KLASSIEKERS EN MODERNE AUTO'S RIJDEN GEMIVATOCHT WERELDWINKEL VIERT 40-JARIG BESTAAN SPREEKUUR WD FINALE ROAD TO GREPPELPOP ZIJN WATERBESTENDIGE WONINGEN NODIG IN DE ZUIDPLASPOLDER? MOGELIJK WIJZIGING V00RRANGSREGELS FIETSERS MIFUWERKERK OPEN DAG GOLFBAAN HITLAND (FILM)KROEG TAVERNA NO LABEL IN TAVERNA Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 15 april 2009 Nieuwerkerk aan den IJssel - Meer dan veertig bijzondere auto's deden zaterdag 11 april mee aan de jaarlijkse toertocht van Stichting Evene ment voor de bewoners van het Gemivacomplex aan de Franse Zoom. De tocht ging voor de tweede keer van start bij Twigt Trucks en de route liep dit jaar van Nieuwerkerk naar Oud Verlaat, Zevenhuizen, Moerka- pelle, Waddinxveen, Moordrecht en weer terug naar Nieuwerkerk. Door Marlonneke Willemsen Géén bonk roest De bewoners van Gemiva konden met de meest uiteenlopende au to's meerijden. Zo deden er echte klassiekers mee zoals een Rolls Royce, een Fiatje 500, een MG en een aantal oude legertrucks, maar er waren ook modernere auto's zoals een Mini-cabrio, een BMW Z3 en een Subaru Impreza. Een van de deelnemers met een klassiek model was de heer Noorlander. Hij heeft zijn auto, een MG TD uit 1951 zelf opgeknapt. "Toen ik mijn auto kreeg was het één bonk roest. Het heeft best veel tijd gekost om hem op te knappen, maar hij ziet er nu weer prima uit." Het was voor Noorlander de tweede keer dat hij aan de tocht mee deed. "Vorig jaar heb ik ook meegereden en toen was het ook al zulk lekker weer. Het lijkt wel of ze de datum er op uitkiezen." In de MG zat ook Mar cel van Gelderen. Voor hem was het de eerste keer dat hij aan de De V-snaar heeft het gehouden. De Wereldwinkels vieren dit jaar landelijk hun veertigjarig jubileum. Het idee van de Wereldwinkels is ontstaan naar aanleiding van de UNCTAD-conferentie (United Nati ons Conference on Trade and De velopment) in 1968. Tijdens deze conferentie werden de ontwik kelingslanden georganiseerd en deden van zich spreken. In mei 1970 werd de Landelijke Stichting Wereldwinkel opgericht. Twee jaar later bestonden er al 140 Wereld winkels. Het feestelijke jubileum viert Wereldwinkel Nieuwerkerk aan den IJssel mee door klanten bij elke aanschaf jubileumthee aan te bieden. Vanaf 1985 werd de Wereldwinkel steeds meer winkel; het personeel werd professioneler net als de win kelinrichting. De Wereldwinkels maakten alternatieve handel tot het centrale thema van hun werk. Om controle te krijgen op het aan bod ontwikkelde de Landelijke Ver eniging criteria waaraan producten die in de Wereldwinkel werden ver kocht, moesten voldoen. De Stich ting Werk aan de Wereld (de We reldwinkel Nieuwerkerk aan den IJssel) werd officieel op 18 novem ber 1987 opgericht. Na een marktonderzoek in 1998 werd door de Landelijke Vereni ging van Wereldwinkels een nieuw winkelconcept bedacht om de her kenbaarheid van de Wereldwinkel te vergroten. Vele Wereldwinkels, waaronder Wereldwinkel Nieuwer kerk aan den IJssel, maakten daarna een succesvolle transformatie door met de herkenbare paars en oker kleuren. Feestelijke clownskleurpla ten, de geschiedenis en het jubile umlogo, de fair trade projecten en een terugblik op de afwisselende activiteiten van de afgelopen jaren, zijn te vinden op de website nieu- werkerkaandenijssel.wereldwinkel, nl. Wereldwinkel Nieuwerkerk aan den IJssel is gevestigd aan de Prins Bernhardstraat 7a en is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 tot 16.30 uur en op zaterdag tot 16.00 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - De gemeenteraadsfractie van de VVD Nieuwerkerk aan den IJssel houdt op donderdag 16 april van 19.30 tot 20.00 uur spreekuur. Entree via de zij-ingang van het Raadhuis, tegen over de apotheek. Het is ook mogelijk een afspraak maken met één of meer fractieleden. Telefoonnummers en e-mailadressen zijn te vinden op www.vvdnieuwerkerk.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De finale van Road to Greppelpop vindt op vrijdag 17 april plaats in Taverna. De volgende bands staan in de finale voor het winnen van be hoofdprijs: een optreden op Greppelpop 2009: Riverbreed (Prog. Rock); Wardash (Trash Me tal) en New York Diesel (Rock). De toegang bedraagt 1,- euro. De op brengst van de avond is bestemd voor Greppelpop. Deur open om 20.30 uur. Noorlander en Van Gelderen in de MG TD uit 1951. tocht meedeed. Een aantal deelnemers maakte zich een beetje zorgen of ze de finish wel zouden halen. Dit gold ook voor Marieke van der Putten. Haar auto moest nog op het laat ste moment gerepareerd worden. "Mijn auto is een MGB uit 1980. Hij is dus nog niet zo oud als een aan tal andere auto's, maar toch maak ik me een beetje zorgen. Deze week is de V-snaar geknapt, dus moest er een nieuwe in. Onze auto komt uit Las Vegas in Amerika, dus zijn de onderdelen niet makkelijk verkrijgbaar. De nieuwe V-snaar moest uit Engeland komen en is er pas gisteren, gelukkig nog net op tijd, ingezet. Ik hoop dus dat hij het vandaag houdt. We hebben in ieder geval een koffer met eten en wat kleding achterop zitten voor het geval dat we stranden. Maar als het goed is rijdt er ook nog een bezemwagen mee." Het was voor Van der Putten ook de tweede keer dat ze aan de tocht mee deed. "Vorig jaar was de MG nog niet klaar, dus heb ik met mijn gewone auto meegereden. Dit jaar is de auto wel klaar, waardoor het voor mijn bijrijder Stefan extra leuk is." Gelukkig heeft de MG en in het bijzonder de V-snaar het ge houden en is iedereen weer veilig in Nieuwerkerk teruggekeerd. Kijk voor meer foto's op: www. hartvanholland-online.nl. De fo to's zijn te bestellen via www.ima- geplanet.nl Door Marlonneke Willemsen Nieuwerkerk aan den IJssel - "Nieu werkerk zou veel voordeel hebben van een project met waterbesten dige woningen." Dat is de mening van Paul Duinkerken, initiatiefne mer van het project wereldwater- woningen. Geïnspireerd door de verschillende bouwstijlen in rivier delta's zoals de Nijl delta en de Mis sissippi, heeft hij een plan opgevat om ook in de Zuidpias waterbesten dige woningen te gaan realiseren. "Het plan moet Nieuwerkerk op de kaart zetten en laten zien hoe we met water omgaan op het laagste punt ter wereld, dat gebouwd is achter kunstmatige dijken." Duinkerken heeft zijn plan gepre senteerd tijdens de laatste ver gadering van de raadscommissie Ruimtelijke Ordening en Volkshuis vesting. Er bestaan volgens hem een aantal soorten waterbesten dige huizen. "De eerste vorm zijn terpwoningen, zoals die vroeger in Nederland gebouwd werden. In de golf van Mexico in de Ver enigde Staten bouwen ze huizen op palen, in Egypte bouwen ze meerdere woonlagen, zodat men naar een hogere verdieping kan verhuizen en als laatste kunnen er ook nog dokwoningen gebouwd worden, die kunnen drijven." Duin kerken ziet het project ook als een soort toeristische trekpleister voor Nieuwerkerk. "Er moet een informatiecentrum bij het project komen, voor voorlichting en edu catie over het onderwerp. Dit wil niet zeggen dat de woningen zelf ook een soort museum worden. De huizen moeten op een normale manier bewoonbaar zijn. Het is ook pagina 27 Nieuwerkerk aan den IJssel - Op Golfbaan Hitland wordt voor zaterdag 18 april een Open Dag georganiseerd. Niet-golfers kun nen deze dag kosteloos meedoen aan kennismakingsdinics onder leiding van een golfprofessio- nal. Van 11.00 tot 12.30 en van 13.00 tot 14.30 uur zijn er clinics voor kinderen vanaf zes jaar. Voor volwassenen starten clinics om 11.00, 12.00, 13.00 en 14.00 uur. Voor golfclubs en golfballen wordt gezorgd. Sportieve kleding en sportschoenen worden aan bevolen. Om 10.30 uur staat een demonstratie golfclubs op het programma en tussen 12.00 en 15.00 uur is de par 3 baan gratis toegankelijk, mits begeleid door een ervaren golfer. Voor meer informatie: www.hit- land.nl of www.opengolfdag.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Ta- verna doet op zondag 19 april dienst als 'filmkroeg', waar om 14.00 uur ejn spannende thriller vertoond zal worden. Voor meer informatie: www.jeugdwerknwk.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Een nieuwe editievan 'No Label' inTa- verna. Op zaterdag 18 april gaan om 20.30 uur de deuren open voor hét feest van de dj's met mu ziekstijlen house, club electric, NL hop, drumm and base, jungle en vele vele meer. De naam zegt het al, er is geen vast label; het gaat van happy hardcore tot hip hop, en van reggae tot house. YnoMC? is de host en DJ's Beatjunkie en Rextar zullen deze avond draaien. De toegang bedraagt 2,- euro. de buitenkant en de plaats in het landschap dat bijzonder is, niet de binnenkant." Het is dan ook de be doeling dat het gaat om 'gewone' huizen, die economisch haalbaar zijn. In de commissie werd met inte resse naar de presentatie geluis terd, maar er waren wel een paar bezwaren tegen het plan. Wim Janse (CDA) zei geen goed beeld te krijgen van de relatie tussen het project en de Zuidplaspolder. "We zitten hier niet in een gebied dat regelmatig overstroomt. Dit pro ject hoort meer thuis in een rivier delta." Harm Lamberts (GBN) was het hier mee eens. "De Zuidplas polder is juist veilig tegen over stromingen." De presentatie van Duinkerken was een eerste aanzet voor het project. Of het daadwer kelijk ooit gerealiseerd zal worden, is nog lang niet duidelijk. Nieuwerkerk aan den IJssel - Waar mogelijk moeten voor fietsers en voet gangers dezelfde voorrangsregels gelden. Dit is een van de aanbevelin gen die door de gemeente gedaan wordt op basis van een inventarisatie van de verkeerssituaties in Nieuwerkerk waar fietsers bij betrokken zijn. Daarnaast is men van mening dat op een aantal plaatsen de huidige mar kering tot verwarring leidt en dat deze moet worden aangepast. Naar aanleiding van de inventarisatie zijn een aantal plekken aangewezen, waar de regels op korte termijn zullen worden aangepast. No Label Zaterdagavond 18 april is het 'No label' avond in Taverna. No Label is het feest waar meerdere stylen door elkaar worden gedraaid, ofte wel: hetfeest van de DJ's. Denk aan house, club electric, NL hop, drumm and base, jungle en vele vele meer! YnoMC? is de host en DJ's Beatjun kie (jungle D&B) en Rextar (house, club, electro) draaien deze avond. Deur open om 20.30 uur. De toe gang bedraagt 2,- euro. Door Marlonneke Willemsen De raadscommissie Verkeer, Fi nanciën, Beheer en Bestuur was blij met de grootschalige aanpak van de inventarisatie, maar hoopt dat dit soort onderzoeken in de toekomst periodiek worden uit gevoerd, zodat de situatie goed in de gaten kan worden gehouden. Over een aantal punten was toch nog wat discussie. Een voorbeeld hiervan is de fietsoversteekplaats aan de Kerklaan ten hoogte van De Hoed. Volgens Aart Slobbe (Chris- tenUnie/SGP) is dit een gevaarlijk punt, omdat de fietsers een aantal haakse bochten moeten nemen. "De automobilisten hebben hier veel meer overzicht, dus lijkt het me beter om de fietsers op dit punt voorrang te geven. In de meeste gevallen krijgen fietsers op dit punt nu ook al voorrang, dus dit is een soort gewoonterecht." Ook de andere commissieleden waren van mening dat dit een gevaarlijk punt is. Toch is er na de inventarisatie voor gekozen, om de voorrangs regels hier niet te wijzigen, omdat men van mening is dat de snelheid waarmee de automobilisten hier rijden, zodanig hoog is, dat het juist onveilig zou zijn om fietsers voorrang te geven. Om tot een goede oplossing te komen, werd door Slobbe voorgesteld om voor dit punt advies te vragen aan Veilig Verkeer Nieuwerkerk. "Als we een dergelijke, goede voorziening heb ben, moeten we er ook gebruik van maken." In de volgende verga,- dering van VVN zal de situatie aan de orde komen, waarna er advies zal worden uitgebracht aan de ge meente. Op een aantal andere locaties zal de situatie op korte termijn wor den aangepast. Op het Raadhuis plein zijn twee oversteekplaatsen, waar voetgangers voorrang heb ben, maar fietsers niet. Op deze punten zouden fietsers in de toe komst ook voorrang moeten krij-> gen. Dit geldt ook voor twee over steekplaatsen aan de Batavierlaan. Bij de oversteek op de Europalaan in de buurt van de Ierse straat, wil men juist de voetgangers uit de voorrang halen. Op zes andere lo caties zijn de voorrangregels wel correct toegepast, maar is er een blokmarkering aangebracht. Dit is volgens de landelijke richtlijnen niet wenselijk. Deze markeringen zullen op korte termijn worden^ verwijderd of worden vervangen door kanalisatiestrepen.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 27