DUBBELCONCERT HARMONIE EN JONGERENKOOR KLUSSEN BIJ DE BRUGGEN KWARTFINALE NK TURNEN VOOR JONGENS WINST VOOR FLYERS PAAS-DOEMIDDAG BIJ DIERENDAL CAMELLIATENTOONSTELUNG LANGER OPEN REGIO - TURNEN BASKETBAL Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 1 april 2009 pagina 9 (Vervolg van de voorpagina) Het was tegen de avond toen de brandweer melding kreeg van de ongelukken op het terrein van gas bedrijf Vis. Geen grote uitslaande brand, maar beknelde verkeers slachtoffers en vooral veel gif tige stoffen in de lucht. Met twee brandweerauto's werd vanaf de kazerne aan de Noordkade uitge rukt. Terwijl de brandweerlieden met hun gasmaskers de slachtof fers' uit hun benarde situatie be vrijdden, bleek er verder op het terrein nog meer aan de hand te zijn. Een personenauto was ingere den op een truck met dieselolie en zeer brandbaar propaangas. plaatsvervangend Commandant Henkvan Vliet: "Het gaat vanavond vooral om het omgaan met giftige stoffen. Het korps heeft sinds kort nieuwe pakken, de zogenaamde chemiepakken. We hebben de af gelopen zes weken getraind met de nieuwe kleding, en vandaag is de eindoefening, een soort exa mentraining." Terwijl de situatie zorgvuldig werd geanalyseerd en de waterslangen werden aange legd om de te warme gasflessen te koelen, stond een grote groep waarnemers te kijken hoe de actie verliep. Het terrein van Vis is voor de meeste brandweermensen van het korps bekend terrein. Henk Kor- teoeven, werkzaam bij Vis Wad- dinxveen: "Het is de derde keer dat de oefening hier wordt ge houden. Wij werken dagelijks met deze brandbare stoffen, dus het is voor ons leerzaam om te zien wat er gebeurd en hoe de brandweer handelt." Na ruim anderhalf uur werd het verlossende 'brand meester' gege ven en konden brandweerlieden hun werk staken. Volgens Com mandant Van Vliet is de oefening prima verlopen. "Het was voor de mensen natuurlijk een onbe kend scenario, en dat kan op veel verschillende manieren uitpak ken. Uiteindelijk is er ook nog een brandweerauto uit Boskoop bijge komen om te assisteren. Natuurlijk zijn er altijd leermomenten in zo'n oefening, maar er is in ieder geval niks mis gegaan. Het is bijzonder goed verlopen." Voor meer foto's zie: www.hartvanholland-online.nl Nieuwerkerk aan den IJssel/Gou- da/Waddinxveen - Het harmo nieorkest van Gouda's Harmonie De Pionier en Christelijk Jonge renkoor Anthem uit Nieuwerkerk aan den IJssel verzorgen op zon dag 5 april van 13.00 tot 15.00 uur een dubbelconcert in het vereni gingsgebouw van Muziekvereni ging Concordia aan de Jan Willem Frisoweg 1 te Waddinxveen. De Pionier zal onder andere het bijbelse verhaal over de verove ring van de stad Jericho ten ge hore brengen. Daarnaast is er plaats voor Latijnse muziek als mede voor muziek uit de musical Les Misérables. De optredens van De Pionier en Anthem zijn onder deel van de Open Podiumreeks van Concordia. Voor meer informatie: www.pionier-gouda.nl. Vrijwilligers kwamen zaterdag in actie bij De Bruggen. Waddinxveen - Bij de Bruggen kunnen mensen met een verstan delijke beperking terecht voor een grote verscheidenheid aan zorg en dienstverlening: van hulp in de thuissituatie tot volledig verblijf ln een van onze woningen en van advies, behandeling en dagbeste ding tot onderwijs en naschoolse opvang. Ruim 20 leden van de Rotaryclub Waddinxveen en even zoveel fami lieleden en vrienden van cliënten van De Bruggen hebben afgelo pen zaterdag de handen uit de mouwen gestoken bij het schilde ren van kamers en gangen, gron den van schotten, ophangen van (rol)gordijnen, wegwerken van snoeren en het schoonmaken van buitenpleinen en tuinmeubilair bij de 16 huizen van de Bruggen, die verspreid staan in de Zuidplaswijk. Na afloop werd iedereen bedankt waarbij de wens werd uitgespro ken van deze actie een jaarlijkse traditie te maken. Waddinxveen - In sporthal De Dreef vindt zaterdag 4 en zondag 5 april de kwartfinale plaats van de turnwedstrijden voor jongens. Uit heel Ne derland komen de beste turners naar Waddinxveen om een plaats te bemachtigen voor de halve finale. Aan deze wedstrijd, georganiseerd door de KNGU én gastvereniging Jazzdans- en Turnvereniging TOOS, doen ongeveer ruim 450 turners mee. Er wordt geturnd op de vloer, voltige, rekstok, brug, ringen en sprong in de 1e, 2e en 3e divisie. Op zaterdag starten de wedstrij den om 8.45 uur, 13.00 uur en om 17.00 uur. Op zondag worden twee wedstrijden geturnd en wel om 9.00 uur en om 13.00 uur. Voor TOOS komen in de eerste wedstrijd op zaterdag in actie Bart Kerkhoven, Erik Koppenaal en Dion Oosterom. Kees Brand, Luc Verwijs, Nathan de Gelder en Niels van der Sluis turnen in de tweede wedstrijd en Yannick Verwey komt in de derde wedstrijd in actie. Op zondag turnt Wessel van der Berg in de ochtendwedstrijd en Roe land van der her Harst en Wolter sluiten het turnweekend af in de zondagmiddagwedstrijd. Publiek is welkom. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij de ingang van de sporthal. Voor meer informatie: 0182-613839. Terwijl de brandweerlieden de slachtoffers bevrijdden, bleek er verder op het terrein nog meer aan de hand te zijn. Waddinxveen - Een paar keer per jaar wordt er bij Waddinxveen Fly ers een publieksavond georgani seerd. Deze keer draaide het om de wedstrijd van Heren onder 22 tegen Leiderdorp. Flyers kreeg de wedstrijd niet goed onder controle en moest tot aan de laatste minuut blijven vechten voor de 68-61 over winning. De andere wedstrijden op vrijdag gingen tussen Flyers Dames 2 en Dunkinn uit Rolofarendsveen. Flyers Dames 2 kwam vrij snel op een 10 punten voorsprong en ging met 35-18 de rust in. In de tweede helft wist de tegenstander tot 35- 27 terug te komen, waarna coach Raaphorst haar team dermate wist te motiveren en de wedstrijd met een 57-35 winst kon worden af gesloten. Heren 3 won diezelfde avond door solide spel met 60-50 makkelijk van Heren 2 van Dun kinn. Komende vrijdag kan Jongens on der 16 kampioen worden tegen Springers uit Gouda. De meisjes 16 spelen op het andere veld tegen directe concurrent MSV voor een plaats in de play-offs. Waddinxveen - Kinderboerderij Dierendal houdt vrijdag 10 april een doemiddag in het kader van pasen. De activiteit is bestemd voor kinderen; de kosten voor deelname bedragen 2,- euro. Voor meer informatie en aanmelding: 0182-610777. Boskoop - De afgelopen maand hebben veel bezoekers genoten van de uitbundig bloeiende ca- melliaplanten in het museum. Zo lang de camellia's bloeien, zullen deze in hun volle pracht te zien zijn, zowel in het museum als daarbuiten. Als de bloei over het hoogtepunt heen is, zal de ten toonstelling in gewijzigde vorm nog verlengd worden tot 31 mei. Een extra accent ligt dan, via een diapresentatie die aan de expo sitie wordt toegevoegd, op de camellia als theeplant. Vele van de tentoongestelde variëteiten zijn te koop. De opbrengst van de binnen geëxposeerde planten komt ten goede aan het boom kwekerijmuseum. Ook in het museumweekend, op zaterdag 4 en zondag 5 april zijn de plan ten te bewonderen van 10.00 tot 16.00 uur. De toegang is vrij. Voor meer informatie over ope ningstijden: www.boomkweke- rijmuseum.nl.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 9