LANDELIJK WONEN BELANGRIJK VOOR INWONERS ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE PLANTENVERKOOP LIONS VOOR GOED DOEL RAAD VAN STATE LAAT BOUW OMSTREDEN WONING TOE TEAM ZEPARO ORGANISEERT TRIML00P IN M0ERKAPELLE II7FN-MOERKAPELLE WINNAAR TOEGANGSKAARTEN BLIJDORP ORANJEFEEST BIJ ONTMOETINGSKERK STRIPFIGUREN BIJ AVONDVIERDAAGSE KERKDIENSTEN ZONDAG 26 APRIL Hart var» Holland: dé krant voor de Zuidpias 22 april 2009 pagina 11 Zevenhuizen - De bewonersenquête die eind maart verspreid werd on der inwoners van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle werd door een flink aantal mensen ingevuld. In totaal gaven bijna 1500 mensen antwoord op de vraag "Hoe wil Zevenhuizen-Moerkapelle wonen?" Mensen die aangegeven hadden daar belangstelling voor te hebben werden uitgenodigd voor bewonersavonden. Door Geertrude Verweij Landelijk wonen In Zevenhuizen kwamen op don derdag 16 april ongeveer dertig bewoners bijeen om hun mening te geven over het huidige en toe komstige wonen in Zevenhuizen. Wethouder Mies te Meij: "Voor mij is een huis meer dan een hoop stenen. Ik geef er zelf de voorkeur aan om na te denken over de men sen die in de huizen wonen. Be halve de prijs en de soort woning is het dus ook belangrijk aandacht te besteden aan de omgeving en de voorzieningen." Theo van der Maas van de firma Companen, die de enquête hield in opdracht van de gemeente, ver telde in het kort wat de uitkom sten waren. Opvallend was dat in alie groepen bewoners het dorpse, landelijke wonen heel belangrijk was. Daarnaast koos iedereen voor eigen parkeergelegenheid en een eigen tuin. Ook voorzieningen in de directe omgeving werden re gelmatig genoemd. Aan het werk Vervolgens werden de aanwezigen in groepen aan het werk gezet om na te denken over de vraag: "Wat is eigen aan Zevenhuizen?". De uit komsten van de discussies werden op gele papiertjes geschreven en op een groot vel papier geplakt. Wethouders Te Meij en Bosman mengden zich in de gesprekken en kregen een paar pittige discussies te verwerken, onder andere over het gebrek aan parkeerruimte in het dorp en het ontbreken van een tweede supermarkt. Ondertussen kon men ook een bezoekje bren gen aan tekenaars Ed van Brum men en Geert Gratama, die klaar zaten om met behulp van kernwoorden ideeën over woonconcepten visu- METQWIc JWJfOHS Op basis van wensen. eel uit te werken. Na de pauze vatte Van der Maas de uitkomsten samen. Het dorpse, landelijke wonen was alweer een van de meest voorkomende ken merken, met trefwoorden als geen hoogbouw, landelijk, kleinschalig, natuur, rust, polderlandschap en ringvaart. Brainstorm Stedenbouwkundige Rob Aben, projectleider van het Team Zuid- plas Polder, legde in het kort uit waarover het tweede gedeelte van de avond ging. "Het is mijn dagelijks werk om na te denken over hoe mensen willen wonen. Er is al een aantal dingen vastge legd in het bestemmingsplan. Er moet dorps gebouwd worden, dat betekent kleinschalig en met een lage woningdichtheid. Ook moet dertig procent gebruikt gaan wor den voor sociale woningbouw. Wij willen van u weten wat uw wensen zijn, zodat we die mee kunnen ne men in de plannen." Deze brainstorm leverde veel ver schillende standpunten op. Voor de starters bleek het vooral be langrijk te zijn dat er voor hen snel Aan het werk gezet. betaalbare woningen beschikbaar komen. Senioren bleken eveneens op zoek te zijn naar betaalbare woningen, liefst met twee slaapka mers en een tuintje of een royaal balkon, dicht bij voorzieningen, maar ook met uitzicht op water of natuur. De tekening die Geert Gratama maakte op basis van deze wensen werd door een aan tal mensen met veel enthousiasme begroet. Bij alle bewoners bleek het gemengd wonen, starters, ge zinnen en senioren bij elkaar, erg hoog te scoren. Huiswerk Wethouder Rinus Bosman sloot de avond af. "Het is goed om te zien dat er veel creativiteit onder de bewoners is. U heeft de gemeente veel huiswerk gegeven. Als ik naar de tekeningen aan de wand kijk, vraag ik me af hoe de nieuwe wijk er straks uit gaat zien." Het resultaat van de enquête, met daarin verwerkt de uitkomsten van de beide inspraakavonden, zal waarschijnlijk half mei bekend ge maakt worden. Ook zullen de teke ningen waarschijnlijk rond die tijd te zien zijn in het gemeentehuis. Zevenhuizen - De Lions Club Zeven huizen organiseert voor zaterdag 25 april een plantenmarkt, waar belangstellenden terecht kunnen voor allerhande bloeiende pot- en perkplanten. De opbrengst van deze 'geraniummarkt', die vanaf 08.00 uur te vinden is op het plein voor de C1000, komt ten goede aan diverse goede doelen, zoals het Hospice IJsselthuis in Nieuwer- kerk aan den IJssel, de lokale EHBO, Stichting Zeekinderen Nicaragua, de Hans van Bokkem Foundation en de lokale musical the Wave. In geval men niet over eigen vervoer beschikt om de planten thuis te brengen, zijn de leden van de Lions Club Zevenhuizen graag bereid dit gratis te doen. Voor meer informatie: www.lions. nl/zevenhuizen. Den Haag/Oud Verlaat - Een poging van veehouder T. van Leeuwen in Oud Verlaat om ruimte voor zijn bedrijf te houden, is mislukt. De Raad van State keurde woensdag het plan voor de bouw van een woning naast de veehouderij aan de Vlietkade goed. De woning staat binnen de zogenoemde stankcirkel van zijn bedrijf. Het is in principe verboden om binnen een stankcirkel een woning te bouwen. Zevenhuizen - De ledenwerfactie van bibliotheek De Groene Venen heeft in de vestiging Zevenhuizen-Moerkapelle zes nieuwe leden opgeleverd. Elke volwassene die lid werd tijdens de boekenweek kwam in aanmerking voor vier gratis toegangskaarten voor Diergaarde Blijdorp. De kaarten zijn door middel van loting gewonnen door mevrouw W.D Engelen uit Zevenhuizen. De gemeente Zevenhuizen-Moer kapelle gaf desondanks een bouw vergunning. Volgens de gemeente staan er namelijk al twee wonin gen binnen de stankcirkel van de veehouderij. Met nog een woning daarbij wordt Van Leeuwen toch niet meer beperkt in zijn bedrijfs voering. De Raad van State en eerder de Haagse bestuursrechter zijn het met die redenering van de ge meente eens. Volgens de Raad worden de rechten van Van Leeu wen voor de uitoefening van zijn bedrijf niet beknot. Dat wordt pas anders wanneer Van Leeuwen wenst uit te breiden. Dat wordt onmogelijk gemaakt door de aan wezigheid van de drie woningen. Maar volgens de Raad is niet ge bleken dat Van Leeuwen uitbrei dingsplannen heeft. Zevenhuizen - De leden van de rooms katholieke gemeen schap en van de Ontmoetings- kerk organiseren voor Konin ginnedag een oranjefeest op het plein bij de kerk aan de Dorpsstraat 106. De opbrengst is bestemd voor een Stiltetuin bij de Ontmoetingskerk en de bouw van een school in Oe ganda. Wat kan de bezoeker zoal verwachten: boeken, cd's, Ip's, bloemen, planten, bruik bare spulletjes, restauratie, een koffiecorner, kinderacti viteiten, een wonderboom en nog veel meer. In het kerkge bouw kan men terecht voor de kunstmarkt. Zevenhuizen - De Avondvierdaag se wordt dit jaar gehouden van maandag 8 tot en met vrijdag 12 juni en staat dit jaar in het teken van 'stripfiguren'. Lopers kunnen kiezen uit de afstanden 5 of 7,5 kilometer. De start is iedere avond vanaf het Dorpsplein tussen 18.30 en 19.00 uur. De voorinschrijving zal plaatsvinden op zaterdag 6 juni van 10.00 tot 13.00 uur op het Dorpsplein, waar men tevens een informatieboekje ontvangt met daarin de routes en de stempel kaart. De kosten bedragen in de voorverkoop 3,- euro. Tijdens de vierdaagse zelf is dit 3,50 euro. De puppy's betalen 1,50 euro. Voor meer informatie: www. avondvierdaagsezevenhuizen.nl of 0180-632883. Zevenhuizen - Team Zeparo, het Zevenhuizense hardloop team dat met Pinksteren meedoet aan de Roparun van parijs naar Rotterdam, blaast de traditionele trimloop op Koninginnedag nieuw leven in. Om 10.00 uur 's morgens wordt in Moerkapelle gestart met de jeugdloop. Om 11.00 uur start de trimloop. De in schrijving voor beide lopen is in het Dorpshuis aan de Moer dijkstraat. De jeugdloop is 2 km en voor de trimloop is er keuze tussen 5, 10 en 15 kilometer. De start in de Jonkheer van der Weistraat. Ook dit jaar zal Team Zeparo samen metv.v. Groeneweg bier tappen en ook andere dranken schenken. Vanaf 11.00 uur tot 17.00 uur is de tap open op het C1000 plein. De opbrengst van deze activiteiten gaat naar de stichting Roparun. De stichting probeert met schenkingen en activiteiten de dagen te ver lichten van kankerpatiënten en hun familie. Ook is het moge lijk om donateur van Team Ze paro te worden. Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 uur N. de Jong (kandidaat) en 19.00 uur ds. J. van Walsum. Kapel Oud Verlaat 10.00 uur ds. D.H. Bosma. Geref. Kerk 9.30 uur ds. H. IJzer man. Ver.v.Vrijz.Protest. 10.30 uur prof. dr. E.H. Cossee. R.K. Gem. Moerkapelle/Zeven- huizen n.n.b. Moerkapelle Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst en 18.30 uur stud. J. van Rijswijk. Herst. Herv. Gem. 9.00 uur en 19.00 uur ds. J. van Rossem. Herv. Gem. 9.30 uur A.A. Teeuw en 18.30 uur K.C. Kos. MEDISCHE WEEKENDDIENSTEN Zevenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen: voor spoedei sende huisartsenhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekeinde/feestdagen): HuisArt senPost Midden-Holland (HAP MH), Bleulandweg 10, Gouda 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM), Bleulandweg 10 (bij de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda 0182-698820. NPV Vrijwillige Thuiszorg: mw. J Snoep-Bij de Vaate tel. 079-593 2702 en mw. A. van der Spek-Van der Wilt tel. 079-5932668. Verslavingszorg Midden-Hol land, Pamassia, psycho-medisch centrum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda, telefoon 0182-563500 fax 0182-563521. Bereikbaar maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Diabeteslijn (033) 463 05 66 info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Kwadraad, Algemeen maatschap pelijk werk. Inloop- en telefonisch spreekuur Dorpsstraat 75, Zevenhuizen; elke maandag tussen 09.00 en 10.00 uur. Inloop- en telefonisch spreekuur Weideplantsoen 20, Moerkapel le; elke donderdag tussen 09.00 en 10.00 uur. Telefoon 0900-1202150 (lokaal tarief) of 0182-594710. Of via www.stichtingkwadraad.nl of nfo@stichtingkwadraad.nl. Wie buiten kantooruren drin gend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan te recht bij de Bereikbaarheid Bui ten Kantooruren (BBK) op 0182 594935. Inloop spreekuur in de huisart senpraktijk Moerkapelle Weide plantsoen 20, Moerkapelle, do. 9.00-10.00 uur, tel: 0900-1202150 0182-594710. Wie buiten kantooruren drin gend hulp van het maatschappe lijk werk nodig heeft, kan terecht bij de Zorglijn: 0182-594500. Bereikbaarheid buiten kantoor tijden: 0182-594710. Groene Hart Ziekenhuis: Bleu landlocatie: Bleulandweg 10 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Graaf Floris- weg 77-79, 2805 AH Gouda (in gang van Jan Beaumontstraat). GHZ Polikliniek Nieuwerkerk aan den IJssel, Doortocht 40, tel: 0180-331699, fax: 0180-331691 Voor het maken van poliklini sche afspraken is elke polikliniek rechtstreeks te bereiken. Voor inlichtingen tel: 0182-505050. Bezoektijden voor beide loca ties: algemene verpleegafdelin- gen van 13.30 - 14.30 uur en van 18.00 - 20.00 uur.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 11