RUIM DRIE TON NODIG VOOR SPORTVELD BRAZIUËGROEP VERZORGT MOEDERDAGONTBIJT NIEUWBOUW OP INBREIDLOCATIE WESTEINDE - WETERINGSTRAAT WEGAFSLUITING 1/ M MOORDRECHT VOORJAARSUITVOERING KNDA KERKDIENSTEN ZONDAG 19 APRIL ;*S# m Q lisHSPjij éf v» ÜM Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 15 april 2009 pagina 35 Moordrecht - Zestien eengezinswoningen (waarvan 5 dijkwoningen) zullen worden gerealiseerd op de locatie Westeinde-Weteringstraat sa men met een zorgflat voor mensen met een lichamelijke handicap of met een verstandelijke beperking. Momenteel heeft het gebied nog de bestemming bedrijven. Tijdens de commissievergadering Ruimtelijke Or- 'dening werden de plannen gepresenteerd. Door Natasha Qualm Twee jaar geleden werd de ge meente al door twee projectont wikkelaars benaderd met plannen voor dit gebied. Omdat één van de I twee projectontwikkelaars afhaak- te, heeft het plan voor nieuwbouw I op deze locatie lange tijd op de I plank gelegen. Een paar maanden j geleden werd de gemeente echter I opnieuw benaderd door Bouwbe- I drijf Vink die serieuze plannen had I voor dit gebied en welke intussen verder zijn uitgewerkt. Er moeten een vijftal duurdere dijkwoningen komen tot 395.000,- euro, en elf eengezinswoningen in de prijsklas setot maximaal 279.000,- euro. De zorgflat zal volgens de plannen be staan uitvier lagen. Daarmee komt het dak van de flat nauwelijks bo ven de eengezinswoningen uit. Bo vendien heeft de zorgflat daarmee een laag minder dan de al reeds bestaande flat van de woning bouwvereniging nabij de nieuw- bouwlocatie. Elke verdieping van de zorgflat zal uit maximaal 25 zor- gunits bestaan. Tussen de zorgflat en de al reeds bestaande flat is een plantsoen gepland. In de plannen is ruimte voor 33 parkeerplaatsen, hoewel er volgens de norm van 1,78 per huishouden slechts 23 tot 24 parkeerplaatsen nodig zijn. Het gebied zal ontsloten worden via de Weteringstraat. Projectontwikkelaar Bouwbedrijf Vink heeft de omwonenden van het plangebied al geïnformeerd en uit de gesprekken bleek dat ze in grote lijnen positief staan tegen de bouwplannen. Namens de omwo ners sprak Marike Koelé tijdens de vergadering in. Zij vertelde dat de omwoners positief verrast waren dat dit terrein ontwikkeld werd. Wel hadden de bewoners een aan tal kritische kanttekeningen. "Wij hebben principiële bezwaren te gen de ontsluiting van het gebied via de Weteringstraat. Wij vinden dit verkeerstechnisch een onveilige situatie." Mevrouw Koelé kreeg hierin bijval van meerdere fractie leden. "Laten we nog eens goed kijken naar de toegangsweg, zeker gezien de verkeersveiligheid,"liet Wouter Groenendijk (CDA) weten. "De situatie is nu al onoverzichte lijk, dat zal alleen maar erger wor den als de verkeersdruk toeneemt." Een ander punt van aandacht voor de omwonenden was de geplande zorgflat. "Kan de zorgflat niet drie woonlagen krijgen, in plaats van vier? Daarnaast zouden we graag zien dat de zorgflat in de plannen iets zal opschuiven in de richting van de bestaande flat. Doordat er dan meer ruimte zit tussen de eengezinswoningen en de zorgflat zou het geheel minder blokkerig overkomen," meende Koelé. Beter Moordrecht zag geen bezwaren tegen de geplande vier woonla gen van de zorgflat. "Zeker gezien de hoogte van de nabijgelegen reeds bestaande flat," aldus Huib van Dam (BM). Groenendijk (CDA) merkte bovendien op dat op de tekening staat aangegeven dat de bovenste laag iets naar achter ver springt. "Dit oogt vriendelijker," zei Groenendijk. "Als er voor vier woonlagen gekozen zal worden, gaat hier dan ook mijn voorkeur naar uit." Een ander punt waar de omwonen den zich zorgen om maken is het aantal beschikbare parkeerplaat sen in het plangebied. Koelé: "Er is nu al een parkeerprobleem in de Weteringstraat. Vanuit de Molukse wijk wordt hier ook geparkeerd." De fractieleden deelden die zorg. "Ik hoor zeggen dat er voor de zorgflat niet veel parkeerplaatsen nodig zullen zijn. Maar medewer kers van de zorgflat en familie zullen ook met de auto komen. Ik denk dat we daar soms een beetje te weinig rekening mee houden," aldus Van Dam. Ook van de kant van de VVD kwam het pleidooi om het aantal parkeerplaatsen niet naar beneden bij te stellen. Wet houder Jan Oomen gaf namens het college aan dat op dit moment nog weinig te kunnen zeggen op de opmerkingen van de omwonen den. "We moeten nog kijken naar het aantal woonlagen van de zorg flat, het aantal parkeerplaatsen en de ontsluiting." Wel liet wethou der Oomen weten dat hij de plan nen een verrijking vond voor de buurt. In augustus of september van dit jaar zal het voorontwerpbestem mingsplan waarschijnlijk gereed zijn en kan er inspraak plaatsvin den. In december zal het ontwerp- bestemmingsplan ter inzage wor den gelegd. Vaststelling van het bestemmingsplan zal in april 2010 plaats vinden door de nieuwe ge meente Zuidpias. Moordrecht - Bij muziekvereniging K.N.D.A. staat zaterdag 18 april om 20.00 uur de traditionele voor jaarsuitvoering op het programma. Het concert van de drumband en de harmonie vindt plaats in sport hal de Zuidpias, waarbij medewer king verleend zal worden door een dansgroep van Fit en Fun. Thema dit jaar is 'Amerika', met onder Moordrecht Volle Evangelie Gem. n.n.b. Ger. Kerk (Ontmoetingskerk) 10.00 uur ds. N. Schelhaas. Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Schip per. Herv. Bethelgem. 10.00 uur ds. J.C. Schuurman en 18.30 uur ds. J. Boer. R.K. parochie St. Johannes Ont hoofding: De kerk is elke donder dagochtend open van 10.00 tot 13.00 uur met om 12.30 uur een gebedsdienst. Dick Vrijburg is in de kerk aanwezig. Kwadraad, Algemeen Maatschappelijk Werk Inloop- en telefonisch spreekuur: 'De Kraal', Pr. Beatrixstraat 15a, Moordrecht. Elke dinsdag en elke donderdag van 9.00 tot 10.00 uur; tel: 0900-1202150 (lokaal tarief) of 0182-594710. Of op www.stichtingkwadraad.nl en info@stichtingkwadraad.nl. Wie buiten kantooruren drin gend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan te recht bij de Bereikbaarheid Bui ten Kantooruren (BBK) op 0182 594935. meer muziek uit de musical Gre ase. Van de hand van instructeur en tamboer-maitre Henk de bruin zal onder andere The Drum Player gespeeld worden. De algehele lei ding is deze avond in handen van dirigent Richard Vrijhoef. Moordrecht - Het zal de bewoners van Moordrecht vast niet zijn ontgaan: de nieuwe gele bestrating bij de Bernhardbrug. De gele kleur die is gebruikt om dit gedeelte van de weg te accentueren werd onderwerp van gesprek tijdens de tpmrfiissievergadenng die vorige week werd gehou- den Beter Moordrecht vroeg zich af vvéarom hëjt mooie chique zwart is vervangen door èeze 'lelijke' kleur geel. Een ding is zeker-opvallend is het wel. i Moordrecht/regio - De Brazili- egroep zet op moederdag, zondag 10 mei, voor de vijfde, tevens laat ste keer, de moeders in het zonne tje met een ontbijt, dat deze dag tussen 7.00 en 9.00 uur bezorgd kan worden. Op verzoek eventueel ook de avond ervoor tussen 17.30 en 19.30 uur. De opbrengst is bestemd voor het Remerproject, een project voor straatkinderen in Rio de Janeiro. Deze zomer zal een groep van 13 personen uit Moordrecht, Gouda en Reeuwijk, naar Brazilië vertrek ken om zich in te zetten voor deze kinderen. De kosten voor een ont bijt bedragen 10,- euro. Bestellen kan op 0182-528416, 0182-571349, 0812-510400 of 0182-375503. Moordrecht - In verband met werk zaamheden van de provincie Zuid Holland aan het N456 (tussen de A20 en de provinciale weg) is de af- en toerit Moordrecht (18) van de A20 (rechts) in de richting van Utrecht afgesloten van dinsdag 28 april 23.00 uur tot woensdag 29 april 5.00 uur, van maandag 4 mei 23.00 uur tot dinsdag 5 mei 5.00 uur, van dinsdag 5 mei 23.00 uur tot woensdag 6 mei 5.00 uur, van woensdag 6 mei 23.00 uur tot don derdag 7 mei 5.00 uur en van don derdag 7 mei 23.00 uur tot vrijdag 8 mei 5.00 uur of zoveel langer of korter als noodzakelijk. Het verkeer komende van Rotter dam en gaande in de richting van Moordrecht/ Doelwijk/ Waddinx- veen wordt omgeleid via de af- en toerit Gouda (11). Het verkeer ko mende van Utrecht en gaande in de richting van Moordrecht wordt omgeleid via de A12 afrit Gouda (11). Het verkeer komende van Moordrecht en gaande in de rich ting van Utrecht wordt lokaal om geleid. Door Natasha Qualm Moordrecht - Voor de realisering van speelvoorzieningen aan de Sportlaan is een fors bedrag van 312.000 euro extra nodig. Daarover beslist de gemeenteraad tijdens de volgende vergadering. Tijdens de behandeling van dit voorstel tijdens de commissievergadering van vorige week bleek dat deze toestemming er zonder moeite zal komen. De aanwezige fractieleden zagen allemaal de noodzaak van de sportvoorziening in en op de VVD na werden er geen kritische vragen over het extra budget ge steld. Tijdens de komende raads vergadering zal het voorstel dan ook als een hamerstuk worden af gehandeld. In het plan Sportlaan is afgespro ken dat er ten aanzien van de speelvoorzieningen een drietal voorzieningen zouden komen: een grote speelplaats voor de oudere jeugd, een kleine speelplaats voor de kleintjes en een sportveld. De grote speelplaats is inmiddels in samenspraak met de omwonenden aangelegd. Ditzelfde gaat nog ge beuren met de speelplaats voor de kleintjes. Voor het sportveld is een aparte bewonersavond belegd, waarbij de gemeente een voorstel voor dit plan heeft gepresenteerd. In de begrotingsvergadering van 2009 is door de gemeenteraad besloten dat er in plaats van een grasveld een kunstgrasveld zou moeten worden aangelegd. Ook werd het idee geopperd om een gedeelte van het veld zo in te rich ten dat het geschikt is om er 's win ters een klein ijsbaantje van te ma ken. Nadat het plan is uitgewerkt is het onder de bewoners verspreid en het plan kan rekenen op grote steun. Het totale plan omvat een gedeelte kunstgras (40 bij 42 me ter) met doelen en ballenvangers. Verder komt er een grasgedeelte met een veld van 25 bij 37 meter met 2 korfbalpalen en een omwal ling zodat er een ijsbaan van kan worden gemaakt. Tevens komt er een uitloopstrook voor honden en f ietsvoorzieningen. Daarnaast wor den er knotwilgen aangeplant. Voor het project is op dit mo- f ment een bedrag beschikbaar van 65.000,- euro. Om het plan te kun nen uitvoeren is een extra krediet nodig van 312.000 euro. In het totaal is er een bedrag nodig van 377.000,- voor de realisatie. Daar naast bedragen de jaarlijkse extra kapitaallasten bij afschrijving in 10 jaar 41.081,- euro. Alle fractie leden reageerden positief op de plannen en waren blij dat er weer een mooie voorziening voor de jeugd van Moordrecht erbij kwam. Kors van der Wolf (VVD) vroeg zich echter wel af of dit niet heel veel geld was voor een dergelijke voorziening. Wethouder Ron Gast legde uit dat de grootte van het project maakt dat de kosten zo hoog uitvallen. "Het is inderdaad fors aan de prijs, maar het terrein is meer dan 20 keer zo groot als de andere velden die wij in Moor drecht hebben. Daarnaast maken het hekwerk, de beplanting en de combinatie met de hondenuitlaat- strook het zo duur. Toch vinden we de aanleg dermate belangrijk." De VVD concludeerde dat alle fracties zich konden vinden in het voorstel en dat het voorstel om deze reden als hamerstuk in de aankomende raadsvergadering zou kunnen wor den behandeld. Daarnaast wenste de heer van der Wolf de nieuwe gemeente Zuidpias veel sterkte toe. "Want als alle gemeenten dit soort beslissingen nemen voor het einde van het jaar wordt dat nog een hele opgave voor de nieuwe gemeente."

Hart van Holland | 2009 | | pagina 35