ZUIDPLAS N455 MEER INFORMATIE tektukfefl rtêMefwgw Pro" aan de N456, de weg tussen Moerkapelle en Moor- jjpk drecht. De eerste fase van de werkzaamheden heeft I eind 2008 plaatsgevonden. De tweede fase loopt van maart tot en met mei. Het onderhoud zal voor- namelijk 's nachts worden verricht. De ^B weg zal worden voorzien van nieuw asfalt. Het gedeelte tussen het spoor en de A20 zal worden verbreed. Enkele asfaltstroken naast ^F de rijbaan zullen worden verwijderd, omdat ze ■F gevaarlijke situaties opleveren aangezien ze te smal W zijn en worden gebruikt om te parkeren of rechtsaf f te slaan. Tussen 2010 en 2014 vinden er werkzaamheden plaats aan de afslag van de A20 bij Moordrecht. Het verkeer ondervindt hier regelmatig grote overlast. De afslag zal wor den verplaatst en er zal een tunnel onder het spoor worden aan gelegd, zodat het verkeer beter zal doorstromen. oudste sr deel vara De A12j oeide riji eer-Oos! laar 10(1 voor me itinq ;n afgesl! >'s ondefl otte en d( wordendi aqina 00 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 25 maart 2009 ET OM OF STAAT HET STIL? BUi i kurjn Bi «Neder- is tussen 1933 seen belangrijke id naar Duitsland en itldoorlog intensief ge- 'dig is de A12 een van de uit de jaren dertig hebben spits beter door te laten stro- 'spitsstroken aangelegd tussen van de spitsstroken gaat de 'Per uur. Dit zal de doorstroming zorgen. Daarnaast krijgt de A12 'Tijdens de werkzaamheden is de 'Ppingen voorkomen. Eind 2009 zal zal de weg naar verwachting enkele feers de gevolgen van de aanleg van is afgesloten. In de loop van dit jaar omgeleid. Aan het begin van 2010 zijn De N455 volgt het traject van het Noordeinde in Wad- dinxveen en Boskoop en de Hogeveenseweg rich ting Benthuizen. Dit jaar vindt onderhoud aan de weg plaats. Met name het asfalt was dringend aan vervanging toe. Aan het begin van dit jaar is begonnen met het eerste deel van de werkzaamheden, waarvoor het Noordeinde tussen de Wadde en de Snijdelwijklaan is afgesloten. Het ver keer wordt omgeleid. In de zomervakantie start het onderhoud aan de Hogeveenseweg. Er zal 24 uur per dag worden gewerkt om zo snel mogelijk gereed te zijn. De weg wordt van een nieuwe asfalt- laag voorzien en de meeste bomen aan de kant van de weg zullen worden gekapt, omdat ze te oud zijn en de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen. Naar verwachting ne men de werkzaamheden zo'n vijf weken in beslag. Bewoners en bedrijven zullen gedurende de werkzaamheden bereik baar blijven. Het doorgaande verkeer zal worden omgeleid. Voor fietsers blijven de fietspaden langs zowel het Noordeinde als de Hoge veenseweg ook tijdens het on derhoud begaanbaar. Na vol tooiing van het onderhoud wordt de maximumsnel heid binnen de bebouwde kom verlaagd naar 50 kilometer per uur en daarbuiten naar 60 ki lometer per uur. Bovenstaande projecten vor men de belangrijkste ontwik kelingen die op dit moment in de regio gaande zijn op het gebied van de verbetering van de infrastructuur. Voor de meest actuele informatie over de beschreven werkzaamhe den kunnen de volgende web sites worden geraadpleegd: www.vananaarbeter.nl; www. n219.nl; www.n455.nl; www. n456.nl.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 21