*252mëi& WADDINXVENER PRESIDENTSKANDIDAAT AFGHANISTAN WADDINXVEEN WIL MANTELZORGERS LEREN KENNEN UNIEKE RACE EN BIJZONDERE AUTO'S BIJ PETTEPRET WINNARES TOEGANGS KAARTEN BLIJDORP MANTELZORG AVOND NPV va/ADDINXVEEN BURGEMEESTERSECHTPAAR BIJ RADIO PLUS VERVOER LEERLINGEN SPECIAAL ONDERWIJS MOET KLEINSCHALIGER Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 1 april 2009 Presidentskandidaat Habib Mangal staat de pers te woord. Waddinxveen - De Waddinxvener Habib Mangal, heeft zich kandi daat gesteld voor de presidents verkiezingen in zijn vaderland Afghanistan, die in augustus dit jaar zullen plaatsvinden. Mangal verwacht - mits de verkiezingen eerlijk verlopen - een goede kans te maken. Tien jaar geleden ontvluchtte Mangal Afghanistan, en ondanks dat hij een goede tijd heeft gehad in Waddinxveen verheugt hij zich erop terug te keren. "Maar niet met lege handen." Mangal en zijn Beweging voor Veelomvattende Democratie en Ontwikkeling van Afghanistan wil len de democratie terugbrengen in Afghanistan, en armoede en de enorme inkomensverschillen aan pakken. Iets wat de huidige presi dent Karzai volgens Mangal niet heeft gebracht. "Het is waar dat bij zijn aantreden de verwachtingen ten aanzien van Karzai te hoog ge spannen waren. Ik reken het hem echter aan dat hij de corruptie in Afghanistan geen halt heeft we ten toe te roepen. Twintig miljoen Afghanen leven in armoede. Grote gezinnen zijn gedwongen een kind te verkopen, zodat de rest kan overleven." Bij die woorden barst een vrouw aan Mangai's lin kerzijde in snikken uit en verbergt haar gezicht in haar sjaal. "Tegelij- Door Niels Raas Willem de Boer (CDA) sneed direct het gevaar voor bureaucratische rompslomp aan. Volgens de Boer zijn er maar kleine middelen nodig om dit tegen te gaan en de effi ciëntie te verhogen. Dave Heems kerk (WeWa) vulde daar op aan dat uit angst voor bureaucratie mensen kunnen besluiten om zich niet te laten registreren als man telzorgen Yvonne van Went (D66) ziet vooral een rol weggelegd voor Waddinxveen - Stichting Natio nale Feestdagen Waddinxveen heeft een uniek raceconcept in huis gehaald tijdens Pettepret. In navolging van het NK straatje ke ren - gewonnen door Fajah Lou- wens - organiseert Team Toyota van Leeuwen op Pettepret het WK (Waddinxveens Kampioenschap) straatje keren 2009. Een tiental teams zal het tegen elkaar opnemen op een parcours waarbij om een aantal hindernis sen geslalomd moet worden. Hal verwege het parcours zal het team uit de auto springen en een aantal koffers en tassen in de auto laden. Dan moet er gekeerd worden en racen ze om de hindernissen heen terug. De snelste wint, zo simpel is racen! Naast de bedrijventeams is er een team met prominente Waddinx- veners; het gerucht gaat dat Bert van Noort, Gert Jan van der Loo en Rob den Boer één equipe zullen vormen. Er is overigens nog een wildcard beschikbaar. Voor meer informatie: www.mytoyotapromo. nl Aansluitend zal er een show van Special Cars gehouden worden. Na een rondrit door de regio zal een vijftigtal bijzondere auto's opge- kertijd worden van ontwikkelings geld paleizen gebouwd," vervolgt Mangal. Wat Mangal volgens eigen zeggen onderscheidt van de andere kan didaten is dat hij een partij achter de huisarts die moet fungeren als schakel tussen de mantelzorgers en de gemeente bij het inschat ten van situaties. Van Went bekri tiseerde de lage opkomst bij een recente netwerkbijeenkomst voor mantelzorgers en uitte daarbij ook twijfel over de betrouwbaar heid van de betrokken partners. Tenslotte waarschuwde van Went dat Waddinxveen niet opnieuw het wiel moet uitvinden. Deze sug gestie werd ook gedaan door Ab- delkader Alhaft (Fractie Alhaft). EA/WTOYOTAvan Leeuwen steld worden aan de Puttelaan. Voor meer informatie: www.pet- tepret.nl Kaartverkoop Tijdens het Pettepret Oranjefes tijn, een spetterend Oranjefestijn op en om de Petteplas, zal de ac tiviteit 'Lopen over water met Go go ballen' plaatsvinden. Het aantal verenigingen dat interesse heeft getoond om zich in te zetten voor de verkoop van de tickets hiervoor is groot: Waddinxveense reddings brigade, Zwem- en poloclub Van Uden De Gouwe, Muziekvereni ging Concordia, Atletiekvereni ging SC Antilope, Handbalvereni ging Rowah, Scouting Sint Victor zich heeft staan die geworteld is in alle delen van het land. "De mees te andere kandidaten zijn onaf hankelijk en hebben een beperkte achterban." De veiligheid is nog altijd een van Deze gaf aan dat in Zoetermeer de gemeente in samenwerking met onder andere het Steunpunt Man telzorg feestelijke bijeenkomsten organiseert om de mantelzorgers in het zonnetje te zetten. Arjan de Wit (PCW) wees op het feit dat 50 procent van de mantelzorgers ouder is dan 65. De Wit vroeg wet houder Gerts om de gemiddelde leeftijd naar beneden bij te sturen om dat de groep 65 plussers kwets baar is. Wethouder Gerts onderstreepte nog maar eens dat veel mensen niet weten dat zij mantelzorgers zijn. Zo zijn er veel mensen die voor een zieke partner zorgen. Veel mensen die erg veel tijd be steden aan mantelzorg zijn zich en Scouting Klimopgroep. Met het bekend maken van de deelnemende verenigingen is de verkoop van de driehonderdvijf tig tickets gestart. De organisatie verwacht dat de tickets snel zijn uitverkocht. De laatste (een zeer gering aantal) tickets zullen door de Tafelronde 143 op de dag zelf worden verkocht, leder ticket is voorzien van een uniek nummer (van 1 tot 350) en aanvangstijd (tussen 13.00 en 18.00 uur). Geïnteresseerden kun nen contact opnemen met de deel nemende verenigingen. Voor meer informatie: 06-51525327, 06-53311629 en www.pettepret.nl de grootste problemen in Afghani stan. "Op den duurzal Afghanistan in zijn eigen veiligheid voorzien, maar voorlopig blijft aanwezig heid van een internationale troe pen nodig", aldus Mangal. bovendien ook niet bewust dat zij recht hebben op respijtzorg, zodat ook zij even hun tijd anders kun nen besteden. "Mensen hoeven zich natuurlijk niet verplicht te laten registreren. Via telefoon is er echter ook de mogelijkheid tot anonieme ondersteuning." Gerts erkende dat de netwerkbijeen komsten kennelijk niet hebben ge werkt. Er zal nu gekeken worden naar andere manieren om meer mensen aan te trekken. Waddinx veen kijkt ook zeker naar andere gemeenten. Er zijn volgens Gerts veel bijeenkomsten en ook via in ternet kijkt de gemeente naar in formatie. Tenslotte gaf Gerts mee dat de gemeente zeker niet alles doet. "Mensen moeten ook zorg aan elkaar hebben." Waddinxveen - Bij Radio Plus, een tweewekelijks radioprogramma van Stichting Vonk, zijn woens dag 8 april van 12.00 tot 14.00 uur burgemeester Roijers en zijn echt genote te gast bij presentatoren Hans den Tuinder en Lotte Hart man. Luisteraars hebben tijdens de uitzending de mogelijkheid vragen te stellen aan het vertrekkende burgemeestersechtpaar. Dit kan op telefoonnummer 0182-610379. Voorafgaand aan de uitzending kunnen vragen ingebracht wor den op 0182-631147. Radio Plus, met techniek van Ton Drexler, is te beluisteren via de ether 105.8 en via de kabel 103.4, alsmede via de kerkradio. Waddinxveen - De ledenwerfactie van bibliotheek De Groene Venen heeft in de vestiging Waddinxveen tien nieuwe leden opgeleverd. Elke volwassene die lid werd tijdens de boekenweek 2009 kwam in aan merking voor vier gratis toegangs kaarten voor Diergaarde Blijdorp. pagina 13 Door Niels Raas Waddinxveen - Kinderen die ge bruik maken van speciaal onder wijs moeten vervoerd worden in kleine overzichtelijke vervoers middelen met de juiste begelei ding. Twintig kinderen worden nu nog vervoerd in één grote bus. Door de grote hoeveelheid kinderen is de situatie in de bus vaak niet in de hand te houden. Hans de Haas, directeur van ba sisschool de Kameleon, sprak namens de ouders van de kinde ren in tijdens de commissie Sa menleving. De kinderen, die in Gouda op school zitten, worden nu nog in één bus vervoerd zon der begeleiding. Veel kinderen hebben gedragsproblemen en moeten kalmerende medicijnen gebruiken. In de middag zijn de medicijnen vaak uitgewerkt en ontstaan er op de terugweg naar huis vaak problemen in de bus. De buschauffeur moet vaak stop pen om de situatie te sussen. De Haas: 'Waddinxveen is één van de weinige gemeentes die het ver voer in deze samenstelling laat plaatsvinden. Ik zou toch graag willen pleiten voor kleiner ver voer in meerdere busjes.' De ge meente is verantwoordelijk voor het vervoer. Ouders mogen niet mee omdat dezen niet verzekerd zijn. Veel ouders kiezen er dan ook voor om hun kinderen zelf naar school te brengen, maar vol gens de Haas zijn niet alle ouders daartoe in staat. Volgens wethouder Dorenda Gerts is er in samenspraak met de Wmo-raad gekeken naar vervoer met drie busjes. Gerts beloofde hierover uitsluitsel te geven bij de behandeling van de kadernota later dit jaar. De kaarten zijn door middel van loting gewonnen door mevrouw Nishada Harylallsingh. Zij ontving haar prijs op vorige week woens dag uit handen van vestigingsma nager Ria Kroondijk. Voor meer informatie: www.bibli- otheekdegroenevenen.nl. Waddinxveen - Met een proefproject in het kader van de Wmo probeert de gemeente mantelzorgers in beeld te krijgen. Veel mensen zijn on bewust mantelzorger en kunnen daarom volgens de Wmo rekenen op steun van de gemeente. De commissie Samenleving toonde zich enthou siast, maar wethouder Dorenda Gerts werd er meerdere malen op gewe zen dat het project niet moet stranden in bureaucratie. Waddinxveen - De Nederland se Patiëntenvereniging afde ling Waddinxveen/Boskoop houdt donderdag 23 april haar ledenvergadering in De Mor genster aan de Sterrenlaan 1. Aansluiting wordt een le zing gehouden met als thema 'mantelzorg'. Aanvang 19.45 uur, zaal open 19.30 uur, de toegang is vrij. Mevrouw L.M. de Pater houdt een toelich ting over mantelzorg. Vragen die aan de orde zullen komen: wanneer ben je mantelzorger, waar loop je tegen aan, wie kunnen helpen en hoe hou je het vol op langere termijn. De Pater is coördinator man telzorgondersteuning bij een Regionaal Steunpunt Mantel zorg in Zuid-Holland Zuid te Hendrik-ldo-Ambacht. Daar naast heeft zij een freelance praktijk Mantelzorgonder steuning. De lezing is bedoeld voor zorgende familieleden, vrienden of buren, ook wel mantelzorgers genoemd. Ook andere belangstellenden zijn van harte welkom. Voor meer informatie: www.npvzorg.nl of 0182 638661.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 13