Een evenement van Zevenhuizen, voor Zevenhuizen 1 iifufiin Twintigste editie Bedrijfsvolleybaltoemooi www.jaapeindhoven.nl ft Een wedstrijd uit de 19e editie. SURGICAL IMAGING AUTOBE WWW.NDSSI.COM Autobedrijf Jaap Eindhoven voor al uw autowensen. Er zijn meer dan 100 occasions in voorraad. ^Autobedrijf Jaap Eindhoven gaat dit jaar voor een plaats in de finalepoule! Hart van Holland Dé krant voor de Zuidpias 15 april 2009 pagina 29 Door Ceertrude Verweij Zevenhuizen - Het bedrijfsvolleybaltoer- nooi is een begrip in Zevenhuizen. Dit jaar worden deze wedstrijden voorde twintigste keer georganiseerd. Het eerste comité stopte na het vijftiende toernooi. Voorzitter Fred Boevé: "Dit is de vijfde keer dat wij het doen, maar wel met een vernieuwd comité. Ruud van der Knaap en Sander Poot zijn geble ven en Nico Perdijk en Kees Poot zijn erbij gekomen. Dat zijn twee Zevenhuizenaren in hart en nieren." Het toernooi is dan ook een echtZevenhui- zens evenement. Het dorp binden "Het is een evenement van Zevenhuizen, voor Zevenhuizen. We hebben hier een aantal dingen om het dorp te binden. Het schaatsen is er een van, Koninginnedag en het Oogstfeest zijn ook heel belangrijk en dan is er het bedrijfsvolleybal. Dat zijn de dingen waar heel Zevenhuizen enthousi ast op af komt." Toch was er de laatste jaren wel een daling in de belangstelling te zien. Dat was jammer. Het viel voor veel bedrijven niet mee om genoeg personeel bij elkaar te krijgen op een zaterdag. En voor ons ging het ook allemaal een beetje op de automatische piloot. Maar met nieuwe mensen heb je ook weer nieuwe ideeën. Dit jaar hebben we alle bedrijven persoonlijk benaderd. Er doen nu zesen twintig teams mee." Bedrijfsuitje Het toernooi vervult een belangrijke functie in het dorp. Boeve:"Het is bedoeld Om Zevenhuizense bedrijven aan elkaar te binden. Zo zien en spreken ze elkaar nog eens. Natuurlijk is er wel een sportieve rivaliteit, maar datis juist leuk. Er wordt al flink geoefend, soms zelfs gewoon op bedrijfsterreinen aan de Dorpsstraat. Zo gaat het echt leven." Ook binnen een bedrijf is die bindende functie aanwezig: "Voor een aantal bedrijven is het echt een bedrijfsuitje. Al het personeel speelt mee of komt kijken en meestal komen de partners mee. Na afloop is er een feestavond en dan gaan ze met zijn allen door tot in de kleine uurtjes." Benefiettoernooi Het is een volleybaltoernooi, maar zeker niet alleen bedoeld voor de echte vol leyballers. "Het is juist voor de niet-volleyballers. Natuurlijk winnen vaak wel de bedrijven die veel volleyballers in het team hebben, maar daar gaat het niet om. Het gaat om de lol, om even op een andere manier met elkaar bezig te zijn."Ook de opbrengst van het bedrijfsvolleybaltoemooi blijft dit jaar binnen Zevenhuizen."Het is een soort be nefiettoernooi. Een deel van de opbrengst gaat altijd naar Jong Nesselande, het andere deel gaat naar een goed doel. De afgelopen jaren hebben we steeds geko-f zen voor grote landelijke doelen, zoals de Cliniclowns of stichting Edukans. Die laatste werkt wel vanuit Zevenhuizen, maar heeft verder geen binding met het dorp. Ik ben al jaren op zoek naar een goed doel in Zevenhuizen. Pas raakte ik in gesprek met iemand van de Stichting Vrienden van de Zevenster. Zij proberen het leven in de Zevenster te veraangena men. Oud worden is wel leuk, maar oud zijn is vreselijk, zegt men altijd. Net als alle zorginstanties in Nederland heeft de Zevenster te maken met bezuinigingen. De Stichting Vrienden van de Zevenster doet de dingen die de Zevenster zelf niet kan betalen. Ik vind het mooi dat we deze keer het geld binnen Zevenhuizen kunnen besteden aan een goed doel." Swingende wedstrijden Om het twintigjarig bestaan van het toer nooi te vieren wordt een aantal extra's ge regeld. "We zijn met een aantal sponsoren bezig met het samenstellen van een zo genaamde teamtas. Daarin komen allerlei dingen om het team door de wedstrijden heen te helpen. Op de feestavond speelt een lokale band. Vooral na de finales op 9 mei gaan we een extra knallend feest neerzetten.Voor 18 april hebben wede DJ Bart, ook afkomstig uit Zevenhuizen, geboekt. Hij zal ook tijdens de wedstrijden in de zaal draaien. Dat zullen swingende wedstrijden worden."Op zaterdag 18 april worden de poulewedstrijden gespeeld, op 9 mei komen de verliezers tegen elkaar uit en strijden de winnaars om de eerste plaats. De wedstrijden en de feestavond zijn gratis toegankelijk. De wedstrijden worden gespeeld vanaf 18.00 uur in de sportzaal van Swanla, de feestavond begint om 21.30 uur. NDS Surgical Imaging is de marktleider in het ontwerpen en produceren van medische beeldschermen en integratieoplossingen voor medische industrie. Het hoofdkantoor van NDS staat in Jan Jose, Californië USA. Het Europese hoofdkantoor van NDS staat in Zevenhuizen. Dit Europese hoofdkantoor is verantwoordelijk voor Verkoop, Marketing en Technische Service in Europa, Midden Oosten en Afrika. Meer informatie kunt U vinden via onze website: www.ndssi.com NDS Het team van NDS gaat voor de eerste plaatsvan de Dansvloer.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 29