MARJAN BERK TE GAST IN BOSKOOP STICHTING VRIENDEN VAN HET KERKJE OPGERICHT WORKSHOP DR0MENVANGER TAXATIEDAG OUDE BOEKEN KENNISMAKEN MET FELDENKRAIS KIES VOOR HART EN SPORT BIJ DE TREKVOGELS ZUIDWIJKERS BANG VOOR GEVAARLIJKE VERKEERSSITUATIE TUINADVIES IN BIBLIOTHEEK BINGO ONS BELANG :<3» boskoop KERKDIENSTEN ZONDAG 19 APRIL Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 15 april 2009 Boskoop - Schrijfster Marjan Berk Is woensdag 22 april te gast in de Bibliotheek aan de Babsloot 7. Zij «erzorgt en lezing geschikt voor iedereen maar juist ook voor men iën die niet vaak lezen. Aanvang 20.00 uur. Marjan Berk is schrijfster en actrice en heeft aanvankelijk geschreven voor toneel, radio en televisie. De serie Vrouwenvleugel, waarvoor 2e het scenario schreef, is in 1994 Bekroond met de Televizierring. In 1980 verscheen het eerste boek van Marjan Berk: het Bezuinigings- Bookboek, dat ze samen met Je roen Krabbé samenstelde. Hierna volgden zo'n veertig boeken, waaronder enkele kinderboe ken. Verder schrijft Marjan Berk columns in Margriet en het Alge meen Dagblad. Enkele boeken van haar zijn Zout, Rijk!, Marjan Berks opa en oma boek. Het boek Een goeie truc, heeft zij speciaal geschreven voor mensen die moeite hebben met lezen. Tijdens de lezing zal Marjan Berk onder andere aandacht be steden aan dit boek. In Een goeie truc krijgt Jacob een dagboek voor zijn verjaardag. Voortaan schrijft hij al zijn gedach ten op papier. Plotseling ontdekt hij dat zijn ouders zijn dagboek le zen. Vanaf dat moment verandert zijn leven in een groot feest. Haar nieuwste boek is Boek voor Belle. Dit boek is een herinne ringsmonument aan Marjan Berks schoondochter Roos, die in 2006 stierf aan een agressieve vorm van kanker. Aangezien kleindochter Belle op dat moment nog maar twee jaar oud was zei Marjan Berks zoon Peter: 'We moeten opschrij ven wie haar moeder was!' Aan deze wens van haar oudste zoon gaf Berk gehoor met Boek voor Belle. Aan de hand van de getuige nissen van Roos' nog jonge gezin, haar familie en vrienden ontstaat een portret van een originele en vrolijke vrouw. Boek voor Belle is hierdoor meer dan een troostrijk en vrolijk verslag, waarin Belle la ter haar moeder terug kan vinden. Het boek is een bron van inspiratie voor anderen om door het vastleg gen van herinneringen een beeld te bewaren van een geliefde. De opbrengst van Boek voor Belle komt ten goede aan KWF Kanker bestrijding. Boekhandel Jongejan (Bruna) zal aanwezig zijn met een boeken tafel. Marjan Berk zal, indien ge wenst, gekochte boeken signeren. De toegang is vrij, dankzij pro vinciale subsidie in de actie tegen laaggeletterdheid. Kaartjes zijn V verkrijgbaar in de bibliotheek in Boskoop en te reserveren via de website van de bibliotheek. Voor meer informatie: www.bibli- otheekdegroenevenen.nl Boskoop - De Vrijzinnige Protes tantse Gemeente van Boskoop kerkt sinds jaar en dag in het pit toreske kerkje aan de BC-straat. Ook al oogt het kerkje fraai, er is dringend onderhoud nodig. Die kosten zijn door de kleine vrijzin nige gemeente niet op te brengen. Omdat Het Kerkje voor Boskoop onmiskenbaar cultuurhistorische waarde heeft, wordt de Stichting Vrienden van Het Kerkje opgericht. Doel van de Stichting: het behoud van het kerkje als cultuurhistorisch moment voor Boskoop. De oprichters van de Stichting heb ben op een enkeling na geen ker kelijke binding met het Kerkje. De Vrijzinnige Protestantse Gemeente van Boskoop is blij met het initia tief. Het Stichtingsbestuur bestaat uit Sjaak Blaazer, voorzitter, Wim San ders, penningmeester, Gé Vaartjes, secretaris, en de leden Inge van Deventer - van Wieringen en Cees Kroes. Burgemeester Coos Rijsdijk aar zelde geen moment om zitting te nemen in het comité van aanbeve ling. Hij noemt de oprichting van de Stichting een prachtig initiatief om de kerk die op een prominente plek in het dorpscentrum staat, te behouden. De oprichting van de stichting, het passeren en ondertekenen van de officiële oprichtingsakte, gebeurt op woensdag 22 april om 15.30 uur in de raadszaal van het gemeente huis. Boskoop - Onder leiding van do cente Annette Sewalt kunnen be langstellenden in De Tuinkamer aan de Halve Raak 33 een work shop 'dromenvanger' volgen. De pendels van de dromenvanger werden door de indianen gebruikt om kwade dromen in het net te vangen en de goede door te la- Boskoop - Taxateur en veilinghou der Arie Molendijk uit Rotterdam zal op Maandag 27 april in restau rant De Heeren Hoogwerff aam de Burgemeester Colijnstraat oude hoeken, handschriften en ansicht kaarten te taxeren of wel in te kopen. Molendijk is vooral gespe cialiseerd in oude geschiedenis, hijbeis, theologie en topografie. Voor eventueel restauratie kan een afspraak gemaakt worden. Voor taxatie wordt 3,- euro per persoon gevraagd. Aanvang 13.00 uur, einde 17.00 uur. Boskoop/Waddinxveen/Almen Voor de vakantiedrukte gaat be- üinnen nog even 'tijd voor jezelf'. Boskoopse Nanny Vogelaar volgde diverse opleidingen voor houding en bewegingslessen, waaronder bewust bewegen volgens de me thode Feldenkrais'. Deze methode, vooral bestemd voor vrouwen, is gericht op het bewust worden van hoe men beweegt. Door te onder zoeken hoe men denkt over bewe- Ü'ng en de eigen keuzes hiervan te gevaren, ontdekt men dat ook an dere bewegingscombinaties moge- 'jk zijn die vaak prettiger, minder Boskoop - Dertien kinderen van diverse basisscholen hebben de afge lopen vier weken deelgenomen aan de midgetgolfcursus, welke werd georganiseerd door midgetgolfvereniging De Trekvogels in het kader van het project 'Kies voor Hart en Sport'. Hans Redegeld en Ed van Voskui len, beiden met jarenlange mid- getgolfervaring, gingen met de groep kinderen aan de slag om ze de beginselen van het spel bij te brengen. De laatste cursusdag, zaterdag 11 april, werd afgesloten met eer. wedstrijd. Na telling van de scores bleek Elise Keyzer de bes te van allemaal met 44 slagen. Elise was hiermee vijf slagen beter dan haar concurrenten Jordy Benschop met 49 en Mart Hoogendoorn met 51. Zij kregen als prijs een waarde bon voor een aantal gratis rondjes op de midgetgolfbaan. ten. Er kan gewerkt worden met edelstenen in de tinten paars/lila, turquoise of groengeel. De work shop, die bestaat uit twee ochten den, vindt plaats op vrijdag 17 en 24 april en start om 9.00 uur. Voor meer informatie en aanmel den: www.boskoopcreatief.nl of 0172-212274. Opperste concentratie is vereist om de bal langs de hindernis te krijgen. Boskoop - De bewoners van de Zuidwijk zijn bang voor gevaarlijke ver keerssituaties tijdens wegwerkzaamheden waarvoor de gemeente dins dag 7 april de plannen ontvouwde. "We zijn het erover eens dat de weg door de huidige staat gevaarlijk is. Alleen zijn we bang dat het bouw- verkeer nog meer gevaarlijke verkeerssituaties veroorzaakt. De wegen zijn te smal en een gevaar voor fietsers. Ik hou mijn hart vast", zegt een bewoner. belastend, logischer, makkelijker en meer ontspannen kunnen zijn. Van vrijdag 26 tot en met zondag 28 juni organiseert Vogelaar een gecombineerde minivakantie op Landgoed Ehzerwold in Almen waar belangstellenden een korte cursus Feldenkrais kunnen volgen. Deze cursus is onderdeel van de 'zomerdroom' van Vrouwen van Nu, de grootste vrouwenorganisa tie van Nederland met onder meer een afdeling in Waddinxveen. Voor meer informatie en aanmel den, vóór woensdag 15 april: www. bewegingsleer.com. Door Johanna van Waardenberq De gemeente wil de verkeershin- der tijdens de verbouwing zoveel mogelijk beperken. Daarom laat het aangenomen projectbureau de weg tijdens de reconstructie open voor verkeer. Door middel van rij platen kan het verkeer met een lage snelheid toch gebruik maken van de weg. Bewoners zijn bang voor lange files die vooral veroor zaakt zullen worden door vracht wagens. "In de huidige plannen willen jullie eind 2009 beginnen met de verbouwingen, maar juist dan is het een drukke periode. Het is voor het verkeer veel beter dat de reconstructie in de zomer plaatsvindt", zegt een bewoner van de Zuidwijk. De weg verkeert zich momenteel in een slechte staat. Bij een re- Boskoop Chr.Geref.kerk 9.30 uur ds. M.B. Visser en 17.00 uur ds. M.W. den Hertog. De Stek 9.30 uur kand. J.W. Stam. Zijdekerk 9.30 uur ds. C. van der Linden. Dorpskerk 9.30 uur ds. W. de Bruin en 18.30 uur ds.mw. M. van Doorne (jeugddienst). Chr.gem.Bethel 9.30 uur Peter Sleebos. Ger.Gem. 9.30 uur leesdient; 15.00 uur ds. A.B. van der Heiden (open.bel.). Woensdag 22 apr. 19.45 uur ds. E. Bakker. Evang. Gem. Parousia Peter Stolk. MEDISCHE WEEKENDDIENST Voor spoedeisende huisart senhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/ feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH) en Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM), (Groene Hart Zie kenhuis) locatie Bleuland aan de voorzijde van het ziekenhuis bij Spoedeisende Hulp, Gouda, 0182-322488. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afde lingen etc.: www.ghz.nl genbui staan sommige delen zelfs blank. Verzakking is momenteel zo erg dat ophoging noodzakelijk is. "De Zuidwijk gaat eindelijk op de schop. We hebben er lang op moe ten wachten", zegt wethouder verkeer, vervoer en waterstaat Gijs Schotanus. De informatie bijeenkomst is be doeld om samen met de bewoners de plannen voor de verbouwing verder uit te werken. Zoals iedere informatiebijeenkomst konden de aanwezige een formulier invul len met hun opmerkingen over de huidige plannen. "We hebben uit eerdere projecten gezien dat de resultaten erg goed zijn. We ne men zo'n 85 procent van alle op merkingen mee en uiteraard doen we dat ook met de suggesties van vanavond", zegt projectleider Ben Hosman. Boskoop - In de plaatselijke ves tiging van bibliotheek de Groene Venen zal tuinarchitect Frits Ruy- ten op de tuinontwerpdag, vrijdag 17 april, van 14.00 tot 17.00 uur aanwezig zijn voor het geven van tips voor het (her)inrichten van de tuin. Een gesprek, liefst op grond van meegebrachte plattegrond en foto's van de huidige tuin, kan on geveer 20 minuten duren. Aan de hand van een meegebracht takje of blaadje van een struik of boom kan Ruyten advies geven over de verzorging ervan en mocht men de ph waarde van de tuingrond willen weten, dan dient men een zakje aarde mee te brengen. De tuin ontwerpdag wordt, dit jaar voor de tiende keer, georganiseerd op initiatief van de Nederlandse Ver eniging voor Tuin- en Landschaps architectuur. Voor meer informatie: www.inte- gralispp.com of www.bibliotheek- degroenevenen.nl. Boskoop - De Oudervereniging voor ouderen in Boskoop en omstreken houdt maandag 20 april een bingoavond in de gro te recreatiezaal van het Zorg centrum aan de Boezemlaan, aanvang 19.30 uur. Er worden zes ronden plus een superronde gespeeld.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 13