EERST VOOR DE WET GETROUWD VOOR DE DUBBELE TEXTIELBONNEN SIMAVI HAALT 1.602,25 OP VOOR EiN GEZONDE TOEKOMST DORPSHUIS MOGELIJK TOCH GEVESTIGD IN RAADHUIS KWALITEITSCERTIFICAAT VOOR ZORGPARTNERS FESTIVITEITEN KONINGINNEDAG MOORDRECHT MOORDRECHT tchtpaar van Vliet - van den Hoek zestig jaar getrouwd II ff PAASKLAVERJASSEN BIJ EAST END KERKDIENSTEN ZONDAG 5 APRIL Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 1 april 2009 pagina 29 Door Marianne Fortuin Moordrecht - Burgemeester Huub van der Meer bracht maandag 30 maart een bezoek aan de heer en mevrouw Van Vliet-Van den Hoek, dim hen te feliciteren met hun zes tigjarige bruiloft. Hij bood hen namens de gemeente een boeket aan. De heer Van Vliet is negentig jaar geleden geboren in Vrijenban, een gemeente in natuurgebied de Ackersdijkse Plassen en sinds 1921 grotendeels onderdeel van de ge meente Delft. De boerderij waar zijn wieg stond is uit 1666 en is aan gekocht door Natuurmomenten. Mevrouw van Vliet is in 1926 in Rot terdamgeboren. Zij is opgegroeid in Overschie, waar het echtpaar op 30 maart 1949 het burgerlijk huwelijk sloot. Voor de kerk zijn ze getrouwd op 17 mei. De heer Van Vliet: "Om- Jat je dubbele textielbonnen kreeg als je ging trouwen zijn we eerst voor de wet getrouwd." De op één na jongste dochter vult aan: "Ja, en zo kon hij zijn trouwpak kopen." Ze hebben elkaar leren kennen via een broer van meneer. Na hun trou- wen is het echtpaar gaan wonen en werken op de boerderij van de oom van meneer, eveneens in Overschie. Daar heeft hij veertig jaar als boer gewerkt, terwijl zijn vrouw voor de vier zonen, vier dochters en het huishouden zorgde. In 1986 zijn ze in Moordrecht ko men wonen, aan het Westeinde. Daar hadden ze nog een lapje grond, waarop meneer graag bezig was. Sinds twee jaar wonen ze in een aanleunwoning. Meneer heeft tot een ongeluk vorig jaar graag gefietst. Meneer Van Vliet: "Ik ben aangereden dooreen vrachtwagen. Ik ben toen lelijk gevallen. Daarbij heb ik acht ribben gebroken en een scheurtje in mijn heup en schouder opgelopen. Sindsdien fiets ik maar niet meer. Nu lees ik en ga af en toe wandelen." Mevrouw heeft vroe ger graag gebreid, maar omdat haar ogen niet zo goed meer zijn, gaat dat niet meer. Het feest zal gevierd worden rond 17 mei, samen met de kinderen, de veertien kleinkinderen entwee ach terkleinkinderen. Een zoon komt met zijn vrouw uit Nieuw-Zeeland hiervoor over. Moordrecht - Eetcafé East End aan het Oosteinde 7-a organiseert voor 11 april om 20.00 uur een Paaskla- verjastoernooi voor koppels, waar zowel voor de winnaars als voor de verliezers leuke prijzen beschikbaar zijn. De toegang bedraagt 5,- euro per persoon. Deelnemers dienen om 19.30 uur aanwezig te zijn. De kosten bedragen 5,- euro per per soon. Het evenement gaat door bij voldoende animo. Voor meer infor matie en inschrijven: 0182-374957, info@eastendmoordrecht.com of www.eastendmoordrecht.com Moordrecht - De kogel is door de kerk. Na lang debatteren heeft de raad het college toestemming gegeven om vorm te gaan geven aan de exploitatie van het Dorpshuis, dat gevestigd zal worden in het huidige gemeentehuis na de fusiedatum van 1 januari 2010. Dit zeer tegen de wens van de VVD-fractie die als enige tegen het voorstel stemde. "Willen we nu weer een multifunctioneel gebouw in het le ven roepen dat in stand gehouden wordt door subsidies?" vroeg Jos Beekman. Moordrecht - In de week van 15 tot en met 21 maart collecteerden de vrijwilligers van Simavi in heel Nederland. Ook in de gemeente Moordrecht werd gecollecteerd en is 1.602,25 euro opgehaald. Si mavi bedankt gevers en collectan ten voor hun bijdrage. De opbrengst van de collecte draagt bij aan de activiteiten van Simavi om mensen in ontwikke lingslanden kans op een gezonde toekomst te geven. Collectant gemist? Giro 300100 ten name van Simavi in Haarlem. Door Natasha Qualm Ook huisvesting in het raadhuis staat voor de VVD nog niet vast. Beekman: "Wij willen niet per se het raadhuis verkopen, maar wij willen wel inzichtelijk heb ben wat de waarde van het pand is. Dan pas kunnen we welover wogen een keuze maken of het Dorpshuis, als dat er moet komen, gehuisvest moet worden in het Raadhuis of op een andere loca tie," De andere fracties stonden wel achter het voorstel om het Dorpshuis in het raadhuis te plaat sen. "Het CDA is geen voorstander van verkopen van het huidige ge meentehuis. Dit historische pand moet beschikbaar blijven voor het dorp," liet Gert Will weten. Ook de fracties van de PvdA, SGP en Beter Moordrecht pleitte voor het behoud van het raadhuis, al liet Beter Moordrecht weten dat dit niet tegen elke prijs mag zijn. De mogelijkheden voor de invul ling van een Dorpshuis zijn divers. Zo zou in de kelder van het ge meentehuis de bibliotheek kunnen worden gehuisvest. In de commis siekamer zou Radio Moordrecht onderdak kunnen vinden. De zol der zou geheel beschikbaar kun nen worden gesteld aan de Histo rische Vereniging Moordrecht. De oegane grond biedt ruimte voor wisselende activiteiten. De Raads el blijft beschikbaar als trouw- ocatie en voor de concerten van Moordrecht Klassiek. Instellingen a|s Vluchtelingenwerk, de poli- tie en politieke partijen kunnen spreekuur houden in één van de kamers. Ook de bejaardensoos kan worden ondergebracht in het Dorpshuis. De mogelijkheid van een horecafunctie zal nader wor den onderzocht. De eerste etage zou beschikbaar gesteld kunnen worden voor commerciële verhuur van kantoorruimten. Het college is niet voornemens een gemeen telijke loketfunctie te handhaven in het gemeentehuis. In het fu sieproces is de afspraak dat enkel het zorgloket een lokale functie krijgt. Vanuit de Wmo-raad was het advies gegeven een hospice of zorginstelling te vestigen in het gemeentehuis. Het college is echter van mening dat deze voor stellen te ver afstaan van de mul tifunctionele functie die wordt beoogd met een Dorpshuis. Ook de raad bleek geen voorstander van dit advies. "Hoewel het idee van een hospice een goede is, past het naar onze mening niet in het Dorpshuis. Een hospice is beter op zijn plek bij een zorgcentrum," al dus Leo Loch (PvdA). Nu het college toestemming van de raad heeft gekregen om vorm te gaan geven aan de exploitatie van het Dorpshuis zal het college vervolgstappen gaan nemen. Het college zal op zoek gaan naar een alternatieve bestemming voor de huidige bibliotheekruimte in De Zuidpias. Daarnaast moet de ex ploitatie van het Dorpshuis vorm gegeven worden door het actief werven van verenigingen en in stellingen die een activiteit willen onderbrengen in het Dorpshuis. Ook zal er nader onderzoek ge daan worden naar de mogelijk heid van een commerciële kan toorfunctie in het Dorpshuis. De uitkomsten van dit vervolgon derzoek zullen worden gepresen teerd in de raadsvergadering van 7 juli aanstaande. Moordrecht - Zorgpartners Midden-Holland heeft het HKZ kwaliteitscer tificaat behaald. Dit betekent dat er binnen alle locaties wordt gewerkt volgens de landelijk vastgestelde kwaliteitsnormen voor de zorgsector. In Moordrecht namen Leny Vermeulen en Anita de With van Zorgcen trum Moerdregt het certificaat in ontvangst. Leny Vermeulen van Anita de With van Zorgcentrum Moerdregt nemen het certificaat in ontvangst. (Foto: Martin Droog) HKZ staat voor Harmonisatie Kwa liteitsbeoordeling in de Zorgsector. Kortweg betekent 'HKZ-gecertifi- ceerd zijn', dat de organisatie vol doet aan de kwaliteitsnormen die door de cliënten, sector, overheid en verzekeraars zijn geformuleerd. Dit certificaat geldt voor alle 16 locaties van Zorgpartners Midden- Holland, waarvan Moerdregt deel uitmaakt. De externe, onafhankelijke in stantie Lloyd's heeft Zorgpartners getoetst op de kwaliteitsnormen. Als sterk punt kwam de grote mo tivatie en het enthousiasme van de medewerkers naar voren. Lloyd's gaf aan dat dit zeker ten goede komt aan de zorg aan de cliënten. Ook kreeg Zorgpartners compli menten over de openheid binnen de organisatie. Medewerkers staan open voor verbetering. Deze openheid binnen Zorgpart ners is van groot belang, omdat kwaliteit een continu proces van verbeteringen is, aldus Simon de Jong, lid Raad van Bestuur. "Het behalen van het HKZ-certificaat is een prachtig resultaat, maar het is geen slotstuk. Het blijft belangrijk om elkaar te wijzen op punten die beter kunnen. Niet veroordelend, maar opbouwend. Een mooi motto vindt De Jong: "Als u vindt dat het beter kan, zeg het dan." Moordrecht Volle Evangelie Gem. n.n.b. Ger. Kerk (Ontmoetingskerk) 10.00 uur drs. T.R. Schep (Palm zondag). Vieringen in de Stille Week: maandag 6 dinsdag 7, woensdag 8 april 19.30 uur SoW- Passievesper. Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Schipper. Maandag 6, dinsdag 7, woensdag 8 april 19.30 uur SoW Passievesper in Ontmoetings kerk. Herv. Bethelgem. 10.00 uur ds. H. Visser en 18.30 uur ds. G.C. de Jong. R.K. parochie St. Johannes Ont hoofding: Eucharistie- en gezins viering met Wim Bakker en Dick Vrijburg (Palmzondag). Maandag 6 april om 19.00 uur Boeteviering met Dick Vrijburg. De kerk is elke donderdagochtend open van 10.00 tot 13.00 uur met om 12.30 uur een gebedsdienst. Dick Vrij burg is in de kerk aanwezig. Kwadraad, Algemeen Maatschappelijk Werk Inloop- en telefonisch spreek uur: 'De Kraal', Pr. Beatrixstraat 15a, Moordrecht. Elke dinsdag en elke donderdag van 9.00 tot 10.00 uur; tel: 0900-1202150 (lo kaal tarief) of 0182-594710. Of op www.stichtingkwadraad.nl en info@stichtingkwadraad.nl. Wie buiten kantooruren drin gend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan te recht bij de Bereikbaarheid Bui ten Kantooruren (BBK) op 0182- 594935. Moordrecht - De Oranjevereni ging Moordrecht organiseert voor Koninginnedag, donderdag 30 april, diverse festiviteiten. Op 0182-372366 kan een kraam gere serveerd worden voor de Konin- ginnemarkt. De opbrengst van de verhuur van kramen is bestemd voorde verenigingskas. Reserveren voor de kinderrommelmarkt, te vinden op de Kerklaan van de Ra bobank tot de kerk, is niet nodig. De organisatie verzoekt een ieder de plek na afloop weer netjes ach ter te laten en niet-verkochte spul len mee terug naar huis te nemen. Spelen en puzzelen Op het plein bij de Smidse zullen voor de kinderen spelletjes geor ganiseerd worden en zullen er, zo wel overdag als 's-avonds, diverse artiesten een optreden verzorgen. Voor belangstellenden worden ook nog diverse puzzeltochten uitge zet. Binnenkort valt het program maboekje voor Koninginnedag bij iedereen in de bus. Hierin is tevens een artikel opgenomen over de 100e geboortedag van Koningin Juliana. Het programma is tevens te vinden op www.moordrecht oranje.nl. Ouderenreis Oranjevereniging De datum van vertrek van de ou derenreis richting Zeeland is vast gesteld op woensdag 3 juni. Iets eerder dan verwacht, maar op deze manier kan voorkomen wor den dat de reis samenvalt met de uitvoering van de musical 'Touw'. ORANJE r VERENIGING

Hart van Holland | 2009 | | pagina 29