BERT CREMERS (PVDA) BURGEMEESTER WADDINXVEEN POLITIE BERICHTEN WANDELEN MET VONK IN STOLWIJK LIKJE VERF IN PLAATS VAN NIEUWBOUW VOOR SCHOLEN WADDINXVEEN-NOORD STRAATVERBOD VOOR ALCOHOL OP 140 PLAATSEN halt CALIMEROVOETBAI SOOS VONK YOGA NU OOK OP WOENSDAG BIJ VONK KERKDIENSTEN ZONDAG 5 APRIL pagina 7 Door Niels Raas Waddinxveen - De nieuwe bur gemeester wordt naar alle waar schijnlijkheid de PvdA'er Bert Cremers. De voormalige leraar Economie en de huidige voorzitter van het dagelijks bestuur van de Rotterdamse deelgemeente Hille- gersberg-Schiebroek, is door de gemeenteraad aangewezen als de beste keuze voor het burgemees terschap voor Waddinxveen. Hubertus Peter Lambertus Cre mers is 60 jaar oud, gehuwd en vader van twee volwassen kinde ren en grootvader van een drie jarige kleinzoon. Cremers is meer dan 30 jaar werkzaam geweest als docent economie. Sinds 1998 is hij actief voor de PvdA in Rot terdam in verschillende functies. Op zijn weblog op de website van de PvdA Rotterdam valt te lezen dat Cremers streeft naar solidari teit in de samenleving en dat hij naast vogels spotten in het voor jaar er erg van houdt om in debat te gaan. Cremers is bewapend met een uitgesproken mening. Boete voor niet tonen identificatiebewijs Waddinxveen - Vier jongeren uit Waddinxveen, twee meisjes van 14 en één meisje van 15 jaar en een jongen van 15 jaar zijn dinsdag middag 24 maart door de politie beboet omdat zij zich niet konden identificeren. De politie was rond 16.10 uur naar de Zuidplaslaan ge- Door Niels Raas Volgens de burgemeester is al- coholoverlast de gemeente een doorn in het oog omdat het ge relateerd is aan bijna alle beleids terreinen. Vooral de combinatie alcohol en jongeren gaan niet sa men. Roijers schroomde niet toe te geven dat ook in Waddinxveen excessen plaatsvinden, waarbij vol gens cijfers van de GGD groepen jongeren onder de 16 met acht of negen biertjes in groepen op straat rondlopen. De ongeveer 140 plaatsen waar vanaf 15 april het verbod zal gelden betreffen met name speelplaatsen, waar jonge kinderen vaak geconfronteerd worden met lege blikjes drank. Het verbod tot enkele honderden meters van de aangewezen plaats gelden. Dit houdt in dat een zeer groot gedeelte van Waddinxveen onder het gebied zal vallen. Ook rond begraafplaatsen en kerken tal alcohol niet langer gedoogd worden. Roijers: "Uit respect voor nabestaanden kan het niet zo zijn dat er alcohol gedronken wordt bij begraafplaatsen." Er zijn ook afspraken gemaakt met Politie en het OM. Er zullen op de betrokken plaatsen ook bord je geplaatst worden die voor bijgangers er op wijzen dat er op een bepaalde locatie een verbod geldt. Het OM krijgt de mogelijk heid om snel een proces-verbaal jPte leggen. Het OM zal daarbij de plaatsing van jongeren in een HALT-traject niet schuwen. Bij het HALT-traject zal ook voorlich- Bert Cremers Recentelijk sprak Cremers zich op de manifestatie 'Rotterdam voor Gaza' nog uit voor steun aan de Palestijnen in hun strijd tegen de Israëlische bezetting van Palestina. gaan omdat buurtbewoners over last ondervonden van een groep jeugd. De politie trof de schreeu wende en gillende groep aan te midden van lege blikjes, papiertjes en zakjes. De vier konden zich door de politie daarnaar gevraagd niet identificeren. Zij kregen een boete van 30 euro. Na het ingrijpen van de politie werd het weer rustig. ting betrokken worden. Bij een HALT-traject zullen ook de ouders betrokken worden, omdat zij toe stemming moeten geven dat hun kind in het HALT-traject wordt opgenomen. De gemeente roept ouders op om vooral toch ook hun kinderen te controleren. Ben Bus Daarnaast zal wethouder Dorenda Gerts zal zich vooral bezig houden met de preventieve aanpak. Gerts noemde daarbij de week 'Alcohol en Verslaving' waaraan uitgebreid aandacht is besteed op het Coene- coop College. In het kader van het thema gezondheidsbevordering zijn al verschillende projecten uit gevoerd die behalve alcoholver slaving ook ingaan op verslaving in het algemeen, zoals gokversla ving. Behalve aan leerlingen op de middelbare school zal er ook voor lichting gegeven worden aan kin deren van de groepen 7 en 8 van de basisschool. De lessen zullen niet alleen bestaan uit overdracht van informatie, maar er zal ook ge probeerd worden de jongeren van de drank af te houden door middel van opdrachten. Tijdens de commissie Bestuur en Middelen riep Stephan Peters (WeWa) de gemeente om preven tieve alcoholcontroles te houden bij haltes van de Ben-Bus, omdat daar vaak overlast is met alcohol in het spel vlak nadat de Ben-Bus op een halte is gestopt. Ook merkte Peters op dat op plekken waar in gedronken wordt voor het uitgaan de straatverlichting vaak vernield is. In 2006 is Cremers bovendien be noemd tot politicus van het jaar in Rotterdam. Op de eerste vacature die in sep tember 2008 geplaatst is, rea geerde te weinig personen met de vereiste hoge kwaliteiten. Op 19 december is de vacature door de minister van Binnenlandse Zaken heropend. Op de vacature reageer den tweintig personen. Zeven van deze kandidaten zijn uitgenodigd voor een gesprek. Uit deze perso nen is een tweede groep gekozen die een ingewikkelde casus moest behandelen. Daarnaast moesten de kandidaten gedurende twintig minuten een aantal vragen be antwoorden en tegelijkertijd een discussie leiden. Bij het beoorde len van de vaardigheden letten de leden van vertrouwenscommissie er bijvoorbeeld op of de kandi daat inspirerend was en of deze overwicht had in de discussie. De voorzitter van de vertrouwens commissie, Kees Bax, noemde de prestaties van Cremers bij de ca sus indrukwekkend. Volgens Bax moet de toekomstige burgermees- Waddinxveen - De afdeling Seni oren van Stichting Vonk organi seert voor maandag 6 april een wandeltocht van circa zes kilome ter in Stolwijk. Vooraf opgeven is niet nodig; op de dag zelf kan men vanaf 9.30 uur inschrijven in de foyer van het Anne Frank-acti- viteitencentrum aan het Jan van Bijnenpad. Om 10.00 uur vertrekt de groep per auto naar Stolwijk, waar men zal wandelen over de Door Niels Raas Kees de Jong (PCW), die vorig jaar nog woningbouw boven de twee voorgestelde nieuwe scholen sug gereerde om het financiële gat te dichten, legde zich neer bij de conclusies van een haalbaarheids onderzoek. Nu de bestaande scho len gerenoveerd moeten worden riep De Jong op om daarbij de scholen ook vooral duurzamer te maken. Tenslotte riep de Jong op een aantal bevroren kredieten zo snel mogelijk beschikbaar te stel len aan de scholen. Ook Richard Boehlé (PvdA) stak zijn teleurstel ling niet onder stoelen of banken. 'Het is betreurenswaardig dat niet de leefbaarheid, maar een struc tuurplan en het IHP de toekomst van de scholen bepalen.' Ook de suggestie dat een laag woningen boven de schooi tot hoogbouw zou leiden ging er bij Boehlé niet in. "In Waddinxveen-Noord is al veel hoogbouw." Abdelkader Alhaft (Fractie Alhaft) wildeniet zomaar de handdoek ind ering gooien en suggereerde onder meer om de wijk als achterstands wijk aan te merken en op die ma nier geld bij het Rijk te vragen voor de scholen. Dit schoot wethouder Dorenda Gerts in het verkeerde keelgat. "Daar wil ik afstand van nemen. Als nieuwbouw niet door gaat, is er altijd een next-best op lossing. Waddinxveen-Noord is geen achterstandsbuurt. Elk jaar ter naast oog voor mensen, gezag, verbinden en netwerken vooral een realisator zijn. Tijdens de pre sentatie aan de gemeenteraad spraken de raadsleden volgens Bax veelal hun enthousiasme uit over het doorlopen selectieproces. Vooraf hebben de leden van de vertrouwenscommissie een trai ning gehad bij een bureau ge specialiseerd in burgemeesters benoemingen. Het bureau wees de leden van de commissie op de vraagstelling in de gesprekken met de kandidaten, het doorzien van 'fantastische' antwoorden van de kandidaten en het belang van het opzij zetten van antipathie of sympathie jegens een kandidaat. Volgens Bax speelde partijkleur geen rol in het selectieproces en is puur gekeken naar de kwalitei ten de kandidaten. Overigens is er officieel nog steeds een tweede kandidaat, maar volgens de ge meentewet kan de minister bij de uiteindelijke keuze alleen op basis van zeer zwaarwegende redenen afwijken van de nummer één in aanbeveling. Bovenkerkse- én over de Bene- denkerkseweg. Ook de koffiestop vindt in Stolwijk plaats. De kosten bedragen 3,- euro, inclusief een consumptie. Aan deelnemers die meerijden wordt een bijdrage van maximaal 1,- euro gevraagd voor autokosten. De volgende wande ling staat gepland voor maandag 11 mei. Voor meer informatie, tijdens kan tooruren: 0182-631932. wordt er nog steeds onderhoud uitgevoerd aan de scholen." Ook het weghalen van geld bij anderen projecten is geen optie, omdat de kredieten voor nieuwe projecten zijn vastgelegd in het Meerjaren Programma Grondbeleid (MPG). Zweder Bergman (CDA) onder steunde de wethouder in de visie dat de gebouwen absoluut niet in deplorabele staat verkeren. Berg man gaf echter als enige aan dat ook op maatschappelijk gebied nieuwbouw elders niet wenselijk is. "Scholen moeten niet verdwijnen uit buurten." Bergman uitte zich bij eerdere behandeling van het onderwerp al fel tegenstander van grootschalige fusies van scholen. Peter Rubeling (D66) erkende dat plan nu financieel niet haalbaar is, maar riep ook op het plan zeker te bewaren voor betere tijden. Wethouder Gerts gaf aan dat er ze ker niet stilgezeten gaat worden. In het najaar wordt het IHP geac tualiseerd. Eind 2009 wordt duide lijk hoe de huisvesting er uit kan zien. Het noodzakelijk onderhoud en onderwijskundige vernieuwin gen zullen dan ook duidelijk zijn. Op 9 april zal Gerts aan tafel gaan zitten met de schoolbesturen om te praten over het vrijgeven van bevroren kredieten. Het stuk zal in de raad verder besproken worden, omdat Richard Boehlé aangaf de conclusies van het haalbaarheids onderzoek nog te willen bespre ken met de schoolbesturen. Waddinxveen - Bij voetbalvereni ging Waddinxveen komen op za terdag 4 en zaterdag 18 april de Calimero's aan de bak. Van 10.00 tot 11.00uur kunnen kinderen van drie tot en met vijf jaar koste loos en vrijblijvend kennismalken met de voetbalsport. Voor meer informatie: johantwigt@hotmail. com 06-49769414 of www.vv- waddinxveen.nl/calimero Waddinxveen - Een groep vrijwil ligers van het Seniorenwerk van de stichting Vonk, organiseert voor dinsdag 7 april in het Anne Frankactiviteitencentrum aan het Jan van Bijnenpad de tweeweke lijkse Soosmiddag, bestemd voor alle 55-plussers van de gemeente. Deze middag staat 'bingo' alsspe- ciale activiteit op het programma. Zaal open om 14.30 uur; de bingo start om 14.45 uur. Vooraf opge ven is niet nodig. Voor meer informatie: 0182- 631932. Waddinxveen- In de gymzaal van stichting Vonk vinden op de maandagavond tussen 18.45 en 21.30 uur, onder leiding van Eefje Driessen, diverse (zwan- gerschaps)yogalessen plaats. Er worden oefeningen aangeboden die het lichaam zowel kracht en souplesse geven, als ook rust en ontspanning. Binnenkort wordt gestart met een groep op de woensdagochtend van 9.30 tot 10.30 uur. Tussentijds instromen op beide dagen is mogelijk. Voor meer informatie en aanmel den: 0182-618990, 06-50424275, info@happyoga.nl of www.hap- pyoga.nl. Waddinxveen - De zes basisscholen in Waddinxveen-Noord zullen niet gehuisvest worden op twee nieuwe locaties. Maatschappelijk en ruim telijk was hervestiging zeer gewenst, maar het plan strandt volgens de resultaten van een haalbaarheidsonderzoek puur op de financiën. In een geactualiseerd Integraal Huisvestingsplan (IHP) zal nu bekeken worden hoe de zes scholen op de standaard van 2009 kunnen worden gebracht. Waddinxveen Ontmoetingskerk Groensvoor- de 9.30 uur ds. G.H. van Viegen (Palmpasen, begin Stille Week, RTW). Immanuelkerk 10.00 uur ds. M.M.M. Leijdens en 19.30 uur dhr. R.P. van der Plicht en dhr. J.D. Geel (Palmpasen, Vesper, RTW, begin Stille Week). Maandag 6, dinsdag 7 en woens dag 8 april 19.30 uur Vesper, RTW. Rank Coenecoopcollege 10.00 uur ds. M. de Boer en 18.30 uur ds. R. van Loon (Palmzondag, be gin Stille Week). Ger.Kerk 9.30 uur ds. E. Brink en 16.30 uur ds. R.T. te Velde. MEDISCHE WEEKENDDIENST Voor spoedeisende huisart senhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/ feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH) en Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM), (Groene Hart Zie kenhuis) locatie Bleuland aan de voorzijde van het ziekenhuis bij Spoedeisende Hulp, Gouda, 0182-322488. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afde lingen etc.: www.ghz.nl Waddinxveen - Burgemeester Henk Roijers heeft zich altijd sterk ge maakt voor het bestrijden van alcoholoverlast door met name jongeren. Vlak voordat hij vertrekt als burgemeester heeft Roijers het aantal open bare plekken waar geen alcohol gedronken mag worden uitgebreid tot ongeveer 140. De gemeente heeft hiervoor het verbod alcoholgebruik op de openbare weg vastgesteld. Het verbod op de aangewezen plaat sen wordt op 15 april van kracht.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 7