WELKOM OP DE KNIBBEIWEG Knibbelweq KOFFIEOCHTEND PASEN GEZAMENLIJKE VIERINGEN IN STILLE WEEK HEEMSKERK NIET LANGER VOORZITTER RAADSCOMMISSIE INLOOPAVOND AFSLUITING NOORDELIJKE DWARSWEG EN KNIBBELWEG GOEDE VRIJDAG: EVEN STOPPEN! OOK IN STARTNOTITIE GEEN ANIMO VOOR PERMANENTE BEWONING RECREATIEWONINGEN Kom in de kas zaterdag 4 april KERKDIENSTEN ZONDAG 5 APRIL •ZFVFmui II7FNT-MOERKAPELLE Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 1 april 2009 Zevenhuizen - De 32e editie van Kom in de Kas vindt zaterdag 4 april plaats. De ideale manier om kennis te maken met de Nederlandse glas tuinbouw: verspreid over het land zijn er ruim tweehonderd kassen te bezoeken. In Zevenhuizen zet een flink aantal bedrijven van de Knibbel weg de deuren wijd open: Kom in de Kas! Wat is er zoal te zien en te doen? |n de kassen van Firma H en W van de Bosch groeien oranje pa prika's. Voor de kinderen is er buiten een paardenbak, waar een ritje op een paard gemaakt kan worden. |n het bedrijf van R.W. Vink vindt de bezoeker snij-anthuriums. De amateurkunstenaars van Rondje Kunst (Moerkapelle) laten hier hun werk zien. De kleintjes kun nen geschminkt worden. Bij Teus Kreft zijn boerderijdie ren te zien én te aaien. Voor de liefhebber is een rondje rijden op de pony mogelijk en om echt het platteland te proeven is er boer- enijs. In de kassen van Firma Tas wor den gele parika's geteeld; ziekten en plagen worden hier op biolo gische wijze aangepakt en be streden. Je kunt hier kijken hoe dat in z'n werk gaat. Rolschaats- vereniging Rolling 90 verzorgt in deze grote schuur een aantal optredens. Volop trakkers bij Arie de Vos. Groeneveld akkerbouw- en loon bedrijf produceert tarwe, gerst, suikerbieten en aardappelen. De machines waarmee dat gebeurt zijn te zien bij Kom in de Kas. 1 Loonbedrijf W.N. Dijkshoorn, werkzaam in de akker- en tuin bouw en in de grond- weg- en waterbouw. De grote machines waarmee dit gebeurt zijn te be zichtigen. Bij P van der Knaap Rozenkwe kerij is te zien hoe de rozen ge sorteerd en ingepakt worden. De bezoeker vindt hier onder andere de spuitrobot en onder grondse waterberging. De ge wasbescherming is ook hier bi ologisch. In de schuur ziet men schitterende bloemstukken, en zijn rozen te koop. In de kassen van Gerbera United van J. Kooy worden de bloemen met de hand geplukt. Ze worden op karren geplaatst. In het pad worden de oogstkarren achter een robocar gezet. Deze brengt de bloemen automatisch naar de schuur, waar ze verwerkt worden in een geavanceerde sorteerma- chine. Ook hier is te zien hoe je zelf iets moois kunt maken met De Knibbelweg heet u van harte welkom. gerbera's en neem een bosje mee om thuis aan de slag te gaan. Bij Orchideeenkwekerij Ben van der Kooy worden mini-cymbi- dium's gekweekt. Bijna alles is nog handwerk: ophangen van de plant, de tak zo recht moge lijk krijgen met een nicorol, het oogsten, mengen en uitzetten van planten. Orchideeën zijn te koop tijdens Kom in de Kas. 1 Bij Van Woudenberg Tuinplanten krijgt men een beeld van de start van een plant totdat deze klaar is om verkocht te worden. Er wor den presentaties gegeven en tuinplanten verkocht. Er wordt aandacht geschonken aan oplei ding en scholing. Je kunt hier te recht voor versnaperingen bij de catering. Voor de kinderen is er een springkussen. De tuinbouw maakt gebruik van moderne technieken en nieuwe uitvindingen, maar ooit is men begonnen met meer eenvoudige gereedschappen. Bij de Vos kun je oude landbouwwerktuigen en gereedschappen van voor 1900 tot 1940 bekijken. Door Elias van der Plicht Zevenhuizen - Eén van de raads commissies heeft in Dick Bac (SGP) een nieuwe voorzitter gekregen. Tegen de aftredende voorzitter, het raadslid Theo Heemskerk, werd in de extra raadsvergade ring van 10 maart een motie van afkeuring ingediend, doordat de overige raadsleden niet langer van zijn integriteit waren over tuigd. Zelf waste Heemskerk zijn handen in onschuld en hij legde de motie naast zicht neer. Het verhaal kreeg in de raadsver gadering van vorige week dins dag een staartje. Diverse raadsle den hadden erop aangedrongen een andere voorzitter aan te wijzen, die na een stemronde in de persoon van Dick Bac werd ge vonden. Heemskerk verklaarde in de drie jaar die hij de commissie had mo gen leiden, nooit opgevangen te hebben dat hij het verkeerd had gedaan. Hij gaf aan dat hij als voorzitter af nu tijd zou hebben om zijn gezicht in beide commis sies te laten zien en wenste Bac Zevenhuizen - In de Vrijzinnige Kerk aan de Dorpsstraat 139 wordt voor donderdag 2 april van 10.00 tot 11.30 uur een koffieochtend georganiseerd waar dominee J. Broström-Bruin met aanwezigen van gedachten zal wisselen over het thema 'Pasen en de moderne mens'. "Heeft het nog wel zin om onszelf en onze kinderen te ver moeien met het verhaal van het kruis en het verhaal van Pasen? Kunnen we het niet beter bij de eieren en de paashaas houden? Want zegt u nu zelf, het kruis ligt toch niet zo best in de markt. Om op deze vragen in te gaan moeten we eerst duidelijkheid scheppen over de oorsprong van het paasfeest en daarvoor gaan we naar de natuurreligies en dan zal blijken dat het kruis en het ei niet zo heel ver uit elkaar liggen. Het land van de eieren herbergt ook de wortels van het kruis." ledereen is welkom deze ochtend. Zevenhuizen - In de Goede of Stille Week voor Pasen herdenken chris tenen het lijden van Jezus van Na zareth voordat zij op Pasen zijn op standing vieren. De gezamenlijke kerken van Zevenhuizen nodigen iedereen van harte uit voor een drietal vespers op maandag 6, 7 en 8 april in de Ontmoetingskerk aan de Dorpstraat 106 van 19.30 tot 20.00 uur. Voorts zijn er in deze kerk oecumenische vieringen op Witte 9 en Goede vrijdag 10 april, aanvang 19.30 uur. Moerkapelle - In dorpshuis Op Moer aan de Raadhuisstraat 40 in Moerkapelle wordt donderdag 2 april van 19.00 tot 21.00 uur een inloopavond gehouden over de tij delijke afsluitingen van de Noorde lijke Dwarsweg en de Knibbelweg in Zevenhuizen. Inwoners krijgen informatie over de ingangsdatum, aanleiding en aard van de werkzaamheden, de omleidingroute en de datum open stelling. Rijkswaterstaat en provincie zijn bezig met een nieuwe aansluiting Zevenhuizen/Waddinxveen (inclu sief de verbreding van A12) en de aanleg van de omleidingweg N219. De werkzaamheden brengen met zich mee dat de Noordelijke Dwarsweg en de Knibbelweg tij delijk moeten worden afgesloten. Eerder was de Noordelijke Dwars weg al afgesloten toen Pro Rail aan de ondertunneling van het spoor werkte. Zevenhuizen - Onlangs heeft de gemeenteraad ingestemd met een hand havingsbeleid dat de permanente bewoning van recreatiewoningen moet tegengaan. Bij de behandeling van het voorstel voor het vaststel len van een startnotitie voor de herziening van het bestemmingsplan De Bonk werd de discussie over de permanente bewoning van recreatiewo ningen opnieuw opgerakeld. Tot nieuwe gezichtspunten leidde dit niet. Zevenhuizen-Moerkapelle - Van oudsher herdenken christenen op Goede Vrijdag de veroordeling en de dood van Jezus van Nazareth. oecumenische werkgroep Ze- venhuizen-Moerkapelle biedt een leder die daar behoefte aan heeft °P deze dag, dit jaar op vrijdag 10 aPril, de gelegenheid een moment stilte staan bij het lijden van Jezus bij het lijden van velen in de hui- d'9e tijd, dichtbij dan wel ver weg. bet 'kleine kerkje' van de Vrijzin nige Hervormden aan de Dorps straat 139 is daartoe geopend op deze dag van 11.00 tot 17.00 uur. Voor eventuele informatie is een gastvrouw of -heer aanwezig. In de oecumenische werkgroep Ze- venhuizen-Moerkapelle zijn verte genwoordigd de Protestantse Kerk van Zevenhuizen, Dorpskerk én Ontmoetingskerk, de Vereniging van Vrijzinnige Hervormden en de Rooms Katholieke Gemeenschap. Door Elias van der Plicht De heer Van Nimwegen maakte na mens Bungalowpark de Rotteme- ren gebruik van het spreekrecht. Hij bepleitte om de permanente bewoning van de recreatiewonin gen alsnog te legaliseren. Hij vond gehoor bij Gemeentebelangen. Fractievoorzitter Claes Oosterhoff beargumenteerde dat de minister legalisering van permanente be woning mogelijk maakt. Gert-Jan Freeke (Christenunie) prees zijn gloedvolle betoog, maar wees Gemeentebelangen er fijntjes op dat de partij tijdens het wethou derschap van Martien Zijderhand twaalf jaar lang de kans had gehad iets aan het probleem te doen. Oos terhoff hekelde deze argumentatie van Freeke: "Dit is onbeschoft. Zij derhand is nu raadslid. De huidige wethouder is verantwoordelijk." De overige partijen wensten het dispuut over de permanente be woning van de recreatiewoningen geen nieuw leven in te blazen. Dick Bac (SGP): "Ik zie geen aanleiding om de discussie te heropenen. Dit onderwerp is recent nog behan deld." Ook het college was op dit punt niet van inzicht veranderd. Daarmee stond Gemeentebelan gen met lege handen. Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 uur ds. L.C. de Borst (belijdenis) en 19.00 uur jeugddienst. Kapel Oud Verlaat 10.00 uur dr. W. de Bruin. Geref. Kerk 9.30 uur drs. J.Chr. Donner. Maandag 6, dinsdag 7 en woensdag 8 april om 19.30 uur Vesperdienst. Ver.v.Vrijz.Protest, geen dienst R.K. Gem. Moerkapelle/Zevenhui- zen n.n.b. Moerkapelle Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. R. Boogaard. Herst. Herv. Gem. 9.00 uur ds. A.T. van Andel en 16.30 uur ds. J. Kop pelaar. Herv. Gem. 9.30 uur A.A. Teeuw (kandidaat) en 18.30 uur T.E. van Spanje. MEDISCHE WEEKENDDIENSTEN Zevenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoor uren (17.00-8.00 uur, weekeinde/ feestdagen): HuisArtsenPost Mid den-Holland (HAP MH), Bleuland- weg 10, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden- Holland (DAM), Bleulandweg 10 (bij de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. NPV Vrijwillige Thuiszorg: mw. J. Snoep-Bij de Vaate tel. 079-593 2702 en mw. A. van der Spek-Van der Wilt tel. 079-5932668. Verslavingszorg Midden-Hol land, Pamassia, psycho-medisch centrum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda, telefoon 0182-563500, fax 0182-563521. Bereikbaar: maan dag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Kwadraad, Algemeen maatschap pelijk werk. Inloop- en telefonisch spreek uur: Dorpsstraat 75, Zevenhuizen; elke maandag tussen 09.00 en 10.00 uur. Inloop- en telefonisch spreekuur: Weideplantsoen 20, Moerkapelle; elke donderdag tussen 09.00 en 10.00 uur. Telefoon 0900-1202150 (lokaal ta rief) of 0182-594710. Of via www. stichtingkwadraad.nl of info@ stichtingkwadraad.nl. Wie buiten kantooruren dringend hulp nodig heeft van het maat schappelijk werk, kan terecht bij de Bereikbaarheid Buiten Kan tooruren (BBK) op 0182-594935. Inloop spreekuur in de huisart senpraktijk Moerkapelle Weide- plantsoen 20, Moerkapelle, do. 9.00-10.00 uur, tel: 0900-1202150/ 0182-594710. Wie buiten kantooruren dringend hulp van het maatschappelijk werk nodig heeft, kan terecht bij de Zorglijn: 0182-594500. Bereikbaarheid buiten kantoortij den: 0182-594710. Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Post adres: Postbus 1098, 2800 BB Gou da. Jozeflocatie: Graaf Florisweg 77-79, 2805 AH Gouda (ingang van Jan Beaumontstraat). GHZ Polikli niek Nieuwerkerk aan den IJssel, Doortocht 40, tel: 0180-331699, fax: 0180-331691. Voor het maken van poliklinische afspraken is elke polikliniek rechtstreeks te berei ken. Voor inlichtingen tel: 0182- 505050. Bezoektijden voor beide locaties: algemene verpleegafde- lingen van 13.30 - 14.30 uur en van 18.00 - 20.00 uur.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 15