Ik win nooit wat! EE CLUBRECORDS EN NK LIMIETEN foOR DENISE BOEREBOOM VEERBAARHEIDSTRAINING POOR JONGEREN ACTIVITEITEN IN [HRYSANTHEMUM NO LABEL IN TAVERNA POLITIE BERICHTEN LEO VAN DER EIJK TEST MINI OP EUROCIRCUIT emmen MIFUWERKERK KIDSDISCO IN TAVERNA INLOOPSPREEKUREN BIBLIOTHEEK INFORMATIEAVOND OVER ARTROSE AUTOSPORT www.hartvanholland-online.nl Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 1 april 2009 Ida/Nieuwerkerk aan den IJs- i het zwembad waar zij ooit .■A-diploma haalde zwom De- [Boereboom zondag 29 maart dubrecords. Het weerzien zwembad in Gouda waar ar eerste slagen maakte, leg- loenise geen windeieren. Haar ledubrecords waren goed voor ilificatie voor het Nederlands !pioenschap, deze zomer in jnaar. Tijdens de vierkamp in nda deden de zwemmers uit werkerk van zich spreken. Zij |en diverse overwinningen, ^in Vlaardingen deden zwem- rsuit Nieuwerkerk mee aan een amp. In Dordrecht waren de pictskampioenschappen op de «afstanden. Barendregt behaalde als seen medaille, maar dat was hele mooie. Op de 800 r vrije slag was zij als derde latst, maar zij slaagde er in als >de te finishen. sBoereboom toonde in Gou- Isaar uitstekende vorm. Nadat jiwee weken geleden een dubre- dhad gezwommen verbeterde Ijpde 100 meter wisselslag de Jvan haar voormalige clubge- Lis Kop Jansen. Even later [erpte zij op de 50 meter school net clubrecord aan wat al op ïnaarn stond. Op beide afstan- hikte Denise als eerste aan. Es- |ïersteeg, Mark Hensen, Amber jm, Anshel Hofstede, Gillian de lit, Linda Jansen, Soraya Kui pers werden ook op diverse afstan den eerste. Verder waren in Gouda zilveren medailles voor Emiel Gha- li, Alma Jansen, Saskia Kommers, Desiree de Koster, Danielle Hoger- vorst, Ian Minigh en Bob Immers. Soufiane Belali en Robin van Beu- sekom voegden bronzen medailles aan de oogst toe. Ook uit Vlaardingen werden de nodige resultaten behaald. Iris Barendregt, Reinout Huizer, Kevin Jansen, Martijn van der Lienden, en Mark Slagmolen haalden hier de podiumplaatsen. Vermeldens waard waren de verbeteringen van persoonlijke record van llja Kries, Nikita Kik, Niets Roder, He len Verhoef, Nathalie Koot en Zo- wena Fial. pverkerk aan den IJssel - Voor s 'weerbaarheid en zelf- iediging', onder leiding van fcnte Monique Jankowski en ■ganiseerd door Stichting fcdwerk Nieuwerkerk, zijn nog fele plaatsen beschikbaar. In itcursus krijgen de deelnemers rmeer handvaten aangereikt lom te kunnen gaan met pes- I Er wordt met elkaar gespro- per situaties uit de praktijk en pdaarop kunt reageren, denk bijvoorbeeld aan houding en uit straling (mentale vaardigheden) en eventueel wordt er aandacht besteed aan verdedigingstechnie ken. Via een ouderbijeenkomst worden ouders en verzorgers bij de cursus betrokken. De cursus bestaat uit acht bijeenkomsten op de vrijdagavond in de Batavier. De kosten bedragen 45,- euro. Voor meer informatie en aanmel den: jipnwrk@xs4all.nl of 0180- 315381. pverkerk aan den IJssel-Voor «55-plussers uit Nieuwerkerk paniseert Zorgcentrum Chry- Miemum van Stichting Zorg- weer De Zellingen in de maand IIallerlei activiteiten. de maandag kan er van 9.45 45 uurgeboetseerd worden :r leiding van Sara van Roon. ie maandagmiddag van 14.00 14.45 uur kan men 'beter be ien' onder leiding van fysio- rapeut Rob Schonk. Stilzitten Peen handwerkje kan ook op maandagmiddag tussen 14.00 16.00 uur. Op dinsdagmiddag 'men van 14.00 tot 16.30 uur «dansen. 'opmiddag 55+, bingo en inschikken Vrijdagmiddag 3 en 17 april Ntde week met elkaar af; van- f'4.30 uur is iedereen welkom '5[een praatje en een spelletje, "de week op de donderdag "men vanaf 14.00 uur bingo- Pn. Voor donderdag 9 april pt.om 14.00 uur nog een extra pteit op het programma; dan r"en belangstellenden een pebloemstukje maken. Nieuw: Paperclip Eén keer in de twee weken zal op de woensdagmiddag vanaf 14.30 uur worden gewerkt met papier, verbonden met elkaar, zoals een paperclip papier met elkaar verbindt. De eerste keer, woensdag 15 april, zal een mini- album gemaakt worden. Voor 29 april staat een fotolijstje op het programma. Oranje-geschiedenis en Paper clip Op woensdag 22 april kan men om 15.00 uur een dvd bekijken over hoe Koninginnedag in vroe ger tijden gevierd werd. Maaltijden Dagelijks kan voor 5,50 euro de warme maaltijd gebruikt worden in het restaurant. Tweemaal per maand op woensdag wordt een 'bijzondere' maaltijd geserveerd; op 8 april is dit patat met een snack en op 22 april bami of nasi met saté. Voor meer informatie en aan melden voor diverse activiteiten: 0180-333777 of aan de balie aan de Boslaan 1. Nieuwerkerk aan den IJssel - In Taverna wordt voor vrijdag 10 april van 19.00 tot 23.00 uur een Kidsdisco georganiseerd voor kinderen van de basisschool. DJ Quinten zorgt voor de muziek. Er is toezicht van volwassen vrij willigers en de toegang is vrij. Eerder ophalen van 23.00 uur is uiteraard mogelijk. Nieuwerkerk aan den IJssel- Het eerstvolgende inloopspreekuur in de bibliotheek wordt woens dag 15 april van 14.00 tot 15.30 uur gehouden. Borstkanker Ver eniging Nederland is aanwezig. Borstkanker overkomt veel vrouwen (soms ook mannen) van alle leeftijden. Eén op de negen vrouwen krijgt ermee te maken; één op de 200 borstkan- kerpatiënten is man. Een ieder kan er terecht voor vragen als: waar moet je reke ning mee houden tijdens medi sche onderzoeken, door welke emoties moet je heen en welke praktische zaken in werk en le ven moet u regelen? Voor meer informatie: www.borstkanker. nl Nieuwerkerk aan den IJssel Reumapatiëntenvereniging Nieuwerkerk aan den IJssel en omstreken organiseert voor woensdag 15 april van 20.00 tot 22.00 uur een informatie avond in de Batavier aan de Batavierlaan 6, waar dr. Esme ralda Molenaar, reumatoloog in het Groene Hart Ziekenhuis te Gouda, een lezing zal verzorgen over artrose. Na de pauze is er gelegenheid om vragen te stel len. Zaal open om 19.45 uur; er is een lift aanwezig. De toegang is vrij. Voor meer informatie en aan melden, vóór zaterdag 11 april: 0180-315673, 0180-312101 of b.broekman@casema.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Taverna organiseert voor zaterdag 18 april een nieuwe editie van No Label; een feest waar meerdere stylen door elkaar gedraaid zullen worden. Denk aan house, club electric, NL hop, drumm and base, jungle en nog veel meer. YnoMC? is de host deze avond en dj's Beatjunkie, jungle D&B, en Rextar, house, club, electro, draaien deze avond. Deur open om 20.30 uur. De toegang bedraagt 2,- euro. Politie neemt zeven rijbewijzen in bij alcoholcontroles Nieuwerkerk aand en IJssel - De politie Hollands Midden heeft het afgelopen weekend zeven rijbe wijzen ingevorderd van bestuur ders die te veel hadden gedron ken. Eén hiervan reed met zijn auto tegen een lichtmast. Bij de ademanalyses werd boven de li miet van 220 ug/l geblazen en bo ven de invorderingsgrond. Deze ligt op 350 ug/l voor de begin nend bestuurder en voor anderen op 570 ug/l. Naast dat de bestuur ders hun rijbewijzen hebben moe ten inleveren, maakt de politie proces-verbaal tegen ze op. Wel proces-verbaal geen invordering Verder kregen nog 22 bestuurders van motorvoertuigen een proces verbaal voor het rijden onder in vloed. Deze bestuurders kwamen boven de limiet van 220 ug/l (90 ug/l beginnend bestuurder) uit maar bleven onder de invorde ringsgrond van 570 ug/l (350 ug/l beginnend bestuurder). Het ging hier om diverse plaatsen in de re gio alsmede viermaal in Nieuwer kerk aan den IJssel. De politie van Nieuwerkerk aan den IJssel controleerde op vrij dagavond 27 maart op de Schie- landweg en de Zuidplasweg au tomobilisten op alcoholgebruik. In totaal werden 794 blaastesten afgenomen. Drie automobilisten bleken in eerste instantie met een drankje op achter het stuur plaats te hebben genomen. Van een van de bestuurders, een 48 jarige man uit Stolwijk, is na de ademanalyse een bloedproef afgenomen als te genonderzoek. Een 32 jarige man uit Rotterdam blies beneden de limiet van 220 ug/l, namelijk 165 ug/l en kon huiswaarts keren. Een 32 jarige automobiliste uit Rotter dam blies een uitslag van 365 ug/l en kreeg een rijverbod van twee uur opgelegd en een proces-ver- baal. In het belang van de verkeersvei ligheid zal de politie blijven con troleren op het gebruik van alco hol in het verkeer. Valkenswaard/Nieuwerkerk aan den IJssel - Leo van der Eijk, twee voudig Nederlands kampioen ju nior Ford RST Rallyracing, is op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 16-jarige Leo, alweer voor het vierde seizoen in actie in de juni or Ford RST, sloot op 1 maart zijn eerste wedstrijd in Maasmechelen met een overwinning af. Onlangs was Leo present tijdens de testdag op het Eurocircuit in Valkenswaard waar hij verscheen in een Mini. Er werd deze dag ge keken naar de mogelijkheden om deze auto in te zetten in de Super 1600 klasse Rallyracing. Na afloop van de testdag was Leo heel en thousiast en waren de gereden tij den veelbelovend. Uiteraard zal de auto nog diverse aanpassingen no dig hebben, alvorens er een wed strijd mee gereden kan worden. Voor meer informatie: www.avl.tm/blog28.blog. Leo van der Eijk in actie op het Eurocircuit van Valkenswaard. Doe mee aan de prijsvraag, winnen was nog nooit zo eenvoudig

Hart van Holland | 2009 | | pagina 27