeft al lang bij De Ruiter en Reijm. Dit was ook de oorspronkelijke gedachte achter welkenaam.nl. De Ruiter was op het internet op zoek naar mensen met dezelfde interesses, die in of rond Nieuwerkerk woonden en dat bleek nog niet zo eenvoudig. Uiteindelijk is hij in contact geko men met Reijm en samen hebben ze het plan opgevat om een pro ject voor lokaal internet op te zet ten. Dit heeft geresulteerd in de site weikenaam.nl, waar mensen konden stemmen en discussiëren over de nieuwe gemeentenaam. Het werd een groot succes en er deden meer mensen aan mee, dan van te voren verwacht werd. Dit gaf het signaal dat lokaal internet veel mogelijkheden kon bieden en al snel was het idee voor Zuidplas Actief geboren. Met ZuidplasActief willen De Rui ter en Reijm een sociaal netwerk opzetten dat zich richt op de in woners van de gemeente Zuidpias. Via de website kunnen mensen contact leggen met andere inwo ners van de gemeente, met wie ze raakvlakken hebben. Dit kan een gemeenschappelijke hobby zijn maar ook de wijk waarin men woont. Door de korte afstand zou den deze online contacten kunnen leiden tot ontmoetingen of geza menlijke activiteiten. Daarnaast kunnen de gebruikers via de site ook gegevens uitwisselen en er varingen delen. Op de site zal veel lokale informatie te vinden zijn, zoals een evenementenkalender en verschillende soorten nieuws. Er zal ook ruimte komen voor een publiek debat. Het is de bedoeling dat de gebruikers zelf invloed heb ben op de inhoud van de site, een site dus voor en door de bewoners van de gemeente Zuidpias. Het creëren van ZuidplasActief kost veel tijd en om toch snel on line te kunnen zijn, hebben de ini tiatiefnemers de hulp ingeroepen van een aantal vrijwilligers uit zo wel Nieuwerkerk als Moordrecht en Zevenhuizen-Moerkapelle. Sa men wordt hard gebrainstormd en gewerkt om een zo goed moge lijke site neer te zetten. Daarnaast wordt het initiatief gesteund door de gemeente Nieuwerkerk in de vorm van een Civil Society Subsidie en is er partnerschapovereenkomst gesloten met de lokale omroepen LON en RaMo. Wanneer ZuidplasActief precies wordt gelanceerd wordt nog niet bekend gemaakt, om geen valse verwachtingen te scheppen. De teamleden hebben een streefda tum afgesproken, maar er kan al tijd iets misgaan, dus houdt men deze nog even geheim. Wel is vanaf deze week een weblog be schikbaar, waar de ontwikkelin gen rondom het initiatief gevolgd kunnen worden. Op deze site is informatie te vinden over het ini tiatief, de teamleden en de laatste ontwikkelingen. Daarnaast zijn De Ruiter en Reijm nog steeds op zoek naar mensen die het team willen komen versterken. Op het weblog zijn twee vacatures te vinden, waar geïnteresseerden zich kunnen aan melden. Foto: Jan van Woerden, www.imageplanet.nl Vliegvissen in de Zevenhuizerplas met op de achtergrond de wijk Nes- selande. Op zondag 5 ajril vindt in de Zevenhuizerplas, locatie Oud Ver laat, de derde selectiewedstrijd NK Vliegvissen plaats. Boskoop - Leerlingen van de derde en vierde klas Dierverzorging van het Wellantcollege hielden woens dag 18 maart de jaarlijkse knaag dierenwedstrijd in de aula van de school. Leerlingen van alle basis scholen in Boskoop en Waddinx- veen waren uitgenodigd om hun konijn, hamster of cavia te laten keuren. De leerlingen van de vierde klas dierverzorging werken in hun vrije tijd aan een bijzonder prestatie, zo als de knaagdierenwedstrijd, "leder jaar kiezen zo'n twintig van onze leerlingen voor het vak dierenver- zorging, dat bijzonder populair is onder de jongeren", vertelt Coby Neven, docent dierenverzorging van het Wellantcollege. Ruim hon derd dierenliefhebbers kwamen op keuring af. De deelnemende knaagdieren werden gewogen, hun nagels werden geknipt en ze gingen op de foto. Er werd geke ken of ze goed gezond waren en er was een dierenquiz. Ruim honderd Nieuwerkerk aan den IJssel - Bijna 100 kinderen stonden afgelopen zaterdag op het podium van het Ontmoetingscentrum voor de opvoering van de musical Daniël. Vanaf 13.00 uur waren de kinde ren druk in de weer geweest met het instuderen van de musical, een initiatief van de Protestantse Ge meente Nieuwerkerk aan den IJs sel. De kinderen werden hierin op professionele wijze begeleid door leden van DeVliegendeSpeeldoos; een gezelschap van artiesten met een christelijk achtergrond. De musical, gebaseerd op het verhaal van Daniël uit de bijbel, werd uit gevoerd in een hedendaags jasje. MAG! Regio - De programmaraad ABCNZ, die adviseert over het radio en tele visieaanbod in onder meer Nieuwerkerk aan den Ussle en Zevenhuizen- Moerkapelle is boos op kabelexploitant Ziggo. Ziggo heeft drie zenders, waaronder de Franstalige zender TV5 Monde uit het analoge pakket ge schrapt. Net advies van de programmaraad bestaat uit een vrijblijvend en een bindend advies, om zo een geva rieerd televisieaanbod te waar- horgen. "Dat Ziggo zelf de keuze heeft gemaakt welke zenders zul- len gaan verdwijnen uit het vrijblij vende adviesgedeelte is logisch," "leent de programmaraad. De wet schrijft voor dat het standaardpak ket minimaal dertig zenders moet bevatten. "Het bindend deel van het advies is een andere zaak. De raad heeft tot taak een pluriform pakket te adviseren. Ziggo maakt dit onmogelijk omdat zij de enige Franse zender TV5 Monde in het bindend adviesgedeelte wil laten verdwijnen." Ook een cavia heeft wel eens te lange nagels. belangstellende dierenliefhebbers middenslag konijn met Rijnlander bezochten de keuring met hun ko- tekening, cavia Missy van Linda en nijn, hamster of cavia. Als meest de Russische dwerghamster Bibi fotogeniek werden bevonden het van Irene. Verkeersongeval Nieuwerkerk aan den IJssel -Op de Grasdrogerij vond donderdag 19 maart even na 17.30 uur een aanrijding plaats. Een 24-jarige automobilist uit Capelle aan den Ijssel reed over de Grasdrogerij in de richting van de Borstelweg en zag dat de weg overging in een fietspad. De bestuurder keerde en zag dat een 18-jarige scooterrijder uit Moerkapelle tegen zijn auto botste. De scooterrijder werd met vermoedelijk gebroken vingers overgebracht naar het Groene Hart Ziekenhuis. Ziggo wijst in een brief aan zijn klanten erop dat de verdwenen zender wel digitaal te zien is. "Abonnees met een analoog pak ket kunnen kosteloos overstappen op digitaal", zegt directeur com municatie bij Ziggo, John Burger. Het enige dat ze daarvoor moeten aanschaffen is een digitale ontvan ger, en die zijn er al vanaf 40 euro." De reactie van de programmaraad verbaast Burger. Volgens hem wil TV5 Monde zelf graag digitaal worde doorgegeven. "Analoog is niet meer van deze tijd, op termijn gaat dat er helemaal uit." Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 BOUWBEDRIJF (oio) 222 io io www.knaapbouwbedrijf.nl BOUW

Hart van Holland | 2009 | | pagina 3