K00RNM0LEN EN GROENE HART ZIEKENHUIS OPENEN BEWEEGPUNTFYSIO JOMARE HELPT KINDEREN BIJ SCHEIDING fOEDSELACTIE CURVES LEVERT 32.839,89 KILO VOEDSEL OP Klant Care for Family verzekerd van Paasontbijt 7/1JO (VS Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 15 april 2009 pagina 9 Er gebeurt van alles op zakelijk gebied in het verspreidingsgebied van Hart van Holland. Op deze pagina verwelkomen we nieuwe bedrijven, bezoeken open dagen, geven informatie over prijsvragen en doen verslag van jubilea en andere zakelijke hoogtepunten. BEDRIJVIGHEID IN DE REGIO Waddinxveen- Curves - 's werelds grootste fitnessfranchise voor vrou wen - heeft met haar jaarlijkse voedselactie het recordbedrag van 32.839,89 kilo voedsel opgehaald. Ook Curves Waddinxveen deed mee en kon aan Care for Family 798 kilo voedsel overhandigen. Hier door zijn de klanten van Care for Family verzekerd van een gevulde Paastafel. Begin maart gaf Natasja Froger het startsein voor deze actie, waaraan alle Curves clubs in Ne derland meededen. Curvesclubs doet niet mee aan de 'hype' rond de Voedselbank, ze organiseer den deze actie voor het vijfde jaar. Vorig jaar werd ruim 14.000 kilo voedsel ingezameld. Het recordbedrag van dit jaar zorgt voor nog meer hulp aan de min der bedeelden in de maatschap pij. Curves Waddinxveen hoopt dat aandacht voor deze voedsel actie meerdere instanties op het idee brengt soortgelijke acties te gaan organiseren. De actie Vrouwen die in de eerste helft van de maand maart lid werden bij Curves Waddinxveen betaal den geen begeleidingskosten als ze een tas met niet bederfelijke levensmiddelen meebrachten. Eigenaar Jeannette van der Loo: "De tassen die ze meenamen waren soms bijna niet te tillen; ze meenemen was meteen een goede warming-up voor de trai ning." Daarnaast werd er door de huidige leden de hele maand maart voedsel ingezameld. Naast het ophalen van voedsel was er aandacht voor het belang van gezonde voeding, en werd ook gevraagd dit soort voedsel te do neren. Over Curves Curves is een uniek dertig mi nuten fitness concept, speciaal ontwikkeld voor vrouwen. Cur ves traint iedere belangrijke spiergroep met een complete 30-minuten workout die kracht en duurzame conditietraining combineert door middel van veilige en effectieve hydrauli sche weerstand. Met haar ver nieuwende wetenschappelijk bewezen methode helpt Curves vrouwen bij gezond gewichts verlies, spierversteviging, condi tieverbetering en het verhogen van de stofwisseling en maakt hiermee een eind aan blijvend diëten. Oprichters Gary en Diane Heavin worden gezien als de pi oniers van het fitness fenomeen dat bewegen mogelijk heeft ge maakt voor meer dan vier mil joen vrouwen wereldwijd, waar van velen voor de eerste keer een sportschool bezoeken. Met meer dan 10.000 locaties wereldwijd is Curves's werelds grootste fitnes sfranchise. Belangstellenden kunnen een vrijblijvende afspraak maken voor een gratis rondleiding en vrijblijvende figuuranalyse: 0182- 615298. Voor meer www.curves.nl. informatie: Natasja Froger leverde met haar goed gevulde tas met boodschappen een bijdrage aan het eindresultaat. Zevenhuizen/Gouda - Sport- en gezondheidscentrum De Koornmo- len in Zevenhuizen en het Groene Hart Ziekenhuis in Gouda hebben een overeenkomst gesloten om in een samenwerkingsverband met BeweegPuntFysio te beginnen. Er zal zowel in Zevenhuizen (bij de Koornmolen) als in Gouda (in het oude arbeidsbureau aan de Büch- nerweg 7) een vestiging komen. Door Joke Heikens Het doel van deze samenwerking is om het beste uit twee werelden te halen. "De fysiotherapeuten van het Groene Hart Ziekenhuis en de sportinstructeurs van de Koornmolen zullen nauw samen werken om mensen door middel van bewegen te behandelen", legt Bas Duiverman, manager van de Koornmolen, uit. Duiverman zal ook van BeweegPuntFysio de ma nager zijn. "De bedoeling is dat de lijntjes wat korter worden, dat we mensen in beweging krijgen, eerst om beter te worden en we hopen dat ze dan blijven bewegen. Dit al les kan bij ons onder professionele begeleiding. Als er iets misgaat. zijn de hulptroepen dichtbij." Preventief "We zijn de eerste combinatie tussen sport en fysiotherapie die rechtstreeks contact heeft met een ziekenhuis", vertelt Janet van Dordrecht, manager van onderan- dere de afdeling fysiotherapie in het Groene Hart Ziekenhuis. "We geloven echt in dit concept, het kan niet anders dan dat dit goed is. We doen niet alleen aan het re valideren van mensen, maar ook aan preventieve zorg. Door het doen van bepaalde oefeningen, kun je blessures voorkomen." Ronald Bax, coördinator van zo wel de fysiotherapie in het Groe ne Hart Ziekenhuis als het nieuwe centrum: "We gaan verschillende groepen vormen van mensen met dezelfde aandoening of ziekte, zoals een groep voor diabetici, COPD, kanker, reuma en hartpro blemen. Zo kun je doelgericht met zo'n groep bezig zijn." Zeven dagen open Bij de Koornmolen is al voldoende ruimte voor het BeweegPuntFysio, Centrum voor Fysiotherapie, Re validatie en Sport. In Gouda is al begonnen aan het verbouwen van het pand aan de Büchnerweg. "De oplevering is gepland voor eind mei", zegt Hilger Jansen, mana ger productontwikkeling van het Groene Hart Ziekenhuis. "In juni willen we het centrum operatio neel hebben. Het is voor mensen die uit het ziekenhuis komen, maar we staan ook open voor an deren. En we zijn zeven dagen per week open, zodat mensen kunnen bewegen wanneer hen dat uit komt. Door Geertrude Verweij "De laatste jaren heb ik me hard gemaakt voor kinderen die te maken hebben met scheidingssi tuaties. Veel kinderen komen bij me met klachten als slechte con centratie, hoofdpijn, buikpijn en snel boos of verdrietig worden. In negen van de tien gevallen ligt daar een scheiding aan ten grondslag." Dat is niet iets van de laatste tijd. "Volwassenen komen hier binnen met oud verdriet en oude boos heid. Als we teruggaan in de tijd, ligt daar vaak ook een scheiding aan ten grondslag. Soms hebben mensen die emoties dertig jaar meegezeuld." Ook als het al lang geleden is, is een scheidingservaring goed te behandelen, maar Joke wilde het probleem bij de bron aanpakken. "In 2007 ben ik naar de advocaat hier in Nieuwerkerk gegaan die veel scheidingszaken behandelt. Zij geeft ouders informatie over de mogelijkheden die er bij Joma- re zijn. Jomare kan onder andere hulp bieden om de wensen die het kind heeft te verwoorden." Het mooie van werken met kin deren vindt Joke dat je heel snel resultaat ziet. "Kinderen staan open om begeleid te worden. Als je ziet wat een zorgen kinderen soms met zich meedragen, is het geweldig om te zien hoe ze die van zich af laten glijden na een sessie. Dan kijken ze ineens heel anders de wereld in." Een sessie vraagt om flexibiliteit en creativiteit van de coach. "Kin deren reageren altijd anders dan je verwacht. Je kunt niet werken met een vast stappenplan. En ik ervaar ook dat we als volwasse nen veel van kinderen kunnen le ren. Kinderen hebben een enor me, zuivere wijsheid in zich." Voor meer informatie over coa ching en workshops: 0180-313038 of www.jomare.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - "Ik voel me geroepen om er te zijn voor het kind dat in de knel zit. Het is belangrijk dat kinderen erkenning krijgen in een moeilijke periode en dat er zo min mogelijk schade ont staat aan lichamelijke of geestelijke gezondheid." Hoewel Joke Verhoef in haar praktijk voor personal coaching zowel volwassenen als kinderen behandelt, heeft ze een passie voor het werken met kinderen. Van links naar rechts Bas Duiverman, Janet van Dordrecht, Ronald Bax en Hilger Jansen.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 9